Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az édesapám hajléktalan, mit tegyek? fórum

Az édesapám hajléktalan, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 23. 04:00
en ha a helyedben lennek segitenem ahogy tudom!
112. 549be03e80 (válaszként erre: 45. - B8bf0f8c3a)
2014. jan. 23. 02:32
A menyem 40 evesen szult eloszor,es most van a 2-k unokam,szoval van boven ido!:)
111. Irina.B
2013. máj. 14. 18:56
Ha nem érdekelne Édesapád sorsa, nem is foglalkoznál vele. De valamiért belülről,onnan középről feltörnek benned a kétségek. Gondolkozz el rajta, csak Te magad tudsz dönteni,csak Te magad ismered a sorsotokat, Ne várj senkitől jó választ. Jó választ csak Te magad adhatsz magadnak a szivedből.
110. sweetie-pie (válaszként erre: 109. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 21:20

Semmi baj! Megertem az erzeseidet.


--<--@

109. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 108. - Sweetie-pie)
2013. máj. 13. 15:30

Jaj,ne érts félre,értelek,és értem a férjed álláspontját is,de ez a helyzet más.

Ne haragudj,nem akartam ingerülten írni,de sikerült,tudod ilyenkor az összes rossz emlék feljön bennem.

108. sweetie-pie (válaszként erre: 107. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 15:25

Igen, vegigolvastam az egeszet, ezert is irtam, hogy fogalmam sincs hogy lehet jol kezelni egy ilyen helyzetet. De remelem, nem ertettel felre, en nem mondtam egy szoval se, hogy magadhoz kellene venned ot.

Lehet sokat irtam es igy elveszett a lenyeg...

107. b8bf0f8c3a (válaszként erre: 106. - Sweetie-pie)
2013. máj. 13. 14:40

Persze,ha önhibáján kívül került volna ebbe a helyzetbe,akkor úgy érezném hogy segítenem kell neki.

Nem tudom olvastad-e az összes hozzászólást,de ezek után amiket ő tett,és ahogyan ő viselkedett/viselkedik...

Nem hiányzik hogy az én életemet is tönkretegye.

A másik meg,adjak neki pénzt talán?Hogy eligya a kocsmában?Fogadjam be az egy szobás albérletbe?Hogy követelőzzön...kell pénz piára,cigire,hol a hús az asztalról,a főzelék nem étel...stb.

És életem végéig tartsam el?

Tartsuk el?

Mert ő a büdös életbe nem fog dolgozni.

Ne haragudjon meg a világ,de ha lenne annyi pénzünk,hogy egy emberrel többen lehessünk,az a gyerekem lenne!

Nem az alkoholista semmirekellő "apám"!

Most jól felbüffent minden,ahogy valaki előttem írta...

:,(

2013. máj. 13. 14:07

Kozben megkerdeztem a ferjemtol, nagyon furt a kivancsisag, hogy o mit mond erre, hogy "ha az apad hajlektalan lenne, segitenel-e rajta, gondoskodnal-e rola; szitu ugyanaz, elhanyagolt, amikor gyerek voltal"

Es a valasza IGEN volt. Meg is lepett milyen gyorsan ravagta, mert en kertem volna gondolkodasi idot........ :-)

Szoval, o ezt ugy magyarazta, de hangsulyozom ez az o velemenye, es ezzel nem befolyasolni akarok senkit! hogy a szulonek felelossege gondot viselni a gyerekerol. Gyereknek szinten van felelossege: gondot viselni a szulojerol. Es csak az, hogy az egyik fel visszautasitotta teljesiteni a felelosseget, ez nem jelenti azt, hogy a masik fel is automatikusan "felmentesben reszesul" a masik felrol valo gondoskodas alol.

Na, ez most ugy hangzik mint valami egy ugyved szajabol.... :-)

De mondom, ez csak 1 szempont, az egesz szitut te ismered. En nem is tudom komolyan hogyan lehet jol kezelni egy ilyen borzaszto helyzetet :/ itt mindenki szenved es mindenkinek fajdalmat okoz, meg okozott az apuka az egymasra halmozott rossz donteseivel, hibaival.

105. sweetie-pie (válaszként erre: 1. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 13. 13:57

Hogy a forum kerdeshez is hozzaszoljak... hat, jo nehez helyzetben vagy! :-( Nagyon sajnallak!

En a "szerencsesek" koze tartozok jo szulokkel, de a ferjemet az anyuka nevelte fel, apja ra se bagozott. Se ra, se a tobbi gyerekere, van egy par... A ferjemnek 3 edes testvere van konkretan ettol az apatol, es az a 3 szemely semmilyen kapcsolatban nincs az apjukkal. Egyedul a ferjem. Neki mindig is hianyzott az apja, es o az egyeduli, aki tartja, mindig is tartotta vele a kapcsolatot. Marmint ahogy felnott es ugy dontott, hogy felveszi vele a kapcsolatot. Hozzateszem, en nem itelem el egyik gyereket se, se azokat akik nem latogatjak, se a ferjem, hiszen ez mindenkinek a sajat dolga ugye.

De az is igaz, hogy a ferjem apukajanak van lakasa, eleldegel a kis keresetebol, szoval egeszen mas lenne a szitu, ha hajlektalan lenne es raszorulna a gyerekei vagy masok segitsegere. Most talan ugy tunik, hogy ez a pelda egeszen mas, mint a tied, es ez igy is van, de a parhuzam az, hogy a ferjem es a testverei is keresztulmentek ugyanazon, mint te, hogy az apuka elhanyagolta oket, nem viselt rajuk gondot. Van aki igy viszonyul hozza, van aki ugy (ferjem). A lenyeg, hogy senki nem donthet helyetted, neked kell felmerned a szitut, mert minden reszletet ugye csak te tudsz egyedul, mi forumozok nem. Es ez egy NAGYON nehez tema :-(

104. sweetie-pie (válaszként erre: 72. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 12. 16:15

Ez ugy szokott lenni, hogy megtalalja zsak a foltjat...

Csak az a baj, hogy ebben az esetben nem sok remeny van az eletszinvonal javulasara, nem penzre ertem, hanem esszeru, emberi, normalis eletvitelre.

103. napfény_35 (válaszként erre: 101. - Kata2013)
2013. máj. 12. 07:07
Nem bunkó, bukó! :))) Azaz, nem sikerült. Egyébként tudom, én is jelentkeztem még régebben hasonló önkéntes munkára, de sajnos nem vettek fel.
102. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 93. - B8bf0f8c3a)
2013. máj. 11. 22:53

Ebben a néhány mondatban minden lényegeset megfogalmaztál. Azt hiszem, a lelki támogatás bôven kimeríti ebben az esetben a segítség fogalmát.

Az a szülô, aki nem teljesítette állapotbeli kötelességét, nincs joga követelôzni.

Még egy madár is gondoskodik a fiókáiról.

101. Kata2013 (válaszként erre: 94. - Napfény_35)
2013. máj. 11. 22:44

Igazad van, de a segélyszolgálatos nem biztos, hogy bunkó. Ez egy karitatív dolog,

ök önkéntesek, egy tanfolyamot végeztek csak és e gy fillért sem kapnak ezért.

Egy pszichinek több ezer forint az óradíja, ö nem fog ingyen ott ücsörögni pl. éjszakánként.

De lehet, ha más idöpontban felhivod, esetleg egy tapasztaltabb lesz ott vagy kérdezd meg, hová fordulj a gondoddal.

Ne add fel, elöbb-utóbb segiteni fog valaki.

2013. máj. 11. 20:50
Nem az idon van a hangsuly! Hanem inkabb a helyen! Honnan valasztasz! Jo farol jo gyumolcsot szedhetsz!
99. Gyula5606 (válaszként erre: 98. - Bowie)
2013. máj. 11. 20:45
Biztosat senki nem tud,csak mar utolag! Ha mar elmult elmondhatod hogy jo , vagy rossz volt! Addig csak bizalmon alapul!Egyet tehetsz azomban, csokkented a rizikofaktort, hogy betartod a szabalyokat amelyeket azert alkottak, hogy el tudd kerulni a veszelyes helyzeteket!
98. bowie
2013. máj. 11. 20:36

Én ezt megértem..de akkor meddig kell csak ismerkedni? 20-30-40 évig, hogy biztosan minden szélsőségét megismerje az ember a másiknak? Mi van, ha ismerkedik az ember 15 évig, összeházasodik és a 16. évben üt be valami olyan eset, ami szélsőséget vált ki...Tehát BIZTOSAT SOHA nem tudhatsz.

Hihetsz, bízhatsz, remélheted, hogy a másik is úgy él, cselekszik, gondolkodik, ahogy te...remélheted, hogy ismered, remélheted, hogy tudod hogyan reagál majd egy olyan eseményre, ami kőkeményen felborítja a lelkét..remélheted és bízhatsz mindebben..de tudni soha nem tudhatod. Csak gondolhatod azt, hogy te tudod..

2013. máj. 11. 20:11
Meg vagyok gyozodve hogy nevezett szomszedno, es volt ferje nem a Bibliai alapelvek szerint eltek, legalabb is az egyikuk nem, mert akkor nem tortent volna meg az eset! A biblia fo alapelve a szeretet, es a szeretet nem cselekszik rosszat! A hazas felek folyamatosan alarendelik magukat hazastarsuknak, es azon faradoznak, hogy tudnak oromet szerezni nekik! Tehat Nincs valas!
96. bowie (válaszként erre: 87. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 11. 18:48
Hát ezt mondom én is...
95. bowie (válaszként erre: 85. - Gyula5606)
2013. máj. 11. 18:47

A 82es hozzászólásban lévő szomszéd nőt 8 év után elvette a férfi feleségül, gyereket vállaltak és amikor terhes lett a nő, akkor lépett le. Lehet nem volt egyértelmű, hogy 8 év ismerkedés után..bocsánat.

Elvileg azt is tiltja a biblia, hogy a gyereknek mondjuk azt kell néznie, hogy hogy üti apuka anyukát..szóval sztem hagyjuk ezt. Te is írtad vannak szélsőségek, és tudjuk jól, hogy a mai világban egyre több szélsőség van minden területen...

94. napfény_35 (válaszként erre: 71. - Kata2013)
2013. máj. 11. 17:32

Apukám sajnos 2009-ben meghalt. (Elköszönni azért nem tudott tőle az öcsém, mert éppen iszonyúan be volt lőve tehát nem tudott telefonálni, a temetés utáni halotti toron pedig már begyógyszerezte magát...)

Teljes családban nőttünk fel mind a ketten. Nem mondom, hogy tökéletes szüleim voltak, mert nyilván nem voltak azok, de hogy mindent megtettek ami tőlük telt, az biztos. A szüleim 25 év házasság után elváltak, pontosabban Apu elköltözött, és bár nehéz időszak volt, akkor már rég nem voltunk gyerekek.

Egyébként nekem is ez a sejtésem, hogy itt a személyiségével vannak nagyon súlyos problémák, és erre a drog meg a bűnöző életvitel még rátesz jónéhány lapáttal. A testvérem egy az egyben olyan, mint a nagyapám anyai ágon, ha egymás mellé tesszük kettejük fényképét, akkor simán lehet látni. Érdekes módon a szakmájuk is ugyanaz lett. Hát, nagyapámnak is még anyukám gyerekkorában volt egy időszaka, amikor gondja volt az alkohollal. Túl sokat nem tudok erről, de az biztos, hogy ez nem volt hosszú időszak, és utána helyrejött, nagyon rendes ember volt, sajnos már rég meghalt. De ezek igazából csak találgatások.


Ma egész nap azon vagyok, hogy valami szakmai segítséget kapjak (konkrétan megerősítést arra, hogy jól csináljuk-e amit csinálunk, vagy nem), telefonos lelkisegélyszolgálatokat próbálok hívni, drog stop és hasonlók, de elképesztő módon sehol senkit nem lehet elérni! Egy segélyszolgálattal beszéltem, de azon kívül, hogy elmondtam mi bánt, nem sokat értem el, a hölgy meghallgatott, de bevallottan nincs otthon a droghasználatban, még én világosítottam őt fel, szóval ez bukó.:(

2013. máj. 11. 16:24

Nem igazán értem ezt a zagyvaságot a vallásról,meg a szabályokról,de én nem vagyok hívő,sőt...mégis nagyon jó házasságban élek.

A vallásokról inkább nem fejteném ki a véleményemet.

És szerintem ha már apám megcsinált (mert ő akart annyira engem),akkor ő tartozik felelősséggel irántam,és nem én őiránta...megcsinált a semmibe,és aztán eldobott magától.Édesanyám életét tönkretette.

Így jártam.Nincs,nem is volt,nem is lesz apám.Mégis itt vagyok.

2013. máj. 11. 15:32
Ez bizony mukodik! Azert mondod ezt mert nem probaltad! A lenyeg a kerdesre valaszolva, hogy a gyereknek mindent el kell kovetni a szulei irant, egeszen odaig hogy azt mondja: en mindent megprobaltam, es tiszta a lelkiismertetem ezugyben! Vege!
91. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 90. - Gyula5606)
2013. máj. 11. 15:15

Ez így leírva mind szép és jó.

Csak a valóságban-gyakorlatban az Istennek se mûködik. Mostanában rosszul lennénk összerakva?? :D


De nem ez a fô kérdés!

2013. máj. 11. 15:07
A bajt megelozni sokkal konnyebb mint orvosolni!
2013. máj. 11. 15:03
Minden alol vannak kivetelek, ne a szelsosegeket nezzuk, amit irtam azok alltalanos szabalyok! Aki Istenfelo, az alltalaban megprobal minden szabalyt beteartani, persze nem vagyunk tokeletesek, es ez szinte senkinek nem sikerul! de ha mar torekszik a betartasra az is erosen meglatszik! ha az egesz csalad Istenfelo, ilyesminek az elofordulasa szinte kizart!
88. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 85. - Gyula5606)
2013. máj. 11. 14:46
Ez így mind szép és jó! Csakhogy a gyakorlatban ez nem így mûködik sok esetben.
87. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 81. - Bowie)
2013. máj. 11. 14:45
És aki 58 évi házasság után emel kezet a feleségére???
2013. máj. 11. 14:43
Minden szabály alól van kivétel!
85. Gyula5606 (válaszként erre: 82. - Bowie)
2013. máj. 11. 14:39
Ezert mondja a Biblia azt hogy a hazassag elott ne letesits szexualis kapcsolatot, es ezert mondja azt hogy ne vallj el! hHa minden szabaly be van tartva, akkor ilyen nem tortenhet meg! Ha mar hazasok, es akkor esik teherbe a holgy, a ferjnek mar el kell vallni, de a szabalyok tiltjak a vallast! igy hat a gyerek erdeke meg van vedve!
2013. máj. 11. 14:34
Az apaknak is meg van a kotelesseguk, az anyakna is, es a gyereknek is! A szabaly alkotoja feltetelezi azt hogy minden fel kulon kulon betartja! Csak akkor mukodik jol!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook