Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megtartottam az Édesapám hamvait, így olyan mintha velem lenne. fórum

Megtartottam az Édesapám hamvait, így olyan mintha velem lenne. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
43. Sütikee (válaszként erre: 36. - Egy lány 789900)
dec. 5. 19:29
Köszönöm 🖤
42. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Sütikee)
dec. 5. 17:16
a lányom azóta sem ment az apjához,nagyon lehangoló,egy pincébe kell menni, tele van urnával,legfeljebb egy szál virág férne el.
41. tumbo2
dec. 5. 17:10
na,megint összevissza ír a gép.
40. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Tumbo2)
dec. 5. 17:09

én senkinek az urnáját sem szeretném a szobában tartani,bár a szomszédasszony a férjéét a szobában tartja,majd ha



a szomszédasszony otthon tartja az urnát,néha beszélget vele,ha meghal együtt teszik őket a sírba,

39. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 5. 15:09
engem vihetnek egy papírzacskóban is,aztán szórjanak szét a kiserdőben,mivel az övék,senkinek nincs beleszólása.ha akarnak gyújtanak gyertyát,ha nem,nekem aztán mindegy.
38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 5. 15:03
az biztos,a húgom azt mondja egész életében rá hárult mindenkinek a gondja,hogy még halálában is mellettük feküdjön?azt már nem.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
dec. 5. 13:21

Teljesen igazad van! Szerintem senkinek semmi köze hozzá,hogy ki miként gondoskodik elhunyt szerettéről!

És ítélkezni meg végképp nincs joga senki felett!

36. Egy lány 789900 (válaszként erre: 34. - Sütikee)
dec. 5. 10:52
Köszönöm ez egy nagyon korrekt hozzászólás. Részvétem.
35. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Globus)
dec. 5. 09:52
na,ezen is megy a vita,fölösleges,aki azt akarja,hogy otthon őrizzék,más meg,hogy szórják szét,mondja egy temetős, tehetős,hogy az urnának nem a családi fészekben van a helye.hanem ott,ahol drága pénzért őrzik.
34. Sütikee (válaszként erre: 32. - Egy lány 789900)
dec. 4. 22:17
Teljesen érthető amit írsz, de mindenki máshogy gyászol. Mi nem sűrűn járunk temetőbe, egy évben kétszer. Nem az számít, hanem az, hogy belül mit érzünk, és hogy a halottainkat tiszteljük annyira hogy teljesítjük az utolsó kívánságát. Mi teljesítettük anyukámét, ő maga mondta, nem kell sírhely, mert nem az számít, otthon is tudunk gyertyát gyújtani, ő nem akar temetőben nyugodni, hanem a Balatonban, és ott is nyugszik.
33. globus
dec. 4. 22:04
Nem szeretném elvárni a gyerekemtől sosem
dec. 4. 21:46
Én írok zagyvaságot? Szerintem neked kellene kinyitni a szemed. Értem hogy a gyász ködébe vagy ami sajnálatos, de tiszteletlen akkor sem voltam veled. Te pedig az voltál, mert hogy nekem nem ugyanaz a véleményem mint neked. Nem tiszteletteljes hidd csak el. Mert az a cicoma az kint mind neki szól és normális családban nem azért megy ki egy egy rokon hogy a másikét lenézze. A másik, hogy le is írtam hogy aki folyóba, óceánba akarja szórni, illetve megvárja a társát az teljesen rendben van és nagyon szép dolog. De az hogy mint egy dísz vázát ide oda rakosgassak (akár rokon akár nem) az nálam nem fér bele. Sőt egy önző dolog, mert utána mit kezd az ember, sőt ha egyik gyerek se akar foglalkozni vele? Mert valljuk be eléggé erkölcstelen más maradványait tárolni és ide oda rakosgatni. A holtnak a temetőben a helye nem az élők között. Mégegyszer leírom gyengébbek kedvéért. Nem az a bajom, hogy várnak egymásra és addig marad a szobába, és nem is az hogy később folyóban elszórják, HANEM az amikor csak úgy azt hiszik hogy az jó és az elhunyt is biztos "ezt" szeretné.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
dec. 4. 19:14

Az nem csak egy urna! A szeretteink hamvai vannak benne!

Mert akiket koporsóba tesznek le vadigenekkel körülvéve z jobb?

Arról nem is beszélve mennyibe kerül 1 temetés!

És ha nincs rá pénz?

Biztosan nem fogok a gyermekeimnek adósságot csinálni,már most rendelkeztem,hogy hamvasztás után keverjenek össze Apukámmal és öntsenek bennünket a Tiszába:szegedi volt....

30. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Ghost👻)
dec. 4. 18:09
így is van.de én sem tudnám elképzelni,hogy egy urnát otthon őrizgessek.
29. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 4. 18:06
szomorú,de így van.meg akiket elégettek a kemencékben.biztos van akinek nem tetszik,de régen kedvencem volt az Ifjú gárda.a németek mit műveltek a fiatalokkal.az apám forgott volna a sírjában,hogy az anyám mennyi giccset tett a sírra.engem majd hamvasztanak,a kiserdőben elszórnak.a húgom azt akarja,hogy a hamvai fölé egy fát ültessenek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Lolita2112)
dec. 4. 18:00
Én meg nem akarok a gyermekeimnek meg unokáimnak ilyen tehet,hogy gondozzák meg fizessék a sírhelyet!
dec. 4. 17:58

Iszonyat nagy zagyvaságot hordtál össze,ezért tényleg nem vagy népszerű!

Mi az hogy csak temetőben jár a tisztelet??

Én meg azt utálom,hogy sokan azért mennek oda,hogy mások lássák ki-mekkora koszorúval érkezik.Milyen drága a virág amit visz,mert mindez csak magamutogatás!

A nagyapáink és dédapáink akik elestek a háborúban,azoknak a hozzátartozói akkor már nem is tisztelték halottaikat? Mert eltemetve nem lettek,maximum egy gödörbe dobták őket százassával.

Az a legnagyobb tisztelet,ha úgy cselekszel,ahogyan a haldokló rendelkezett!

dec. 4. 01:58
en nem tartanam otthon egyik szerettem hamvat sem!de mindenki maskepp csinalja!
dec. 3. 22:53
Szerintem nem leszek népszerű de a megosztó vélemények között én sem támogatom az otthon marasztalást. UGYANIS a legnagyobb tiszteletet azzal adod meg neki, hogy olyan helyre viszed ahol a legjobban kitudod neki mutatni azt. Azaz nem egy ablak párkányban vagy polcon gyújtol gyertyát. Hanem veszed a fáradságot és elmész hozzá. Az hogy melletted van (a legnagyobb tisztelettel mondom) saját magad és családod lelki világát zavarod, még tudat alatt is. Ez nem egészséges. Ha esetleg még úgy van ahogy valaki még írta hogy megvárják a másikukkal hogy együtt temessék el az teljesen okés, vagy az óceános is főleg az gyönyörű szép. De szerintem nem jó döntés.
dec. 3. 18:49

A hamvasztás és szétszórás a normális nekem

A héten temetőben jártam. Rengeteg ápolatlan sír van, látszik hogy kihaltak az örökösök, de ha nem, akkor egyre rititkábban látogatja az ember, legalább is én, ősei sírját

Az emlékezés a lényeg!

dec. 3. 11:32
Én azt gondolom, hogy aki meghal, a végtisztességet úgy illik megadni, ahogy ő kívánta. Anyukám a Balatonban nyugszik, ez volt az ő kívánsága, teljesítettük.
22. zena01 (válaszként erre: 19. - Myra)
dec. 3. 10:17
A test lebomlása a morbid számomra. A hamvasztás tiszta, a lélek mint a fónixmadár szabad lesz, talán újjászületik. Az pedig megnyugtat, hogy anyu velem van. Nem tudtam volna eltemetni.
21. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 2. 21:49
Remélem anyámnak nem lesz ilyen kívánsága, mert maximum a kertig jöhetnének a hamvai...
20. Enissa (válaszként erre: 19. - Myra)
dec. 2. 21:30

A hamu mitől félelmetes? Mindenki másképpen tudja elfogadni, feldolgozni szerette halálát.

20 éve osztálytársam 6 éves kisfia hamvait vitte haza, hogy együtt legyen velük.

Akkor én is furcsának tartottam, ma már semmi rosszat nem látok benne.

19. Myra
dec. 2. 21:07
Ez olyan morbid! Ijesztő, de látom van aki hasonlóan gondolkodik, mint te.
18. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 2. 20:03
Ahogy látom sok kukoricát kaptál.Én nem látok ebben semmi rosszat,ha téged nem riaszt.
17. Amaunet (válaszként erre: 14. - Violet18)
dec. 2. 19:39

Nem mindenki végelgyengülésben hal meg.

Apám egy 20 éve is rutinműtétnek számító sérvműtétet követően nem jött haza. Anyám már a ruháival ment reggel érte, mikor közölték, hogy tüdőembóliában meghalt.

Egy hirtelen halált nem olyan könnyű feldolgozni, mint (csúnya dolog így említeni) egy megváltó halált.

16. Ghost👻 (válaszként erre: 14. - Violet18)
dec. 2. 19:13

Esetemben 58 èvesen nem volt öreg.

Bocs,de amìg èlek haragszom a halála miatt jó pár emberre.

Nem tudom elfogadni.

15. galery (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 2. 19:12
En is a ferjem hamvaival elek egyutt !!!Ez igy jo Nekem !! Megvar engem ezt megbeszeltuk es majd a hamvakat osszeontik a gyerekek es beszorjak az oceanba > Ezt a legmegbizhatobb gyermek fogja elvegezni ! Nem kell sir meg egyebek Ha emlekeznek rank jo ha elfelednek az is jo .
dec. 2. 19:11
Nem vagyunk egyformák. Au első pillanatban elfogadtam h meghalt. Ez az élet rendje. Öreg volt, beteg lett meghalt. Mem értem miért bem lehet ezt elfogadni. Nem azért tartom otthon a hamvait mert nem tudom elengedni. Azért van nálunk mert így tetszik. Ha meghal anyu, megy mellé. De nem urnában van amúgy hanem egy szép vázában, félig töltve 🤗
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook