Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Már 1 éve szültem meg a kislányomat, de a hasam még mindig nem ment le. Le fog menni valaha, mit csináljak, segítsetek. fórum

Már 1 éve szültem meg a kislányomat, de a hasam még mindig nem ment le. Le fog menni valaha, mit csináljak, segítsetek. (tudásbázis kérdés)


11. slöj
2009. aug. 30. 15:24

Sziasztok,

Aki a terhesség előtt rendszeresen csinált hasizom gyakorlatokat, annak nincs gondja, hogy megmarad a hasa a szülés után. (Saját tapasztalat). Utána már nagyon nehéz vagy lehetetlen. A kórházban kérdezték tőlem, hogy mit csinálok, hogy nincs semmi hasam. Mondtam nekik, hogy csak a hasizmom működik. :):):)Mivel én előtte is sportoltam.

10. k h a
2009. aug. 25. 09:40
nekem 9.5 hós a lányom és hát a terhesség ellőt sem voltam valami vékony.de a terhesség allat csak 7-8kg szedtem fel.sajnos csak 1 hónapot birtam szoptatni. és azóta folyamatossan próbálkozom a fogyással.tornáztam is csak sajnos nem vagyok elég kitartó.most már 2.5 hónapja azt praktizálom h nem vacsizom kizárólag 1csésze tea cukor nélkül. havonta 1-2kg minúsz de gyarapodás semmi.és én bizom h a lassú fogyás nem üt vissza tehát idövel nem jön a duplája rám. néha nagyon nehéz ez is de mi nem?ajánlom mindenkinek.
2009. aug. 25. 08:07

Ezt nem értem.A méhed nem húzódott vissza,vagy a megnyúlt bőr és az alatta levő zsírréteg nem akar lemenni?

Sajnos nálam is ez volt a probléma a tehesség alatt felszedett kilók és a megnyúlt kötőszövet megmérgezték a mindennapjaimat.

16 hónap szopotaás után elkezdtem tornázni,fokozatosan terhelve a szervezetetm.

Mára már teljesen eltűnt a hasam,amit előtte bugyiban hordram.

Most már kezd kockásodni,sajnos a megnyúlt bőrrel nem lehet mit kezdeni,de a tornától szépen töltőedik fel izommal,és ülés közben már nem lóg egyáltalán.

Ha a méhed nem húzódott vissza,akkor szerintem orvoshoz kéne fordulni,bár az nagyon ritka,ált már a szülés utáni 2. hónapban visszafejlődiik.

Vanak nagyon jó tornák hasra,Rubint Rékának vannak 20 perces blokkjai és van egy 30 perces tornája csak hasra.Czanik Balázs Has Bruning-ja is nagyon jó,de az elég kemény.

8. bnedora (válaszként erre: 7. - G1977g)
2009. aug. 25. 06:47

1 év után szerintem a haskötő már nem használ.

Én ismerek valakit, akinek 5 gyereke van, és nagyon csinos, mert az első szülése óta tornázik.

2009. aug. 24. 23:27
próbálj meg jó szoros haskötőt használni. mondjuk én mindkét szülésem után rögtön felvettem, és nem is maradt hasam.
2009. aug. 24. 19:02
Csak a hasizmokra gyakorolt torna, de lehet, hogy az sem segít maradéktalanul.
2009. aug. 24. 14:09

Első gyerkőcöm után nekem is gyakorlatilag a kórházból hazafelé már ugyanolyan volt a hasam, mint előtte. Viszont most? Második gyerkőcünk már 3 hónapos lesz, és olyan a hasam, mint egy 6-7 hónapos terhesnek. Én tornászok, diétázok, már a szülést követő második héttől, de még látszatja (pocakban) nem nagyon van. (bár már fogytam 19 kilót).

Szóval a genetika szerintem elég sokat számít!!!

2009. aug. 24. 13:44
Nekem ami eddig bevált az a futás volt, bár nem szülés után. Apránként, fokozatosan 5 km-t futni egy héten 2-szer 3-szor és garantáltan lemegy minden, az ember meg jobban érzi magát. Én 5 hónapja szültem, alkatilag tök lapos a hasam most is a szülés utáni 4. naptól kezdve. Viszont, a fenekem nagyobb lett, így nekem is bizony futnom kéne. Amúgy a hasizom-gyakorlat sem árthat, de attól inkább szálkásodik az ember, ha már lement a hasa. Ez csak az én tapasztalatom.
2009. aug. 24. 13:33
Torna ,torna torna és hát ez genetika is ,hogy kinek mennyire megy vissza ...
2009. aug. 24. 13:32
Én a tornát javasolnám, sok hasizom-gyakorlatokkal.
2009. aug. 24. 13:31
Már 1 éve szültem meg a kislányomat, de a hasam még mindig nem ment le. Lefog menni valaha, mit csináljak, segítsetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook