Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudsz jehova tanuiról? fórum

Mit tudsz jehova tanuiról? (beszélgetős fórum)

2009. márc. 27. 08:29
mi jehovától vettünk házat, ráadásul rokon,mert apum unokatesója. most azzal állított be, hogy ő ezt a "virágját" viszi..., holott lassan már 1 éve miénk a ház. legközelebb vagy elküldöm a kurva anyjába, vagy egyszerűen be sem engedem. a pofátlanságuk tűrhetetlen. ilyen nincs a világon.
2009. márc. 26. 11:14
nem sokat
2009. márc. 26. 11:05
piócák, pofátlanok,.....én be nem engedem őket többet, főleg mert rokon is. a pofátlanság amit művel, az már sok.
143. 00daeee455 (válaszként erre: 139. - Robin67)
2009. febr. 28. 15:07

1.: Azért van még pár felekezet, amely ugyanezt elmondhatja magáról.

2.: Ennyiből sok más vallás Ábelig nyúlik vissza.

3.: Mindegyik Isten szavának tekinti a könyvét.


Amúgy nem Jehova tanúival van problémám, ill. nem csak velük, hanem minden más felekezettel is. Vagyis összességében a vallásokkal.

142. 362f169ace (válaszként erre: 141. - 3f66ff7e42)
2009. febr. 24. 10:11

Szia Kitty77,

Leírtál négy szót.

Nem ér meg egy kis központozást...?

Ilyen lazák lettünk?

Üdv: Travels

2009. febr. 24. 08:11
ne engedj nekik tapasztalat
140. 362f169ace (válaszként erre: 139. - Robin67)
2009. febr. 23. 17:30

Szia Robin,

Köszönöm, most már nyugodt vagyok.

Üdv: Travels

139. Robin67 (válaszként erre: 134. - 362f169ace)
2009. febr. 23. 16:56

Üdv. Travels!

1. Nyugodt lehetsz, Jehova tanúi sem a múltban, sem ma, sem a jövőben nem fognak kezet emelni senki életére (más vallásokkal ellentétben).

2. Jehova tanúinak nem Charles Taze Russel a megalapítója. A Biblia szerint Jehova tanúinak a vonala egészen a hűséges Ábelig nyúlik vissza, a Héberek 11:4—12:1 szerint.

3. A tanúk hitnézetei nem emberi elképzeléseken - okoskodásokon - alapszanak, hanem Isten Szaván. Nem embereket követnek, hanem Jehova Istent és Fiát Jézus Krisztust.

4. Én is ismerem azt a forrásanyagot, melyből idéztél. Amikor megvádolnak valakit valamivel én azt tartom elfogulatlanságnak, ha a vádolt személyt is meghallgatják. Arról is lehet a net-en olvasni, hogy Russel mit nyilatkozott a vádakkal kapcsolatosan. Napjainkban sem mindig az nyeri meg a bírósági pereket, akinek igaza van.

5. A tanúk 1931-ben vették fel az írás szerinti Jehova tanúi nevet, ahogy olvastad Russel már 1916-ban meghalt.

6. Jehova tanúi e világrendszer végét nem kötik évekhez, dátumokhoz, mert Krisztus kijelentette, hogy: "Azt a napot és azt az órát senki nem tudja, sem az egek angyalai, sem a Fiú, csak az Atya."

7. A tanúk között már több fiatal, mint idős személy van és a többségük átlagosan két nyelvet beszél, nem alul képzettek, sőt tanárok, orvosok, mérnökök, tudósok, jogászok is stb...vannak közöttünk (én 6 nyelvet beszélek).

8. Még mielőtt tanú lettem sem néztem senkit hülyének, most sem érzem szükségét!

Eredményes hetet kívánok neked is.

138. 87dcc92a81 (válaszként erre: 134. - 362f169ace)
2009. febr. 20. 11:33

Travels: utánanéztem annak, amit leírtál. Minden stimmel, sőt egy csomó dolgot még le sem írtál. Ezeket azért nem gondoltam volna...

Most már tudom.

137. c502273b01 (válaszként erre: 136. - C502273b01)
2009. febr. 20. 09:02

Ja,ehhez még annyit hozzáfűzve,hogy volt köztük egy két kollégám,és jól kijöttem velük,de nem voltam hajlandó velük a hitükről beszélgetni!

Vannak közöttük normálisak ugyanúgy,mint más felekezeteknél.Tehát nem kategorizálni akartam ezzel senkit,semelyik vallást,felekezetet!

Én tiszteletben tartom őket,de ők is tiszteljenek meg hasonlóan engem!És értsék meg,hogy nem akarok,és nem leszek tanu!

2009. febr. 20. 08:58
Eleget tudok róluk,hogy távol is tartsam magam tőlük.Városunkban egy némelyik nem szégyelli,hogy bort iszik,vizet prédikál,ugyanis hírdeti ajtóról ajtóra a házasság szent voltát,de ahol csak tudta,lépten nyomon csalta a feleségét!És mindez ki sem derült volna,és művelte volna tovább mocskos dolgait,ha a felesége be nem sokall..mert még a nagy igazságos gyülekezeti vének is el akarták tusolni az ügyet a megbocsátás mögé elbújva...a nő ki is lépett ebből a felekezetből,mert rájött,nem kell ahhoz JT-nak lenni,hogy jó életet éljen!!És szeresse Istent!!
135. 00daeee455 (válaszként erre: 132. - Robin67)
2009. febr. 20. 08:40

Szerintem senki sem szeretne téged bántani, és nem is azzal van gond, hogy elfogadod a Biblia alapelveit, mert rengeteg ember van, aki ezzel egyetért, és lehet, hogy még csak nem is templomba járó, vallásos.

Szőrszálhasogató sem szeretnék lenni, de ha már említetted:

"2Timóteusz 3:16, 17: „ A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.”"

Itt Pál milyen teljes írásra gondolt?

Pál a tanítványához, Timóteuszhoz beszélt az írásokról, melyeket gyerekkora óta ismer. Ez határozottan nem lehetett az egész Biblia. Az egész Biblia akkor még nem volt kész.

Az újszövetségi rész számos könyve Pál halála után íródott. Pál nem mondta Timóteusznak, hogy Timóteusz gyerekkorától ismer könyveket, amelyeket még meg sem írtak, ugye?

134. 362f169ace (válaszként erre: 132. - Robin67)
2009. febr. 20. 00:12

Szia Robin,

Egy pici utazást tettem a múltban. Elképzeltem jehova tanúit, mint a katolikus egyház inkvizíciójának tagjait. Aztán rájöttem, hogy inkább nem képzelem el...

Különben is anakronisztikus a gondolat, mert az inkvizíció tombolásakor az amerikai földrészt még fel sem fedezte Európa.

Szóval Mr. Russell, amerikai kereskedő (!) alapította ezt az "apokaliptikus szektát" 1880 előtt 1-2 évvel, az USA beli Pittsburgh-ban.

Ez egy nagyon derék dolog.

1878-ban a tanítójával együtt nagyon várta a Keresztányek Megváltását - tutira.

Persze mondta ezt az eljövetelt 1874-re is már, 1914-re, 1948-ra ... a papír elbírta.

1878 nem jött össze, berágott Barbourra, mint tanítójára, s szakított vele. Stb., stb...

Folytassam ennek a zavarodott elmének a dolgait?

"1911. március 22-én a The Brooklyn Daily Eagle Russell-t vádolta, hogy gabonát "Csoda Gabona"-ként árul és így erőlködés nélkül jut profithoz. Egy másik alkalommal több újság írt arról, hogy Russell megtéveszt és megcsal sokakat azt állítva, hogy feljavított gabonát árult 60 dollárért vékánként – ami jóval az akkori átlagos ár felett volt. 1912-1913 között az Eagle több állítólagos csalásról is beszámolt Russell részéről; ezért a pásztor beperelte az újságot rágalmazásért, de elvesztette a pert."

"Amikor a bíróság megkérdezte tőle, hogy ismeri-e a görög ábécé-t, igennel válaszolt, de a keresztkérdések után és miután megmutatták neki a görög ábécét, visszavonta állítását."

Ő a te vallásod alapítója? Gratulálok.

Nem tud görögül a vallásalapítótok, hogy esetleg elolvashassa a "vonatkozó irodalmat" 3. század beli görög fordításból?!

Elnézést kérek, nem akarlak megbántani a hitedért, maximálisan elfogadom, hogy ez a te meggyőződésed.

AZONBAN: LÉGYSZÍVES, TE MEG NE NÉZZ MINKET HÜLYÉNEK!

Igenis vannak még tájékozott emberek, akik ismerik a jehova tanúinak enyhén szólva kétes hátterét és sorsát. Miért provokálod, hogy ezt le kelljen írni?

Néhány idős embert talán meg tudtok vezetni, de nehogy már veled valaki komoly hitvitát folytasson...?

Mégegyszer elnézést, ezt le kellett írnom.

(Persze tudom, a tények téged nem tántorítanak el Mr.Russell "csodás" gondolataitól.)

Üdvözlet és áldás, békesség: Travels

133. ericika2 (válaszként erre: 132. - Robin67)
2009. febr. 16. 14:17

Azt hiszem, itt már szólni kell gumiszobás embereknek lassan.

Robin, tudod e, hogy mit jelent "első kézből"?????

Te, szegény meg nem értett a valós információddal, nem veszed észre hogy az úgynevezett "testvéreidnek" többet ártasz, mint használsz a hozzászólásaiddal???!!!!

Az "érdekes indulatok" pedig a te hozzászólásaid és úgynevezett "bibliamagyarázat"-aid kapcsán "szabadultak fel".

Semmi baj, Robin, nyugalom, minden rendben van, ne izgasd fel magad...

132. Robin67
2009. febr. 16. 13:58

Nem írtam el. Bármennyire is nevetségesnek hangzik valakinek, én és világszerte az összes tanútársam a Bibliát Jehova Isten írott Szava-ként fogadjuk el, így legfőbb tekintélyként is.

A Biblia maga jelenti ki, hogy Istentől, az emberiség Teremtőjétől származik.

2Timóteusz 3:16, 17: „ A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.”

Jelenések 1:1: „Jézus Krisztus kinyilatkoztatása, melyet az Isten adott neki, hogy megmutassa rabszolgáinak azokat, amiknek rövidesen meg kell lenniük."

Jézus Krisztus a főpapi imájában is kihangsúlyozta, hogy "...a te szavad igazság" -János 17:17

Igaz, hogy 40 különböző korú és hátterű hűséges férfi -köztük királyok, pásztorok, halászok, hivatalnokok, papok, egy hadvezér és egy orvos- vett részt a Biblia különböző részeinek leírásában, de az írók újból és újból kijelentették: nem saját gondolataikat, hanem Istenét írták le.


Ez a fórum arról szól, hogy ki mit tud Jehova Tanúiról, nos úgy látom (és ez nem meglepő), amíg hazugságok, rágalmak, gúnyos megjegyzések, féligazságok jelennek meg, addig a többségnek o.k. és szórakoztató. De ha maga egy Tanú ad első kézből valós információkat, érdekes indulatok és indítékok szabadulnak fel. Semmi baj!!!

131. 87dcc92a81 (válaszként erre: 130. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 15. 22:54
elírhatta...
130. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 125. - Robin67)
2009. febr. 15. 22:43

"én is a legfőbb tekintélynek tartom a Bibliát"


Tekintély egy könyv?

129. 87dcc92a81 (válaszként erre: 128. - 00daeee455)
2009. febr. 15. 22:38
..és hiszem -a szépségen túl-, hogy igaz is:)
128. 00daeee455 (válaszként erre: 127. - 87dcc92a81)
2009. febr. 13. 13:42
Jaj, de szép lett a vége! :)
2009. febr. 12. 23:26

Nekem -visszaolvasva MINDEN hozzászólást- továbbra is az a véleményem, hogy ez a nézet (nem vallás)

túl agresszív (erőszakosan terjeszkedik), szektás(csak az ő kiválasztottai üdvözülnek/élik túl az armageddont),

kirekesztő (akkor , amikor a legtöbb vallás a toleranciát hirdeti más vallások iránt-jó példa rá a jelenlegi India).

Ha igaz az a nézet, hogy nem lehet JT tagjainak utána más nézetet vallani, mert kirekeszti a rokonsága, akkor embertelen is. Az ember azért gondolkodó lény, hogy (mástól idézek) ne agymosott legyen, ne gépies robot, hanem a világmindenségre nyitott,önmaga korlátaira, de teljességére is ráébredő lény.

Én nem tagadom meg sem a 8 általános végzettségű ismerősön, se más vallású ismerősöm,mert elsősorban az embert nézem benne. Azt, akit megismertem, akit kedvelek, netán tisztelek.Ez független a hitétől, és nem köphetem arcul magam,hogy mától nem ismerlek, mert nem vagy pl. evangélikus.

Tiszteletben tartva mindenki hitét,ezt kérem másoktól is.

Mert az egyetlen igaz hit az enyém:) Aki nem csatlakozik hozzám, azt a kénköves istennyila sem fogja csapkodni, sőt meg sem átkozom:)

...mert bizony mondom Néktek,nem Ember fogja eldönteni, kik lesznek a Maradék, kiknek megadatik az üdvözülés, hanem az Égben döntetik el élted cselekedetei alapján...mert mindenki egyedi Céllal került a Földre, melynek megoldására van elég ideje, épp egy életnyi.

126. b4a3a4979d (válaszként erre: 123. - Robin67)
2009. febr. 12. 15:30

Nekem sajnos nemcsak a modoroddal volt problémám. Az intolerancia nem a modortalanság témakörébe tartozik.


Szerintem felesleges a Szentírást idézgetned, illetve "magyaráznod". Itt senki nem a Biblát támadja, illetve kérdőjelezi meg, hanem az ezt valamilyen cél érdekében felhasználó embercsoportot, illetve annak módszereit.

De azt hiszem elbeszélünk egymás mellett.

125. Robin67 (válaszként erre: 122. - 14c8e51490)
2009. febr. 12. 15:01

Mivel én is a legfőbb tekintélynek tartom a Bibliát, ezért rá hivatkozom és te majd látni fogod, hogyan gondolkodik erről Isten, és rád bízom, hogy levond a következtetéseket.

A Bibliát olvasva biztosan te is észrevetted, hogy már az ókori időkben is Isten választott magának személyeket akiket azzal bízott meg, tanúskodjanak róla a körülöttük élő embereknek, hogy ismételten beszéljenek róla, közöljék a szándékait a parancsait, vagy hirdessék ki ítéleteit, és cselekedjék az akaratát. Így azok, akik hallgattak rájuk jobb kapcsolatba kerülhettek Istennel, és a védelmét élvezhették. Ezekről a személyekről a Szentírásban úgy olvashatunk mint a tanúk vagy a bizonyságtételek, nagy fellege (Zsidók 12:1 és 11.fejezet). Később(Egyiptomból való kiszabadulás után), Jákob leszármazottait a népévé szervezte, olyan törvényeket-szabályokat adott nekik, ami erkölcsi és imádati szempontból elkülönítette őket a környező népektől. Kérlek olvasd el a Bibliádból, hogy hogyan nevezte Jehova Isten a népét - Ézsaiás 43:10-12 én az Új világ fordításból idézem most:"Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő. Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok."

A mi időnkre Jehova Isten akarata az, hogy minden ember kövesse legfőbb képviselője, a Fia példáját, engedelmeskedjünk a parancsainak és végezzük azt a munkát, amit a követőire bízott. Olvasd el kérlek többek között mit ír a Biblia Jézus Krisztusról: Jelenések 1:5

"És a Jézus Krisztustól, a ki a hű tanúbizonyság, a halottak közül az elsőszülött, és a föld királyainak fejedelme...." (Károli)

"és Jézus Krisztustól, a hűséges tanútól, a halottak elsőszülöttétől és a föld királyainak fejedelmétől!..." (Katolikus)

"és Jézus Krisztustól, aki „a Hű Tanú”, az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak Uralkodója!” (Új világ).

Látod, Jézus hűséges tanúja volt Istennek. Egy előző hozzászólásban (96.) idéztem a bibliából azt, hogy ő többek között megismertette másokkal Isten nevét és annak jelentőségét -János ev.17.fejezet. Ha keresztényeknek, vagyis Krisztus követőinek gondoljuk és valljuk magunkat és szeretjük Istent, nem ezt kellene mindannyiunknak tenni? Ha a világegyetem Ura annyira szeret bennünket embereket, hogy feltárja nekünk a nevét, és felkínálja a lehetőséget, hogy ismerjük meg őt még jobban, és legyünk a barátai a világméretű családjának tagjai, vegyünk rész a munkálkodásában, nem kellene nagyra értékelni ezt a lehetőséget és megragadni addig, amíg lehetséges?

Sokat lehetne még erről beszélni, de tartok attól, hogy ismét azt kapom, hogy szájbarágósan írok és fölényeskedek, pedig csak szeretek alaposan tanúskodni ezekről a dolgokról.

Persze semmi baj ha te nem így gondolod ezeket a dolgokat!

U.i. Csak annyit még, nehogy félreértés történjen; a Tanúk nem azért szolgálják Jehova Istent, hogy túléljék Armageddont, hanem azért mert megismerték és nagyon megszerették Őt és örömmel tesznek meg bármit amire megkéri őket, mert betartva a parancsolatait és a tanácsai szerint élve megtapasztalták azt, hogy maximálisan és feltétel nélkül bízhatnak benne bármi történjen is velük, Jehova soha nem okozott csalódást a népének és nem is fog, a túlélés pedig egy ki nem érdemelt kedvesség Tőle - ajándék a hűségért és a kitartásért.

2009. febr. 12. 14:56

Kicsit paradoxonnak érzem azt az egész kijelentést, hogy valaki csak akkor "üdvözül", ha valamelyik valláshoz tartozik. Ugyanakkor ez nem elég, hanem mellette tökéletes életet kell élnie. Sőt hallottam olyat is, hogy a valláshoz tartozók szigorúbban lesznek megítélve.

Pedig szerintem minden ember önálló egyéniség és ha Isten azt akarta volna, hogy bábokként tegyük a jót, akkor nem önálló akarattal rendelkező embereket teremtett volna.

Ráadásul félelemből, vagy azért megtartani valamit, hogy később fizetséget (örök élet) kapjon az ember, hát nem éppen szeretetről, tiszteletről tanúskodik. Márpedig Jehova tanúitól nem egyszer hallani fenyegető szöveget.

123. Robin67 (válaszként erre: 120. - B4a3a4979d)
2009. febr. 12. 14:40
Őszintén sajnálom, hogy ilyen csúnya dolgokat feltételezel és mondasz rólam! Másrészt örülök, hogy csak a modorommal van bajod.
122. 14c8e51490 (válaszként erre: 111. - Robin67)
2009. febr. 11. 08:27

"A túléléshez nem elég csupán Jehova Tanúja lenni, ennél több kell!"

De muszály Jehova Tanújának lenni, nem? Tehát ha kifogástalan életet élnék, teljesen összhangban Isten akaratával, akkor sem élném túl a világvégét, mivel nem tartozom közétek. Így van?

2009. febr. 11. 08:02
nem gondolom, hogy tudnom kéne róluk
120. b4a3a4979d (válaszként erre: 119. - Robin67)
2009. febr. 11. 07:58

Robin67,

nekem nem tiltottad meg, hogy válaszoljak, ezért "merészelek" pár sort írni.

Tudod, akkor lesz az igazi, ha a tolerancia fogalmához, annak megértéséhez és gyakorlásához nem lesz szükséged (szükségetek) szótárra. Itt nem "megengedni" kell más embereknek, hogy más nézeteik legyenek, hanem egyszerűen elfogadni, hogy az van.

Így számítógépen keresztül is süt, sugárzik az indulat és a negativitás belőled és soraidból.


Bántani nemcsak fizikailag, hanem szavakkal is lehet, ha a másik embert, embertársainkat, avagy otthon társunkat folyton krtitikával illetjük, meg akarjuk javítani, -- persze kizárólag csak az ő érdekében.


Utolsó kérdésedre: idézni és idézetet magyarázni sokféleképpen lehet. Gondolatébresztően, avagy szájbarágósan, stb....

Nos, egyszerűen: a hangvételed volt minősíthetetlen.

119. Robin67 (válaszként erre: 116. - 362f169ace)
2009. febr. 10. 19:11

Drága Travels!

Gondolod nem vagyok tisztában azzal, hogy az olvasók többségének nem fognak tetszeni az írásaim? Nem írok hízelgően, mert nem célom, hogy a Tanúkat mindenáron jó fényben tüntessem fel... Nem írok "én-osztom-az-észt" módon sem, csak puszta tényeket közlök, amiről egy kis erőfeszítéssel meg lehet győződni. Ha valaki mégis úgy gondolja, hogy ezek hazugságok vagy sértőek anélkül, hogy utánajárna úgy van-e vagy sem, az már az ő dolga! Mindenkinek szuverén joga, úgy ítélni meg a Tanúkat, ahogy az neki jól esik!

Ami a toleranciát és a békés egymás mellett élést illeti:

A Collins Cobuild English Language Dictionary szerint, „ha toleráns vagy, akkor még olyankor is megengeded más embereknek, hogy meglegyenek a saját magatartásformáik vagy hitnézeteik, illetve hogy sajátságos módon viselkedjenek, ha azzal te nem értesz egyet, vagy nem helyesled

azt”. Te is így értelmezed? Mert az írásodból nem ez tűnik ki.

Jehova Tanúi mondanak-e rosszat vagy hazugságokat másokról? Kigúnyolnak vagy leminősítenek-e bárkit, aki nincs velük egy hiten? Lopnak-e? Csalnak-e? Kihasználnak-e, becsapnak-e, bántanak-e másokat? Tüntetnek-e, lázadoznak-e? Megölik-e embertársaikat?..lehetne még sorolni! Még az életük árán sem tennének másokban, vagy másoknak kárt. Ez sem hivalkodás, csak puszta tény!

Vagy annyira toleráns és békés, hogy még az életed árán sem bántanál mást sem szóval, sem tettel? Csak magadnak válaszold meg.

Jehova Tanúi jól tudják, hogy a világon a gyűlölet célpontjai lesznek, és ettől nem félnek.

Jézus Krisztus ezt mondta a követőiről:

Máté evangéliuma 10:22 - "És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt, de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben".

Jézus = héberül Jehosua - jelentése: Jehova megment.

Mivel az előző írásomban is igazat írtam és főleg a legszentebb könyvből a Szentírásból idéztem, ezért valójában mit tartottál minősíthetetlennek?

Nem kell válaszolnod.

118. meli-79
2009. febr. 10. 12:57
na tessék, most lelepleztem őket :D
117. meli-79
2009. febr. 10. 12:48
Azt tudom, hogy ha egyszer Tanú leszel, nem lehet egykönnyen otthagyni, csak azon az áron, hogy a Tanú ismerőseid, barátaid, családtagjaid, akik elvakultak, megszakítják veled a kapcsolatot, és nem is köszönnek neked. Szóval az a legjobb, ha az ember nem is lesz soha Tanú, mert akkor nem "szankcionálhatnak" ilyen módon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook