Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudsz jehova tanuiról? fórum

Mit tudsz jehova tanuiról? (beszélgetős fórum)

2009. jan. 22. 20:25

1. Ahogyan már írtam, ha nem akarsz velük beszélgetni, kérd meg őket, hogy többé ne keressenek fel! Ha ez nem elég neked, írd meg levélben és küldd el a helyi Jehova Tanúi Királyságterem címére. Többé nem fognak az otthonodban felkeresni.

2. Arról is írtam, hogy a Tanúk gyermekei önként választanak vallást.

3. A Tanúkról közismert, hogy dolgos, szorgalmas, talpraesett és becsületes polgárok - munkások, akik nem tékozolnak, saját és mások tulajdonában sem okoznak kárt. Így valami nem stimmel azokkal az információkkal kapcsolatosan, amit a faludbéli családról írtál.

4. Jehova Tanúihoz nem lehet csak úgy belépni, mint más vallásokba, és nem is "húznak" be senkit, nincs náluk egyházadó, pénzgyűjtés így nem veszik el senki vagyonát, nem szegényítenek le senkit.

5. Nem házalnak, mert nem árulnak semmit. Egy világméretű próféciát teljesítenek azzal a prédikálómunkával, amivel Jézus Krisztus bízta meg a követőit (Máté 24:14), ő is ezt a munkát végezte (Lukács 8:1, 4:43), bemutatta hogyan kell ezt a munkát végezni és mennybemenetele előtt újból parancsba adta (Máté 28:19,20) és mivel elsősorban maga a világegyetem ura Jehova Isten támogatja ezt a munkát a szellemével, ezért mondhatta meg Jézus, hogy az világméretű lesz (Apostolok cselekedetei 1:8).

Nagyon sok mocskot és hazugságot lehet olvasni a net-en Jehova Tanúiról, amit a legtöbben készpénzért vesznek, de kevés olyan tisztességes ember van, akit igazából érdekelnek Jehova Tanúi hitnézetei, amiről szintén lehet a net-en olvasni. [link]

Már 14 éve vagyok Tanú, előtte gyakorló katolikus voltam, mert a szüleim is azok voltak, és azoknak szülei is...

Azért hagytam ott a Katolikus Egyházat, mert láttam, hogy a tanításai és vallásgyakorlata nem egyezik azzal, amit Isten a Szavában -a Bibliában- leíratott, és nem követik Jézus Krisztus tanításait és példáját. Kerestem azt a vallásszervezetet amely az igazságot tanítja Istenről és pontosan követi Krisztus példáját és tanításait.

Miért lettem Tanú?

Hálából! Dióhéjban azért, amiért Jehova Isten megengedte és segített megérteni a Szavát a Bibliát, azért amit mindeddig az emberiségért és értem tett Ő és a Fia Jézus Krisztus is, és azért amit még ezután tenni fognak, azért hogy segítettek megérteni mit vár el tőlem Isten, valamint azért is, hogy segítsek azoknak az őszinte szívű embereknek, akik szeretnék megismerni a Biblia tanításit és azt a javukra fordítani, mert tudom, hogy ezzel nagy örömet szerzek Istennek is és Jézus Krisztusnak és azoknak akik még szomjazzák a Bibliai igazságot.

85. 72f62a66ed (válaszként erre: 84. - Robin67)
2009. jan. 22. 11:06

Különösebben nem hatja meg őket, hogy nem vagyok rájuk kíváncsi, mert mindig feljönnek hozzánk is. Általában ugyanazok, és most már tudhatnák, hogy itt a környéken ki az aki kíváncsi rájuk, és ki nem.

Legutóbb azt mondták nekem, hogy az én gyerekeim csak azért római katolikusok, mert én is az vagyok, és is csak azért vagyok az, mert a szüleim is azok. Akkor az ő gyerekeik azért Jehova tanúi, mert ők is azok, nem?

Egyébként az én falumban, ahol laktam, van egy család, az apuka Jehova tanúja volt, de kilépett, mert már mindenüket felélték. Sajnos még a telkük felét is el kellett adniuk, hogy kiléphessen. A felesége, majd megőrült, hogy szinte semmijük nem maradt. Akkor ez hogy is van?

Azt magyarázd el nekem, hogy miért házalnak? Miért nem elég az, ha valaki kíváncsi rájuk, felkeresi őket. Nem ez lenne a normális? Én sem járok sehova, hogy valaki római katolikus legyen. Én azt látom, és javíts ki ha nem így van, hogy azokat az embereket tudják, "behúzni", akiknek valamilyen problémájuk van. Legyen az betegség, anyagi gond, vagy bármi más. Őket könnyebben ráveszik, hogy csatlakozzanak Jehova tanúihoz. Nekem ha valami bajom van, a jó Istent hívom... és segít...segített eddig is és segíteni is fog!!! Nem kell ehhez más vallásúnak lennem.

A mi családunk nagyon vallásos!!! Minden vasárnap templomba járunk, a gyerekek is vallásosan vannak nevelve, az oviban pedig sajnos csak azért nem jár hittanra a nagyobbik fiam, mert nincs meg a létszám. Imádkozni is tudnak (magyarul és horvátul is, a pici még nem, mert még nem tud beszélni, de tudja, hogy össze kell tenni a kis kezét)!!! Sajnos sok gyerek azt sem tudta az oviban, mit ünneplünk karácsonykor. Tudod milyen jó érzés volt amikor az én három éves gyerekem elmondta, hogy mit is ünneplünk?

Ha jól olvastam, te is Jehova tanúja vagy, ugye? Előtte milyen vallású voltál? És miért mentél közéjük? Elmondod?

84. Robin67 (válaszként erre: 79. - 72f62a66ed)
2009. jan. 22. 08:48

Először is gratulálok a gyermekedhez, tudom milyen jó érzés egy szülőnek, ha jót hall a gyermekeiről (a gyermekek is örülnek és büszkék az olyan szülőkre akikről csak jót lehet hallani). Szívből kívánom nektek, hogy ezek a kiváló tulajdonságok kísérjék végig a gyermekeid élet.

Másodszor, ha számodra nem szimpatikusak a Tanúk és az a munka amit végeznek, és nem akarsz többé velük szóba állni (nem vagy köteles), akkor a legegyszerűbb és legemberibb megoldás, ha nyíltan megmondod nekik (vagy megkéred őket), hogy téged többé ne keressenek fel. Biztos vagyok benne, hogy ezt tiszteletben fogják tartani, mert akármennyire is tartod őket barmoknak, ők mégis csak emberek, és nem azért fáradoznak hogy bárkit is megbántsanak vagy megalázzanak, hanem azért, hogy életeket mentsenek.

83. d3edebbda4 (válaszként erre: 79. - 72f62a66ed)
2009. jan. 21. 12:18

"Ehhez nem kell hogy valaki Jehova tanúja legyen, szerintem."

Szerintem teljesen igaz. De ha ő így találta meg a boldogságát, akkor legyenek így boldogok, kiegyensúlyozottak.

82. d3edebbda4 (válaszként erre: 78. - 72f62a66ed)
2009. jan. 21. 12:15

Te jó ég!

Nem csodálom, hogy ilyen rossz a véleményed. Biztos, hogy JT-i voltak?

Remélem, feljelentetted őket!

2009. jan. 21. 11:36
semmit
80. 72f62a66ed (válaszként erre: 79. - 72f62a66ed)
2009. jan. 21. 11:06
tisztet=tisztelet
79. 72f62a66ed (válaszként erre: 75. - Robin67)
2009. jan. 21. 11:06
Kedves Robin. Az én nagyobbik gyerekem is ovis, és ő is nagyon kiegyensúlyozott gyerek, az óvónők csak jót mondanak róla, és a korához képest, ő is nagyon értelmes, tisztet tudó gyerek. Ehhez nem kell hogy valaki Jehova tanúja legyen, szerintem.
78. 72f62a66ed (válaszként erre: 69. - D3edebbda4)
2009. jan. 20. 18:48

Mondtam én hogy betörtek a lakásomba?! Legközelebb elküldöm őket hozzád, kívánom hogy veled is olyan hangnemben beszéljenek, mint velem szoktak!!!

KOTRÓDJANAK AZ ILYEN BARMOK A HÁZAM TÁJÁRÓL!!!!!

77. d3edebbda4 (válaszként erre: 75. - Robin67)
2009. jan. 19. 22:18

Köszönöm, hogy megosztottad velünk, hogyan is lehet értelmesen megbeszélni ezt a kérdést és hogyan lehet példamutatóan élni tanúként.

Nagyon jó volt olvasni!

Egy jó ideje nem olvasom a Bibliát, de most kedvet kaptam hozzá.

Gratulálok a gyerekekhez, és ahhoz, hogy így tudjátok nevelni őket.

2009. jan. 17. 20:10
Érdekes téma ez a vérrel kapcsolatos kérdés. Még nem adtam vért ,és nem is szeretnék. Mert így gondolom helyesnek. Nem vallásos okból.
75. Robin67 (válaszként erre: 68. - D3edebbda4)
2009. jan. 17. 16:56

Egyetértek azzal, hogy a gyermekekre nem szabad semmmit semmit sem ráerőszakolni, ugyanis ők is a szabad akarat jogával születnek meg. Ezt tiszteletben tartva nevelik Jehova Tanúi a gyermekeiket, ezért van az, hogy a gyermekeik sokkal kiegyensúlyozottabbak és boldogabbak, mint általában. A Tanúk tisztában vannak azzal is, hogy a gyermekeik ajándék Istentől, amivel számadással tartoznak, ezért a gyermeknevelést a bibliai alapelvek alapján teszik, szeretettel és elfogulatlanul. Legfőbb földi példaképük Jézus Krisztus példáját és tanítását veszik alapul a törődés és szeretet kimutatásában. Az ajándékozás is hozzátartozik a szeretet, az értékelés és a törődés kimutatásához és ezt örömmel teszik gyakran és meglepetésszerűen. Ha tartózkodnak valamely ünnep és az ehhez fűződő szokások megtartásához, azt ezeknek eredete miatt teszik. Ezeket az okokat és érveket minden értelmes gondolkodású és elfogulatlan ember meg tudja érteni és el tudja fogadni, tiszteletben tartani.

Háromgyermekes szülő vagyok, egy egyetemes, egy alsó tagozatos és egy ovis gyermekem van. A legidősebb 13 éves korában döntött "önállóan!" arról, hogy Jehova Tanúja-ként szeretné élni az életét, egy évvel később megkeresztelkedett, és azóta is már 11 éve hűségesen és eredményesen éli fiatal éveit. Sohasem érezte magát kirekesztettnek a hitnézetei miatt, sőt mivel mindig világosan és tisztelettudóan osztotta meg illetve védte meg a hitét, ezért minden iskolában szerették és tisztelték a tanárok és az igazgatók is, és ez ma is így van.

Alsós gyermekem is igen jól állja meg a helyét az iskolában, a szorgalmára és a magatartására is csak dicséretet kap, és a maga gyermeki

egyszerűségével és őszinteségével ügyesen védi meg a hitét, amit a tanár nénik tiszteletben is tartanak, és ez egészséges önbizalmat - önbecsülést eredményez nála.

A kicsi ovis gyermekemről is csak jót lehet hallani, azt hogy mennyire kiegyensúlyozott és értelmes a korához képest és milyen határozott

egyéniség.

Nagyon hálás vagyok azért, hogy minden gyermekem olyan egyéniség, amire minden szülő büszke lehetne, de ez nem így lenne, ha nem

Jehova Tanúi által követett bibliai irányelvek szerint nevelnénk őket.

Világszerte minden ember és minden család valamilyen irányelvek szerint éli az életét, de a több milliós tapasztalat azt igazolja, hogy csak

a bibliai irányelvek követése eredményez igazán tartalmas, kiegyensúlyozott, örömteli és boldog életet, kortól, nemtől, társadalmi vagy etnikai hozzátartozástól függetlenül, és nagyon hálás vagyok, hogy ennek a nagyszerű ténynek én is és a családom is részesei lehetünk!

A vér elutasítása miatt is sokan elítélik Jehova Tanúit, annak ellenére, hogy egyre több nem Tanú, de jól tájékozott és értelmes ember ragaszkodik a vér nélküli orvosi kezeléshez, mind a saját, mind a családja részére. Ők is egy biztonságosabb és minőségibb orvosi ellátást szeretnének. Igaz Jehova Tanúi elsősorban hitbeli meggyőződésük miatt tartózkodnak a vértől. Ugyanis Isten Szava többször is világosan hangsúlyt ad annak, hogy a vér szent és semmilyen módon nem szabad azt a testünkbe juttatni. Ezt mindenkinek tiszteletben kellene tartani, aki magát kereszténynek és istentisztelőnek vallja, sőt ez a parancs is minden embernek szól.

Elgondolkodtató az, hogy ha maga a Teremtő Isten Jehova -aki az élet forrása és fenntartója- ilyen komoly dolgot kér, vajon nem tud gondoskodni egy jobb megoldásról?

Mielőtt bárki is pálcát törne a Tanúk fölött a vér elutasítása miatt, nézze meg olyan szakemberek véleményét és felkészültségét, akik nem Jehova Tanúi, mégis a vértelen sebészet és gyógyítás mellett kötelezték el magukat. A vér nélküli kezelési eljárások ma már Magyarországon is mindenki részére elérhető, olcsó és biztonságos megoldás.

[link]


[link]

74. Thomas79 (válaszként erre: 66. - Judit71)
2009. jan. 15. 22:46
Igazából nem tudom hogy nálatok mit jelent az erőszak. Mert tudod amit ezek az emberek tesznek az egy olyan dolog amit már több mint 2000 évvel ezelőtt is megtettek előttük. Vagyis elmentek az emberekhez és beszéltek Istenről és az Ő igazságairól. Aki ezt nem volt hajlandó meghallgatni, azt ott hagyták. És ez ma is így van. Én még nem hallotam olyanról, hogy JT-i erőszakkal rákényszerítettek volna vkit hogy minden áron olvassa el a kiadványait. A másik meg az ünnepek és a gyermeknevelés. Én azt mondom: bárcsak olyan gyerekek lennének minden iskolában mint ezeknek az embereknek a gyermekei. Miért? Mert nem dohányoznak, drogoznak, nem élnek szexuális életet (már fiatalon mintahogy az manapság szokás), nem káromkodnak, hanem tiszelettudóan viselkednek és szótfogadnak. Ez a saját tapasztalatom. Miért tesznek így? Mert úgy gondolják ezek a kis csöpnyi gyermekek is, hogy ezzel örömet szereznek a szüleiknek, és nem utolsó sorban Istenüknek is. Vagyis már van hitük nekik is. A kicsik is nagyon jól tudják, hogy mi a helyes és a helytelen. A vérrel kapcsolatban meg csak annyit, hogy JT-i sem szívtelen lények hanem érző emberek. Egy ilyen eset bizonyára nagyon fájdalmas lehet, amikor egy gyermekkel ilyen súlyos dolog történik. Hidd el hogy a szülők mindent megtesznek a gyermekeikért amit csak lehet. Pl.: Ma már vannak olyan szerek amelyek tökéletesen helyettesítik a vért.
73. sereva
2009. jan. 15. 13:59
Semmit,de nem is vagyok kiváncsi rájuk.
72. d3edebbda4 (válaszként erre: 70. - Vaczila)
2009. jan. 15. 13:51
:DDDD Ez jó! Ezt a baromságot! Még a templomukban sem szednek pénzt. Az emberi fantáziának nincs határa.
71. 3a92f8d690 (válaszként erre: 70. - Vaczila)
2009. jan. 15. 13:47
:-DDDDDDDDDDD ezt akartam írni:-)
2009. jan. 15. 13:46
Állandóan koldulnak.
69. d3edebbda4 (válaszként erre: 67. - 72f62a66ed)
2009. jan. 15. 13:35

Velem sohasem erőszakoskodtak.

Ha azt mondod udvariasan, hogy köszönöm, nekem erre nincs szükségem, és nem szeretnék semmilyen témáról beszélgetni, akkor elmennek.

Sohasem kaptam tőlük erőszakkal semmit, sohasem törtek be a lakásomba erőszakosan.

Ők csak annak engedelmeskednek, amit Jézus kért:

"ELMENVÉN tegyétek tanítvánnyá mind a népeket...."

68. d3edebbda4 (válaszként erre: 66. - Judit71)
2009. jan. 15. 13:31

Szerintem sem szabadna egy gyerekre ráerőszakolni bármilyen nézetet. A gyerek nem tulajdona a szülőnek, és ha egy társadalomban az oviban, iskolában tényleg örömmel mesélik egymásnak a gyerekek az ünnepekkel kapcsolatos élményeiket, akkor ez mennyire fájdalmas lehet egy ilyen gyerkőcnek, és ráadásul megteremti a kirekesztettség érzését. Ez szörnyű lehet egy gyerek számára, lelki sérüléseket okozva.

Ugyanakkor el tudom képzelni azt is, hogy egy értelmes szülő meg tudja beszélni ezt a gyerekével.

A vér kérdés is érdekes téma. Az élet a legfontosabb! Ugyanakkor ma már ismertek alternatív, egészségesebb megoldások a vér pótlására. Igaz, ezek drágábbak.

2009. jan. 15. 13:26

Minket mindig megtalálnak, csak azt nem tudom hogy jutnak be a lépcsőházba, amikor az ajtó zárva van. Lehet hogy ajtón keresztül jönnek be? ... tőlük minden kitelik.

Nagyon erőszakosak, "okosak", és borzalmasan rosszindulatúak.

Nem értem minek házalnak, aki akar úgyis belép közéjük, a többi embert meg hagyják békén!!!!!

2009. jan. 15. 13:20

Én csak annyit, hogy eléggé erőszakosak, és mindenáron meg akarnak téríteni. Szerencsére, nagyon rég nem kopogtak az ajtón, mert ha megtennk nagyon gyorsan kívül találnák magukat. Semmiben nem szeretem az erőszakot.

A jehováknál nincsenek ünnepek pl. Hogy képes egy szülő ezt megtenni a gyerekkel, amikor akörnyezetéből majdnem nap mint nap azt hallja hogy én ezt kaptam a szülinapomra-névnapomra-karácsonyra, én meg azt. Mit érezhet ilyenkor egy jehova szülő gyereke??? Ezt nem értheti még egy 6-7 éves gyerek...

És inkább hagyja meghalni a gyerekét, vagy az anyját vagy bárkijét, mint hogy vért kapjon???? Ez azért durva!!!! Büntetném!!!

2009. jan. 15. 13:15

Még annyit, hogy könnyebb elhinni a szomszédnak, vagy más ismerősnek bármilyen hülyeséget, mint fáradságot véve utánajárni az igazságnak.

Sajnos nagyon sok egetverő baromság kering JT-ról, amiknek közük sincs az igazsághoz.

2009. jan. 15. 13:12

JT valóban védekezhetnek, sőt védekeznek is.

Ellentétben egyéb keresztény felekezettel, ami talán a legnagyobb, és tiltott a fogamzásgátlás, csak éppen a megkeresztelt tagoknak fogalma sincs róla, nem tartják be az előírt törvényeket sem.

És JT ugyanúgy dolgoznak, mint mások, sőt sok kiváló dolgozó van közöttük. Persze vannak akik főállásban vállalják az isten szolgálatát, de ilyenek más felekezeteknél is vannak, őket hívják papoknak (máshol). A többiek munka után, szabadidejükben vállalják, hogy Isten jó hírét elviszik az embereknek. Ezért fordulhat elő olyan, hogy éppen hétvégi főzés közben csengetnek be valakihez. Ez nem jelenti, hogy ők nem főznek, egyszerűen megfőznek korábban, előző nap, vagy a párjuk, stb...

Ismerik jól azt a bibliai kijelentést is, hogy "aki nem viseli gondját családjának, főleg háza népének, az megtagadta hitét, és rosszabb a hitetlennél."

Ünnepek... Érdekes, a régi rendszerben kitüntetést kapott, aki nem ünnepelte a karácsonyt, most pedig, ha emberek ezt önként vállalják, akkor jó, hogy nem köpködjük meg.

Felőlem mindenki azt ünnepel, amit akar. És nem szeretem, ha bármit rám kényszerítenek. Mindenki azt ünnepel szűk családi körben amit akar, nem szólok bele. Ugyanezt várom el másoktól is, hisz senkinek semmi köze ahhoz, hogy a másik mit ünnepel, és mit nem ünnepel.

2009. jan. 15. 12:56
Én régebben utánna jártam ezeknek az ünnepi kérdéseknek és a Bibliában nem találtam sehol sem olyat hogy megkéne tartani pl. a karácsony vagy a szilvesztert. De ami érdekes, az az, hogy a katolikus referencia Bibliában az egyház elismeri, hogy Jézus születésének a napját nem ismerik, és hogy ez az ünnep egy emberi hagyományokon alapuló ünnep. Jézus azt nem mondta sehol, hogy ünnepeljétek meg a születése napját, de viszont azt mondta hogy emlékezzünk meg a haláláról. Érdekes, nem? Egyébként nem értem miért van kiakadva mindenki ezen? Ezelőtt párszáz évvel nem is tudtak erről az ünnepről az emberek. Sőt napjainkban is vannak olyan földrészek ahol, nem ünneplik, mert elítélik. A vérről meg csak annyit, hogy miért van az, hogy ha megkérdezel egy orvost hogy adna-e a saját gyermekének vért, akkor azt mondja hogy: szó sem lehet róla? (a legtöbb orvos így vélekedik). A vér köztudottan a legtöbb bacilus és betegség hordozója, amit nem tudnak 100%-an megtisztítani. Isten szerint a vér Szent. És a szavában a Bibliában, egyenesen megparancsolja hogy adjunk, vagy fogyasszunk.
62. Thomas79 (válaszként erre: 33. - Anyuca66)
2009. jan. 15. 12:34
Bocsánat ha megsértelek, de neked halvány lila gőzöd sincs arról, hogy valójában kik is Jehova Tanúi. Írsz valamit, amiről fogalmad sincs. Honnan veszed azt, hogy nem védekezhetnek? Igenis védekezhetnek pl. Óvszer. Vagy ki mondta hogy kötelező meghalgatni Őket. Nem kell egyálalán, de akkor azzal az ismerettel is szegényebb leszel amit Ők elmondtak volna neked szívesen. Nem tudom miért kell kiforgatni mindent. Úgy látszik hogy a mai embereknek az a baja, ha valakik megpróbálnak erkölcsösen élni, tisztelni és szeretni másokat és stb. Én azt mondom, csak akkor beszéljünk így másokról ha először komoly Önvizsgálatot végeztünk. Mégegyszer elnézést ha sértő volt.
61. c4f059c04b (válaszként erre: 60. - Satyaka)
2008. okt. 29. 19:07
Én is így vettem éészre. Bár nem vagyok Jehova vallású, de ők valóban,legalább megpróbálják az embereket közelebb vinni a valláshoz és van egy pár tétel a Bibliában,ahol az ő magyarázatuk helyesebbnek bizonyul, mint ahogy pl. a katólikusok magyarázzák. Az a lényeg,bármilyen vallású is vagy, hogy ne vakon hidd,amit tanítanak,hanem hallgass a lelkiismeretedre és azt tedd ami örömet okoz neked.
2008. okt. 29. 15:19
Nem szabad elitélni senkit!Mert nem tudhatjátok hogy ebben a tőbezernyi valásban melyik lehet az igazi!De azért feltenénk én is egy kérdést amin lehet hogy el fogtok gondolkozni.Melyik vallásszervezet foglalkozik olyan hatékonyan az emberekel mint Jehova tanui??Mert ők járnak házrol, házra minden egyes emberhöz,hogy elvigyék a"jó hirt"és hogy segitsenek őnzetlenül.Hát nem ezt hivja a Biblia felebarátiszeretetnek?
2008. okt. 10. 19:06
A szülinapi és a karácsinyi ajándékozások helyett kijelölnek más napokat az évben amikor megajándékozzák a gyerekeket. Baj ebből csak akkor van, ha a gyereknek nem magyarázzák el, hogy ők miért nem ünnepelnek Karácsonyt, hanem csak annyit mond a szülő, hogy csak. Más gyerekek szülinapi zsúrjára nyugodtan elmehetnének. Ők meg nem a szülinapjukon hívnák vissza őket, hanem egy másik napon.
2008. okt. 10. 15:57

Volt egy ismerősöm, aki ebben a vallásban hisz. Azt hiszem a gyerekeit tette vele tönkre. Nem főz, nem csinál otthon semmit, nem dolgozik mert neki mennie kell a gyülekezetbe (nem tudom, hogy mondják), a beteg anyukájába (90 éves néni) belebeszélte, hogy semmiképp se engedje, hogy vért kapjon, a gyerekei, akik közül az egyik párom volt több mint 2 évig, teljesen begubóztak emiatt. Nálunk töltött el először karácsony estét, soha nem kaptak szülinapi ajándékot, mikor mi vettünk az anyjának szülinapjára valamit, azt mondta, vigyük, neki nem kell. Ilyen, hogy család, sajnos náluk nincs.

Elég elgondolkodtató, de remélem ez csak egy rossz kivétel.

57. Kreia (válaszként erre: 36. - Rozsazsa)
2008. okt. 10. 15:40
Csak most épp nem a te gyülidről van szó, hanem JT-ról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook