Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudsz jehova tanuiról? fórum

Mit tudsz jehova tanuiról? (beszélgetős fórum)

116. 362f169ace (válaszként erre: 111. - Robin67)
2009. febr. 10. 12:13

Szia Robin67,

Hát..., nem sajnáltad a tintát.

Kár, hogy az írásod inkább ártott Jehova Tanúi megítélésének, mint használt.

Megmondom miért.

Sok évet töltöttem Indiában és Tibetben.

Én keresztény kultúrkőrben, Magyarországon nőttem fel.

Mindenhol - szélsőségesekről, fanatikusokról nem beszélek, mert ők agymosott, egyéniségüket vesztett emberek - azt láttam, hogy ÖRÜLTÜNK EGYMÁSNAK, S SZÍVESEN VETTÜK ÁT EGYMÁS TAPASZTALATAIT, S TISZTELETTEL VISELTETTÜNK A MÁSIK HITE, VILÁGNÉZETE IRÁNT.

Ezt úgy hívják: TOLARENCIA, úgy hívják: BÉKÉS EGYMÁS MELLETT ÉLÉS. Lassan írtam, hogy te is értsd...

Ha engem annyira "nem szeretnének" a tolakodásom, okoskodásom, az "én-osztom-az-észt" miatt, mint amennyien nem szeretik a J.T.-it, akkor én minimum elgondolkodnék: Lehet, hogy nem én vagyok a világ esze? Lehet, hogy más véleménye is igaz lehet?...

Véleményem - miért ne mondhatnék én is véleményt? -: a legutóbbi írásod minősíthetetlen.

Üdv: Travels

2009. febr. 9. 17:45
Még annyit hozzátennék, hogy a legjobban az idegesített, hogy szerintük azért az a magyarázat ami, és azért igaz, mert az ő könyvükben azt írja. Nem azért, mert ők is úgy gondolják. És ez nem egyszer fordult elő. Ezért nem voltak már számomra hitelesek.
114. Henci2 (válaszként erre: 107. - C06c587f53)
2009. febr. 9. 17:32
vért??
113. Henci2
2009. febr. 9. 17:31
Csak azt hogy soha nem hagynak békén nyáron.
2009. febr. 9. 17:30

Szia Robin! Nem kívánok erről vitatkozni, semmi bajom Jehova Tanuival, mint emberekkel. Sőt. De hidd el, tapasztalatból beszélek, hozzám jártak sokáig. És este, amikor egyedül olvasgattam a Bibliát, kiírtam néha 1-2 idézetet, hogy amikor legközelebb jönnek magyarázzák meg, érveljenek, mert más a véleményem, mint ami az ő kiadványaikban van...hát nem tudtak meggyőzni, sőt, megmagyarázni sem, hogy mi miért van úgy...egyszerűen elővettek egy kis könyvet, amiben állítólag a kiadott magyarázatok vannak minden versre...és abból olvastak nekem...én nem ezt kértem, én azt kértem, győzzenek meg az igazukról, mert másképp gondolom...nem sikerült nekik. Ekkor döntöttem úgy, hogy nem kívánok alámerítkezni, kereszténynek tartom magam, amennyire tudok, próbálok Isten szolgájához méltó életet élni és tanulni, de nem akarok közéjük tartozni.

Ha esetleg megtalálom majd azokat a verseket, majd megírom neked priviben, ha érdekel.

111. Robin67 (válaszként erre: 100. - 14c8e51490)
2009. febr. 9. 16:41

Amit írtál nem egyezik a valósággal, ezek téves információk.

1. A Tanúk nem hiszik azt, hogy kizárólag ők értelmezik helyesen a Bibliát. Jehova Isten olyan személyeket tisztelt meg a Szava vagyis a Biblia megírásával, akik úgy tekintettek rá, mint legfőbb tekintélyre és hatalomra, és akik az

életük során igyekeztek mindent pontosan úgy

tenni, ahogyan azt Ő megkívánta tőlük. A Biblia megértéséhez sem kevesebb szükséges. Tehát bárki értelmezheti helyesen az Isten Szavát, aki így viszonyul hozzá és akinek Ő ezt megengedi. Mivel a Tanúk nagy többsége szívesen hozza összhangban az életét Isten akaratával, ezért egyértelmű, hogy Isten támogatja őket abban, hogy helyesen

értelmezzék Szavát a Bibliát!


2. A Watchtower Bible and Tract Society of New York, Inc. céget 1909-ben alapították Jehova Tanúi. Ez egy nem profit-orientált, kizárólag

önkéntes adományokból fenntartott szervezet, amelynek célja Jehova Tanúi irodalmának kinyomtatása és kiadása. A kiadványok célja a Biblia üzenetének helyes értelmezése, és gyakorlatias alkalmazása a mindennapi életben. Senki sem köteles egyetérteni azzal ahogyan ők értelmezik a Biblia tanításait, ahogyan a Teremtő teszi, a Tanúk is tiszteletben tartják mások szabad akaratát! Mindenkinek joga abban hinni, ami tetszik.


3.Még nem született olyan ember a földön, akinek a környezetéből jövő tapasztalatoktól vagy információktól független ú.n. "saját" gondolatai lennének! Minden egyén a gondolatait és

egyéniségét az életében megszerzett és felhalmozott tapasztalatok és információk formálják, ezeket ki-ki saját kívánsága és érdeke szerint szelektálja - vagyis, ami tetszik megtartja, ami nem elveti! Hogy mennyire bölcsen választott vagy szelektált, az abból derül ki, ahogyan éli az életét és ahogyan másokhoz vagy a környezetéhez viszonyul. A Tanúk Jehova Istent és a Fiát Jézus Krisztust fogadták el a példaképüknek és úgy látták jónak, hogy az ő bölcsességükből és tapasztalataikból merítenek hasznot. Nem értem mi ebben a megvetni való!?!


4. Nem találkoztam egy kiadványunkban sem azzal a gondolattal, hogy a Tanúknak tilos lett volna bármikor is a csecsemők oltása!!!


5. Mivel a mai modern orvostudományban a vér nélküli gyógyítás alapvető orvosi ellátás ,és már bonyolult műtéteket is rutinszerűen végeznek allogén vér felhasználása nélkül (már

Magyarországon is), ezért ha eddig nem szegték meg a tanúk a vérre szóló bibliai tilalmat, ezután sem fogják!


6. A túléléshez nem elég csupán Jehova Tanúja lenni, ennél több kell! A Biblia többek között ezt tanítja ezzel kapcsolatosan:


1János 2:17 - "És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké." - Károli fordítás

"De a világ elmúlik a kívánságaival együtt. Csak aki az Isten akaratát teljesíti, az marad meg örökre." - Katolikus fordítás

"Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké." - Új világ fordítás


János evangéliuma 3:16

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Károli fordítás)

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen." (Katolikus

fordítás)

"Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen." (Új világ fordítás)


A tanúk nem fenyegetnek vagy ijesztgetnek, amikor az Isten háborújáról szóló népszerűtlen üzentet osztják meg másokkal, hanem mindenkinek azt lehetőséget vagyis ismeretet kínálják fel, amivel megtanulhatják mi Isten rájuk vonatkozó akarata és hogyan követhetik Jézus Krisztust és így megmenthetik saját és szeretteik életét.

1Timóteusz 2:3,4 - "..Mert ez jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt, aki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság

ismeretére eljusson." (Károli)

"..Ez jó és kedves üdvözítő Istenünk szemében, aki azt akarja, hogy


minden ember üdvözüljön és eljusson az igazság ismeretére."(Katolikus)

"..Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson. (Új világ)


Ahogy már az előző írásaimban is többször hangsúlyoztam, ha valakinek nem tetszik az amiről beszélnek, tisztázzák le velük egyértelműen, hogy

ne keressék fel otthonaikba, így minimum 1 évig nem látogatják meg!

Azzal azonban tisztában kell lenni, hogy még a legnagyobb nemtetszés és a legnagyobb üldözés ellenére is, Jehova Tanúi munkája a jövőben

fokozódni fog mindaddig, amíg el nem jön a vég. Ehhez már csak kettő világméretű próféciának kell beteljesedni, ami olyan hirtelen fog bekövetkezni egymás után, hogy az emberiség felkészületlenül és óriási döbbenettel fogja fogadni. Minősítsék le bármennyire is a Tanúkat, a prédikálómunkájukat Isten és embertársaik iránt érzett szeretetből végzik, mert mindenkinek kell hallani arról ami rájuk vár és mindenkinek dönteni kell a saját és családja élete felől!

5Mózes 30:15,16

"Lám elődbe adtam ma néked az életet és a jót: a halált és a gonoszt. Mikor én azt parancsolom néked ma, hogy szeressed az Urat, a te Istenedet, hogy járj az ő útain, és tartsd meg az ő parancsolatait, rendeléseit és végzéseit, hogy élj és szaporodjál, és megáldjon téged az Úr, a te Istened a földön, a melyre bemégy, hogy bírjad azt."(Károli ford.)

"Nézd, ma szemed elé tártam az életet és az üdvösséget, a halált és a kárhozatot.Ha engedelmeskedsz az Úr, a te Istened parancsainak,

amelyeket ma adok neked, s szereted az Urat, a te Istenedet, az ő útjain jársz, megtartod parancsait, törvényeit és rendelkezéseit, életben

maradsz és megsokasodsz, s az Úr, a te Istened megáld azon a földön, ahova indulsz, hogy birtokodba vedd." (Katolikus ford.)

"Íme, eléd adom ma az életet és a jót, a halált és a rosszat. Ha hallgatsz Jehovának, a te Istenednek parancsolataira, melyeket ma

parancsolok neked, hogy szeresd Jehovát, a te Istenedet, járj az ő útjain, s tartsd meg parancsolatait, rendeleteit és bírói döntéseit, akkor életben maradsz és sokasodsz, és Jehova, a te Istened megáld téged a földön, melyre mész, hogy birtokba vedd." (Új Világ ford.)

110. 87dcc92a81 (válaszként erre: 109. - C06c587f53)
2009. febr. 7. 00:26
egyetértünk:) jó éjt:)
109. c06c587f53 (válaszként erre: 108. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 23:28

Semmi baj! Én kíváncsi vagyok az emberek véleményére.

Az is benne van a Bibliában,hogy;Isten kézzel csinált templomokban nem lakik..

De mindenki abban hisz,amiben akar. Aki az evolúciós elméletben,az a majomtól származik. Én nem!

Tisztelem mindenkinek a vallás választáshoz való jogát,de a vallását senkinek nem tisztelem!

108. 87dcc92a81 (válaszként erre: 107. - C06c587f53)
2009. febr. 6. 23:04

"Te jobban tudod, hogy én miben hiszek?? "<-nem tudom jobban.Logikailag következett abból ,amit leírtál.

"Zsoltárok 83:19 " <- ezeknek az idézeteknek egy bajuk van, ezek csupán szemelvények.Minden Szent Könyv (Biblia, Korán stb.) ugyanis egy megszerkesztett könyv-mondhatni szemelvénygyűjtemény.Azok a történések, kinyilatkoztatások kerültek bele, amit az adott egyház jónak lát/látott. Ha Isten szavait idézitek, akkor pl. minek templom, minek közvetítő? tessék csak utána olvasni... Jézus elmondta azt is, "helyettem festett képet ne imádjatok", és mégis...

Ha almát akarok venni, odamegyek-megveszem. Nem küldök el helyette mást, mert én akarom megtapasztalni a cselekményt.

Más.Nehogy ember /vagy egy zsinat/ döntse már el, ki a szent. Mindenkinek magában kell megtalálnia a "szentséget", a hitét, a tisztasághoz vezető utat. Úgysem lehetünk tökéletesek, hiszen az "ember eredendően bűnös", de törekedhetünk rá. A szeretet, mások megsegítése stb. egy-egy lépés ezen az úton.

Csak egy része volt reagálás Feléd, a többi magamtól jött:) Bocs:)

107. c06c587f53 (válaszként erre: 101. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 21:29

Te jobban tudod, hogy én miben hiszek??

Az a baj,hogy az emberek túlbonyolítják ezt az egész dolgot!!

Egy Isten van, benne hiszek. Jehovának hívják Zsoltárok 83:19


De nem vagyok Jehova tanúja és nem is leszek. Évekig így éltem,sem Karácsony,sem szülinap,stb..

Nagyon hiányoztak ezek az ünnepek.


Nem akarok rosszat mondani róluk. De én már nem kérek belőle!! Vért nem eszem és a fiamnak sem adok, mert gusztustalan.

106. 3ea1571f07 (válaszként erre: 104. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 20:30

Miért hiszik? Hiszen minden vallás követői meg vannak győződve arról, hogy az egyedüli világosság birtoklói, nem? Csak van, amelyik ezt bölcs derűvel tolerálja (buddhizmus), van, amelyik tűzzel-vassal térítene (iszlám).

De miért pont a JT tagjai ne hinnék, hogy ők a kiválasztott nép? :))

105. 200a1d39d3 (válaszként erre: 104. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 20:09

...mert valahogyan hatniuk kell az emberekre...kár,hogy ezt így ilyen formában teszik,azaz burkoltan elmondják,hogy ha nem térsz meg hozzájuk,nem keresztelkedsz meg ott náluk,akkor biztosan elpusztít téged Isten...

Ezt nálam is többször bevetették,de ekkor közöltem,tartsuk már annyira tiszteletben egymást,hogy ne kerüljön sor ilyesféle beszélgetésre,egyébként mint emberekkel szívesen elbeszélgetek,de nem a hitükről...

Régebben olvastam,hogy sokszor előre vélték látni a Bibliából a megjövendölt végidőt..és bőszen hírdették is,mert hitték,igazuk van...de a várt vég csak nem jött el..és ezt vagy 3X megcsinálták..lehet azért,hogy megtartsák híveiket,nem tudom...

104. 87dcc92a81 (válaszként erre: 102. - 3ea1571f07)
2009. febr. 6. 19:58

Nos, engem is megpróbáltak erővel téríteni, pedig úgy gondolom, mindenkinek illik tiszteletben tartani a másik hitét(azért írok hitet és nem vallást, mert lehet valakinek pl. kommunista hite is-akik ugye ateisták, legalábbis a filozófiájuk szerint)...állítólag pár évvel (3-5 évvel ezelőtt) ez még drasztikusabban ment. Jöttek a füzeteikkel, és nem értették meg, ha azt mondtad nekik, hogy ez téged nem érdekel.

Egy korábbi kérdés viszont engem is érdekelne, némineműleg kikerekítve: miért hiszik azt a JT tagjai, hogy pont ők élik túl az apokalipszist, amikor ha nem állsz szóba velük a kénköves pokollal fenyegetnek? (korábbi személyes és kellemetlen tapasztalat alapján)

103. 87dcc92a81 (válaszként erre: 96. - Robin67)
2009. febr. 6. 19:50

Hm, ez érdekes hozzászólás volt. Gondolatindító.Köszönöm. Őszintén.

Ha még mélyebbre lapozunk a jelenleg élő értelmes ember történelmében-ami sorrendben az 5. civilizáció-akkor (nem követve a kronológiai sorrendet) az asszír, a babilon, az egyiptomi, a görög, a római és még sorolhatnám kultúráknak is megvoltak a maguk különböző néven néven nevezett istenei, szent könyvei, relikviái.

HA valaminek/kinek nevet adsz, azért adod, hogy megkülönböztesd más hasonló társától. Ha az érvelésed követem, akkor Jahve/Jehova isten azért Jahve isten, mert van mellette más isten is, hogy össze ne keverhessük a többivel...és mint írtam, nekem semmi kifogásom mások többistenhite ellen.

2009. febr. 6. 19:49
Jehova tanúi akik becsöngetnek és a kénköves istennyilával fenyegetnek, ha nem tartok velük? Akkor nem tudok róluk semmit, mert mindig elhajtom őket a francba :)))
101. 87dcc92a81 (válaszként erre: 99. - C06c587f53)
2009. febr. 6. 19:42

Nem hinném, hogy az Istennek-és nem, ahogy Te írod, egy istennek- szüksége lenne rangra.Ha rang, akkor Te a többistenhitben hiszel-hiszen alá-, fölérendeltséget képzel isten és más isten között, amit éppúgy tudok tisztelni, mint más hitét.(szándékosan nem vallást írtam).

Bár a Biblia tanítása szerint Isten formálta saját képmására az embert, és nem az ember az Istent, hogy rangot adjon neki-> ergo Istennek nincs szüksége bármilyen "rangra"...

2009. febr. 6. 12:51

Jehova tanui azt hiszik, csak ők tudják helyesen értelmezni a Bibliát. Holott az összes értelmezés, kiadványok stb. mind a watchtowertől jönnek, valakik ott eldöntenek bizonyos dolgokat és világ minden táján élő hívek kötelesek mindent úgy gondolni és értelmezni, ahogy az ők elvárják. Saját gondolataik nem is lehetnek, mert kizárják őket.

Valamikor régen a csecsemők oltása is tilos volt, ezt is valahonnan a Bibliából szűrték le, aztán érdekes módon meggondolták magukat. Talán így lesz ez a vérátömlesztéssel is.

Ja és még ami durva, szerintük csakis ők fogják túlélni a világ végét, mi mindannyian meghalunk, ha nem merítkezünk alá. Így van Robin?

99. c06c587f53 (válaszként erre: 95. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 06:53

Jehova a neve, Isten a rangja.

Mitől felesleges??

98. 362f169ace (válaszként erre: 97. - Robin67)
2009. febr. 6. 02:43

Bocsi, de a húsban, ami izomzat, a hajszálerekben ott van az alvadt vér. Nem kevés!

Üdv: Travels

97. Robin67 (válaszként erre: 93. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 6. 01:36

1Mózes 9:3,4

"Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom. Csak a húst a lelkével — a vérével — együtt meg ne egyétek." (Új világ fordítás)


"Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelül; a mint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. Csak a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek." (Károli fordítás)


A Szentírásban sehol nincs olyan korlátozás, hogy húst nem szabad enni!

96. Robin67 (válaszként erre: 95. - 87dcc92a81)
2009. febr. 6. 01:09

Ebben a témában sokan így gondolkodnak és érvelnek ahogyan te. De Isten Szava mást tanít! Sajnos a mai fordításokban már alig található meg Isten neve, így ez a fontos információ sokaknak elkerüli a figyelmét.

A következő gondolatokat a Károli Gáspár és a Katolikus fordításból idézem (én is ezekből ismertem meg Isten nevét):

1Mózes 32:9 - "És monda Jákób: Óh én atyámnak Ábrahámnak Istene, és én atyámnak Izsáknak Istene, Jehova! ki azt mondád nékem: Térj vissza hazádba, a te rokonságod közé, s jól tészek veled:"


2Mózes 6:3 - "Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes."


2Mózes 15:3 - "Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova."


Zsoltárok 83:19 - "Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."


Ézsaiás 26:4 - "Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van."


Kivonulás 3:14,15 - "Katolikus fordítású Bilbia - Szent István társulat

Isten ezt válaszolta: "Én vagyok, aki vagyok." Azután folytatta: "Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok."

Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: "Jahve, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre."


Jahve (héb. Jhvh): a Kivonulás 3:13 - Isten kinyilatkoztatott tulajdonneve héber nyelven, a JHVH (tetragram) kiejtett formája. (Magyar Katolikus Lexikon)


Leggyakoribb kiejtései a magyar nyelvben „Jehova” vagy „Jahve”.

A zsidó hagyomány szerint az értelme ez: aki előidézi, hogy legyen.

Gyakran megfigyelhető, hogy több igéből raknak össze egy tulajdonnevet; a Tetragrammaton összeilleszthető az Ő volt., Ő van., Ő lesz. kifejezésekből, ami azt fejezi ki, hogy Isten időtlen, örökkévaló.

A 2Mózes 3:14-ben a Biblia istene így mutatkozik be: „Vagyok a ki vagyok”, amely az eredeti szöveg értelmében és szövegkörnyezetében olyan értelmet nyer, hogy „azzá leszek, amivé akarok”, „mindenható vagyok”, „teremtek”, „előidézem, hogy legyen”. A Zsoltárok 83:19-ben olvasható Isten neve, amely Jehova, a magyarosított értelmezésben.

A jelentés valmiféleképpen a jövővel függ össze. (Wikipédia)


Maga Isten Fia, Jézus Krisztus is fontosnak tartotta Isten nevét, a mintaimában (Mi Atyánk-ban) is első helyre helyezte a fontossági sorrendben: " Mi Atyánk ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved...". Továbbá, utolsó imájában ezt mondta Isten nevéről: János 17:6,26 - "Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál:...", "És megismertettem velük a te nevedet, és megismertetem;..." (Károli)

" Kinyilatkoztattam nevedet az embereknek, akiket a világból nekem adtál. ..." , "Megismertettem velük nevedet, és ezután is megismertetem,..." (Katolikus fordítás).

Gondolom senki sem vonja kétségbe azt, hogy Jézus Krisztus milyen mélységesen szerette és tisztelte égi Atyját és a nevét is! Így éreznek és tesznek Krisztus igazi követői is.


Akinek régebbi Bibliája van az nem lepődik meg azon, hogy abban milyen gyakran fordul elő Isten személyes neve, sőt régészeti leletek bizonyítják, hogy az ókori írásokban több mint 7000-szer volt jelen Isten neve (JHVH), többször mint bármely más név. Ebből kifolyólag a logikusan gondolkodó embereknek, teljesen egyértelművé válik az, hogy a világegyetem Ura szeretné, ha tisztelettel használnánk páratlan nevét.


Annak ellenére, hogy a vallások évszázadok óta megpróbálták elnyomni, sőt eltüntetni Isten nevét, Isten mégis valóra váltotta a következő ígéretét: Malakiás 1:11

"De napkeltétől napnyugtáig nagy az én nevem a népek között.... Mert nagy az én nevem a népek között - mondja a Seregek Ura." (Katolikus ford.)

Hogyan bánik Jehova azokkal, akik szeretik és tisztelettel használják a nevét?:

91. Zsoltár:14-16 

„Mivel ragaszkodik hozzám,

Én megmentem őt.Védelmezni fogom,

mert megismerte a nevemet.

Segítségül hív, és én válaszolok neki,

Vele leszek a nyomorúságban,

Megszabadítom és megdicsőítem őt.

Hosszú-hosszú napokkal elégítem meg,

És megláttatom vele szabadításomat.”

2009. febr. 5. 22:21

Csak egy reagálás, nem kötözködésképpen.


"Jehova Istennek" <- ...Jahve=>Jehova ->maga a szó Istent jelöl. Ha tehát azt írod Jehova Isten, az kb. olyan, mintha azt írnád Bridge híd, Clock óra, Dánke köszönöm, Bábuska nagymama. Két ugyanolyan jelentésű szó egymás mellett nekem felesleges.

94. anyuca66 (válaszként erre: 92. - 200a1d39d3)
2009. febr. 5. 22:07
Hasonlóak ilyen téren a tapasztalataim..
93. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 89. - D3edebbda4)
2009. febr. 5. 21:24

"Innentől kezdve pedig a minimum az lenne, hogy JT vegetáriánusok legyenek"


Annyi eszük már nincsen minden szektánál a korlátoltság a legnagyobb mértékű jellemző.

2009. febr. 5. 21:19
Volt köztük egy két kollégám,és én tudok velük másról is beszélgetni,mint csak az ő hitükről.Ha meg nagyon rátérnek a vallásukra,megmondom,hogy erről nem akarok beszélni,és ezt általában megértik,és tiszteletben tartják.
2009. jan. 26. 13:02

Nem bántásnak veszem, ha valaki felháborodik azon, hogy a Tanúk nem fogadnak vért, mert biztosan én is így reagálnék ha a helyetekben lennék!

75. hozzászólásom vége felé már érintettem ezt a témát. Jehova Istennek, aki az élet forrása és fenntartója az élet szent és így gondolkodik a népe is!

Hogy értelme legyen a vérről való beszélgetésnek, kérlek olvasd (olvassátok) el mit gondol erről Isten:

1Mózes 9:4,16

3Mózes 17:14

3Mózes 7:26,27

Apostolok cselekedetei 15:28,29

Valamint figyelmesen olvassátok el azt a cikket (nem a Tanúktól), ami arról szól, hogy a modern orvostudomány milyen hálás a Tanúk vérrel kapcsolatos álláspontjáért, és nézzétek meg a videót is amit privátban küldök!

90. 72f62a66ed (válaszként erre: 88. - Dcde70a4a0)
2009. jan. 23. 16:41

Bundika! Sajnos ilyen esetről már én is hallottam, és ez elég felháborító!!!


Kedves Robin! Érdekelne a véleményed. Nem bántani akarlak, hanem komolyan kérdezem, hogy ez tényleg így van e. Miért csinálnak ilyet?

89. d3edebbda4 (válaszként erre: 88. - Dcde70a4a0)
2009. jan. 23. 15:30

Ebben szerintem teljesen igazad van. Szerintem is az emberi élet a legfontosabb.

Ráadásul, ha az ember belegondol, nincs olyan, hogy valaki húst eszik, és azzal valamennyi vér ne kerüljön be a szervezetébe. Innentől kezdve pedig a minimum az lenne, hogy JT vegetáriánusok legyenek.

Ha pedig nem azok, akkor mi jogon tagadják meg az életet, ráadásul saját gyerek esetében?

2009. jan. 23. 15:18

Sziasztok Kedves Tagtársaim!

Én sajnos már többször találkoztam velük,most somogy megyében élek,de Budapesten születtem,és ott éltem 25 évig,ott volt egy ismerősöm,akinek 5 gyereke volt,és minden héten járt hozzá egy ismerős nő,akivel tanulták a JEHOVAI TANÚI-val kapcsolatos dolgokat,mikor ahhoz a fejezethez értek,hogy a JEHOVA TANÚI NEM ADHATNAK VÉRT MÉG A SAJÁT GYEREKÉNEK SEM,MÉG HA ÉLETVESZÉLYES ÁLLAPOTBAN VAN,VAGY HALÁLOS BETEG AKKOR SEM.ezen a ponton ,az illető nagyon felháborodott,és követelte,hogy azonnal hagyják abba a tanulást,én úgy tudom,hogy több mint 1 évig tanulta ezeket a dolgokat.Nekem sajnos nincs gyerekem,de én úgy gondolom,hogy ez annak is felháborító akinek nincs,már csak azért is mert tudomásom szerint ez a véradási tilalom,minden Jehova tanúinak minden családtagjára vonatkozik.Nos nekem körülbelül ennyi az öszes ismeretem róluk,de azt hiszem,hogy ez is elég beszédes.

87. 72f62a66ed (válaszként erre: 86. - Robin67)
2009. jan. 23. 13:20

Köszi hogy válaszoltál a kérdéseimre.

Bevallom őszintén, mindjárt más lett a képem Jehova tanúiról :))) Köszönöm!!!

Ettől persze én nem akarok Jehova tanúja lenni!!!

Minden jót kívánok Neked és családodnak, és jó lenne, ha nem mindenki ilyen lenne ...!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook