Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudsz jehova tanuiról? fórum

Mit tudsz jehova tanuiról? (beszélgetős fórum)

56. c4f059c04b (válaszként erre: 54. - Anyuca66)
2008. okt. 4. 19:56
Engem nem kereszteltek meg gyerekkoromban és ez így van jól. Majd eldöntöm, milyen vallást szeretnék követni.
55. erikpipi (válaszként erre: 54. - Anyuca66)
2008. okt. 4. 17:51
Természetes, hogy a gyerek míg kicsi oda jár ahová a szülő. Utána úgyis ő dönti el hova akar tartozni. A szülő max. imádkozni tud érte, hogy jól döntsön. Hát, az én fiam 16 volt amikor döntött, és bemerítkezett. De ha úgy döntött volna, hogy református lesz akkor is örültem volna, hisz a mennyekbe jutásnak nem az a feltétele, ki milyen vallású.:) Nem tudok róla, hogy a menny kapujában felirat lenne erre vonatkozóan:D
54. anyuca66 (válaszként erre: 50. - Erikpipi)
2008. okt. 4. 14:29
16 évesen döntött a kis sógórnöm megkeresztelkedik. Katulikus vallást vette fel. Utána volt elsőáldozó, azonnal. Akkor döbbentem rá, önzöek vagyunk, rá eröltetjük a gyerekünkre a saját vallásunkat. Ő egy külön személyiség. Talán 12 éves kora körül Neki kéne döntenie erről. A ti véleményetek??
53. anyuca66 (válaszként erre: 47. - C4f059c04b)
2008. okt. 4. 14:22
Hárítani "szokok", ha nem érti volt rá példa szinte az orrára csuktam az ajtót! Akikkel csináltam nem is kopognak.
52. petka (válaszként erre: 51. - C4f059c04b)
2008. okt. 4. 14:13
Én azt tartom helyesnek hogy kapott vért, az orvosi etika szerint. Ha hagyták volna elvérezni, abból nagyon nagy baj lett volna, több ember feje hullott volna a porba, szerintem. Azonkívül lehet hogy a család perelte volna a kórházat. Nem lehet tudni mi lett volna ha...., de szerintem helyesen döntöttek.
51. c4f059c04b (válaszként erre: 48. - Petka)
2008. okt. 4. 14:10

Az egyik tanárunk mesélt egy történetet, amikor egy szülő nő a vallására hivatkozva,azt mondta, akkor se kapjon vért, ha elvérezne. A kővetkező történt: Altatásban volt, majdnem elvérzett és az ő előzetes tiltakozása ellenére,adtak neki vért.

A mai napig nem tudom, hogy az orvosok helyesen járták-e el. Az orvosi etika szerint igen.De az emberi jogok szerint nem. Ebben az esetben nem tudok okos lenni. Egyébként én sem hagytam volna elvérezni, de ő is jogosan reklamált volna. Ti mit láttok helyesnek ilyen esetben?

2008. okt. 4. 14:08

Valahol olvastam, hogy az öregek tanácsa engedélyezte a gyermekek vérátömlesztését, de sokan nem értenek egyet vele.

Én azt gondolom, minden ember maga dönti és döntse el, hova tartozik. A jó vallás mindig a család, és a társadalom megelégedettségén nyugszik. Nem irritál, nem lázít, családokat nem választ el egymástól. A szülő a gyermeket bevezeti a saját vallásába, de majd ő dönti el hova akar tartozni. A gyermek nem a tied, ajándékba kaptad...

2008. okt. 4. 14:07
:O szektások...
48. petka
2008. okt. 4. 14:03
A volt férjem szimpatizált velük, náhányszor voltak is nálunk. Én mint kívülálló hallgattam a beszélgetéseket. Egyébként a hitüktől eltekintve teljesen normális emberek. Mondjuk az, hogy nem adhatnak vért és ezt kifejezetten tiltják, nálam kivágta a biztosítékot, mivel én véradó vagyok. Akkor azt mondtam, hogy tudjátok mit, akkor a gyereked ott vérezzen el a műtőasztalon, majd akkor elgondolkodsz. Előre is elnézést ha durva voltam.
47. c4f059c04b (válaszként erre: 44. - Anyuca66)
2008. okt. 4. 13:55

El lehet őket küldeni, be lehet csukni az ajtót előttük, vagy ki sem kell nekik nyitni, v hogy megsértődjenek: ha már megláttak vissza kell forduni félútról a kapu felé.

Nem értem, hogy fennőtt emberek, miért érzik magukat tehetetlennek velük szemben.

2008. okt. 4. 13:53
[link] még egy link.
2008. okt. 4. 13:49
2008. okt. 4. 13:46
Ez legalább olyan magánügy mint sok más. Tudunk róluk, tudjuk hol a templomuk, be akarunk lépni, elmegyünk! De ne zaklassanak.
2008. okt. 4. 13:44
Vannak olyan nem vallásosak, akik erőszakosabban hirdetik hogy a Biblia csak mese, mint Jehova tanúi a Biblia igazságait. És még ők beszélnek a tanúkra.Ettől felfordul a gyomrom.
42. c4f059c04b (válaszként erre: 41. - Jutka77)
2008. okt. 4. 13:37
A fősulin az egyik csoporttársam családja is eszerint a vallás szerint él. Ő sem akart megtéríteni senkit, sokáig nem is tudtuk, hogy ez a hitük. Kedves, mosolygós lány.
2008. okt. 4. 12:45
Én is találkoztam velük. Sőt az egyikük igen jó barátnőm is lett. Igaz, ő nem volt erőszakos. Kíváncsi voltam az ő szemszögükre. Szerintem az sem jobban elítélendő, mint a többi vallás. Amúgy szerintem minden vallás ferdít. Mindegy. Azok a Jehova tanúi, akikkel én megismerkedtem szeretni való, kedves emberek. Mikor úgy döntöttem már szeretnék ezzel foglalkozni, tudomásul vették, és azóta sem kerestek.
2008. szept. 30. 21:27
Úgy gondolják, fontos tudnunk Isten nevét, hogy ő Jehova (Jahve), valahol csak JHV ,magánhangzók nélkül. Ez a személyes, bennsőséges kapcsolathoz kell. A Biblia azokon a helyeken az Úr v Isten nevet használja, ahol az ő bibliafordításaikban a Jehova név megjelenik.
39. rozsazsa (válaszként erre: 34. - Tücsimücsi)
2008. szept. 30. 21:21
MIt értettél félre kedves? A keresztyének mint mi is minden ünnepet tartunk. Már horgolom a karácsonyi harangokat, gyógyszert is szedünk ha kell. Vért is adunk és kapunk. Szeretjük, segitjük egymást,szeretjük az embereket s élő kapcsolatunk van Istennel.. Én is szeretnék még sokáig Hoxás lenni....
38. anyuca66 (válaszként erre: 36. - Rozsazsa)
2008. szept. 30. 21:17
Amiket hallottam, nekem így jött le...
37. rozsazsa (válaszként erre: 35. - Anyuca66)
2008. szept. 30. 21:16
Remélem igazad van. VÉGRE!!!!!
36. rozsazsa (válaszként erre: 33. - Anyuca66)
2008. szept. 30. 21:16

A hivők szedhetnek fogamzásgátlót. A mi gyülinkben is védekeznek a hölgyek. Abortusz az gyilkosság mert az élő magzat ellen történik.

A peteérést megakadályozó gyógyszert lehet, nálunk keresztyéneknél.

2008. szept. 30. 21:15
Vérátömlesztést feloldották úgy tudom.
34. tücsimücsi (válaszként erre: 31. - Rozsazsa)
2008. szept. 30. 21:13
Más vallásúak is olvassák a Bibliát, mégis tartják az ünnepeket. Szóval ez így már nem igaz. De nem akarok belefolyni, mert volt már rá példa, hogy ilyen témában eldurvultak a dolgok, és én még szeretnék Hoxa tag lenni.
2008. szept. 30. 21:11
Ismerek többet is. Kolléganőm is volt, ma beszéltem vele. Ő soha nem hívott a gyülekezetbe. Nálunk is gyakran kopognak, de hárítok és becsukom az ajtót, szinte az orrára csapom. Nem tudjátok másképp lerázni. Ha akarnék hozzájuk csatlakozni a "templomukba" mennék. És kizárólag akkor mikor akarok. Ne ők szabják meg!! A kötelező dolgokat sokan nem szeretik. Amiért nagyon harapok rájuk az még az hogy gyermekvállalásról (úgy tudom) azt ahányszor terhesek mindegyiket ki kell hordani! ( nem védekezhetnek) Én azt vallom annyit vállaljunk, amennyit fel tudunk nevelni, és EGÉSZSÉGESEK legyünk! Mi az értelme ha a 5. gyereknél belehal az anya a szülésbe?? Hány árvát hagy ott?? Az milyen szemlélet?? Foggamzásgátlást nem tilthatná a vallás. Abortuszt megértem hogy tiltják a vallások. Hirtelen ez jutott eszembe úgy általánosságban.........
32. rozsazsa (válaszként erre: 29. - A445f073a9)
2008. szept. 30. 21:08
Küldtem privit neked....
31. rozsazsa (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2008. szept. 30. 21:06
A Jehova Isten egyik neve a zsidó irások szerint. A Bibliában is benne van, de amit leirtál azt nem Jehova/Jahve/ adja ki parancsba Isten ilyet nem tesz, nem kiván. Átolvastam a Bibliát többször de ilyen nincs benne.Meg az se, hogy nem lehet vért kapni, ha beteg vagy. Nem csak ez az egy-két dolog ferde......
30. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - C4f059c04b)
2008. szept. 30. 20:55
Én pont emiatt ítélem el ezt a vallást. Jól kicsesznek az oylan gyerekekkel akik egy ilyen családba születnek. Azt se tudják mi az a szülinapi torta és a Karácsony stb. Csak mert Jehova ezt "adja ki parancsba"...Sírnivaló az egész, most komolyan.....
29. a445f073a9 (válaszként erre: 27. - Rozsazsa)
2008. szept. 30. 20:46
Konkrétan?
28. a445f073a9 (válaszként erre: 26. - Rozsazsa)
2008. szept. 30. 20:45
Mivel nem hiszek istenben inkább egy hívő ember magyarázatára lennék kiváncsi. De nem arra hogy létezik, és húú de nagy dolgokat tett, hanem konkrétan arra, hogy a bibliában leirtakat hogyan hiheti el valaki az első betűtöl az utolsóig.
27. rozsazsa (válaszként erre: 22. - A445f073a9)
2008. szept. 30. 20:44
Bocs még egy mondat.. Nagyon nem vakon állitják, személyes átélésünk kapcsolatunk van az Úrral, s egyre többünknek a világon. Azonkivül, hogy a tudósok, történészek egyre több bizonyságot, leleteket találnak a Bibliában leirtak/ban/-ról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook