Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudsz jehova tanuiról? fórum

Mit tudsz jehova tanuiról? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 14. 18:49
erőszakosak,rámenősek...
175. andika751 (válaszként erre: 170. - Timike33)
2010. nov. 14. 17:13

Szia!


Nem ismerem a testvéredet, hogy milyen tulajdonságai vannak, de az ő személyisége és viselkedése alapján szerintem elhamarkodott döntés minden személyt így megítélni, aki Jehova Tanúja, egy személy nem azért lesz ilyen-vagy olyan , mert Tanú, valószínű, hogy ő már előtte is ilyen lehetett, és az, ha nem sikerült neki jobb tulajdonságokat kifejleszteni, az az ő problémája.

2010. nov. 14. 16:25
Azt, h. úgy tartják a vérben lakozik a lélek. Nincsenek ünnepeik. :S
2010. nov. 14. 16:24
semmit
2010. nov. 14. 16:12
be nem engedném őket, semmi pénzért
2010. nov. 14. 16:11
erőszakosak :D
2010. nov. 14. 15:55

Sziasztok!


Szerintem a jehovások álszent zsugori tiszteletlen hálátlan és egoista bunkók...Saját tesóm is ez és pont ilyen mint a fenti írásomba..

2010. nov. 10. 09:44

Sziasztok!


Igen, nekem is az a véleményem, hogy sokan anélkül,hogy megvizsgálnák és tudnák, hogy milyenek Jehova Tanúi ítéletet mondanak rájuk, a másik, hogy sokszor kiragadnak egy-két személyt, akinek mondjuk nem "példás" az élete, vagy iskolázatlan stb. és ez alapján vonják le a következtetést, azért, mert ők Tanúk, még ugyanolyan emberek jó és rossz tulajdonságokkal, mint ahogy a katolikus vallást gyakorlók között is, lehet a személy, aki kijön a templomból sem éppen olyan életet él, szóval én is azt mondom, hogy nem szabad elítélni senkit sem, anélkül, hogy valaki saját maga meggyőződött volna róla.

168. e61ee7c124 (válaszként erre: 167. - Sziszimanó9)
2010. nov. 7. 11:15

Igen, sajnos elég sok rágalommal illetik Jehova Tanúit, aminek köze sincs a valósághoz.

"Mert a szomszéd ezt mondta...", "Mert Mucika tanú, és mégis..."...

Vagyis közvetlen ismeret nélkül ítélkeznek.

2010. nov. 7. 10:12
Sziasztok! Én nem vagyok Jehova tanúja de anyukám az! Bár én már gyerek korom óta nem voltam összejöveteleken még azért emlékszem hogy milyen volt! Most szeretnék megosztani veletek is néhány TAPASZTALATOT! Azért emeltem ki mert én nem légből kapott hülyeségeket teszek közzé mint néhányan! Sok tévhittel ellentétben ők nem erőszakosak engem még soha nem akartak erővel a saját véleményük mellé állítani és szerintem mást sem! Szektának nevezni őket hát ez is durva akkor ennyi erővel a katolikusokat is le lehetne szektázni aki ezt mondta valószínűleg nincs tisztában a szó jelentésével! Ha arról beszélünk hogy házalnak és zaklatják az embereket hát nézzük! Ha hozzám be csengetnek és én nem vagyok kíváncsi arra amit mondani szeretnének tovább állnak és nem követelőznek tőlem vagy rajtam semmit! Ellenben a katolikusokkal akik egyházadót követelnek mert ha nem akkor nem házasodhatok templomban nem keresztelik meg a gyerekemet vagy nem temetik el a szeretteimet! Hozzá tenném hogy én ateistának vallom magam! Ha ezzel a nézetemmel Jehova tanúja szeretnék lenni szívesen fogadnának maguk között és megengednék hogy megismerjem a vallásukat anyagi juttatás nélkül! Ez a fent említett másik vallásra nem igaz ugyanis ott ha nem fizetsz kötelezően az említett szankciókat alkalmazzák!Van adományozási lehetőség náluk is de nekem még sosem mondták hogy ha nem fizetek akkor nem látnak szívesen! Én mindenkinek tiszteletben tartom az álláspontját de azért ne ítélje el őket mert haragszik az anyósára vagy mert nincs tisztában azzal mit is képviselnek! Ismerd meg őket utána ítélkezz hidd el nagyon jó emberek és senkinek nem akarnak rosszat csak képviselik azt amiben hisznek! Köszönöm mindenkinek aki elolvassa ezt a hosszúra sikerült hozzászólást!
2010. febr. 4. 16:30
Szép napot mindenkinek. Véletlenül ide keveredtem. Mit mondjak??? Anyósom ebben a ""hitben"" van. Helyesen írni nem tud. De a jehovát isteniti. Akkora köpönyeg forgató, hogy hat üres faluban nem találni ilyet. Kedves ROBIN 67. Tudnék veled sok mindenről csicsogni. Már mint az anyósról .Gondolom 67-es születésü vagy nem 67 éves. De ez nem ide tartozik.Mindentől függetlenül elfogadom mindenki nézetét.
165. Neeraja
2010. febr. 4. 15:10

Engem ők mindenhol meg találnak,több helyen laktam,sohasem tudtam ki védeni a találkozást velük. Vannak rossz példák,igen,egyesek erőszakosak,és magyarázzák a bibliát,csak kissé máshogy,érdekesnek találtam hogy ugyanazt olvasták amit én,de mégis máshogy értelmezték.

De hála az égnek,nem mindegyik ilyen. Napokkal ezelőtt,egy férfi és egy nő állítottak meg,tudtam hogy Jehova tanui,nem győzködtek,kedvesen fel kínálták olvasni néhány folyóiratukat,én elfogadtam,és ennyi. Jó hogy néha kellemes meglepetések is érnek.

164. kandi
2010. febr. 4. 14:16
Helló! Nem olvastam az előzményeket, csak a fórum címe láttán eszembe jutott egy rég történt beszélgetés: még középiskolába jártam, vonattal utaztam vasárnap vissza, mellém ült egy nő és elmondta, hogy ő Jehova tanui... tag??? nem is tudom, hogy mondják helyesen. A lényeg a lényeg leült mellém és elkezdett nekem hadoválni, de mikor elért oda, hogy ha nem lépek be közéjük akkor 2000-ben a világ végén úgy fogok elégni, mint a trágya na akkor felálltam és otthagytam. Azóta nagyon messziről kerülöm őket. Na most elolvasom az előzményeket is.
163. tücsimücsi (válaszként erre: 160. - Zsuzska01)
2009. júl. 23. 11:21

Hűűűű, ez már azért nagyon durva......:(

Kőkemény szekta...tuti....mit csinálhattak ezekkel a "fejtágításokon"????? Ez már ijesztő...Le vagyok döbbenve, mert ezt eddig még nem hallottam..a Himnuszt megtagadni. Erre nincs semmiféle mentség.

162. c502273b01 (válaszként erre: 161. - C4f059c04b)
2009. júl. 23. 08:33

Nálam elég sokszor próbálkoznak,hogy úgymond térjek meg,mert elveszek ama nagy napon,meg ilyesmik,és mindig felajánlják a tanulmányozást.

Most van egy olyan hosszabb időszak,amikor is nem próbálkoztak már egy ideje.

161. c4f059c04b (válaszként erre: 159. - C502273b01)
2009. júl. 22. 15:22
Az egyik ismerősömről csak akkor tudtam meg hogy tanu amikor már kb. 1 éve ismertem. Senkire nem tukmálta a hitét és a nézeteit, csak valami kapcsán szóba került.
2009. júl. 19. 18:57
Az biztos, hogy a magyar Himnuszt nem ismerik el, sőt kiröhögik.Egy esküvőn voltam, ahol a Himnuszt véletlenül tették be a párnak, és röhögtek ! Én ezt nem tudom azóta sem elfelejteni
2009. júl. 19. 18:54

Vannak közöttük ismerőseim,de azt már letisztáztam velük,nem beszélgetek az ő vallásukról,nem is szólok be nekik,de ők is tartsanak tiszteletben engem,és a választásomat.

Vannak közöttük hithű emberek,akik teszik is,amit prédikálnak,viszont sok példát látok,amikor csak prédikál,de nem teszi,amit előír a vallása,a Biblia.

2009. júl. 2. 19:46
Nem kell beengedni...
2009. júl. 2. 16:18

múltkor nálunk is dörömböltek!

Hát nem mentünk ki!

2009. máj. 15. 14:28
semmit:D
2009. ápr. 17. 03:00

Az egyebkent erdekes, hogy Jehova Tanuit elitelik mondjuk amiatt, hogy nem fogadnak el vert, mert TISZTELIK a Biblia erre vonatkozo alapelvet:

Cselekedetek 15:29 "TARTOZKODJATOK a balvanyoknak aldozott dolgoktol, a VERTOL, a megfolytott allattol es a paraznasagtol. Ha gondosan megorzitek magatokat ezektol, jol lesz dolgotok. Legyetek jo egeszsegben!"

Csak 1 pelda: Ha az orvos azt mondja neked, hogy tartozkodj az alkoholtol, akkor az vajon azt jelenti, hogy artalmatlan, ha nem ISZOD, be beadod magadnak INTRAVENASAN???! Ez igy van a verrel kapcsolatban is, nem?

Egyebkent ha megkerdezned az orvosokat, 90%-uk (ha nem tobb) NEM fogadna el vert, mert annyira sok veszelyes szovodmennyel jarhat a kezeles, es mar nagyon sok ALTERNATIV megoldas talalhato, aminek egyaltalan nincs veszelye es a beteg is hamarabb gyogyul.


Mas tema: melyik felekezetnek vannak pedofil botranyai? Mert NEM Jehova Tanuinak, az biztos! Engem meg az gondolkoztat el, hogy az ilyen "koztiszteletben" allo egyhaztagok hogy tudnak tukorbenezni, amikor tudjak nagyon jol, hogy a Biblia eliteli a homoszexualitast, a pedofiliarol nem is beszelve!!! Es szerintem ezek sokkal nagyobb problemak annal, mint "jaj, Jehova Tanui mar megint becsengettek!".


En nem vitatkozok egyebkent senkivel (ha esetleg valaki uzenni akarna) egyszeruen csak ez a velemenyem a dolgokrol vallastol fuggetlenul.

Szep napot mindenkinek!

154. 362f169ace (válaszként erre: 153. - Valóság88)
2009. ápr. 17. 02:11

Szia,

Írod: "a világ legmodernebb vallása az a Jehova tanuié,őket senki ne bántsa mert velem gyűlik meg a baja"

Látod, ez a gond. A vakhit a világ ezernyi szépségére és változatosságára is vakká tesz.

És még ijesztgeted is az embereket...

Üdv: Travels

2009. ápr. 16. 11:52

a világ legmodernebb vallása az a Jehova tanuié,őket senki ne bántsa mert velem gyűlik meg a baja,ez sátán véleménye


nekem van Jehovám, az Istenek végezzék a dolgaikat, az az ő bajuk..


Mennyei itélő szék kérdése:Jehova Tanuja vagy?Vagy Jehova Isten Tanuja vagy?

Hát válassz!Az óra ketyeg!Azt is kimagyarázhatód,sajnos!

Az ökör,a marha,az állat ismeri gazdáját,és a szamár az ő urának jászlát!De az Én Népem nem ismeri Nevemet...Nevem Dicsőségét(és nem is akarja)-Ézsaiás első rész

2009. ápr. 16. 11:49
Jehova az Jehova!(a fenekemből rántottam elő)irja egy okoskodó
2009. ápr. 16. 11:47
nekem azért mindegy: én jehovát imádom,aki Isten,ő értse meg ha akarja,hanem az ő baja!
2009. ápr. 16. 11:46
jehova tanui és jehova isten tanui nem jelentenek egyet
2009. ápr. 16. 11:45
a Jehova szó Mindent jelent pl.Világmindenséget,Kiterjedést,a Csillagokat,a Tyúkot,a Tehenet de én nem merek Jehova ISTEN tanuja lenni csak jehova tanuja,mert hanem sátán megharagszik rám és rögtön jönnek a próbák.
2009. ápr. 16. 11:39
az egész kereszténység imája szenteltessék meg a Te neved és erre föl Ti Jehova Tanúi utáltok Jehova isten tanui lenni!emlékezz a lila háromszögre Te Jehovázó!
2009. márc. 27. 19:23
Jehova tanúi is ugyanolyan emberek, mint mások. Attól, hogy valaki megkeresztelkedik, még nem lesz jó ember. Lehet, hogy megpróbál, és tud is jobban viselkedni, mint azelőtt, de ettől még nem lesz tökéletes, és ugyanúgy elkövet hibákat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook