Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudna tenni egy 55 éves, rákos nő az alkoholista fia ügyében? A gyerek otthon lakik (bővebben lent). fórum

Mit tudna tenni egy 55 éves, rákos nő az alkoholista fia ügyében? A gyerek otthon lakik (bővebben lent). (beszélgetős fórum)

29. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - Katus3)
2010. aug. 21. 11:37
És itt jön az,hogy ez az ő keresztjük,amit senki más nem vehet a vállára.
28. katus3
2010. aug. 21. 11:36
Itt sajnos mindenki hibás.
27. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - Katus3)
2010. aug. 21. 11:30
Persze hogy nem,de ők nevelték önállótlanná...
26. katus3 (válaszként erre: 25. - 40163fd81d)
2010. aug. 21. 11:28
Persze,valahol ők is hibásak. Már az elején le kellett volna állítani,akkor kellett volna határozottnak lenni,de tuti,hogy nem ők itatták!
25. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Katus3)
2010. aug. 21. 08:00

Azért a szülei épp akkora hibásak ebben a helyzetben ,mint maga a gyerek.

Nem az alkoholizmusra értem,hanem arra ,hogy 35 évesen még mindig otthon lébecol,de miért is ne tenné,ha megteheti?

És ebben a szülők a sárosak.

De jobb későn ,mint soha.

Ha nem tudják megtenni ,hogy kirakják,akkor viszont kőkemény szabályokat állítsanak fel .

Pl,ha részeg ,akkor nem mehet haza,keressen munkát ,segítsen a szüleinek mindenben...stb.

24. katus3 (válaszként erre: 22. - 0ca6f8eb1b)
2010. aug. 21. 07:45
Így van,iszonyatos érzés lehet egy szülőnek azt látni,hogy a gyereke tönkreteszi magát!Főleg ha a szülő túléli a saját gyerekét!Áááá... Senkit nem kényszerítenek,hogy igyon. Az ilyet nem tudom sajnálni.
2010. aug. 20. 16:50
Én semmit nem csinálnék egy ilyennel, nem érdemli meg. A probléma csak az, hogy ezek túlélnek mindenkit, lassan halnak meg, gusztustalanul.
22. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 21. - Katus3)
2010. aug. 20. 16:29
Az a legjobb, hogy annak rossz aki segíteni akar, főleg ha rokon, szülő, mert nem sok rá az esély, hogy az ilyen megváltozik. Mindenkinek jobb ha inkább elválnak az útjaik, kivéve lehet az alkesznek, de ő magának csinálta...
21. katus3 (válaszként erre: 20. - 0ca6f8eb1b)
2010. aug. 20. 16:23
Az ilyen embert szánni sem tudom! Lehetne normális élete,családja,de ő inkább vedel! A fórumnyitó ismerősének is inkább az édesanyját kellene támogatnia ebben a nehéz helyzetben,nem még lökni rajta egyet,ami az ő esetében hamar végzetes is lehet...
20. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 19. - Katus3)
2010. aug. 20. 14:34
Hát ennyi, szánalom!
19. katus3
2010. aug. 20. 11:42
Nagymamám barátnőjének van egy szintén alkoholista fia,jó tíz éve nem dolgozik,a felesége már régen elhagyta,gyönyörű felnőtt lánya van,és mégsem tért észhez. 45 körül lehet a pasi,az anyja 70 elmúlt,és heti 4-5 napot takarít,hogy a gyereknek meglegyen a napi pia. Tavaly részegen elesett,azóta járni sem tud,többször műtötték,egész nap fekszik. De!Ugyanúgy iszik. Én is úgy gondolom,az ilyen embernek kár élni! Tudom csúnyán hangzik,de nekem is ez a véleményem.
18. 0ca6f8eb1b (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2010. aug. 20. 11:18

Nem az alkoholizmusért, hanem, hogy 35 év felett otthon lakik, főleg úgy, hogy egy forintot sem ad haza. Nem lett idejében megnevelve, hogy alapból így gondolkodik.


Az, hogy iszik az tényleg ilyen, de nem tudom akkor is tuti kis kedvenc lehetett vagy nemtom...:D

2010. aug. 20. 08:44

Szia!

Nekem anyukám volt rákos, és a testvérem alkoholista....

Nos, nálunk nem volt már megmenthető a testvérem, mivel nagyon lecsúszott, és a pia miatt is rúgták ki az állásából...Pedig született is egy fia, de a lejtő legalján volt...

Anyukám sajnos meghalt a rákban, és még az ő betegsége sem gyógyította ki...Azután a testvérem majdnem egy évre rá öngyilkos lett...Előtte én tartottam el az árvaellátásból és a családi pótlékból, szóval eléggé közel kerültem a ház és minden elvesztéséhez...

Szóval nekünk nem tudott senki sem segíteni, mivel a tesóm volt jó párszor elvonón,de ott bennt is ivott, és már csak a pia volt a mindene!

Én csak annyit tudok mondani a rákos barátnődnek, hogy a másik két gyerekére gondoljon, illetve tőlük próbáljon valami segítséget kérni,h beszéljék rá a férjét, hogy tegyék ki a gyereket, mert ha nem, akkor nagyon csúnya vége lehet...

16. klára51 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. aug. 20. 08:42

Rákos beteg vagyok,és így hozzá tudok szólni .

Az ismerősöd csak akkor fog "gyógyulni"ha megszűnik körülötte a fia miatt ért napi stressz,sürgősen lépjenek egy 35 éves felnőtt férfiről van szó,igen is kőkeményen elé állni vagy megváltozol meg mész.Ennyi.Jobbulást kívánok kedves ismerősödnek és kitartást.Klára

2010. aug. 20. 08:40
Én is úgy gondolom, hogy bármennyire is rossz útra téved egy gyerek, a szülő nem teszi ki az utcára, mert mégiscsak az övé és minden rossz ellenére is szereti. Sajnos egy 35 éves embert már nem lehet átnevelni. De mit csinál akkor ha lejár a munkanélkülije és már nem lesz mit elinni? Talán még meg is lopja a szüleit, amikor a rákos anyja gyógyszerei egy vagyonba kerülnek? Mindenképpen össze kellene hívni az egész családot, és vagy a beteg anyát, vagy a fiút el kéne fogadni az egyik testvérnek. Csodálkozom, hogy ez miért nem történt meg eddig, ha már egy éve tart a dolog? Hol vannak a testvérek? Az anyát esetleg nem lehetne felvetetni kórházba vagy valamilyen speciális intézménybe ahol kezelik és nyugta van a fiától? A férj milyen szerepet vállal ebben a helyzetben? Azt gondolom itt nem csak a fiúval van gond, az egész család nem működik úgy ahogy kell. Ezért ilyen nehéz kilábalni a bajból.
14. c147b048e2 (válaszként erre: 12. - K.tünde78)
2010. aug. 20. 08:12
Egyetertek, a szuloket tenyleg nem lehet okolni, az alkoholizmus nem neveles kerdese.Es tenyleg csak akkor lehet tenni, ha az illeto beismeri, hogy beteg es segitsegre szorul. Es szerintem konnyu mondani, hogy ki kell rakni a pasit, de az nem olyan egyszeru. Es akarhogy is a szulo nem fogja kitenni a gyereket az utcara, foleg ha meg "beteg" is. Hogy ebben az esetben mi lenne a legokosabb...hat jo kerdes...ja es szerintem a "beszeljenek a fejevel" sem mukodik. Aki elt alkoholistaval az tudja, hogy ez mit jelent.
2010. aug. 20. 07:48
egy részeges nagy gyereknek nincs a szülő mellett már helye ki kell dobni nem azért mert nem szereti hanem azért mert az egész élete pokollá lesz csak ez miatt...és itt másra épp nem is gondolok...
12. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - 0ca6f8eb1b)
2010. aug. 20. 07:44

Nem gondolnám,hogy a szülőket kell okolni az alkoholizmusáért.Ez is egy függőség,amit csak akkor lehet kezelni ha az érintett"beteg" beismeri és változtatni akar.


Az Én párom is jócskán piás,és elhiheted nem tudunk rá hatással lenni,munka után mindig a kocsam az első,szabad napon délben már a kocsmában "ebédel",tiszta ideg ha nem ivott még.Az anyukája egy ideig megdorgálta érte,de már Ő sem meri,mert akkor hetekig a tájára sem megy(egyke kései születésű fiú).


Nem igazán lehet ebben a dologban tanácsot adni,a családnak kell rá valami megoldást találni.

11. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. aug. 20. 07:12

Szerintem 35 évesen otthon tartani egy gyereket már önmagában gáz.

Ultimátumot adnék neki.Kapna egy hónapot arra,hogy munkát,és albérletet keressen.

Utána összepakolnám a cuccait,és ha talált,hanem kiraknám.

2010. aug. 20. 07:09

Hol a másik két gyerek? Ők nem tudnak beszélni a testvérükkel?

Vagy magukhoz venni a beteg anyjukat (mert én azt tenném), apuka meg akkor éljen együtt az alkesz piciny fiával egyedül! Vagy családi kupak tanács, és beszélni apa fejével, esetleg a testvérével (de nem látom értelmét).

2010. aug. 20. 06:45
küldtem privit
2010. aug. 20. 06:43

Szerintem is az lenne a legésszerűbb,ha kitennék a gyereküket,de mivel írtad,hogy az apuka erre nem hajlandó,ezért már csak egy vagyis két út maradt.

Az egyik,hogy elköltözik az asszony (persze nem neki kellene,de más választása nem naon van).Költözzön oda egy rokonhoz,baráthoz...bárkihez,akiel emberi körülmények közt tud élni.Gyógyuljon meg és értékelje át az életét.

A másik..,hogy marad és esélyes,hogy nem fog meggyógyulni.Ezek szerint nincs összetartás a családba,pedig ilyenkor nagy szükség van rá.Egy ilyen kiélezett helyzetben,amikor csak negatív dolgokat kap az ember,igencsak nehéz gyógyulni/talpraállni.

2010. aug. 20. 06:40
A családsegítő nem kényszeríthet, és mindaddig tehetetlen,még a fiú nem hajlandó együttműködni.A "kényszer gyógykezeltetés" megszűnt.Ha a fiú nem akar önként változtatni,és lemondani szenvedélybetegségéről az esély gyakorlatilag nulla. :( Esetleg "tiszta" állapotban a szülők/testvérek, vagy közel álló barát segítségével szakorvosi/intézményi segítséget kérni.Akkor talán....Ha elég kitartó, elszánt és együttműködő, lehet esélye.És ha "kellően" megérett,már saját magának lesz igénye a szülőktől távolabb élni a mindennapokat.Akár önálló lakásban, vagy még az országban itt-ott megmaradó szenvedélybetegek intézményében.Bár ezekben is nagyon-nagyon hosszú a "várakozási idő". Ebben már segíthet a családsegítő,és állapotának, helyzetének megfelelő juttatás igénylésében is. Anyukának mielőbbi gyógyulást, mert a család minden tagjának fontos, és mindegyiküknek szüksége van rá /még a "fekete báránynak" is!!/
2010. aug. 20. 06:36
Én kitenném,hogy térjen egy kicsit észhez,a férj helyében pedig nem a szomszédokat nézném,hanem a feleségem.Lehet a szomszédok meg pont azt nézik le,hogy miért nem tesznek már valamit.
2010. aug. 20. 06:15
Ja, a családsegítő mge nem tudom, hogy mit kezdhetne vele...
2010. aug. 20. 06:15

Hát én nem tudom, de ilyen ember minek a világra?


Mit szólnak a szomszédok, hát kit érdekel, magának csinálja a gyerek. Más kérdés, hogy szerintem a szülei hibája is, mert azért lett ilyen mert így, vagy egyáltalán nem nevelték.


Bár nekem lennének olyan szüleim, hogy ezek után is még eltartanak.


Hiába a fiuk, ha ekkora féreg akkor megérdemli, hogy kirakják!

3. Rozália (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2010. aug. 20. 05:12

Mindenesetre a gyógyuláshoz vezető hosszú és rögös úton próbáljon a MÁSIK KÉT gyerekre gondolni, amennyit csak lehet.

Családsegítőt végül is meg lehet kérdezni...

2010. aug. 20. 01:23

sajnos ha a fia nem akar változtatni nem is tudnak segíteni, vagy kidobják, hisz 35 éves elmúlt...

felnőtt élje az életét


vagy elviselik...


ha kertes kitenni egy kisházba, de részegen nem mehet be...


sajnos a rák, meg csak, akkor gyógyul, ha igazán akarja az aki beteg, de úgysem biztos...

2010. aug. 20. 01:18

A munkatársamnak szeretnék segítséget keresni. Van 3 gyerekük, az egyik otthon lakik, 35 év feletti. Folyton vedel, ha van pénze (már csak a munkanélkülije jár, de szerintem nem sokáig). Orvosnál, Dobán is volt, de amint megkapta a gyógyszereit, lelép. Azokra iszik. Sokszor összehányja a szobáját, meg bevizel, meg nem tudom, milyen egyéb ocsmányságokat csinál. Szüleinek nem fizet semmit a lakhatásért. Próbáltak a gyerekkel beszélni többször, de csak ígérget. Anyja az én munkatársam volt, rákja van, így nem fog tudni többet dolgozni. Kemoterápiára jár. Nem látja nagyon értelmét a gyógyulásért való kínlódásban, mert azt kell látnia, hogy a fia ilyen.

Érdeklődni szeretnék, hogy ez esetben mit tudnak csinálni a szülők? Kidobni a férj nem akarja, mert hogy mit szólnak a szomszédok, meg hogy a saját fia, stb. Az anyja már nem így látja, de egyedül nem tud tenni semmit. Családsegítőhez érdemes lenne fordulniuk? Vagy kihez lenne érdemes menni ez ügyben? Már 1 éve ez megy...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook