Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetünk, hogy a cica ne feküdjön fel, minden székre, ágyra stb? fórum

Mit tehetünk, hogy a cica ne feküdjön fel, minden székre, ágyra stb? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 27. 20:32

Szerintem semmit. A macskák nagyon öntörvényű lények,és ők az "urak" a háznál,legalábbis fekhely terén tuti.

Nekünk van kutyánk is cicánk is. Egyik sem jöhet fel a kanapéra. Macsekunk mégis minden este odafekszik a férjem lábához,sőt időről időre nappal is bepróbálkozik. Kutyusunk soha nem jön fel amikor otthon vagyunk mi is. A kutyákat lehet nevelni,a cicákat szerintem nem!

20. c33bd8536b (válaszként erre: 19. - Hannah87)
2010. jún. 27. 19:18

Nálam nem jött be a "cicakuckó" egyetlen macskánál sem. Az enyém úgy kéthetente változtatja az alvóhelyét, a neki készített pihe-puha takaróval bélelt kosárba be se dugja az orrát. Viszont minden más kosarat kipróbál.


Az alvóhelyei között van két fotel (miért pont az a kettő, érthetetlen), az ágy végében összehajtogatott takaró, a könyvespolc alsó polca, a szőnyeg sarka, a cipőspolc, bármilyen doboz, amit behozunk a házba, bármilyen táska vagy börönd, amit nem zárunk le idejében.:)

2010. jún. 27. 12:35

Nekünk anno bejött, hogy radiátorra tehető macskafekhelyet kapott, amit ugye jó magasra lehet tenni. :P És egy magas kaparófa is volt neki, annak a tetején is imádott trónolni. :P


Nekünk ez elég volt.


Jah és még valami: ne legyen szőrös ágytakaró vagy fotelbe szőrös párna, huzat ilyesmi, mert azt imádják.


A fekhelye legyen magasan és csendes, meleg helyen, de ne legyen túlságosan se elszeparálva, tehát onnan lássa, mi történik körülötte. Szeretnek csendesen lustálkodni, de közben fél szemüket az eseményeken tartani.


ha megvan a speciális cicakuckó és a megfelelő hely + sehol máshol nincsenek csábító, szőrös felületek, akkor garantált a siker, nem mászik majd rá holmi konyhaszékre. :D


Sajnos a macskatartás igényel némi áldozatot...

18. c33bd8536b (válaszként erre: 17. - Access)
2010. jún. 27. 09:54

Így igaz!


Én is el vagyok az enyémtől alélva.:)

De amikor olyan jól esik, ha összegömbölyödik az ölömben, és dorombol...

17. access (válaszként erre: 14. - C33bd8536b)
2010. jún. 27. 05:07
Szerintem azért nem egészen vagy így :) Sok dolgot meg engednek azok a macseknak, akik el vannak tőlük alélva :)
16. Martian (válaszként erre: 12. - Homokóra)
2010. jún. 23. 20:04
akkor rosszul fogalmaztam, tehát ha ezzel kefélgeted, akkor jó neked is, meg a cicának is :)
15. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Access)
2010. jún. 23. 19:50

De bizony, ő az úr:-))


A távoltartó sprayk vagy cseppek enyhe menthol/eukaliptusz illatúak, ezt elvileg nem bírja a macsek.

14. c33bd8536b (válaszként erre: 9. - Access)
2010. jún. 23. 19:46
Én úgy látom, hogy igenis a macska az úr a házban. És mi vagyunk az ő emberei, akik szolgálják őmacskaságát.:)
2010. jún. 23. 19:39
Törődj bele. :) Ha azt hiszed, hogy sikerült "megnevelned", akkor lesd meg ha azt hiszi nem látod, és rájössz, hogy mindenképpen azt csinál, amit csak szeretne! :) Vagy előtted, vagy a hátad mögött. ;)
12. homokóra (válaszként erre: 11. - Martian)
2010. jún. 23. 19:32
félreértettél..nekem nincs gondom..
11. Martian (válaszként erre: 6. - Homokóra)
2010. jún. 23. 19:28
van egy fésű a furminator, ha ezzel fésülöd a cicád, akkor többet nem lesz ilyen gondod
2010. jún. 23. 19:26

Nekem jelenleg 3 cirmóm is van. Elég sok macskám volt az évek során.Az tény, h a vérükben van.

Valamennyire kordában lehet tartani akkor, ha szem előtt van. A leghatásosabb megoldás a vizipisztoly. Lehet hülyén hangzik, de sok esetben használ. Mivel a macska elég bosszúálló és öntörvényű tud lenni, ezért nem igen használ neki a "fenyítés".Azért is csinálni fogja.

De ha pl. felugrik egy bútorra és kicsit lefröcskölöd vízipisztollyal a macska nem tudja kihez kötni ezt a rossz élményt nem látja ki csinálta. Csak szarul fog neki esni :)Nem mondom, h utána nem ugrik fel össze vissza, de ha jó párszor megcsinálod tuti kevesebbszer teszi meg.

2010. jún. 23. 19:25
Neveltetés kérdése az egész. Elvégre nem ő az úr a házban. Neki is kell alkalmazkodni.
2010. jún. 23. 19:23

Semmit:)

Hadd feküdjenek:)

2010. jún. 23. 19:20
Esetleg besprayzni...lehet kapni már kutya és macskariasztót
2010. jún. 23. 19:19
semmit..amikor cicát veszünk, bele kell kalkulálni ezt a dolgot..mi hetente porszívózzuk a cicánkat, bárhová felmehet, még az ágyunkba is.
2010. jún. 23. 19:17

Ha találsz rá megoldást, oszd meg velem is ;)

Én 15 éve küzdök az enyémmel...

A macska ilyen,a vérében van.

2010. jún. 23. 19:17

Neveltetés kérdése :-(

Eréjesnek kell lenni, párom az volt, tőle tart is, hallgat rá, engem meg mintha sokszor kiröhögne, csakazért is csinálja a rosszaságait.

2010. jún. 23. 19:16
Sztem semmit,ez az ugrálosdi a vérükben van.
2010. jún. 23. 19:16
ne tartsál macskát
2010. jún. 23. 19:15
Mit tehetünk, hogy a cica ne feküdjön fel, minden székre, ágyra stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook