Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék még? fórum

Mit tehetnék még? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetnék még?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
55. 116212323c (válaszként erre: 54. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 22:17
és természetesen ez olyan ritka mint a fehér holló, de előfordul....és nem azokkal akikkel semmi gond nincs...
54. 116212323c (válaszként erre: 52. - Gavrilo1)
2011. ápr. 27. 22:16
hivatalosan nem....
53. 116212323c (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2011. ápr. 27. 22:16

valószinű hogy vagy lemásolja egyik társa viselkedését-kérdezz rá....

vagy annyira le van kötve hogy otthon tombol, ez viszont nem éppen jó...

52. Gavrilo1 (válaszként erre: 49. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 22:15

A gondozó nénik megüthetik a kicsiket?

nekem kettő járt bölcsibe. Igaz hogy csak 2 éves korul után. Imádták. csak a társaság miatt kerültek be- engem már nagyon untak, a tesók meg oviban, suliban voltak.

51. 116212323c (válaszként erre: 48. - Gavrilo1)
2011. ápr. 27. 22:14

nevetséges, itt nem erről van szó!!!!

látszik fogalmad sincs a rendszer fogalmáról, mint említettem nem kell hogy pont így pont úgy, de pl a déli ebéd ne 3kor kerüljön sorra....állandó jelleggel.....

50. zsanci79 (válaszként erre: 47. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 22:14
Pontosan. Meg mióta bölcsis (január óta), és mostmár beszokott rendesen, kb. 1 hónapja veszem észre, hogy miután hazaértünk, átváltozik jó gyerekből rossz gyerekbe. Tudom, tényleg itt a dackorszak, de itthon éli ki magát, esetleg még amit a rosszabb gyerekektől is lát, nemtudom. Amúgy a bölcsit szereti, nincs semmi gond vele, úgyhogy nemhiszem hogy lelki bajai lennének a bölcsi miatt.
49. 116212323c (válaszként erre: 46. - Zsanci79)
2011. ápr. 27. 22:12

lele, ezért nem viszem az enyémet!

de ne aggódj nem fogod megtudni...

Bölcsi az egy szükséges rossz, én magam sose vinném oda a gyerekemet! az első évek meghatározóak! és ha nem olyan a társaság, és a gondozónők, akkor ez rosszul is elsülhet!

viszont amikor van a csoportba egy olyan gyerek aki állandó jelleggel üti, bántja a társait, néha nem használ semmi más....

48. Gavrilo1 (válaszként erre: 43. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 22:10

Nem kell olyanfajta rendszer amely korlátozza az embert! Nevetséges, hogy sokan azért nem tesznek meg valamit, mert akkor a gyerek nem tud délben enni. Majd eszik 12.30-kor. Mi mindenhova vittük magunkkal, egymáshoz tartozunk, család vagyunk- és nem háziőrizetre itéltetve, mert gyerek született.

És érdekes azok a gyerekek visítottak, hisztiztek a legjobban akiknek percre pontosan le volt pontosítva a napjuk, mert épp nem az történt véletlenül amit ők vártak- és ezek az aanyukák eszméletlen pánikba voltak esve, hogy most mekkora katasztrófa történt.

47. 116212323c (válaszként erre: 45. - Zsanci79)
2011. ápr. 27. 22:10
a családi életekbe csak a bölcsi kimaradása volt ami változott?
46. zsanci79 (válaszként erre: 43. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 22:09
Hát ha már ennyire személyeskedsz, igaz nem nekem szólt, de Te meg ne dicsekedj azzal, hogy meg kell ütni a gyereket! Na, egyszer tudnám meg hogy a bölcsibe ráütöttek a gyerekemre. Hát, nem mondom hogy mit csinálnék. Úgyhogy ahány ház, annyi szokás. A bölcsiről meg leírtam a tapasztalatom
2011. ápr. 27. 22:07

Na, akkor én is beszállok a témába, ha előkerült a bölcsis téma.

nekem 2,5 éves a kisfiam. Eddig szófogadó volt. Most egy hete szünet van a bölcsiben, és egyszerűen tönkretett idegileg a gyerekem, mert ennyit az össz élete során nem hisztizett, mint az elmúlt egy hétben. Kicsi kora óta, totál napirendje van, minden működött is. A bölcsiben nem győzik dícsérni, hogy mennyire szófogadó kisgyerek, itthon meg??? Úgyhogy a bölcsit nem kell annyira alapul venni sztem, mert ott azért akárhogy is nézzük, máshogy viselkednek a gyerekek. Mióta itthon van, pl. délután nem is alszik, nem tudok mit kezdeni vele, a bölcsiben meg pihen, ha nem is alszik, de fekszik, csendben.

Én azt csináltam, hogy bezártam az ajtót (nálunk a neuralgikus pont hogy reggel 8-tól este 8-ig az udvaron akar lenni, és anya is legyen mellette, na ez nem megy), becsuktam az előszoba ajtót, és tessék, lehet hisztizni. Megunta. Ennek ellenére a helyzet nem javult, holnap már bölcsi....talán itthon tombolja ki magát? nemtudom. Én is már azon vagyok, hogy jönni fog a hideg zuhany, nem akartam elhinni a barátnőmnél, hogy ezt tényleg muszáj e, de neki is csak egyszer kellett megtennie, azóta se. Miután hisztizett, mindíg odajön magától, és átölel, megszorít, mondja hogy bocsánat és szeretlek. na? Aztán fél óra múlva gondol egyet és újra kezdi......

2011. ápr. 27. 22:05

rendszer alatt nem azt értem hogy kő kövön ne maradjon...

aki tudja miről beszélek az megérti...aki nem az így járt

43. 116212323c (válaszként erre: 40. - Gavrilo1)
2011. ápr. 27. 22:03

erről nem kezdek el vitt nyitni!

természetesen először én is szépen elmagyaráztam...és nem hülye-érti-és felfogja-ha pedig ez nem használ akkor igenis rá kell ütni, nem azt mondom hogy annyira hogy liluljon be, ne is fájjon neki, hiszen nem ez a célunk!!!!

a szavaimat félre magyarázhatod, nem megyek bele...

és azzal inkább ne dicsekedj hogy nem volt rendszer a gyerekek életében!!!!

2011. ápr. 27. 22:03
Szerintem a túlzott rendszerrel pont az ellenkező hatást is el lehet érni- egyszer kihagy az enber valamit és összedöl minden.
41. kri76
2011. ápr. 27. 22:01

Rendszerünk van. Mindent adott időpontban csinálunk. Van fix programunk is, amikor játszóházba megyünk. Mindig ugyanakkor eszik, alszik. Sokáig jól ment minden. 1-2 hete megy ez a hiszti.

Sokszor bevált a figyelem elterelés, de sajnos nem mindig. Soha nem ütöttem még a kezére, fenekére...stb. Türelmesen magyarázok, akár 250-szer is.

Viszont szintén ennyi ideje megy az éjszakai felsírás, a nehezen alszik el...stb. Mintha attól félne, hogy lemarad valamiről, amíg alszik. Éjszaka meg olyan, mintha rosszat álmodna.

40. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 21:56

Minden gyerek más!!!!!!!! A napirend szerintem nem igazán fontos- nekünk sose volt állandó napirendünk egyikkel sem. Mentünk-jöttünk. Élveztük az életet a gyerekekkel együtt, nem pánikoltunk állandóan hogy most épp ennie kellene, mert 12.00 van és pont most aludnia, mert 12.30.

Te ráütsz a kezére és azt mondod, hogy anyát nem szabad ütni? Ezt hol tanították, hol van itt a pozitív megerősítés???? Én csak megfogom akezét és rászólok kicsit erőteljesebben. Amikor meg kisebb, nem is érti igazán az ütés jelentőségét- nekik ez is csak egy játék.

39. 116212323c (válaszként erre: 37. - Gavrilo1)
2011. ápr. 27. 21:53

szerinted nem találkoztam már ilyen gyerekkel????

dehogy is nem!

amúgy én letudom kezelni az ilyen és az olyan gyerkőcöt is....

38. 116212323c (válaszként erre: 35. - Erika1012)
2011. ápr. 27. 21:52
ez azért ...igen lehet valakinél használ, de sok gyereknél azt válthatja ki hogy megijed...és a szülőknek nem az a céljuk hogy megrémítsék, hanem hogy segítsenek...
37. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 21:50

A te gyereked olyan típus. Kis nyugis!

Nekem van ilyen is olyan is. Bár hisztisek nem igazán voltak.

Ha lesz esetleg több is lehet hogy te is "kapsz" egy nyughatatlan, izgő-mozgót, aki majd feladja neked a leckét. :-)

36. 116212323c (válaszként erre: 34. - Szabokisandi)
2011. ápr. 27. 21:50

természetesen én se vagyok tökéletes, de hál Istennek ha valamit jól csinálok akkor az a gyereknevelés...

természetesen a gyerekeknek is van mentalitása, mint azt már hallhattuk, de a szülök ebbe nagy befolyással vannak! csak tudni kell hogyan!

nagyon sok családra jellemző hogy nem együtt élnek, hanem egymás mellett....nincs beszélgetés, közös programok...ezek mint fontosak lennének!

Rendszer az elengedhetetlen!

Nem bírálni akartam, hanem felkelteni a figyelmet arra hogy valami bibi van, mer a gyerek ok nélkül nem viselkedik így!

és ne felejtsük el a gyermekünknél tökéletesebb tükör nem létezik!!!!

2011. ápr. 27. 21:38

A hiszti és az hogy földhöz vágja magát a gyerek, csupán figyelemfelkeltés, és arra jó hogy csak, és kizárólag körülötte forogjon minden, így akarja a gyerek elérni a célját.

Öcsémnél legjobban az vált be mikor eldobta magát hiszti közben, és se látott, se hallott olyankor, anyám egy kis pohárka hideg vízzel arcon löttyintette, ettől megszeppent, mert váratlan volt neki a nagy hiszti közepette. Ezt egy párszor még eljátszották, hogy jött a hiszti, meg a földhözvágódás-ment a hidegvíz. Aztán egyszer csak abbamaradtak a hisztik és a földhözvágódások.

34. Szabokisandi (válaszként erre: 33. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 21:38

Szerintem senki sem vonta kétségbe a hozzáértésedet, de látatlanban bárkit is bírálni nem szabad. Azzal maximálisan egyet értek, hogy a rendszer szükséges egy gyerek életében. Nekem egyik sem volt sírós, vagy félős, nyugodtak voltak az éjszakáink (pedig három különböző mentalitású gyerekről van szó). Nagyon sokszor látom manapság, hogy küzdenek, kínlódnak, panaszkodnak az anyukák és közben se füle, se farka egy napnak, nincs rendszer, nincs biztos pont a gyerek napirendjében. Én már csak akkor adok tanácsot, ha kérnek, de sok hibát látok. Nem gondolom, hogy én mindent tökéletesen csinálok, hiszen nálunk is vannak bajok. Részemről azért hagyom magára hiszti esetén, mert úgy érzem, hogy nagyon felhúzna, ha végignézném-hallgatnám a hisztijét, bántani pedig ezért nem akarom.

Viszont meggyőződésem, ha nem ér célt a hisztivel, mert anya tartja magát az eredeti álláspontjához, akkor felhagy ezzel a módszerrel.

2011. ápr. 27. 21:27

Bele bele olvasgattam a hozzászólásokba :D még jó hogy szinte én lettem kioktatva...a bölcsibe 2gondozóra 14gyerek jut, megfelezve-----ha egyszerre ennyi gyerekkel bírtam és neveltem! Nekem mindegy! de ha valakit érdekel, leírom a véleményem!


Gyerekeknek fontos a napirend, mert ebbe érzik magukat biztonságban. Ha a napirend felborul vagy nem is létezik akkor egyszer okozhat ilyesféle jellegű gondokat!

Fontos hogy tudják a szabályokat/határokat, amiket persze rendszeres időközönként megpróbálnak áthágni, de fontos hogy az Anyuka ilyenkor szilárd lábakon álljon!

Ha a viselkedése azt kívánja egész nyugodtan lehet alkalmazni a kezünket! otthoni büntetéseket...pl és ezt remekül lehet alkalmazni (a tehetségesebb gyermekeknél is) hogy szemkontaktus-nyugtatás-büntetés-elmagyarázni miért és mennyi ideig tart, a homokóra kiváló szeretik elnézegetni... (5perc később 10perc ülés egy helyben egy bünti széken ami külön erre lett kitalálva) jelzem szabályok, rendszerek nélkül semmi nem fog működni!

Ne higgye senki hogy az Én Lányom nem próbálkozik!!!! dehogy is nem!!!! egyszerűen lekezelem....

Azt pedig hogy kezet emel soha ne engedjétek meg-mert később eldurvulhat! azonnal a kezére kell ütni és erőteljesen elmagyarázni miért nem ütheti Anyát! nálunk bevált!

Hiszti közbe magára hagyni nem szabad a gyermeket!!!!! ez csak tesz még egy lapáttal a gondra! beszélgessünk velük!!!! kérdezzük!!! aztán kössünk kompromisszumot!

hirtelen ennyi jutott eszembe...még felnézetek ha úgy érzitek fölös akkor írjátok meg ...és nem jövök többet

2011. ápr. 27. 21:20

Mintha az egyik ismerős kisfiúról olvasnék... jelenleg ugyanezekkel a problémákkal gyerekpszichológus és TSMT terapeuta kezeli. Nagyon sok javulást értek el 1 hónap alatt. Nem szabad annyiban hagyni a dolgot, mert csak tovább fajul.


Ilyen idősen nem érti hogy mi miért van, nem kapcsolja össze a dolgokat, úgyhogy a gondolkodásának érését kell segíteni, hogy megértse mit miért szabad és nem szabad, és következetesen csinálja a dolgokat, ne azért mert büntetve lesz, hanem azért, mert tudja hogy nem helyes amit tesz.


Egy idő után a sok tiltásból még nagyobb makacsság és dac lesz, elkezdenek a gyerekek ütni, és egyre durvábban viselkednek.


Szerintem fordulj fejlesztő központhoz, vagy nevelési tanácsadóhoz, ahol szakember megvizsgálja a kisfiadat, és megmondja, hogy normális keretek között a dackorszak része a viselkedése, vagy valami más oka is lehet. A gyerekorvos nem foglalkozik a gyerek viselkedésével, emocionális és szociális kapcsolataival. A testi épségét-egészségét vizsgálja. A védőnő pedig nincs egész nap a gyerekkel, ráadásul rengeteg helyre megy, úgyhogy nem igazán foglalkozik ezekkel a problémákkal. A szülő feladata ilyenkor hogy utána járjon a dolgoknak.


Szerintem ne hagyd annyiban, a Ti kapcsolatotok is jobb lesz, Te is nyugodtabb leszel, és a kisfiad is, ha kiküszöbölitek az ilyen szélsőséges dolgait. Ha esetleg olyan probléma áll a háttérben, ami nem életkori sajátosság, hanem lelki-fejlődésbeli probléma, akkor nem fogja kinőni a dolgot, és csak súlyosbodni fog a helyzet. Ahhoz hogy ez kiderüljön mindenképpen szakember lássa a gyereket, aki tudja mit hogyan kell vizsgálni-figyelni. Ha ő azt mondja, hogy ne aggódj, akkor viszont ne aggódj :)

31. kri76
2011. ápr. 27. 21:10

Én sem tudok mihez kezdeni a hisztikkel. Nálunk is megy a földhöz vágása a tárgyaknak, néha engem is ütni próbál.

18 hónapos a kisfiam.

Nem merem magára hagyni a hisztivel, mert olyankor még jobban belemerül és ájulásig hisztizik. Az orvos annyit mondott, ez orvosi nyelven "affektív apnoe".

Én is várom az ötleteket!!!

30. Jucka1984 (válaszként erre: 26. - Genlips)
2011. ápr. 27. 21:10
én 1szer vágtam földhöz magam, anyu kiröhögött, többé sose tettem... fiamnál nem vált be :(
29. Jucka1984 (válaszként erre: 27. - Adali)
2011. ápr. 27. 21:09
igen, Szuperdada néven fut nálunk,most épp nem játsszák, de volt többek közt a Viasaton
2011. ápr. 27. 21:08

az én fiam is eleven, de megtanulta h ha én mondom h nem, akkor az nem. Persze a nagyszüleit és az apját simán figyelmen kívül hagyja... van hogy földhöz vágja magát, de ha itthon vagyunk, hagyom hagy tombolja ki magát, addig hozzá se szólok, ha máshol, irány haza.

Másokat nem bánt, de nem hagyom hogy szórja a homokot véletlenül se másra és hogy elvegyen játékot mástól. Azt se tűrném el, ha vki az én gyerekem bántaná, lökdösné a csúszdán, baromi veszélyes, ezt ne hagyd neki, igenis vidd haza, ha többször előfordul, tuti tanul belőle.

27. Adali
2011. ápr. 27. 21:07

En Angliaban elek, es meg csak 5 honapos a fiam. Itt van egy tevemusor, az a cime, hogy Supernanny. Ez talan mar le van szinkronizalva magyarra? Mintha hallottam volna otthon. Kulonbozo csaladoknak segit, akik nem birnak a gyerekekkkel. Nagyon jo otletei vannak. Pl a bunteto pad/lepcso/fotel/samli. Ha nem hallgat rad, odateszed miutan elmagyarazod a szabalyokat. Ha felall, annyiszor viszed vissza, ahanyszor ott marad. Plusz ha buntiben van, akkor annyi percig kell mindig ott ulnie ahany eves. Tehat 22 honapos mondjuk 1 es fel-2 percig. Volt a sorozatban anyuka aki 125-szor vitte vissza afiat amig meg nem maradt ott sirva. Vegul letoltotte a "bunteteset", anya odament hozza, elmagyarazta miert volt ott neki megegyszer, es azt mondta, hogy kerjen bocsanatot. Gyerek bocsanatot kert anya megolelte, minden rendben volt.


Persze nem ilyen egyszeru mindig, de ezek csak otletek. Plusz lehet neki jutalomfalat is csinalni. Egy fal vagy tabla, ahova ragaszthatsz kulonbozo figurakat, ha jo, vagy valamit jol csinal.

2011. ápr. 27. 21:01

próbáltátok már szembe röhögni a gyereketeket hiszti közben? tudom, furán hangzik, de ha belegondoltok, a hiszti nem csak az akaratosságról szól, hanem hogy rá figyeljenek akkor és ott.

ha kineveted őt, akár rá is erősítve, miközben a földhöz dobálja magát, talán rájön, hogy teljesen mást ért el, mint akart. megszeppenhet, mert ezt nem várta, de akár még iriggyé is válhat, hogy miközben neki olyan rossz kedve van, te nevetsz. és ha ráerősít a hisztire, erősíts rá a nevetésre, így minél jobban földhöz vágja magát és hangosabb, annál egyértelműbben, teli szájjal és hangosan nevesd ki, mert minél jobban látja, hogy jól szórakozol, annál inkább összezavarodik, akkor viszont elfelejti a hisztit. ha pedig lenyugszik, adhatsz egy puszit a homlokára.

remélem beválik! nekem nincs gyerekem, de a legvégsőkben ezt próbálnám ki

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook