Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék még? fórum

Mit tehetnék még? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetnék még?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2011. ápr. 27. 20:38

Nevelés is meg nem is!

Van egy kislányom és egy kisfiam.A lánykámmal soha nem volt semmi gond.Fogta a kezem,mehettünk boltba ide-oda.Nézegette a játékokat és megértette,ha azt mondtam,hogy azt most nem ELLENBEN a kisfiammal.Ő nem igazán akarja fogni a kezem,a boltokban mindenhez hozzá akar nyúlni,le akar venni és,ha nem kap valamit megy a hiszti.Én ilyenkor figyelemeltereléssel próbálkozok.Ha közértbe megyünk,céltudatosan megyek,csak azt veszek,amit kell.Ha nagyobb üzletbe,nagy ívbe kerüljük a játékrészleget:)

2011. ápr. 27. 20:36

Az előttem szóló nagyon igazat mond!

Hiába van pl. valakinek 3 gyereke,ha mindegyik más természetű,akkor nem ugyanazt a nevelést kell alkalmazni.Van olyan gyerek,akire elég mérgesen ránézni,de van olyan is,akire semmi nem hat:-(


Játszótérrel kapcs:egy rászólás,aztán irány haza!Ne csak fenyegesd!!!!Tedd meg!


Lehet,az apa távolléte is közrejátszik:-((


Sok sikert,és kitartást!!

2011. ápr. 27. 20:21

Azt hiszem, kicsit mindenkivel egyet értek. Nagyon rosszat nem olvastam. Az tény, hogy ne egy két éves körüli gyerek határozza meg, hogy mit tehetsz és mit nem. A játszóról én is hazavinném párszor. Amikor az én gyerekeim hisztiztek, betettem őket a szobába/kiságyba, és nem foglalkoztam velük, amíg abba nem hagyták. Hiszti közben magyarázni abszolút felesleges, had tombolja ki magát, aztán ha lehiggad, akkor érdemes elmondani, hogy nem szabad így viselkedni. Ha nagyon extrém a helyzet, egy kis hidegvíz is hasznos lehet. A fiam is állt ennyi idősen ruhástól a zuhany alatt. Legközelebb elég volt neki csak megemlíteni... És nem lehet pálcát törni senki felett, nekem három van, teljesen különböző habitussal. Bevált módszer nincs, mert mindegyikre másképp lehetett, lehet hatni.

Amúgy pedig minden gyereket el kell fogadni olyannak amilyen, úgy mindenki sokkal jobban jár.

22. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 20. - 236fe2f68e)
2011. ápr. 27. 20:16
Ha-ha! A szobából kijön, mert kinyitja a kilincset. Kiságya meg már régen nincs, így ez sem opció! :))))
2011. ápr. 27. 20:01

Én azt gondolom, hogy fel kell fedeznie magaga körül a dolgokat. A határokat is, amiket a szülő dolga, hogy kijelöljön. Tanulja meg kicsi korától, hogy a nem az NEM!

Ha nem fogad szót, szerintem be lehet tenni a kiságyba otthon, ameddig nem nyugszik le hagyni, nem venni rőla tudomást.

2011. ápr. 27. 18:59
szobaba betenni addig amig elhalgat, nem lehet? Nem hasznal ilyen kicsi gyerekeknel meg?
2011. ápr. 27. 18:48

Én is kőkeményen küzdök a dackorszakkal, a fiam 25 hónapos...néha nagyon nehéz vele, pedig sokan mondják, hogy az én fiam "nyugodt", bár lehet, hogy azért gondolják így, mert nem ők vannak vele egész nap.

Egyébként a játszóterezéshez én is csak annyit tudok javasolni, ha rossz, szólj rá, ha nem hagyja abba, akkor menjetek haza. Nálunk ez bevált.

A "földhözcsapkodással" én sem tudok mit kezdeni, szerencsére egyre kevesebbszer csinálja. Próbáltam nem figyelni rá, hát annál jobban felhergelte magát. Most úgy látom, hogy talán "kinövi" lassan.

18. pritta (válaszként erre: 15. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 27. 18:38

igen igazad van, személyiségfüggő. mi 3-an voltunk testvérek, 3 különböző személyiség, első fiú angyal volt, a 2. lán yördög, 3.fiú meg egy ilyen is olyan is.

pedig egy nevelés....

2011. ápr. 27. 18:26

Most ismételten szerzek majd magamnak pár mínusz pontot, de volt nemrég egy nagyon hasonló cikk.

Továbbra is azt mondom, ne a nyúl vigye a puskát. Ha most nem neveled meg, akkor a fejedre nő.

Pl. a játszóteresnél, egyszer szólj, hogy ha nem fejezi be, akkor hazamentek. És tényleg menjetek haza. Arról nem is beszélve, hogy ha más gyerekeket bánt, akkor Titeket rövid időn belül kiutálnak arról a játszótérről.


Azt már le sem merem írni, hogy a LEGVÉGSŐ esetben a popsíjára is lehet csapni, de ezeket a dolgokat semmiképpen ne hagyd. Oké, kicsi még, de ha most nem tanulja meg, hogy nem ugrálunk az asztalon, akkor mikor?

16. razsoann (válaszként erre: 15. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 27. 17:58
Ebben tényleg van valami, mert többeket ismerek, akik azt mondják, hogy az első gyerek olyan volt mint a kisangyal, a másodikkal meg alig lehet bírni olyan eleven.
15. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 11. - 116212323c)
2011. ápr. 27. 17:53
Már bocsi, de sztem ez nem csak nevelés kérdése! Nekem ő a negyedik gyerekem, és egyik sem volt ennyire "rossz"! Nagyban függ a viselkedése a habitusától is. Nem lehet csak a nevelésre fogni mindent! És bocsi, de ne írj olyat, hogy valaki valamit rosszul csinál, csak azért mert a Te kislányod jó gyerkőc. Szerencséd van, de ahány gyerek annyi féle, és hiába ez a szakmád, a saját gyerekeiden tapasztalod majd meg, hogy ha lesz második, akkor nem feltétlenül lesz olyan jó, mint az első. Tesómék is így jártak. AZ első kislány egy tünemény. Áldott jó gyerek. A második viszont pont olyan égedelem, mintha kispasi lenne!
2011. ápr. 27. 17:48
Az én fiam csak itthon rosszalkodik szerencsére közösségben nem szokott lenni semmi incidens.
2011. ápr. 27. 17:43
mennem kell, de este amikor vissza jöttem szívesen válaszolok ha van kérdés...sziasztok
2011. ápr. 27. 17:42
Szakmám csecsemő és kisgyermekgondozó nevelő...szívesen segítek...
2011. ápr. 27. 17:38

Hozzátenném az Én Lányom 18hónapos, de SOHA szégyenkeznem nem kellett vele! bátran indulunk vásárolni, játszótérre vagy csak simán sétálni...szót fogad és fogja a kezemet is, pedig már 19hónapos lesz...

valamit nem csináltok jól!

2011. ápr. 27. 17:36

egy kérdés anyukák, akik hasonlóan járnak mint a cikkíró, és természetesen a kérdésem hozzá is szól!!!

Mit tesznek amikor ilyeneket csinál a gyermek? hogy nevelik?

2011. ápr. 27. 17:23
Most olvastam végig a hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam hogy más gyerekek is ilyenek, mert már kezdtem azt érezni hagy valamit nagyon elrontottam. Apukám az aki velünk él, és ő néha mondogatja hogy nincs megnevelve ez a gyerek így meg úgy. de ő lányos apuka volt és a tesómmal mi közel sem voltunk ilyen elevenek mint a fiam :)
2011. ápr. 27. 17:19
Az én fiam is nagyjából ugyanilyen itthon, mint amit leírtál...bár ő még csak 18 hónapos. Szóval nem vagy egyedül ezzel a problémával, bár tudom ez nem segít ;-)
2011. ápr. 27. 17:18
Lányom most múlt 1 éves. Eddig kis angyal volt. Most a tapétát tépi, földhöz vágja magát. Én sem tudok vele mit kezdeni. Ez egy ilyen korszak. Bár én egyedül nevelem és borzasztóan nehéz. Fél percre nem tudom magára hagyni. Hónapok óta fél óránál többet nem alszik nappal. Éjjel tudok csak enni és fürdeni, de azt is csak kapkodva, mert nem lehet tudni mikor kel fel és hisztizik tovább, esetleg kárt tesz magába.
2011. ápr. 27. 16:37

Nincs semmi baja hidd el, az enyém is pont ilyen. Hol a szekrény, hol az erkélyrács tetejéről kell leszednem. Makacs, és hisztis. Nem ér neki sem a szép szó, sem a durva. Szégyen, vagy sem, olyan is volt már, hogy rácsaptam, de az sem ért semmit!

Nem egyszerű velük tudom, de hidd el ez is elmúlik ajd egyszer, és nagykorában amikor majd panaszkodik, hogy milyen rossz a gyereke, akkor te majd mosolyoghatsz az orrod alatt! :))))

5. zsuzsika83 (válaszként erre: 4. - Zsuzsika83)
2011. ápr. 27. 16:21
Ja! És segíthet a homeopátia is. pl. Chamomilla.
2011. ápr. 27. 16:20
Szerintem te megteszel minden tőled telhetőt és remélhetőleg egy idő után változni fog valamelyest a helyzet. Az látszik az írásodból, hogy a kisfiad nagyon szeret téged, nagyon ragaszkodik hozzád. Ezt kihasználva nem tudnál valamivel hatni rá? Például, hogy amikor hisztizik, ott hagyod és nem veszel róla tudomást egészen addig, amíg be nem fejezi? Vagy a játszóteres sztorinál én talán úgy tettem volna, hogy néhányszor figyelmeztetem, aztán ha annak semmi hatása, szó nélkül felkapom és haza viszem. Ezt pedig rendszeresen eljátszanám mindaddig, míg nem hajéandó ott normálisan viselkedni. Persze nincs sok tapasztalatom, a kislánom még csak most kezdi ezeket a dolgokat, de én egyelőre így próbálkozom.
2011. ápr. 27. 16:20

Szerintem beszéld meg a háziorvossal,védőnővel..Téged is megnyugtat,ha nincs különösebb ok a háttérben..

Én ezt tenném a gyerekem érdekében,és mennék utána..Lehet,hogy csak egy erős személyiség..

2011. ápr. 27. 16:12

A kisfiam lassan 10 hós és iogen hasonlóan eleven. nem lehet tiltani neki.Mindent kinyit, szétrámol,szájába vesz, ajtót nem lehet becsukni, mászik felfelé mindere, leránt mindent, tör-zúz.

de azért szerencsére van amikor csendben el is van.én remélem nem ez a személyisége fejlődik ki, mert ki tud borítani ezzel párszor.

eleven a szentem ez van, anyja sem volt különb,miért várnám. ÉS igen elevenebb voltam és rosszabb babaként mint hiperaktív kisöcsém.


sajnos segíteni nem tudok, de szerintem nem vagy egyedül a problémával.

2011. ápr. 27. 16:08
A kisfiam 22 hónapos. Nála a dackorszak kb. 10 hónaposan kezdődött. Persze eleinte hagytam, hadd ismerkedjen, hiszen állítólag szófogadatlan gyerek nincs, csak ismerkedik. Hát hagytam, hadd fedezze fel a világot, és önmagát, valamint hadd legyen önmaga.

Ugrás a teljes írásra: Mit tehetnék még?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook