Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék még? fórum

Mit tehetnék még? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetnék még?

175. kri76 (válaszként erre: 166. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 15:01

Sajnos ez sem biztos.

Mi nagyon kiegyensúlyozott családként élünk, nincsenek viták, veszekedések, de hangos szó sincs.

Mégis a kisfiam egyszer-kétszer, ha nem tetszik valami, odavágja a földhöz a cipőjét, játékát.

Bántani nem bánt más gyerekeket, de engem már próbált megütni. 1,5 éves, mindent megért, de próbálgatja a határait. (Természetesen csak velem szemben. Apukájával és a nagyszülőkkel szemben tündér és akkor is, ha társaságban van. Meg is szokták jegyezni, milyen jó kisfiú.)

174. ebba518fdb (válaszként erre: 157. - Jucka1984)
2011. ápr. 28. 14:59
:))) jó erőben van.. :)))
173. ebba518fdb (válaszként erre: 156. - Jucka1984)
2011. ápr. 28. 14:57
na ez a lényeg.. ott lenni velük, részt venni a kis életükben, terelni őket, ha kell közbelépni, mert persze másokat (sem) lehet bántani.. :))) nekem két fiam van 2,5 és 4,5 évesek, a dackorszak kellős közepén, mégis teljesen jól irányíthatóak.. :)) ja és óriási testi fölényük van a kortársaikkal szemben, igazi sportcsemeték/izomgolyók, tökélyre fejlesztett kung fu technikával de sosem jutna eszükbe másokat bántani, vagy elvenni bármijüket is.. :)) okos, jószívű, kedves srácok, szívesen osztozkodnak, közvetlenek és még sorolhatnám.. :))
172. ebba518fdb (válaszként erre: 152. - Veruska3)
2011. ápr. 28. 14:49
szívemből szóltál.. :)))
171. ebba518fdb (válaszként erre: 169. - Ani0201)
2011. ápr. 28. 14:46
szerintem természetes.. :)) sőt talán erre a korra jellemző is.. szerintem gyakoroljatok októberig.. :)))) először csak percekre maradjon apukával/nagymamával, és szép lassan növelhetitek az időt, ahogy magabiztossá válik.. :))
170. ebba518fdb (válaszként erre: 147. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 14:42
de mi ebben a megalázó..??? a gyerekek nem mini felnőttek, meg kell érniük dolgokra, addig sok mindent kipróbálnak.. én meg azért vagyok, hogy terelgessem, mutassam a helyes irányt.. ha ő "agresszív" megnyilvánulásokat próbálgat, nem hiszem, hogy nekem egy másik "agresszív" megnyilvánulással kell megtanítsam neki, hogy ezt mondjuk nem feltétlenül így kell.. :)) a módszereink nekünk is megvannak, sőt ebben si rugalmasak vagyunk, mert ami egy hete még működött, nem biztos, hogy egy hét múlva is fog, így állandóan trükközöm, és abszolút jó úton haladunk biztosíthatlak.. :)))))
169. ani0201
2011. ápr. 28. 14:40

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem.

Kislányom 17 hónapos. Egy kis örökmozgó, de szerencsére nincsenek nagy problémák a viselkedésével, nem durva, nem erőszakos, akarata persze van, de többnyire meg lehet találni a közös hangot, megérti, amit kérek.

Mindig nagyon anyás volt, de pár hete megint fokozódott ez az állapot, még az apjával sem hagyhatom egyedül, mert zokogásba tör ki, nem akar elengedni. Sose hagyom magára, nincsenek nagyszülők a közelben, de vezetni tanulok, és hát oda nem vihetem. Természetes ez a ragaszkodás ennyi idős korban? Meddig tart ez? Októbertől bölcsibe fog menni... előre félek.

168. ebba518fdb (válaszként erre: 147. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 14:36
nem ciki, bosszantó, de nem ciki.. :))) egyszerűen csak próbálkozik dolgokkal, nem igazán "érti" (még) meg, az ok-okozati összefüggéseket, de ettől függetlenül alakul.. 2,5 éves múlt, van amit pont direkt csinál, ez egy ilyen korszak.. amúgy itthon csinálja, és nem agresszív.. :))) amúgy egy teljesen kiegyensúlyozott korához képest nagyon okos gyerek és könnyen kezelhető fiúcska.. és nem si problémaként írtam, csak megemlítettem, hogy minden gyerkőcnek van valami mizériája.. :)) csak hát az a fránya dackorszak.. :)) de még ezzel is egész jól elboldogulunk.. :))))
167. anyucika3 (válaszként erre: 158. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 14:08
Én nagyon ritkán csaptam oda nekik.Úgy gondolom,hogy nem szabadna,hogy nevelési eszköz legyen a verés,de azt is tudom,hogy néha más nem használ,mint egy jól célzott anyai.
166. anyucika3 (válaszként erre: 159. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 28. 14:07

Mert a gyerekek tőlünk tanulnak,leutánoznak minket.

Ha egy családban normális életforma,szeretet és békesség van,akkor azt tanulja meg a gyerekek,az a példa előtte,az természetes a számára.Hiába magyarázom el nekik,hogy nem bántunk senkit,udvariasak előzékenyek vagyunk másokkal,szépen beszélünk egymással...stb,ha tőlünk otthon nem ezt látják,hanem az ellenkezőjét,vagyis megcáfolom előtte magam a viselkedésemmel.Sok gyereknél ez a fő probléma.

165. anyucika3 (válaszként erre: 156. - Jucka1984)
2011. ápr. 28. 14:02

Persze,az természetes,hogy játszani szeretnének egymás játékaival,és egymással.De ennek megvannak a normális formái,hogy hogyan tesszük ezt.Elkérjük,és nem csak úgy felpattanunk rá,elvesszük.Egymással meg úgy játsszunk,hogy az öröm legyen mindenkinek,és ne rémálom.Amíg annyira kicsi,hogy nem tudja,addig legyen mellette a szülő,és figyelje,tanítgassa mit hogyan kell.Hiszen így tanulja meg.Én is a sarkába voltam a középsőnek terhesen is,hiszen akkor is én feleltem érte.Sajnos nagyon sok probléma van a neveletlen agresszív gyerekekkel a közösségekbe,ovikba sulikba.Sok szülő meg akinek a sajátjával semmi probléma,nem érti ha oviba kerül,miért vesz fel idióta szokásokat,miért változik meg a viselkedése.Hát az olyan gyerekek miatt,akikkel szemben kénytelen védeni magát,akiknek a rossz viselkedése rájuk ragad.

Én úgy gondolom csak addig magánügy,hogy nem nevelik egyesek normálisan a gyerekeiket,amíg csak őket érinti.Amikor már másokat is,onnantól fogva nem az.Kicsit jobban felelősségre kellene vonni a szülőket ezekért a dolgokért,akkor talán változna a dolog.

2011. ápr. 28. 13:56
most megint lépnem kell...majd még jövök
163. 116212323c (válaszként erre: 162. - Jucka1984)
2011. ápr. 28. 13:52
van ez így :D
162. Jucka1984 (válaszként erre: 160. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 13:51
2x is elolvastam de nem értettem :) most már oké :)
161. 116212323c (válaszként erre: 159. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 28. 13:51
:D azért valamiféle példának mégis csak ott voltál...és gondolom azért valamit csináltál is...azon kivűl hogy nézted őket...nem?
160. 116212323c (válaszként erre: 158. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 13:49
nem szülni hanem nevelni :D elírtam
2011. ápr. 28. 13:46
Szerintem egy gyereket szeretni kell és kész. A többi jön magától. Én nem tanítottam meg őket viselkedni, mégis tudnak,mert kiegyensúlyozott gyerekek.
158. 116212323c (válaszként erre: 154. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 13:45

érdekelne :D mert tök sokan nekem támadtak hogy mi a véleményed a veréssel?

amugy a helyzet és a szitu ismerős...sajnos nagyon sok még nem szülőnek való szülő van, akinek fogalma sincs hogy kell gyereket szülni...mert amig kicsi nem tud menni stb édes aranyos semmi baj nincs vele :D igen de azért elkezdenek felnőni...

mikor én is említést mertem tenni az egyik anyukának hogy hagyja hogy a homokot szórja a gyereke, még neki állt feljebb!

2011. ápr. 28. 13:43
mi csak itthon veszünk össze, akkor is azon h ne dobjon a 2 kilós kutyára, 4 kilós labdát...
156. Jucka1984 (válaszként erre: 154. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 13:41

én sem engedem h elvegye más motorját, szórja a homokot vagy lökdössön valakit a fiam, pedig csak másfél éves... és nagyon eszébe sem jut...

homokozni szokott másokkal együtt, más játékéval is, sztem ebben nincs semmi, mi is odaadjuk a játékunkat, motort másnak. Persze ha Milánnak kell, visszakérem. Ha más gyerek bántja Milánt (sajnos ő hagyja magát pedig testi fölényben is van a kortársai között), simán leállítom, ha az anyja nem teszi... nem bántom, csak leszedem a fiamról és elmondom neki h ezt nem szabad... ez ritkán fordul elő, mert én 2 lépésnyire követem a gyereket, hiába vagyok 7 hós terhes, nem a padról figyelem, ahhoz még kicsi, leeshet bárhonnan.

155. anyucika3 (válaszként erre: 152. - Veruska3)
2011. ápr. 28. 13:37
Természetesen,de ehhez csak addig van joga mindenkinek,amíg másokat nem érint az esetleges rossz viselkedése.
154. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 4af9b7dc2b)
2011. ápr. 28. 13:35

Most én is magamra haragítalak,és többeket is,de akkor is leírom a véleményem.

Szerintem ez csakis nevelési szülői hiba amikről írsz.Sosem értettem,hogy egy anya hogy nem bír a saját gyerekével?!Az igaz,hogy mindegyik más,más habitusú más természetű,más kezelést is igényel,de mindenki a sajátját ismeri,és azt kellene tudnia kezelnie.Én pont az ilyen gyerekek miatt utálok játszótérre menni,mert van belőlük sajnos sok.Van,hogy belépünk a játszóra,az egyik gyerekem beül a hintába,a másik a csúszdán,már el is tűnt egy pillanat alatt amivel jöttek,a homokozós játékok szanaszét....pffffff.És az idióta szülőnek nincs annyi esze,hogy azt mondja a gyerekének,hogy nem visszük csak úgy el senki játékát kérdezés nélkül,előbb elkérjük talán....,és még csak rá sem szól,hogy tegye le.A minap a lányom sírt a motorja után,és anyuka meg nézte,hogy a kisfia hogyan köröz vele.Hát én meg odamentem,és levettem róla.Persze ordított,őrjöngött mint egy elmeháborodott,de marhára nem érdekelt.Örüljön az anyja,hogy csak letettem fetrengeni a földre és otthagytam,és nem kentem meg(meg őt is).Szórja a gyereke a homokot a másik szemébe,és mosolyogva rászól,hogy jaaaaj kicsim neeeem szabad.És sorolhatnám még.De mégis kinek a hibája ez ha nem a szülőé???Talán a gyereké?Ő csak feszegeti a határokat,próbálkozik mindennel,mint mindegyik gyerek.A szülője dolga mindennek gátat határokat szabni.Ha az enyémek csak megpróbálnának lelökni bárkit bárhonnan,vagy a a homokot a másik arcába szórni,vagy bárhogy bántani más gyerekeket,azonnal vinném haza,és pár napig szóba sem jöhetne,hogy játszóra mehetne.Ha semminek semmi következménye nincs a gyereknél amit tesz,ha nem fogad szót az ide vezet.Én a 3 gyereknél egyik miatt sem rendeztem át a lakást sem.Minden a helyén volt,és ott is maradt.A dohányzó asztalon volt és van terítő és váza,és akkor is így volt,amikor már elérték,helyén volt a tv a dvd és minden más is.Nem elpakoltam,hanem nem engedtem meg,hogy lerángassanak semmit.Van szobájuk,ott játszhatnak kedvükre.A lakás többi részében meg nem mindenhol.Ezt tudomásul lehet venni nekik szerintem.Pedig a fiam sem volt egy angyal,de mindig ki mertem merek velük menni az utcára,a játszótérre,vásárolni,és bárhova,bárkihez.Mert megtanítottam Őket viselkedni már kicsi korukban.

2011. ápr. 28. 13:14

akkor tudod hogy néha vannak olyan esetek amikor semmilyen pszihologiai és pedagógiai tudás nem segít...sajnos

gondolom olvastad az esetünket mármint a bölcsődei fenyítésre gondolok...

Engem érdekelt miért viselkedik így ez a kisgyerek, és jobban beleástam magam az életébe...

Fiatal gazdag szülők...3gyerek egymás után, tipikusan Ő középső gyerek...a Nagyra azért figyelnek jobban mert első szülött és milyen okos stb...a kisebbre mert most született és milyen aranyos...a Kisfiú viselkedése szinte égbekiáltó volt hogy mennyire vágyik arra hogy valaki vele is törődjön...

Mondjuk tök felháborítónak tartottam hogy anyuka otthon van a picivel 8hónapos volt ha jól emlékszem, és bölcsibe hozza ezt a Kisfiút...elvileg úgy tudom nem is szabályos, de pénzzel azzá tehető volt....

amikor csak vele foglalkoztam semmi baj nem volt! szépen eljátszottunk, és amúgy nagyon ügyes is volt, de ugye egy gondozónőnek nem 1gyerek jut....


ha már szakmabeli vagy, megkérdezhetem te milyen véleménnyel vagy a bölcsődéről??? ha nem publikus érdekelne privibe

köszi

152. veruska3 (válaszként erre: 149. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 13:05

Büszke vagyok én akkor is a gyerekeimre ha éppen egy kicsit rosszabbak mint ahogy azt a társadalom elvárná.Az a baj velünk hogy mindig a mások véleményére akarunk adni.Mindenki éljen úgy ahogy saját belátása szerint jó.

És én is kisgyermekgondozó vagyok és sok pszichológiát és pedagógiát tanultam:):)

151. 116212323c (válaszként erre: 141. - Macskossz)
2011. ápr. 28. 12:58

sajnálom szegényt!

természetesen nagyon fontos a család egésze a gyermek egészséges fejlődéséhez, ez nem azt jelenti hogy azok is maradjanak együtt ahol hatalmas gondok vannak..ivás ezzel járó verések stb sorolhatnám...

vannak esetek amik mindig kivételt képeznek!

de ha a szülök szeretik egymást nem jó ha távol vannak....ez egyfajta stresszt okoz az anyának ezáltal a gyereknek is...aki valahogy ki kell adja magából!

150. 116212323c (válaszként erre: 140. - Tütter)
2011. ápr. 28. 12:55

Jól csináltad ez Téged igazol!

rengeteg türelem és kitartás meghozta a gyümölcsét!

erről van szó...

149. 116212323c (válaszként erre: 139. - Veruska3)
2011. ápr. 28. 12:54
természetesen ennek bizonyítéka az lesz majd amikor Ő lesz Édesanya, nagyon remélem hogy Nagymama koromra is feljöhetek ide leírni mennyire büszke vagyok a Lányomra!
148. 116212323c (válaszként erre: 138. - Veruska3)
2011. ápr. 28. 12:53
köszönöm hogy ezt megosztottad, magamra eszembe sincs venni, hiszen én szépen nevelem a gyerekemet
147. 116212323c (válaszként erre: 136. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 12:51

azért érdekelne számodra nem megalázó hogy rugdos a gyereked??? most nem vettem ki a környezetet hogy hol...otthon vagy ovi után öltözködés közben...de nekem iszonyat ciki lenne ha mások előtt elkezdene rugdosni a gyerekem...

természetesen a megoldás nem az hogy vissza rúgjuk...:D

146. 116212323c (válaszként erre: 135. - Gavrilo1)
2011. ápr. 28. 12:49

van ilyen is...az én kisebbik öcsém iszonyat sokáig harapott, de ugy mint egy pitbull...sokszor véresre...

Anyukánk már nem bírt vele, hiába való volt a pofon, sarokba állás, térdelés...stb

emlékszem mi volt az a pont ahol abba hagyta Anyu valamivel megfenyegette

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook