Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék még? fórum

Mit tehetnék még? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetnék még?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2011. ápr. 29. 08:37

Mi tegnap jártunk úgy, hogy az én két évesem megfogot egy vesszőt, és egy lányhoz közelített, aki kb 14-15 éves lehetett. A kislány odébb ült, erre a fiú, akivel egy társaságban voltak, elkezdet mondani neki, hogy üsd le! Üsd le! Utalva az én két évesemre! Pechjére ott voltam, csak ő nem látott!

Sajnos csepelre betelepítették a szolisakat, és a játszótereken 14-től felfelé betelepednek, szemetelnek, zajonganak, és így viselkednek! Bár tegyük hozzá, a kislány mondta a srácnak miután szóltam neki, hogy utána én jövök, hogy igaza van a néninek. Mit várunk ha ezt látják, ezt hallják a kicsijeink. Ahhoz, hogy érvényesülni tudjon, és ne verjék össze nap mint nap, sajnos nem szabad kinevelni belőlük az "agressziót".

Félreértés ne essék nem arra nevelem őket, hogy verekedjenek, de meg kell tudni védeni magukat, és sajnos már mi vagyunk a kissebbség! Ez van! Nem, fogok nyuszit nevelni a fiaimból, persze normális keretek között, hiszen azt én sem hagyom, hogy csak a játékért megüssön valakit, vagy minket bántson!

204. 116212323c (válaszként erre: 203. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 21:44
persze, amugy teljesen jól kezdte az anyuka, de 1x mondta csak el és semmi nyomaték nem volt a hangjában...mintha egy csecsemőhöz beszélt volna...
203. ebba518fdb (válaszként erre: 200. - 116212323c)
2011. ápr. 28. 21:36

egy kicsit.. :)) de nem nehéz, így arc nélkül nem könnyű sokszor kibogarászni a valós mondanivalót.. :)) ilyenről szó sincs, amit leírtál.. :))

az a baj, ezekkel az "akkor mit tegyen" helyzetekkel, hogy odáig el kellett valahogy jutni.. szóval szerintem nem igazán lehet ezt egy pofonnal helyre hozni.. fontos, hogy a szülő is felismerje, belássa és kezelje a problémát, ami egy hosszabb, összetett folyamatot igényel, hiszen idő kellett a "kisikláshoz" is.. :))

202. 116212323c (válaszként erre: 195. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 20:47

persze! egy nem a gyerek neveli a szülőket....pedig sokszor inkább ezt tapasztalom....

és kettő, ha egy felnőtt 2évéssel nem bír, akkor az mit vár majd ha nagyobb lesz?????

soha nem fogja se tisztelni a szülőket se szót fogadni....

201. 116212323c (válaszként erre: 181. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 20:42

el sem hiszed mennyi!!!!

annyira rémisztő már azt látni hogy a házak sarkánál 8-9éves gyerekek dugiba dohányozni próbálnak, és olyan csúnyán beszélnek hogy én magam se halottam még ilyesmiket!

Bántják a kisebbeket stb...

félelmetes mik vannak!

200. 116212323c (válaszként erre: 170. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 20:37

azt hiszem a helyzetet értettem félre...láttam olyan gyereket amikor anyuka haza akarta vinni és öltöztette szintén rugdalózással majd pofozással folytatta....anyuka meg állta! mint egy birka, és csak annyit mondott ne bántsd anyát mert fáj...

azt hiszem a ti játékos "rugdalózásotok" ettől messze van...

persze először elmondjuk neki hogy ezt nem szabad, de ha nem csillapodik vagy ezredszerre is ezt megteszi, akkor csináljon már valamit az az anya....természetesen jött a kérdés, mit tegyen???? nem bír vele, és el sem tudja képzelni hogy nincs vele gond napközbe....

199. 116212323c (válaszként erre: 167. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 20:32
természetesen nem verve kell nevelni! de azt hiszem te tökéletesen érted mire gondoltam...
198. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 7. - Sopianae)
2011. ápr. 28. 18:06
Biztos nagyon nehéz lehet.Azenyém még mindig felkel éjjel.A nagylányom pedig 2 éves korától 11 évesig egyedül neveltem.Tudom milyen nehéz.
197. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 4. - Zsuzsika83)
2011. ápr. 28. 18:01
Köszike a tippet,szerintem a homeót kipróbálom.Amúgy pár figyelmeztetés után eljöttünk a játszótérről,de hisztivel.
196. 4af9b7dc2b (válaszként erre: 3. - B779cf200d)
2011. ápr. 28. 17:59
Igazad van,hívtam a védőnőt ,azt mondta büntetni kell.Hát próbálkozom,de van ,hogy öt percenként,vagy óránként kéne.
195. anyucika3 (válaszként erre: 181. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 17:53

Teljesen egyet értek veled.És tudod mit?Egy 8-10 hónapos is megérti mit akarsz tőle,mit mondasz neki,lehet vele kommunikálni.Ahogy nőnek úgy értelmesednek,nem hülyék,csak gyerekek.Az csak egy dolog,hogy nem fogad szót,vagy nem fogadja el amit a szülő akar tőle,ellenkezik.De nagyon is tudja mi az ami tiltva van,és mivel tudja kiidegelni az anyját.Már ha olyan anyja van aki ezt engedi neki.Szerintem is kell,vagy sok esetben csak kellene,hogy tekintélye legyen a szülőnek a gyereke előtt.Azért nehogy már a nyúl vigye a puskát.....

Sokan azzal magyarázzák a gyerek viselkedését,hogy kicsi.Hát szerintem meg jobb elfogadni,hogy aki kicsi korban nem következetes,nem terelgeti így vagy úgy jó irányba a gyerekét,nem tud rá hatni,az később sem nagyon fog,probléma csak nő vele,és nem elmúlik magától.

2011. ápr. 28. 16:20
na most már tényleg mennem kell, a fiúk már kint játszanak a mamával az udvaron, nem akarok lemaradni a mulatságról.. :)) este jövök körbenézni.. :))
193. ebba518fdb (válaszként erre: 192. - Gavrilo1)
2011. ápr. 28. 16:18
na én is pont erre akartam kilyukadni.. :))) ezért írtam, hogy egy bizonyos kereten belül normális.. :))) de ettől függetlenül "kezelni" kell.. :DD
192. Gavrilo1 (válaszként erre: 184. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 16:16
Egyébként azt akartam írni, hogy eggyetértek. Ők nem kis felnőttek, akik pontosan tudják hogy kell viselkedni. Érzelmeiket akár ütéssel, harapással, sok esetben sírással fejezik ki- és mi sokszor nem értjük mit akarnak mondani nekünk.
191. ebba518fdb (válaszként erre: 189. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 16:15
tényleg... :))))) Te is nagyon ismerős voltál nekem.. :DDDD
190. ebba518fdb (válaszként erre: 188. - Gavrilo1)
2011. ápr. 28. 16:15
:DDDD én sem hagyom ezt a dolgot szó illetve tettek nélkül.. :)) minden erőmmel dolgozok az ügyön, sőt ura vagyok a helyzetnek.. :))) az önvédelmi tanfolyamot meg csak poénnak írtam.. :))
189. Kismanó86 (válaszként erre: 187. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 16:11
Én Téged ismerlek. :-) Szülés után újra csinosan. :-)
188. Gavrilo1 (válaszként erre: 184. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 16:11
Az én lányom nyelvet nyújtogatott hónapokon át, de csak nekünk produkálta magát . Eleinte nagyon aranyosnak tartottuk, így utólag már tudjuk, hogy hiba volt. A jaj de aranyos felkiáltásokra ő csak fokozta a tevékenységet és akkor már tudatosan csinálta ha valami nem tetszett neki. (egyébként tényleg baromi aranyos volt ahogy csinálta). Figyelmen kívűl hagytuk amit csinál és egy idő után elhagyta. Még néha most is próbálkozik,de mivel nem ér vele hatást nem folytatja. Maximum megjegyzem hogy ronda koszos a nyelved, fogmosáskor azt is meg fogjuk majd mosni- rögtön kirohan megnézni a tükörben.
187. ebba518fdb (válaszként erre: 186. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 16:09
ez így van.. :))) ez abszolút a szülő felelőssége.. :) ezért is írtam, hogy ha egy gyerkőc ennyi idősen megtesz dolgokat, az még lehet puszta próbálkozás, viszont fontos, hogy ne maradjon következmény nélkül a dolog.. :))
186. Kismanó86 (válaszként erre: 184. - Ebba518fdb)
2011. ápr. 28. 16:07
Akkor átfogalmazom: Ha a gyerek teszem azt belerúg az anyjába, az egy dolog, próbálkozik. De ha Anyuka ezt mosolyogva hagyja, az már probléma szerintem. Most nem mondom, hogy egyből csapjon oda, de azért nyomatékosítani kell, hogy ezt nem szabad.
185. ebba518fdb (válaszként erre: 181. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 16:04
bizonyos mértékig normális.. persze van egy határ.. nálunk azért közel sem drámai a helyzet.. :)))
184. ebba518fdb (válaszként erre: 181. - Kismanó86)
2011. ápr. 28. 16:00

egy 2 éves gyerek most tanulja, hogy mit hogyan.. tiszteletet hogyan is várhatnánk el tőle, hisz még csak most tanulja a világot.. persze az a mi felelősségünk, hogy minden megnyilvánulására reagáljunk, folyamatosan tanítsuk a helyes viselkedésre.. igen sajnos sok a neveletlen gyerek, de gy két éves, ha bepróbálkozik dolgokkal, abból még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.. a szülő reakcióiból viszont abszolút.. :)

az enyém is rugdalózik (engem) még, de ettől függetlenül nem neveletlen, sőt.. :)) és azt is tudom, hogy hamar el is fogja hagyni.. :)))

183. Adali
2011. ápr. 28. 15:57
Egyetertek Kismano!
182. Kismanó86 (válaszként erre: 154. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 15:54
Teljesen egyetértek.
2011. ápr. 28. 15:54

Sajnos én azt látom, de javítsatok ki, ha nem így van: Rengeteg neveletlen gyerek van az utcán, játszótéren. Mint ahogy olvastam, odacsap az anyjának, követelőzik, lehülyézi...

De most tegye mindenki a kezét a szívére: Ez így normális? Mert szerintem nem. Nekem soha eszembe nem jutott volna kezet emelni a szüleimre vagy csúnyán beszélni velük.

Szerintem egy dolgot kell megjegyezni: Ez nem elfogadható viselkedés. Nálunk legalábbis nem lesz az. Lehet van olyan gyerek, akinek elég megmagyarázni, de ha nem, akkor fogom és hazaviszem a játszótérről. Ordítson. Vagy ha követelőzik, akkor nem veszünk majd fagyit és így tovább.

A szülőnek kell hogy legyen tekintélye, és ha a 2 éves gyereke nem tiszteli már most, akkor később se fogja.

180. Boléna (válaszként erre: 166. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 15:44
érdekes amit írsz,náluk totál nincs olyan példa h ordítani csapkodni kell.. szóval nem láthatja. tv-t nem néz. oviba nem jár. játszótéren nincs agresszív gyerek. és nincsenek elfolytott indulataink se,sőt,nagyon szépen élünk. csak ez keserít el. úgy érzem megbuktam mint anya,ami hülyeség,mert a lányom meg egy tündér. minden érdekli,szépen kommunikál,mondatokban beszél másfél éves kora óta,és mindennek nagyon örül. a fiam meg.. neki semmi se elég jó. ha úgy érzuem van egy 3 éves testbe zárt 30évesem aki unja h még gyerek és utálja h nem csinálhatja azt amit szerinte ő már tudna. egyébként viszon nagyon okos-dokik szerint 5 éves szinten van- és lehet ez is a baj. mármint h úgy kéne talán kezelnem mint egy 5 évest,mert ha olyasmivel foglalkozik amivel a nygobbak,az tetszik neki- pl apjával modellrepülőket raknak össze,vagy elmennek falmászásra- kíváncsi vagyok a fejlesztő pedagógus mit mond.
179. Boléna
2011. ápr. 28. 15:39

nálunk detto ez van. 2 éves korig csak 3 szót használt: apa,nem,de :) asszem ezzel le is írtam a jellemét :) most 3 mult,mi voltunk nevelési tanácsadónál,neurológián,eredmény nulla,annyi h nálunk a tesóféltékenységre vezették vissza.


nemsokára visszuk egy fejlesztőpedagógushoz,hátha...

2011. ápr. 28. 15:20
na megyek jól megnevelem a fiaimat.. :)))
177. ebba518fdb (válaszként erre: 165. - Anyucika3)
2011. ápr. 28. 15:03
maximálisan igazad van.. :)
176. ebba518fdb (válaszként erre: 159. - E31f48b5f6)
2011. ápr. 28. 15:01
igen-igen.. :)) én sem sulykoltam beléjük a tudást, csak éljük a mindennapokat és ragadnak rájuk a dolgok.. :)))
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook