Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? fórum

Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
49. kylling (válaszként erre: 48. - Szivárványlepke)
2009. okt. 22. 20:17
örülünk neked! :)
2009. okt. 22. 20:14

Sziasztok!


Én járok egy gyülekezetbe és nagyon jól érzem magam ott. Fantasztikus mikor érzem Isten mindent felmúló békességét magam körül. 19 éve vagyok keresztény és egy perce sem bántam meg. Isten jó, hűséges, megbízható és nagyon szeret.

47. kylling (válaszként erre: 42. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:14
ne haragudj.....igazán nem akarlak megbántani, és mást sem, de amikor pl a cunami áldozatainak vagy más szegény országoknak tartanak gyűjtést....egy kicsit kinyílik a bicska a zsebemben!! itt az utca végében is vannak olyan gyerekek, akik szinte ölni tudnának egy szelet húsért, télen pedig egy meleg csizmáért!!! először a közvetlen környezetben kellene körülnézni!! szerintem! bocsánat!
46. Shaikan (válaszként erre: 42. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:14
Ekketive nem a hetkoznapi, normi hivokkel van gondom, igazabol egyikkel sem. Maga a vallas all messze tolem, meg a szenfazekak. Van a csaladomban is par aspiskigyo, akik mennek zarandokutra, meg minden, miutan tokretettek par eletet...
45. Szilvóca (válaszként erre: 41. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:13
gondolj bele én a helyszínen,meg a hozzám hasonlóak...Nem sok híjja volt,nagyon gondolkoztam,hogy kimegyek,próbáltam elképzelni,hogy nem ott vagyok ahol vagyok,és igyekeztem kikapcsolni a füleimet.Elképzeltem őket ahogy valamelyik hipermarketben tologatják a bevásárló kocsit
44. morkika (válaszként erre: 38. - Szilvóca)
2009. okt. 22. 20:12
Ez nagyon jóóó :D
43. ében11 (válaszként erre: 40. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:11
de.azért nem házasodhattak mert akkor elaprózódott volna az egyház vagyona földje-de így hogy nem volt hivatalosan örökös az egyházé maradt.
42. morkika (válaszként erre: 35. - Shaikan)
2009. okt. 22. 20:10

Sajnos igazad van, de a korai kereszténység másképpen értelmezett sok-sok dolgot. Nem tűzzel-vassal kellett volna terjeszteni a vallást, nem hiszem hogy Isten ezt tetszetősnek gondolná... Sajnos az elvakult emberek alapján ítélnek meg bennünket (katolikusokat), és nem látják az igazán jó dolgokat.

Pl. múlt vasárnap a szegény országoknak volt gyűjtés. És nem a mittudoménmilyen új bazilikára...

41. kylling (válaszként erre: 38. - Szilvóca)
2009. okt. 22. 20:10
:DDDDDDDDDDD a könnyem is kicsordult! :DDD
2009. okt. 22. 20:08
amúgy.... régen, amikor alakultak a keresztény vallások, ott is először megszedték magukat a papok.... hányféle adó volt kivetve. na ezt csinálják most is, csak más a gyermek neve... vagy nem jól látom?
39. ében11 (válaszként erre: 35. - Shaikan)
2009. okt. 22. 20:08

igen a vallást sokszor felhasználták és sajnos sokszor nem jó cselekedetekre.:(

de ezért is találták ki-így lehet nagy embertömeget könnyebben kezelni.

38. Szilvóca (válaszként erre: 27. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:08

Őszinte leszek nem tudom.Azt tudom,hogy nem teszik be a lábukat templomba,és szidják a papokat,meg az egyházat,hogy lehúzzák az embereket.Onnan tudom,hogy nem teszik be a lábukat templomba,mert nekünk volt templomi esküvőnk,és az ismerős is meg volt hívva,de a templomba nem jöttek be.

Ami hirtelen eszembe jutott,amikor őket összeadták volt egy mondata a lelkésznek,vagy hogy hívják amikor majdnem kirohantam,mert annyira kellett röhögnöm:"áldott legyen a bevásárló kocsitok...."

Na én ettől a mondattól kezdve nem mertem felnézni,csak lefele,mert tudtam,érzékeltem,hogy a környezetem is hasonlót tesz,nem mert senki senkire ránézni,mert tudtuk,hogy akkor felröhög valaki.

37. morkika (válaszként erre: 32. - Boszi1968)
2009. okt. 22. 20:07
Az is undorító,de most nem a politikáról van szó. Legalábbis a fórum címe nem ezt mutatja.
36. kylling (válaszként erre: 32. - Boszi1968)
2009. okt. 22. 20:06
( asszem eltérünk a tárgytól! :) )
2009. okt. 22. 20:05

Sziasztok, en hithu ateista vagyok. A hivok szerint. Nem hiszek istenben, ellenben hiszek az emberekben - illetve az emberi josagban. A hivok hisznek isten josagaban... Amugy (ELNEZEST MINDENKITOL, ki hisz) de szerintem a moderkori gyulekezetek es ujonnan kialakult vallasok a nepbutitasnak kulonbozo formai.


A keresztenysegnel pusztitobbat pedig nemigen latott meg a fold - na jo, a vilaghaborukkal vetekednek.

34. kylling (válaszként erre: 31. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:05
kijavítom: az idióta sokgyermekes (mert bűn a védekezés) nagybátyám (aki naggggyon durván veri is a feleségét! )rángatta bele nagymamámat, aki addig a református templomba járt. na ez az igazán undorító!!!! :(
33. morkika (válaszként erre: 30. - Boszi1968)
2009. okt. 22. 20:04

Itt most nem hitbeli kérdésről van szó. Hanem hogy melyik hogyan mászik bele az életedbe és hogyan vágja át az embereket. Egy szóval sem állítottam, hogy ez vagy az a jó és kinek miben kell hinni vagy sem. Én csak azt írtam, hogy a történelmi keresztény vallások nem erről szólnak...


A kereszténység pedig nem a politesista vallásokból alakult ki. Hanem a zsidó vallásból. De ez már vallástörténelem...

32. boszi1968 (válaszként erre: 31. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:03
ugyan ezt teszi a kormány is. az nem undorító?
31. morkika (válaszként erre: 23. - Kylling)
2009. okt. 22. 20:02
Ez igaz, de sajnos rengeteg olyan tagja van, akik idősek, egyedül vannak és bármire be lehet őket csalizni, mert ígérnek nekik fűt-fát. És ez igazán undorító...
30. boszi1968 (válaszként erre: 16. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:02

na akkor egy kis történelem.először volt a sok isten hit.amiből a katolikus kereszténység keletkezett.szerintem mindenki abba hisz amibe akar.

én például katolikus vagyok,mégis ezotériát tanulok.

tudod az az igazság hogy akár melyik hitt vallást gyakorolod csak egy istenhez imádkozol akár milyen nevet is mondanak rá.

29. ében11 (válaszként erre: 14. - 2d5a00656a)
2009. okt. 22. 20:01

nálunk is a dédinknek ilyen temetése volt-nem jó egy temetés sem, de ez annál is rosszabb volt.nem is a dédiről szólt hanem arról hogy jobb ha mindenki megtér-ezért meg azért és ezt fél óráig kellett hallgatni.mérges voltam mert jobb lett volna valami személyes meghitt és nem olyan ahol szabályosan szidtak minket hogy nem tértünk be-pedig mi gyászoltunk, nagyon sértő volt!

amúgy nincs bajom egyikkel sem amíg az életben, munkában is helytállnak-egy szóval az embert nem fogom a vallása miatt bántani, hogy milyen ember az a tetteiben fog látszódni.

de azt látom hogy sok kisegyház mennyire anyagias. az ima, meditálás elvonulás nem ingyen van!így egy bizony réteg engedheti meg magának-és itt már el is buktak.mert ugye mindegyik azt hirdeti hogy az anyagi javak nem fontosak.konkrétan a buddhistáknál is olvastam ilyet-ott 30-40 ezer forint is egy pár napos kurzus!ja és volt kevésbé szimpatikus nyilatkozásuk-hogy a családi kötelékeket le kell bontani-mert ezek önzésből működnek és megbéklyózzák az embert.nekem ez felért egy család ellenes üzenettel.szakíts mindennel és meditálj!ezt a nők lapjában olvastam sok vallási vezetőt kérdeztek meg mit jelent a karácsony és a hit.egyedül a rabbi mondta azt hogy ilyenkor a család a legeslegfontosabb.én szívesen olvasok hallgatok meg ilyesmit-templomba is jártam már.de az elvakultságot nem szeretem.

nálunk vannak ferences szerzetesek és roppant befogadóak-szerveznek a gyerekeknek programokat a játszótéren-építettek deszkás pályát és még rockzenét is betettek.jó volt nézni.

28. Berillke (válaszként erre: 22. - Morkika)
2009. okt. 22. 20:00

biztos kék könyvvel dolgoztak, vagy kalákában :-)))

mondjuk az utóbbi sem szabályos az apeh szerint

jaaa, tényleg, ha lenne náluk egy részletes apeh vizsgálódás, tuti találnának nagy gubancokat

vagy az apehnál is vannak jehovásak?

:-)))

27. kylling (válaszként erre: 24. - Szilvóca)
2009. okt. 22. 19:58
még sose sikerült elcsípnem azt a műsort! miről van szó? milyen vallás vagy micsoda?
2009. okt. 22. 19:58

Kíváncsi vagyok,hogy van-e hitgyülekezetes Hoxa tag!

Bár szerintem tiltja a hitgyülekezet.

25. kylling (válaszként erre: 22. - Morkika)
2009. okt. 22. 19:57

én nem velük kezdeném, de az egy másik történet!

sokkal nagyobb összegek és nagyobb szemétségek vannak, de az nem erre a fórumra tartozik!

amíg engem nem zaklatnak, addig nem is érdekelnek. bár megvan róluk a véleményem...

24. Szilvóca (válaszként erre: 17. - Berillke)
2009. okt. 22. 19:56
Az ismerősöm is olyanban van,vagy abban,mint ami az atv-n megy.
23. kylling (válaszként erre: 20. - Morkika)
2009. okt. 22. 19:54
én erre csak azt tudom mondani, hogy azok az emberek, akiket bele léehet rángatni ilyen baromságokba, akiktől el lehet venni a pénzt, azok meg is érdemlik!! tőlem egy vasat nem tudnak kicsikarni, az biztos!! csak látom a "hatékonyságukat" " nekünk meg már évek óta épül a házunk! :)
2009. okt. 22. 19:53
Én ezeket úgy megbüntetném mint az állat!
2009. okt. 22. 19:52

:))) na de azt a brigádot nem egy ember felfogadná!!

Miből? nagymamám is benne van ebben a jehova mizériában. már a félretett pénzéből nincs semmi. gondolom az ilyen buta emberektől szedik el. Ugye nem kapnak állami támogatást?

2009. okt. 22. 19:51
Hát ja... pont a lehúzásokból... Nayon szép, igazi érték ez...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook