Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? fórum

Mit szóltok a különbözö vallási gyülekezetekhez? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
19. Berillke (válaszként erre: 18. - Kylling)
2009. okt. 22. 19:50

na és vajon miből?

:-))))

18. kylling (válaszként erre: 16. - Morkika)
2009. okt. 22. 19:47
bár azt el kell ismerni, hogy a jehovisták hihetetlen gyorsasággal képesek királyság termét építeni! nincs ilyen építési vállalkozó, aki olyan gyors munkát végez! :) nem egy városban hipp-hopp, és már állt is az épület! :)
17. Berillke (válaszként erre: 12. - Szilvóca)
2009. okt. 22. 19:47

ez így igaz! sajnos....

csakis a lehúzásra mennek, ebből eredően a gyengébb jellemű embereket próbálják behálózni

két családot ismerek, akik jehovásak, vagy hogy kell ezt mni.

elég durván kifordultak önmagukból, csak az ő vallásuk és semmi más.

se szülinap, se névnap, se karácsony, még a gyerekeknek sem! az óvodában, iskolában, munkahelyeken mindig kihúzzák magukat a programok alól. Felnőttként ok, dehogy egy gyereknek ne legyen szülinapja?! Agyrém...

Ha annyira királyak lennének és hirdetnék az igét jószándékból, akkor pénzt se kellene kérniük, nemde?

Ezen elgondolkozhat mindenki.

Jaa, ami egyébként nagyjából nyilvános, az az atv-n futó idétlen rángatózós, táncolós agybaj, még véletlenül sem maradok azon a csatornán egy mp-nél tovább (amúgy sem a kedvencem...)

2009. okt. 22. 19:44

A jehovistaság, mint vallás, szintén egy gyülekezet. Már a neveük is egy nagy hülyeség :D

A héberben igyanis nem Jehovának, hanem Jahve-nak ejtették ezt a szót. Így számomra már ez is hiteltelen, meg az összes mese, amit kitaláltak és átszíneztek. SZóval ezeken csak röhögök. Akik beveszik a dumájukat, azokat meg sajnálom.

Én katolikus vagyok,nem az elvetemült fajtából, mert itt is vannak "érdekes" emberek. Ezt nem lehet kiküszöbölni. De engem még senki nem bántott, nem köteleztek hogy fizessek ennyit meg ennyit, nem szabályozzák be az életemet és nem ellenőriznek.

15. syria
2009. okt. 22. 19:41

Szélhámosak.

Le(se)szarom őket.

2009. okt. 22. 19:38

Az én legutóbbi tapasztalásom egy jó barátunk temetése volt,akit a fia temettetett el,de nem az apa hanem a saját vallása szeritn.Ő jehovista..Nos ,ők nem temetnek.

Egy barát mondott egy kb 5 perces búcsút,majd egy"pap"/nem tudom a titulust ebben az esetben//kb fél órát méltatta az önfeláldozó jÉZUST és aznŐ halálát,Majd lerakták a sarokba az urnát/ert már jött a köv.temetés/,mondván,hogy elbúcsúzni a halott anyjának sírjánál lehet/akit senki nem ismert/,mert a porokat hazaviszik...Hát...nem vagyok vallásos,de ez eléggé lesujtott.

13. Szilvóca (válaszként erre: 6. - B18ad8b05f)
2009. okt. 22. 19:35
Ájulásos dologról én is hallottam,mert az ismerősöm apja,meg a barátnője elmentek egyszer egy gyülekezeti "rendezvényre",és az ismerősöm elájult.
2009. okt. 22. 19:32

Nekem is van olyan ismerősöm aki jár hit gyüekezetbe,le kell adniuk a fizetésük nem tudom hány százalékát,meg van 1-2 durva megkötés,ilyen jellegű volt az esküvőjük is.Látható volt ki melyik "csapatba" tartozik,mert egyik oldalon a gyülisek,a másik oldalon a család ült,meg a barátok akik nem voltak gyülisek.Nem akarok senkit megbántani,de volt 1-2 rész amikor nem tudtam,hogy sírjak,vagy nevessek.Lehet most meglincselnek néhányan....Amikor a lelkész,vagy nem tudom ők minek hívják beszélt átnéztem a másik oldalra,és egy pasi teljes extázisba esett,mintha valamilyen szer hatása alatt állna.Régebben engem is próbált beszervezni,de valahogy nem akaródzott.

Még egyszer elnézést kérek,amit írtam,de nekem ez a tapasztalatom.Nem akartam,akarok senkit megbántani,elvégre mindenkinek a saját döntése,és ha nekik így jó...

2009. okt. 22. 19:32
Hát mondjuk úgy az újabbak még mohóbbak:)
2009. okt. 22. 19:31
Jajó, így más. De azért az "kis" túlzás hogy csak ennyi a különbség...
2009. okt. 22. 19:30
A keresztény vallások fiatalabbak? A katolikus, református, unitárius vallások 1-2 ezer éves múlttal rendelkeznek. A hitgyülekezetek 2-3 évtizednyivel. És nem húznak le sok-sok pénzzel, nem köteleznek semmire.
2009. okt. 22. 19:29
Vagyis a keresztény vallásoknál fiatalabbak,azok kiforrottabbak
2009. okt. 22. 19:28
A keresztény vallások csak fiatalabbak,és kiforrottabbak,ennyi köztük a különbség...
2009. okt. 22. 19:27
Én sem hiszek benne.Kezdetben csak könyvet kellett venniük,aztán cd-ket,mostmár támogatják,a gyülekezetett,nem kevés pénzzel.Neked is mesélt a kolleganöd az ájulásról?
2009. okt. 22. 19:26
Szerintem kamu mind. Az keresztény vallásokal semmi problémám nincs. De a hitgyülekezetek meg a nemtom mik elég gázok. Egyszer elmentem egyre, de semmiről sem szólt, csak állandóan Ámen-t ordibáltak.
2009. okt. 22. 19:24
én ateista,de érdekel kit mi motívál:)
2009. okt. 22. 19:23

a hit hegyeket mozgat,mint azt a mondás is állítja.

menj el egy ilyen helyre és külső szemlélőként nézd végig.

az én volt kolléganőm fanatikus volt és sajnos nagyon sok pénzétől megszabadította az egyik ilyen "vallási hely"


én nem hiszek,így igen-igen szkeptikus vagyok!

2009. okt. 22. 19:21
Szerinted?:)
2009. okt. 22. 19:20
Van két koléganöm,akik rendszeresen jár vallási gyülekezetbe,de én nem is tudom,hogy mit hidjek róluk.Állitólag egy csómó ember meggyógyult mióta oda jár!Szerintetek?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook