Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1935. cristal6996 (válaszként erre: 1933. - Greenarrow)
2019. nov. 26. 22:29

De jó...a kislányomat is akkor műtötték amikor téged.Minden tökéletes,azóta is.Nemrég voltunk az éves kontrollon

.

1934. Gizella69
2019. nov. 6. 13:49
20 éves koromban műtött meg dr. Molnár Kálmán. Tökéletes munkát végzett! 25 évig nem volt semmi gondom, nem hordtam szemüveget. Az utóbbi években sajnos kifelé áll a jobb szemem. Utána olvastam, sajnos sok esetben a műtét nem végleges megoldás. Látom, sokaknál már az X. alkalom. Felkerestem dr. Domsa Patríciát, nem vállat el. Szemüveget kell hordanom. Persze látszik. Utálom. Volt 25 szuper évem. Megpróbálom a szemtornát, hátha segít. Bevált valakinél?
1933. greenarrow (válaszként erre: 1395. - Greenarrow)
2019. máj. 3. 00:22

Sziasztok!


Immáron 6 év telt el. El sem hiszem! :) Minden változatlan és tökéletes.

1932. Bumbesz (válaszként erre: 1931. - Anikkk)
2018. nov. 28. 12:16
Igen, velem ez történt. Először reménykedtünk benne, hogy elmúlik, van akinél ez ideiglenes, de sajnos csak az újabb műtét segített rajta és az sem tökéletesen. Sajnos.
1931. Anikkk (válaszként erre: 1930. - Bumbesz)
2018. nov. 23. 21:18
Elég ijesztő amit írsz! Nekem soha nem volt kettőslátásom, elképzelhető hogy egy mutet után lenne?
1930. Bumbesz (válaszként erre: 1927. - Inezz)
2018. nov. 23. 15:36

Szia Inezz,


Most már igen. 18 évesen még +1,5 -es volt, ma már - elmúltam 50 éves - + 3-as és olvasó szemüveg is kell.

Szóval progresszív a lencsém.


Volt kancsalság ellenes műtétem is, nem olyan rég. Először nem volt ideiglenes varrat, ezért nem lett tökéletes. Még egyszer nekifutottam annál a doktornőnél, akinél te, akkor durva kettős látásom lett. Szédültem, egy szemem be kellett csuknom, hogy egyáltalán létezni tudjak. Végül a harmadik műtét segített, ezúttal már biztosra mentünk, ideiglenes varrattal. Viszont a kettős látásból megmaradt egy pici, ha egészen balra nézek, akkor kettőt látok a képből.


Nem hibáztatok senkit, de nem mindenkinek sikerül tökéletesre a szemműtét, még harmadszorra sem.


A koromnál fogva pedig sajnos erősen romlik a látásom.


Ez van. Mindenkinek örülök, aki rászánja magát a műtétre és sikerrel jár.

Sokat fejlődött szerencsére a szem problémák kezelésében az orvostudomány, mióta én voltam fiatal.


Élvezd a helyrehozott szemállással az életet!!!!

1929. syria (válaszként erre: 1928. - Anikkk)
2018. nov. 18. 14:48

Dehogynem! Hidd el, van rosszabb szemhiba is, mint a kancsalság; pl. ha gyenge, rossz látással párosul.

Ilyen alapon bárki kevesebbnek érezhetné magát, akinek bármilyen testi hibája van. S lássuk be: egyre több embernek van, ráadásul olyan, ami nem csupán esztétikai jellegű, hanem fájdalmakkal is jár.

1928. Anikkk (válaszként erre: 1926. - Syria)
2018. nov. 17. 19:37
Szerintem ezt nem tudja senki ennyire lazán kezelni! Nekem eddig Soha nem tették szóvá a környezetemben mégis sokkal kevesebbnek érzem magam ez miatt
1927. Inezz (válaszként erre: 1925. - Bumbesz)
2018. nov. 14. 21:39

Szia Bumbesz!

A hasábos, más szóval prizmás szemüveget jelent.

Nálad a dioptria magas?

1926. syria
2018. nov. 14. 21:38

Ha nem zavar a látásban, akkor nem érdemes vele foglalkozni. Úgy kell felfogni, hogy kevés olyan ember van, akinek minden testrésze szimmetrikus. Lehet úgy helyezkedni, nézni, hogy ne látszódjon a hiba. :)

Egyébként jó szemorvos segíthet.

1925. Bumbesz (válaszként erre: 1924. - Inezz)
2018. nov. 14. 21:26

Szia Ági!


Ok. Akkor nem voltam/vagyok tisztában a 8-as hasábbal. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, de örülök, hogy "csak" ez volt a szemeddel a baj és sikerült mindent rendbe tenni.


Legalább erősíted a jól végződött műtétek sorát. Nem mindenki ilyen szerencsés, sajnos.


Üdv!

1924. Inezz (válaszként erre: 1922. - Bumbesz)
2018. nov. 12. 22:14

Szia Bumbesz!

Azt én nem írtam, hogy a kancsalság ellenes műtét javít a dioptrián. Valamit félreérthettél. A doktornő a 8-as hasábot vitte le nullára a műtéttel.

Igaz, minimális dioptria és cilinder volt mindkét szememen, de azt mondta a doktornő, hogy ez annyira minimális, hogy most már csak e miatt nem kell szemüveg.

Üdv, Ági

1923. Anikkk (válaszként erre: 1921. - Inezz)
2018. nov. 11. 13:29
Még soha nem hallottam arról hogy valakinek kancsalsag elleni mutet után a látása javult. Ez egy “kozmetikai” mutet nem látás javító , legalábbis nekem ezt mondta a doktornő
1922. Bumbesz (válaszként erre: 1921. - Inezz)
2018. nov. 10. 14:59

Szia Inezz!


A kancsalságot megszüntető műtét nem javít a dioptrián önmagában. Neked ez, hogy sikerült?


Üdv!

Bumbesz

1921. Inezz
2018. okt. 2. 21:30
Sziasztok! Nekem augusztusban volta műtétem. Domsa doktornőnél. Amit Ő tett velem, az egy csoda! Szívből ajánlom mindenkinek! Tizen pár évvel ezelőtt a két szememet már háromszor műtötték a Szemmelweis Szemészeti klinikán..többek között azzal az eljárással, amiről azóta kiderült, hogy eredménytelen, mert idővel visszaalakulnak az izmok. Szóval miután visszaromlott a szemem, visszamentem kontrollra.. tb alapon 10 hónap múlva tudtak volna megműteni. Szerencsére! (Úgy gondolom, ha egyből megműtöttek volna, még jobban elcseszték volna a szemem..) Na, de mivel 10 hónapot nem akartam várni, elkezdtem keresgélni, és rátaláltam dr. Domsa Patríciára. Nagyon hálás vagyok az Égieknek, hogy elvezettek hozzá! Tb alapon nála is kellett volna pár hónapot várni, de a magánklinikán pár hét múlva megműtött. A műtét altatásban történt, állítható varratot kaptam, amin ébren még állítani kellett egy kicsit.. ez nem volt annyira kellemes. De megérte! A műtét előtt már szemüvegben sem láttam rendesen, mindkét szememre 8-as hasábos szemüveg kellett. Szemüveg nélkül meg nagyon durva kettős látásom volt.. jóformán csak egy szemmel tudtam nézni. És amikor műtét után a 6 hetes kontrollra mentem, azt mondta a doktornő, hogy "Élvezzem a szemüveg nélküli életet!" Hihetetlen! Ezt még a legmerészebb álmomban sem gondoltam volna! Szemüveg nélkül, rendesen látok mindkét szememmel.. Aki még a műtét előtt áll, mindenkit csak bátorítani tudok!
1920. Ssssz
2018. máj. 30. 15:45
Hello mindenkinek! Bár látom nem valami friss az utolsó hozzászólás, mégis úgy gondoltam írok pár infót, hátha segít valakinek. Ujévi fogadalnam volt, hogy idén belevágok a műtétbe. Domsa doktornőhöz kértem időpontot a magánrendelésére, márciusra kaptam. Elmentem hozzá szinte remegve, hogy szeretném ha megműtené a szememet. A legtermészetesebb módon azt mondta, hogy ok. Persze megvizsgált rendesen. Nagyfokú kancsalságom van a jobb szememre befelé, de a bal sem volt rendben teljesen. Megkérdezte, hogy tb által támogatottat szeretnék, vagy magánklinikán? Az ingyenesre augusztusban volt időpont, a másikra májusban. Rávágtam,hogy a májusit. A műtét előtt még kellett mennem hozzá egyszer, újra megvizsgált, megbeszéltük a részleteket. A műtét előtt pár nappal felhívtak a klinikáról, mindent egyeztettünk az esetmenedzserrel. A nagy napon még reggel elmentem a Doktornőhöz a Heim Pál kórházba, majd onnan a klinikára. Kaptam ágyat, bekötötték az infúziót és vártam. Majdnem 2 órás csúszás volt, így fél 5kor kerültem kb a műtőbe. Mindkét szememet megműtötte, persze altatásban. Mikor felébredtem alig birtam kinyitni a szemem, nagyon rosszul voltam. Este 9, fél 10 felé hazaengedtek. Az első hét szörnyű volt, a szemeim teljesen véresek voltak és úgy néztem ki, mint akit agyonvertek. De nem ez volt a legrosszabb, hanem a kettős látás. Nem tudtam elhagyni a lakást sem. A második héten már nem volt kettős látás, de nagyon fájt és be volt vérezve. Egyszer kifelé fordult, egyszer lefelé, összevissza. Sírtam, hogy rosszabb lett, mint volt. Most vagyok a 3.héten. Még viszket, de már nem fáj, és mostmár szépen középen van. Azért írtam le ezeket, mert jó lett volna, ha nekem is elmondja ezt valaki előtte, hogy felkészülhessek. Domsa doktornőt szívből ajánlom egyébként. :)
1919. Ducati
2018. febr. 28. 06:29

Sziasztok!

Domsa doktornőnél történt műtétről tudna írni, aki már volt nála?

Köszönöm!

1918. cristal6996 (válaszként erre: 1917. - F8db0709b8)
2017. nov. 20. 08:00
De a kancsalság nem jött vissza, ugye?
2017. okt. 18. 05:51

Sziasztok!

Nekünk az öröm eddig tartott..

Lanyomat 11éve műtötték kancsalság miatt,minden kontroll alkalmával azt mondta a doki rendben minden,szemüveg se kell.

Tavaly még látott rendesen a gyerek,tegnap a vizsgálaton viszont kiderült,hogy a műtött szeme nagyon car,szóval megyünk szemüveget csináltatni :(

14,5 éves,pont az a kor,amikor nehezen fogad el új dolgokat.

1916. Dora__
2017. okt. 15. 23:53
Sziasztok! Akit Domsa Patrícia doktornő műtött, az le tudná nekem írni h hogyan zajlott a műtét? Köszönöm.
2017. jún. 26. 12:15
Üdv valaki tudna ajánlani Győri Dokit aki korekt egy szimpla vizsgálatért nem akarnék pestre menni..
1914. diego33
2017. márc. 10. 21:28
Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket
2017. márc. 6. 20:19
A drTúri Éva főorvosnő műtötte a kislányom szemét 4 éve.A műtét ingyenes.A főorvosnő pedig igazi profi.Tökéletes lett!
1912. fee45dbf39 (válaszként erre: 1911. - Diego33)
2017. márc. 5. 09:15
Igaz hogy a műtét ingyenes. Nem túl nagy kancsalsági foknal altalaban elég egy műtét
1911. diego33
2017. márc. 3. 21:49
Megszeretném kérdezni volt már valaki aki a heim pálban mütette meg a szemét kancsalság elleniben ferlnött korban Turi Évánál? mert nekem azt mondták hogy a vizsgálat csak 10 ezer ft és a mütét pedig ingyenes szerintetek ez télleg igy lessz? bár azt is mondták emailban hogy általában több mütétre is szükség van tudnátok ebben nekem segiteni tapasztalatz bármi?
2017. febr. 27. 13:09

Sziasztok!


Aki átesett kancsalság ellene műtéten, megírná hogy valójában meddig volt véres a szeme utána? Mert van aki egy-kettő hetet mond, van aki egy -kettő hónapot. ....és hát nem mindegy. Köszönöm!!!!!

1909. fee45dbf39 (válaszként erre: 1908. - Dora__)
2017. febr. 21. 12:03
Márciusba műt engem meg a doktornő
1908. Dora__
2017. febr. 15. 21:42

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy műtött-e valakit Domsa Patrícia doktornő. Nekem két gyerekkori műtét után egy nagyon enyhe fokú kancsalságom van és erősen gondolkodom rajta, hogy megműttetem a szemem. Ma egyeztettem időpontot az első vizsgálatra a doktornővel. Ha bárkinek van tapasztalata a műtéttel kapcsolatban, örömmel venném ha megosztaná velem :)

1907. cristal6996 (válaszként erre: 1906. - Fee45dbf39)
2017. jan. 21. 12:45
Minden esélyed meg van rá, hogy jól fog sikerülni a műtét.Ki fogja csinálni? Kb.3 hét alatt múlik el a bevérzés, de már 2 hét után nem vészes.Minden jót Neked!
2017. jan. 20. 09:37

Sziasztok!


Márciusban műtenek kancsalság ellen, nagyon megköszönném ha segítenétek és mesélnétek arról hogy mi vár rám. Mennyi ideig nem emelhetek utána, van-e esély arra hogy rosszabb lesz mint előtte volt a szemem,illetve mikor múlik el a véres szem,mikor tudok újra munkába állni??? Kösznöm

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook