Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1875. zebracsiga (válaszként erre: 1874. - Zebracsiga)
2016. jan. 14. 23:57
Mivel vidéki vagyok én is, nekem erre még rájött kb. 40 ezer ft útiköltség. Nem akartam és nem is tudtam volna többet adni.
1874. zebracsiga (válaszként erre: 1873. - Dem1982)
2016. jan. 14. 23:53
Annyit, amennyit lentebb is írtak már a többiek. 40-45 volt kb. minden, rég volt, nem emlékszem.
1873. dem1982 (válaszként erre: 1872. - Zebracsiga)
2016. jan. 12. 17:44
És mit kért ?
1872. zebracsiga (válaszként erre: 1871. - Dem1982)
2016. jan. 12. 08:59
Szia, én nem adtam neki semmit azon kívül, amit ő kért.
1871. dem1982
2016. jan. 12. 07:39

Sziasztok valakinek van már tapasztalata Dr. Domsa Patríciaval mennyi pénzt szokás adni a műtét után

műtétre nekem azt mondta a tb fizeti,de ezenkivül

lennék kíváncsi ki mennyit szokot adni hála pénzre gondolok

1870. Gazabacsi
2016. jan. 5. 16:49
Van itt valaki akinek rejtett kancsalsága van? (nem asztigmia ne keverje senki őssze, ez nem az amire a cilinderes szemüveged adják!). Kérdezhetek tőle priviben?
2015. dec. 30. 19:58

Köszi a válaszod, olvasgattam kicsit és esetleg asztigmára tudnék tippelni. Mert mind két szememmel ugyan azt a pontot nézem, tehát ha letakarom a jó szemem a rossz is ugyan oda néz csak elég homályos a kép, közeli pontnál és távoli pontnál is. Csak az az érdekes, hogy minnél távolabbi pontot nézek annál jobban kancsalít kifelé/felfelé a rossz szemem.

Azt hiszem januárban meglátogatom a győri szempontot, mert megszaporodtak a fejfájásaim, meg igencsak fáradékony lett a szemem, állandóan táskás főleg a rossz alatt.

2015. dec. 30. 11:04
Viszont sokan hibásan, a kancsalságot nevezik szemtengelyferdülésnek.
2015. dec. 30. 11:03

Szia!

Ha van térlátásod, nem lehetsz kancsal, ha kancsal vagy, nem lehet térlátásod.

Ha valóban kifelé és felfelé áll a szemed, és nem csak úgy tűnik az arcszerkezeted miatt, akkor nem lehet térlátásod.

Nagyon leegyszerűsítve: kancsalság=a két szem nem ugyanoda fókuszál, szemtengelyferdülés= a szemlencse görbületének a hibája, amikor a beeső fénysugarak nem egy pontban egyesülnek, így torzított lesz a látott kép. A kancsalságot látod, ha ránézel egy emberre, a szemtengelyferdülést nem.

2015. dec. 28. 23:00
Még 1 kérdés, olvasgattam a fórumot és sokan írták, hogy felejsd el a 3D mozit. Én látom a 3D és sima filmek közötti különbséget. Térlátásom is van. Azt sem sikerül kiolvasnom a hozzászólásokból, hogy mi a különbség a kancsalság\szemtengelyferdülés között. Esetleg ugyan az ?
2015. dec. 28. 22:55

Sziasztok,


23 éves vagyok és van egy kisebb szemtengelyferdülésem. Felfelé és kifelé is kancsalítok egy picit. Szeretném megműtettni mert nem igen tudok kibékülni a dologgal. Esetleg tudnátok ajánlani Gy-M-S megyében egy jó szemorvost, akinek van rutinja ilyen jellegü műtétekben ?

1864. Nitaa88
2015. dec. 27. 17:12
Egyébként a doktornő nekem szimpatikusnak, kedvesnek tűnt..
1863. Nitaa88 (válaszként erre: 1857. - BBbb44)
2015. dec. 27. 17:12

Én novemberben voltam nála vizsgálaton..

az anyagiakról: ott helyben a vizsgálatért fizettem neki 20 ezer ft-ot- a műtét az finanszírozott lesz, azt mondta.

29-én megyek vissza egy kontroll vizsgálatra, ahol újra megméri a kancsalsági szöget..annyit említett még hogy a műtét napján kell még fizetnem 15 ezer forintot..de erre még egyszer rákérdezek azért.Küldtem neki kiskori képeket magamról, ahol le volt még ragasztva a szemem. Sajnos nem sok szabadnapom volt a hónapban, így még nem tudtam az anesztessel találkozni, hogy megvizsgáljon.

1862. Nitaa88
2015. dec. 27. 17:05

staubsaugen

ezt én is szeretném tudni...

illetve nem kell beutaló és időpont az anesztes vizsgálathoz? mert a honlapon azt olvasom kell..

nekem Domsa doktornő annyit mondott menjek be a kórházba és beszéljek az anesztessel.. aki majd megvizsgál..

1861. 8linda8 (válaszként erre: 1859. - Leeetottt)
2015. dec. 17. 09:09
szia! Írok neked privit! És köszi az infokat
2015. dec. 15. 08:01

Sziasztok!

A Heim Pálban (Domsa drnő) Mennyi ideig tart az anesztes vizsgálat? És a műtétre miket kell vinni? Pizsit adnak? Vagy jó az utcai ruha is?

Párom unokahúgát műtenék.

1859. leeetottt (válaszként erre: 1858. - 8linda8)
2015. dec. 14. 18:46
Engem ő műtött asszem májusban, januárban a magánrendelésén kaptam időpontot, tök normális volt akkor, mikor meg a műtétre került sor bunkó lett, a műtét után meg sem nézett ,a műtétről annyit, hogy 45 fokos kancsalságom volt a műtét tökéletesre sikeredett ami 2 hétig tartott, annyi a szerencsém , hogy az agyam megtanulta, hogy már együtt használom a két szemem így néha ki áll de már nem olyan feltűnő szóval végül is jobban jártam, eddig fényképet nem lehetett rólam csinálni, most már gond nélkül bele nézek a kamerában, ha arra vagy kíváncsi , hogy jó e, hát jó, a magánrendelésén 14 ezer forintot fizettünk asszem januárban voltunk, decemberben telefonáltunk akkor a sima rendelésére csak augusztusra tudott volna időpontot adni.
1858. 8linda8
2015. dec. 10. 11:24
sziasztok! Akit Dr. Manesch Ottó műtött, légyszíves írjon már nekem privátba! Köszönöm
1857. BBbb44 (válaszként erre: 1848. - Nitaa88)
2015. dec. 4. 15:32

Szia!

Engem nagyon érdekel, hogy mire mentél a dokinővel,mik a tapasztalataid!Pénzügyi téren is érdekelne, hogy mennyi az annyi, ha nem vagyok túl indiszkrét. Ugyanebben a sz*ros cipőben járok, és ugyanott, Baján barmoltak szét engem is, gyerek koromban! Most,25 évesen kezdett el nagyon zavarni a téma.

Várom válaszod!

Barbi

1856. Grassy (válaszként erre: 1853. - Nefi101)
2015. nov. 25. 20:08
Szia, az nem jó ha romlik a látásod, már csak azért sem mert egyre jobban kancsal lesszel tőle. Nekem legalább is ez a véleményem, mikkor jó volt a látásom annyira nem is látszót. Viszont a láttás romlása után elégé, kancsal lettem... Szerintem befelé kancsalság mindig szebb, mint a kifelé kancsalság. Nekem is közelre nagyon frankó. Eddig nem kaptam olyan vissza jelzést, hogy kancsal lennék-e... Haverokkat kérdezgettem, szerintük befelé megy egy nagyon kicsit... Ha ballal nézzek, akkor pedig kicsit kifelé.(De ezt ugye figyelték, de aki nem ezt nézzi nem biztos hogy észre is veszi.) Nagyon érdekes hogy a képeken láttom (távolról) hogy kancsalítok. Nem olyan vészesen mint eddig. Videókon pedig nem látszik, se közelről se távolról.(Lehet azért van mert a képen, koncentrálok hogy úgy maradjon a szemem ahogy oda néztem.) A videókon pedig nem látszik... Gondolom akkor sem ha másra nézek... Nekem 90% mondott, de szerintem érdemes meg csináltatni vele. Igaz mivel én távolról tv-zek ezért van kettős láttásom, de ilyenkor az orvos szerint fókuszál egyenesbe próbál maradni. Műtét óta nem takarom a szememet, nem is láttom magamat annyira kancsalnak, viszont kettős látásom van messzíről. Ja és (műtét óta segít a kancsalságomon a szemüveg, eddig nem nagyon javított rajta, most viszont legalább 5-8 fokot javít rajta.)
1855. nefi101
2015. nov. 18. 11:20
Drioptriával. Bocs! :-)(mobilról pötyögök)
1854. nefi101
2015. nov. 18. 11:18
Hozzáteszem, a 3.műtét nagyon fontos volt, mert helyre lett hozva, össze lettek varrva a szétvágott szemizmaim, amit nem győzök hangsúlyozni, Szamosi Anna barmolt szét. Szóval a mostani állapot egész jó lett, és közelről majdnem teljesen párhuzamosak a szemeim. Úgyhogy kancsalság miatt nem hordok már szemüveget, mert csak széthúzná, és utáltam is. Ezért kéne vmit kezdeni a plusszos drioptikával.
1853. nefi101
2015. nov. 18. 11:10
(Folyt.)... romlik a szemem, és a plusszos lencse még jobban széthúzza a szemeket. Ami sem esztétikailag, sem pedig fizikailag nem jó.
1852. nefi101 (válaszként erre: 1851. - 1 apuka)
2015. nov. 18. 11:08

Domsa Dr. mondott nekem vmi újfajta eljárást, amin még kísérleteznek, és pár év múlva talán lesz belőle vmi. Egyelőre semmi konkrét sajnos. Nekem 80% esélyt mondott egy doki vizsgálat után, de ez annyira nem megnyugtató.

Nálam az a helyzet, hogy befelé kancsalból kifelé kancsal lett a szemem, de érdekes, mert ez főkent akkor látszik, minél messzebbi célpontot fókuszálok. Olvastam, h itt sokan vannak ugyanígy. A gond nálam az, hogy a

1851. 1 apuka (válaszként erre: 1849. - Nefi101)
2015. nov. 17. 23:48

Nekem szegeden mondták, a főorvos, hogy a pluszost a szem éppen pluszos mivolta miatt, nem érdemes műteni. Sem, lézerrel sem sehogy. Lehet, hogy már két hónap alatt visszaromlik, de lehet hogy 3-5 év alatt, ami azt eredményezi, hogy sosem lesz jó szemüveg, ill. kontaktlencse. Szerinte ez nem is fog változni.

Gyerekkoromban volt két szomszéd gyerek, mindkettő megműtötték, ma alig látnak, egyértelműen a műtét utóhatásaként.

A szem nem játék, és kevesebbet tud róla az orvostudomány, (2015 ben, ) mit az agyról.

Azt látom, hogy ez felhasználó szinten működőd dolog, mint a kezdő számítógép felhasználónál. Ha odakattintok, akkor mit csinál. Ja, összeomlott a rendszer? Akkor többet oda nem kattintok. Na kb. így áll a szemnél is a dolog.

2015. nov. 17. 15:46
Szia nefi101! Örülök hogy jól áll a szemed.Mi is voltunk a kislányommal kontrollon, minden rendben van.
1849. nefi101
2015. nov. 16. 19:00

Sziasztok! Rég jártam itt. Örülök, hogy a többség azért tüzetesebben elolvasta a fórumunkat, és megnézte a megműtöttek tapasztalatait is. :)

Remélem mindenki jól van! :) Nálam a helyzet szemállásban változatlan, viszont a látásom el kezdett romlani. Egyelőre reménykedem, fejlődik annyit majd a technika, hogy a plusszosoknak is nagyobb eséllyel lesz pozitív eredménye a lézerműtéteknél. Na akkor szerintem megcsináltatom.

1848. Nitaa88
2015. nov. 12. 08:41
Tegnap voltam konzultáción és szemészeti kivizsgáláson Dr. Domsa Patrícia doktornőnél. Megvizsgálta a szemeimet, szerinte a műtétet meg lehet csinálni. az is lehet hogy 2x kell majd műteni, mert nagyon kancsalok a szemeim. Ma kell időpontot kérnem a műtétre. Várhatóan januárban lesz esedékes a beavatkozás.
1847. kobra05
2015. nov. 3. 00:04
2x ment el bocs
1846. kobra05 (válaszként erre: 1818. - Outblast)
2015. nov. 3. 00:02
hello jakab laci vagyok születésem óta kancsal 39éves és utálom magam ezér légyszi segits hogy birom én is megcsináltatni bal szememmel olyan jól látok hogy a tübe is befüzök 1 ből de a jobb szememmel ngon homályosan kb felét mint a jobbal esztétikailag is jo lenne rokkantnyugdijjam kb 60ezer ha igaz amit irtál45000az egész megcsináltatnám én semerek sienkire nézni irj a kis765@freemail.hu cimre küldök képet milyen a
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook