Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1965. Alexa90
2021. febr. 2. 13:31
Sziasztok! Marciusba lessz mutetem Domsa doktornonel.Akiket o mutott mik a tapasztalatok? Eredmenyes lett a mutet? Ill.szivessen beszelnek sorstarsakkal is privatba is.Koszonom.Sziasztok:)
2021. jan. 7. 09:17

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem azokhoz akiket már műtöttek.

Műtét után mire kell vigyázni?

Pl:Szabad dolgozni,emelni,cipekedni?

Vagy egy ideig kímélni kell magam,ha igen kb. meddíg?

Köszönöm.

1963. greenarrow (válaszként erre: 1962. - Ribarne.bobe)
2020. nov. 29. 21:47

Gratulálok!


Várjuk majd a tapasztalatokat több év távlatában is! ;) Kíváncsi leszek, Te vissza térsz e, hogy írj pár szót néha! :)

2020. nov. 11. 14:57

Üdvözlök Mindenkit! Tul vagyok a műtéten! Minden rendben van most még szúr , meg vérben van, de ez idő mire felszívódik! Domsa Patrícia műtött Duna Medical -ban , kiváló munkát csinált! 48 éves vagyok befelé állt a jobb szemem , Doktornő csak bíztatott , örök hálám neki!! Mindenkinek ajánlom aki most áll műtét elött áll!!

Mindenkinek jó egészséget kívánok mindenkinek!

1961. greenarrow (válaszként erre: 1960. - Ribarne.bobe)
2020. nov. 5. 17:54
Szerintem olvass kicsit jobban vissza. :) Én 6 éves tapasztalatot is írtam.
2020. okt. 25. 11:10
Sziasztok! Én azt nem értem, hogy itt ezen a fórumon miért nincs több tapasztalat írva szinte mindenki csak kérdéseket tesz fel de nem láttam még olyat, hogy valaki mondjuk a mütét után , akár fél évre pl írna tapasztalatokat , pl , hogy van e kettös látás? vagy fájdalom , vagy hogy jól áll e a szemük stb.... olyan jó lenne ha írnátok tapasztalatokat akik tul vagytok műtéten már egy ideje ! Köszi mindenkinek nekem most nov 10-n lesz a műtétem !
1959. ribarne.bobe (válaszként erre: 1958. - Ribarne.bobe)
2020. okt. 21. 07:18
Szia mindent le fogok írni, ha túl leszek rajta! Alig várom már kb 25 éve várok erre a pillanatra , remélem Isten segít!! Ja és természetesen Dr Domsa Patrícia doktornő!
1958. ribarne.bobe (válaszként erre: 1956. - Kokapu)
2020. okt. 18. 12:07
Szia ha bővebben leírnád , meddig tartott? fájt e?
1957. ribarne.bobe (válaszként erre: 1956. - Kokapu)
2020. okt. 13. 12:34

Szia! Nekem majd November 10-n lesz Pesten a mütétem, Dr Domsa Patricía fog müteni,első benyomásra nagyon színpatikus volt, kicsit parázok az altatástól, mert igazából nem vagyok már fiatal, de Doktornő meg nyugtatott, remélem siker élményekkel fogok beszámolni!

Ha le írnád nekem tapasztalatodat, és a Klinika müködését, megköszönném !

1956. Kokapu (válaszként erre: 1955. - Ribarne.bobe)
2020. okt. 11. 17:07

Szia!

Nekem pont szeptember 29-én volt a kancsalság ellenes műtétem.

A tiéd mikor lesz?

Domsa doktornő végezte, még csepegtetnem kell (két hétig), de már most imádom, hogy nekivágtam!


Ha van kérdésed, nyugodtan tedd fel, szívesen válaszolok.

1955. ribarne.bobe (válaszként erre: 1947. - Nutella10)
2020. szept. 29. 08:21
Szia_! Bocsánat én műtétre várok , azóta rendbe jött e szemed, esetleg írnál e tapasztalatot ?
1954. ribarne.bobe (válaszként erre: 1947. - Nutella10)
2020. szept. 29. 08:14
Szia! Tudnál nekem mondani valamit azóta a szemed , hogy áll? Tapasztalatot írnál esetleg? Mütét elött állok! Köszönöm Böbe
1953. Kokapu
2020. febr. 21. 16:07

Sziasztok,

Sajnos hasonló cipőben járok egy ideje. Sosem voltam kancsal, gyerekkoromban sem (szemüveget 30 éve hordok, rövidlátás miatt), viszont 1 éve körül elkezdtem távolra kettőt látni. Előbb csak alkalmanként, ha fáradtabb voltam, de úgy 2 hónapja már állandóan kettőt látok, illetve ritkán elmegy befelé a szemem (én nem veszem észre, a család mondta). Elmentem egy szemészhez, nagyon alaposan kivizsgált, szemizomgyengeség. Elküldött neurológiára, hogy kivizsgáljanak, mert az ilyen felnőtt korban kialakuló szemizomgyengeségnek lehet nem szemészeti oka is (pl. agydaganat, myastenia, stb.). Kivizsgáltak nagyon alaposan (MR, minden volt), és nem találtak semmit.

Arra gondoltam, hogy a prizmás szemüveg felíratása előtt még utána járok az egyéb lehetséges módszereknek is, így jutottam el a szemizom műtéthez, be is jelentkeztem vizsgálatra, sajnos csak április végére kaptam időpontot, de mindegy, kivárom.


Van esetleg valaki, akinek hasonló problémájára megoldást hozott a műtét?

Tehát nekem elsősorban az a lényeg, hogy a kettőslátás megszűnjön.

1952. Guggi
2020. febr. 17. 08:37
Szia Csaba! Nincs más tünet.Nekem két izmot műtött. Nincs kettős látás. Teljesen rendben van minden a látásommal és komfort érzet is rendben van. Nem befolyásol semmiben a befelé forduló szemem. Csak ugye a tudat !!Gondolom ismered a helyzetet.
1951. bcsaba (válaszként erre: 1950. - Guggi)
2020. febr. 15. 20:20

Szia Guggi!


Ez nem jó hír, sajnálattal hallom. Egyébként van más tüneted is, vagy "csak" a befelé forduló szem? Úgy értem pl kettőslátás, vagy bármilyen, nem komfortos érzés emiatt.


Engem két hete műtött doktornő. Szintén egy szemem, csak a balt. Úgy vettem észre, hogy ha távolra nézek, akkor kimozdul a szemem, kifelé. Közelre jó. Előtte is volt bizonyos mértékű kettőslátásom, sajnos ez most valamivel rosszabb. Nem tudom változik-e még valami, nem bánnám, ha a kettőslátás eltűnne. Február 24-én megyek majd kontrollra, kíváncsi vagyok a doktornő mit fog mondani...


Nutella10: neked van valami változás?

1950. Guggi
2020. febr. 14. 14:38

Sziasztok!


Mint már írtam novemberben volt műtétem. Csak a bal szememet műtötte a doktornő! Nekem kifelé volt kb 12 fokban. Műtét óta befelé áll 6 fokban és ez nem változott az elmúlt két hónapban.(sztem már nem is fog). A doktornő azt mondta ha nem változik akkor egy újabb műtéttel kell korrigálni.

1949. Nutella10 (válaszként erre: 1948. - Bcsaba)
2020. febr. 8. 20:16
Pontosan!
1948. bcsaba (válaszként erre: 1947. - Nutella10)
2020. febr. 8. 19:57

Szia!


Nem vagyok benne biztos, hogy értem mire gondolsz.


Úgy érted, hogy a szemed ugyanúgy áll, mint műtét előtt? Ugyanúgy kimozdul valamelyik irányba, mintha nem is műtöttek volna meg?

Mert ha erre gondolsz, akkor beszélsz a doktornővel, mert ott valami gond van! Annak egyből látszódnia kellene.

1947. Nutella10 (válaszként erre: 1946. - Bcsaba)
2020. febr. 8. 18:44

Szia! A műtétem fájdalom mentes volt.

Fájdalmat nem éreztem, és nem is érzek szerencsére.

Kedden műtöttek, de a szemem ugyanolyan mint volt.

Szintén Domsa doktornő műtött.

Neked mikor állt a helyére a szemed, műtét után?

Ui:Örülök hogy sikerült a műtét. 😘

1946. bcsaba (válaszként erre: 1945. - Nutella10)
2020. febr. 8. 10:56

Szia!

Pontosan milyen változásra gondolsz? A szemállásban vagy érzetben? Szerintem sok dologtól függ az hogy műtét után hogy érzi (magát) az ember.


Engem január végén műtött Domsa doktornő, a bal szememre voltam kancsal (sajnos egyben tompalátó is), csak azt az oldalt műtötte, de ott 3 szemizmot is érintett a beavatkozás.

Fájdalmaim nincsenek, nem voltak, persze néha érzem a varratokat. Ami engem érint, nekem szinte újra kell "tanulnom" látni. Legalábbis nagyon furcsa érzés a nézés. Fáj a fejem többször, fárad a szemem. Hiszen meg kell szoknia az új állást az agyamnak. A doktornő szerint ez akár hetekig is eltarthat (persze közben javul). Néha van kettőslátásom (műtét előtt is előfordult, ha úgy néztem).


Sajnos az utóéletről kevés információ van itt a fórumon is, pedig én is kíváncsi lennék a műtét utáni időkre, kinél hogy alakult.. :)

Szép napot!

1945. Nutella10
2020. febr. 5. 20:08

Sziasztok! Engem tegnap műtött Domsa doktornő, de eddig a szememen semmi változást nem észleltem,illetve a szemem allig bírom kinyitni,csak nagyon minimálisan.Fájdalmat nem érzek.

Akinek már volt műtéte mennyi idő alatt észlelt változást? :)

1944. bcsaba (válaszként erre: 1943. - Ditta88)
2020. jan. 24. 19:25

Kedves Ditta88!

Hogy sikerült a műtéted, hogy érzed magad?

Nekem egy hét múlva lesz a műtétem (jan 31), ugyanúgy Domsa doktornőnél.. Gyors gyógyulást kívánok! :)

1943. Ditta88
2019. dec. 27. 21:06
Dinka27 Szívből örülök hogy sikerült a műtéted. 😊🌺 Én is remélem hogy 1 hónap múlva már hasonlókat írhatok.
1942. Dinka27
2019. dec. 18. 16:56
Sziasztok! Nekem tegnap volt a műtétem Domsa Patrícia doktornő műtött a Duna Medicalba, 10kor kezdődött 11 után kicsivel már a lábadozóban voltam, fél 3-kor már jöhettem haza 😊Nekem mindkét szemem műtötte, tökéletes lett😊 Sírni tudnék, nincs több beszólás, nincs több szem eltakarás a hajammal, hogy ne látszon. A Doktornő profi, bátran ajánlom mindenkinek aki ezzel a problémával küzd. Fájdalmam szinte nincs is, inkább szúró érzés, a szemeim vörösek, de majd felszívódik, minimális kettős látásom van, meg furcsa, hogy most van rendes térlátásom, de majd az agyam megszokja és jó lesz minden😊
1941. Ditta88
2019. dec. 8. 08:20
Sziasztok! Azért írok mert nekem is hamarosan, január 17-én lesz a kancsalság ellenes műtétem. Dr. Domsa Patrícia doktornő fog műteni a Heim Pál kórházban. Mindkét szememet meg kell hogy műtse azt mondta. A szemeim váltakozva, kifelé kancsalítanak. Elég nagy a kancsalsági fok. Az lenne a kérdésem hogy aki túl van ezen a műtéten, elmesélné hogy zajlott az egész? Altatásos beavatkozás lesz, amitől azért tartok. Mennyi ideig marad az ember a kórházban utána? De mindentől függetlenül sokat várok ettől a műtéttől, bár tudom hogy csak esztétikai eredménye lesz de nekem ez nagyon sokat jelent hogy végre egy irányba álljanak majd a szemeim. Sokszor éreztették velem mások hogy zavarja őket nem nézek rendesen a szemükbe. De csak a kancsalsággal érintettek érzik át milyen ezzel a betegséggel együtt élni.
1940. Törpilla
2019. dec. 1. 16:43
Nem tudom de egy szemész tuti tudni fogja.
1939. greenarrow (válaszként erre: 1938. - Greenarrow)
2019. dec. 1. 15:26
Bocsánat, javítok! Engem Szamosi Anna műtött. Ettől függetlenül még mindképp menj vissza és jelezd!
1938. greenarrow (válaszként erre: 1937. - Guggi)
2019. dec. 1. 15:24
Szia! Nekem is kifelé állt, kics jobban. Nem fordult befelé soha. Menj vissza és mutasd meg mindenképp, Én azt tanácsolom. Nekem is Domsa Patrícia doktornő műtötte.
1937. Guggi
2019. nov. 30. 13:06

Üdvözlök Mindenkit


E hónapban volt műtétem Domsa Patrícia doktornőnél.Bal szemem kb 10-12 fokos szögben kifelé állt. Megvolt a műtét egy hete. A szemem csúnyán be van vérezve de ez tudom elmúlik mert szemcseppel kezelem. Viszont a szemem most teljesen befelé fordult. Megvagyok ijedve. Tudna valaki tapasztalatot írni ? Előre is köszönöm

1936. greenarrow (válaszként erre: 1935. - Cristal6996)
2019. nov. 28. 19:31
Éves controll? Nekem ilyen nincs! :) 1x kellett visszamennem 1 hónapra rá. Ennyi.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook