Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni? Hogy segíthetnék? Vagy jobb ha nem foglalkozom vele? fórum

Mit lehet tenni? Hogy segíthetnék? Vagy jobb ha nem foglalkozom vele? (beszélgetős fórum)


23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Nini79)
2022. márc. 9. 10:05
A suli pcihológus egy katasztrófa,sajnos én is voltam nála, lehetetlen bármiről is beszélni vele
2022. márc. 9. 08:25
Akkor is segítségre szorul, ha önveszélyes. Annak is oka van. Kérj segítséget, hogy a kompetens felnőttek tudjanak dönteni a helyzetről. Ne te ítéld meg, hogy lehet-e vagy kell-e segíteni. Amíg nem kap megfelelő segítséget, addig szenvedni fog.
21. Nini79 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 18:03

De ha magának okozza, akkor se okés...

Kellene valamit lépni. Egy pszichológus? A suliban is van,nem?

2022. márc. 8. 17:46
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat,segítséget. Az említett üggyel újabb fejlemény hogy az "újabb jelek" szerint nem is biztos hogy a családi környezetében bántalmazzák az ismerősöm. Ma is bekötött kézzel jött, az állkapcsát illetve fogát fájlalta. Ezek ellenére egyre jobban érzem/ érezzük, látom/ látjuk hogy ezeket a dolgokat mind magának okozza szóval semmit nem tudok tenni.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - C85d1d200b)
2022. márc. 4. 18:56
Nem tudok,én próbálok de ő nem akar. Nem akarom cseszegetni. Ha nyíltan rákérdeznék erre a dologra talán a reakciója lenne őszinte de a válasza nem, biztos hogy soha többet nem szólna hozzám
18. c85d1d200b (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 18:18
Miert nem beszelsz vele nyiltan?
2022. márc. 3. 18:09
Egyetértek veled, inkább "elárulom" mint végignézem ahogy tönkre teszik.
16. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 12:14
Mindenkinek maga kell megoldja a problémáit. Mondd el neki, hogy mit kellene tennie, aztán ő cselekedjen belátása szerint. Mivel kiskorú és a szülő a probléma, a tanárknak jelezd.
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - C85d1d200b)
2022. márc. 3. 08:47
Tudod, kik árulják el? A tulajdon szülei, akiktől szeretetet, törődést és védelmet kellene kapnia. Ehelyett pedig bántalmazzák. Testileg és lelkileg tönkreteszik. Ha szegény gyerek képes lenne magán segíteni, már megtette volna. De egyedül nem képes kilépni ebből a helyzetből. Ha árulásnak számít megpróbálni segíteni, akkor én inkább lennék áruló, mint egy jópofizó "barát", aki végignézi a másik szenvedését. Az meg csak lehet, hogy magára ártalmas, viszont ami biztos, hogy most más valaki ártalmas rá.
14. c85d1d200b (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 23:38

Szerintem a hata mogott ne lepj, foleg, hogy ilyen settenkedoen probalsz eljarni. Ez neki konnyen a(z egyetlen?) bizalmasa arulasakent johet le.


Elobb probalj vele beszelni! Magara artalmas is lehet (ami a rossz korulmenyek szulemenye).

13. dad1f54482 (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2022. márc. 2. 11:27
Köszi. Nem olvastam el mindent.
12. libikóka (válaszként erre: 11. - Dad1f54482)
2022. márc. 2. 11:21
Otthoni történet,
11. dad1f54482 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 11:14

Örülök, hogy nem hagyod annyiban!

Jelezni kell a suliban!


Ha nem fejezik be (és Budapesti a sztori), akkor szívesen segítek beszélni a bántalmazó osztálytársakkal.

10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 11:07
Kell a felnőtt segítség,,arra ügyeljetek hogy kevés felhajtással intézzétek bárkinek is szóltok,,bárkihez fordultok.Tapintatosan ha lehet,,mert nyilván szégyenli és nem kívánná a nyilvánosságot.
9. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 09:18
Ha el tudná intézni egyedül, már megtette volna. Annyi árulkodó jel mellett nem tévedhettek ketten is. Nagyon gyorsan találjatok ki vakamit, hogy abbamaradjon az a borzalom!
2022. márc. 2. 08:34
Nem kell annál több bizonyíték, mint hogy "romhalmaz mind lelkileg mind testileg". Még ha konkrét fizikai bántalmazás nem is történne, ez akkor sem lenne rendben. Mindenféleképpen tájékoztatni kell egy kompetens felnőttet. Az osztályfőnöknek tudnia kell, hogy kihez kell ilyen esetben fordulni. Esetleg ha van a suliban iskola pszichológus, neki is lehetne szólni. De a védőnő vagy a gyerekorvos is tudni fogja, mit kell tenni. Mindegy, de valakinek szólj mielőbb. Ne hagyd, hogy tovább húzódjon ez a rémálom!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - DiaZoé)
2022. márc. 2. 07:41
Igen ettől ő is fél, elejtett félszavakból leszűrtem hogy fél ha a szülei megtudják hogy szólt valakinek akkor annyi.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Nini79)
2022. márc. 2. 07:40
Igen az osztálytársam! Bár idősebb mint én, de ez nem lényeges :)
2022. márc. 2. 07:39

Köszőnöm szépen a válaszokat! Mielőtt az osztályfőnökhöz fordulok(aki egyébként egy angyal) mindenképp szeretnék valami utaló dolgot hallani/látni. Beszélek majd a fiúval,csak hogy tudja ott vagyok ha gáz van. Annyi bizonyos hogy megbízik bennem mert másnak azt mondja pl megfáztam, nekem elmondja hogy képtelen bejönni mert egy romhalmaz mind lelkileg mind testileg.

Köszönöm a válaszokat mégyegyszer és biztos nem hagyom annyiban. Már nem bírja szegény sokáig!!

4. Nini79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 2. 07:31

Szia!

Gondolom osztálytársad,ugye? Semmi esetre se hagyd annyiban. Az osztályfőnöknek jelezd... Ha senki nem szól, csak rosszabb lesz...Cselekedni kell!

3. DiaZoé (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:59

Mondjuk lehet hülyeséget írtam, mert azt nem is írtad, hogy jársz e suliba, bocsi.

Beszélj a fiúval, ne faggasd, csak valahogy érd el azt kezdetnek , hogy elmondja neked és tudjon arról, hogy rád/ràtok számíthat.

2. DiaZoé (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 1. 20:57
Istenem! 😒😢 Szegény gyerek mit élhet át otthon... Mindenképp segíts neki, akár az ofitokkal is megbeszélhetnéd, ha jó a viszonyotok. Ez a családon belüli erőszak sajnos nagyon sok helyen jelen van és kevesen kérnek segítséget, mert nem mernek, félnek hogy mi lesz ha jön a gyámügy... 🙄
2022. márc. 1. 19:53

Egy jó barátommal kapcsolatban már régóta volt egy rossz sejtésem majd azt gondoltam csak bebeszélem csak véletlen! Nem rég egy barátnőm odajött hozzám hogy beszélnünk kell és elmondta hogy neki is ez a sejtése. Ezzel már úgy érzem biztos.

Ez a sejtés az hogy egy közös barátunkat ( 16 éves fiú) vernek otthon. A fiúnak mindig van valami sérülése. Hol megrepedt a bordája, hol a kezével van gáz.Meghúzta vállát, vagy a lába fáj mert elesett. Egyfolytában sapka van rajta, az indoka rá mert biztonságot ad. Így a maszkos időszakban mindig az rajta van a maszk, de nem a vírus miatt mert akkor helyesen hordaná. Kendőt hord a nyakán és mindig 3 pulcsi van rajta. Tudni kell róla még hogy az anyukája alkoholista, nem is szeret hazajárni.Egyszer láttam rajta valami gáz van és megkérdeztem minden oké-e. Nagyon meglepődött és helyeselt hogy persze. Rákérdeztem hogy a családjában van-e gond. Azóta kerül, választ nem kaptam.

Minden jel arra mutat a sejtésünk igaz. Nem tudom mit kéne tennem. Valahogy tudnék neki segíteni vagy majd ő elintézi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook