Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha egy vállalkozó becsapott? fórum

Mit lehet tenni, ha egy vállalkozó becsapott? (tudásbázis kérdés)

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Falipapir)
2014. aug. 1. 16:36
Vitte a megszokott minőséget és mennyiséget. Ha nem vagy ott, átveszik, mint máskor is.
2014. aug. 1. 16:27
De gondoltam ra, nem csak a rendorsegen, hanem a nemzeti fogyasztovedelmi hatosagnal, es az adohatosagnil is feljelentem, ha vasarnapig nem jelenik meg a penzemmel.
2014. aug. 1. 16:24
En meg rem korrekt vagyok, es sokszor ez a vesztem
23. Falipapir (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. aug. 1. 16:23
A parom, es aposom is ott volt, es speciel oket meg ismerte is. Fel sem merult bennem hogy akiket szemelyesen ismer megprobaljon atverni.
22. kriszta773 (válaszként erre: 18. - Angelic smile)
2014. aug. 1. 15:40
tanúval, ha nincs tanú. értem :)
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Falipapir)
2014. aug. 1. 14:00

Éreztem az eddigiekből, hogy újabb élethelyzet.


A fabrikett további előnye, hogy kisebb tételben is megvehető, bár úgy drágább. Errefelé, ahol én élek, kisebb építőanyag.boltokban is kapható. Ha autóval jártok vásárolni, néha még "teszkó"-ban is lehet kapni, és pár csomaggal hazavisztek.

Ha csak rásegítő fűtésnek kell, egy 10-12 kg-os csomag akár 2-3 napra is elég. Mivel ahogy írod, szobáról van szó, nem mellékes, hogy még forgács sincs, és hamu is csak evőkanál-mértékkel mérhető mennyiségben. Még meg lehet csinálni, hogy kipróbáljátok, amíg még nem élesben megy.


De most ez az ügy oldódjon meg, és sikerüljön visszakapni a pénzt!

20. Falipapir (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2014. aug. 1. 09:30

Egy valyoghaz at lett alakitva gazos kozpontifutesre.

Ha akkor en a kepbe kerultem volna, elleneztem volna. Ezzel a futessel max 18 fok erheto el a lakasban, es a kazantol legtavolabb eso szobaban ki kell egesziteni egy kiskalyhaval a futest. Ebbe kell a fa. Az elmult ket evben csak fuvardijjamba kerult, mert meg tudtam szerezni a hulladekfat ingyen. Ahol eddig eltem ismertem a helyi vallalkozokat, akik korrktek voltak, szintugy mint mi. De ahol most elek ez nem mondhato el.

19. Guruljka (válaszként erre: 15. - Falipapir)
2014. júl. 31. 22:07

Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, fabrikett nem lenne jobb?


A lehetőségeket a fűtőberendezésre értem és a helyi beszerzési lehetőségekre. Sparheltbe jobb a fa, de már egy kis kandallóba, amilyen nekem is van a fabrikett jobb, és tisztább.

Nem tudnak becsapni vele, mert csomagolva kapható. Gyorsan tető alá kerül, tiszta...

18. angelic smile (válaszként erre: 17. - Kriszta773)
2014. júl. 31. 22:03
Tanúval. :) Például.
17. kriszta773 (válaszként erre: 13. - Angelic smile)
2014. júl. 31. 18:10
kíváncsi lennék, hogy például (akár más esetben is), hogyan bizonyít bárki egy szóbeli szerződést, ha csak a két fél van jelen, az egyik tagadja, a másik erősítgeti :) meg elfogadja-e az adóhatóság ;)
16. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Falipapir)
2014. júl. 31. 18:09
nem verekedni és erőszakoskodni kell :) de nem egyedül kéne odamenned, hanem például a pároddal, vagy ha az nincs, egy (nem nyeszlett) pasival. megmondani, hogy az üzlet nem jött létre, kéred vissza a pénzedet, mert szükséged van rá. és most azonnal, mert nem akarnál feljelentgetni, pereskedni, de ha muszáj lesz, megteszed. első körben én ezt próbálnám, hátha van esély, hogy nem akarnak problémát és inkább visszafizetik. mert így azt gondolhatják, hogy simán lerázhatnak, majd megunod
15. Falipapir (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. júl. 31. 16:42

jo ideje dolgozom faval, igy nem tudnak ilyen teren bevinni a surube.

Viszont tuzifat meg nem kellett vennem a kornyeken, igy en senkit nem ismerek.

Nekem mindegy mit ir. mazsat kobmetert erdei kobmetert, legkobmetert. fejben kiszamolom mennyi fa van a platon.

csak mar megbizni nem lehet senkiben.

nincs korrektseg

2014. júl. 31. 16:34

Uhh, hát nekünk sosem fizet senki előre a fáért.

Jelentsd fel. Egy konkurenciával kevesebb. Talán.


Mázsába veszed a tűzifát? Miért?

13. angelic smile (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2014. júl. 31. 16:26

Szóbeli szerződés is létezik. :)


Hogyan jöhet létre egy szerződés?

A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre. Ez történhet írásban, szóban vagy ráutaló magatartással is. Ezt a módot nevezzük a szerződés alakjának.

12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Falipapir)
2014. júl. 31. 16:11

Soha nem szabad előre adni pénzt, egy fakereskedőnek legyen annyi forgótőkéje, hogy megelőlegezze.


Hogy értesz a fához, az külön jó. A nem szakembert hasonlóan verik át rendszeresen, nagy kivétel a becsületes kereskedő. Én sok évi kínlódás után találtam egyet, sőt amikor tető alá raktuk a fát és nagyjából kiköböztem, még több is jött ki, mint a számlában szereplő mennyiség.


Ne menj egyedül, inkább legyen tanú az ígéretre. De reméljük, megkapod a pénzed és nem kell menned érte megint.

2014. júl. 31. 16:08
Fel kell jelenteni mindenképpen.
10. Falipapir (válaszként erre: 8. - Kriszta773)
2014. júl. 31. 15:45
Semmi kedvem odemenni verekedni, es eroszakoskodni. Ma ott voltam egyedul, hogy elekerjem a penzt. Mint elso alkalommal most is udvariasak voltak, megkinaltak egy pohar uditovel, de a penzt majd vasarnap athozzak. tegnap kuldtem vissza a teherautot, amin 20 mazsa helyett kb a fele volt, es nem is az amit kertem. Mara igerte a penzt akkor.
2014. júl. 31. 15:41
Ertem. Akkor van ertelme bemenni a rendorsegre. 30000 forint nagyon sok penznek szamit nekunk, es nem akarom veszni hagyni.
8. kriszta773 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2014. júl. 31. 15:37
így látatlanban azért arra tippelnék, csak volt annak bárki tanúja, ha a pasas egy teherautónyi fával megjelent :) de valószínűleg előbb látna pénzt abból, ha ismerősök tudnak segíteni, mint pereskedéssel. lehet, már a fenyegetés a perrel is eredményre vezetne, azután keresni kell egy megbízható szállítót
7. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2014. júl. 31. 15:34
Elég, ha a párja tanúsítani tudja, hogy a megrendelés a kifizetéssel megtörtént.
6. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Falipapir)
2014. júl. 31. 15:33
Amikor egy betörés vagy lopás történik, akkor sem tudja bizonyítani a meglopott, hogy amit elloptak tőle az az övé volt! Ezen ne gondolkozz! Jelentsd be! Még az is meglehet, hogy nem te vagy az egyetlen panaszos!
5. kriszta773 (válaszként erre: 3. - Falipapir)
2014. júl. 31. 15:31
nem biztos, hogy a feljelentésnek bármi értelme lenne, ha nem volt tanú, sem szerződés erről, mondhatja, hogy te nem adtál neki semmit és ennyi. ha ismerősön keresztül találtad meg, talán az ismerősöknek elmondhatnád, és kérhetnéd, hogy hassanak rá, segítsenek
2014. júl. 31. 15:31
Szerintem irány a rendőrség! Ne halogasd! Az ilyen csaló nem érdemel mást, mint feljelentsék! Még a vállalkozóiját is bevonhatják a csalásért!
2014. júl. 31. 15:29

Sajnos nem tudok semmit bizonyitani. nem tudom hogy igy egyaltalan szoba allnanak e velem.

De az apeh vagy fogyasztovedelmisek raszallhatnanak, de nem tudom hol lehetne oket feljelenteni.

2014. júl. 31. 15:27
rendőrségen nem tudod fel jelenteni??
2014. júl. 31. 15:22

Megrendeltem tole egy teherauto fat. Mivel lattam hogy ismeri a paromat, es aposomat, oda is adtam neki 30000 ft-ot a fara.

Masnap meghozta a tuzifat, aminek kze nem volt a mgbeszelt mennyiseghez, es ha nem vagyok asztalos, siman elhitette volna mindenkivel hogy az auton levo nyarfa (puhafa) tolgy bukk, es juhar.

Le sem engedtem rakni, de termeszetesen nem volt nala penz. masnap elmentem a penzemert, de halogatja hogy majd ekkor meg akkor.

Igy sem penz sem fa.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook