Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ajánlottak egy lehetőséget, ahol vállalkozóként kéne üzletkötőnek lenni. Érdemes belevágni? Segítsetek légyszives! fórum

Ajánlottak egy lehetőséget, ahol vállalkozóként kéne üzletkötőnek lenni. Érdemes belevágni? Segítsetek légyszives! (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. nov. 8. 17:48

Sziasztok. én is dolgoztam hasonló munkakörben csak nem a fundamentánál. Független pénzügyi tanácsadó voltam, befektetések, biztosítások, megtakarítások, hitelek szóval minden olyannal foglalkoztam ami pénzzel kapcsolatos.

A tapasztalatom az, hogy kitartás, türelem -saját és családod, párod részéről is, ezt kihangsúlyozom- félretett pénz, egy jó beszélőke amivel el tudod adni "magad", a terméked, naprakész információk, hitelesség stb... -napestig beszélhetnék róla- mindenképp fontos része ennek a munkának.

Anyagiak: 4,5 hónapig semmi de semmi bevételem nem volt belőle. aztán lassan megindult a szekér, innentől kezdve "mint az időjárás hol sütött a nap, hol fagyott". Ha jól megy akkor egy fontos tanács: tartalékolni tartalékolni és tartalékolni.

Az ok amiért abbahagytam: elegem lett, hogy az anyagi helyzetem más emberek kedvétől, okosságától v. butaságától, függött.

Érdemes mellékállásban belekezdeni ilyen jutalékos munkákban.

Remélem segítettem

Üdv

65. klenca (válaszként erre: 64. - 0f4abafe57)
2009. nov. 3. 18:57

Ez tőlem nagyon messze áll.

Kicsi kockázat, kiszámítható mindennapok.

Valahogyan ebben jobban bízok.


Persze, ha belekényszerítenek, akkor nyüszítek.

64. 0f4abafe57 (válaszként erre: 60. - Tamara2009)
2009. nov. 3. 14:43

Dehogyisnem tudod meg.

Sok-sok munkával lesz egy bizonytalan bevételi forrásod.

Lesznek nagyon-nagyon jólsikerült hónapjaid és lesznek borzalmasak is. Nos, ez utóbbi lesz túlsúlyban.

Mellette az idegeid esetleg megtépázottabbak lehetnek, mint úgy egyébként, hiszen mégiscsak hús-vér emberekkel kell foglalkoznod.

Ráadásul el is kell nekik adnod valamit. Elsősorban persze saját magadat, és ha ez nem sikerül a találkozás első 1-2 percében, onnantól bukott a mutatvány.

63. 0f4abafe57 (válaszként erre: 49. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 3. 14:37

Olyat nem tudok mutatni:-)

De a bizonytalan jutalék a legrosszabb.

62. 78826dc958 (válaszként erre: 60. - Tamara2009)
2009. nov. 3. 06:57

Én erre azt tudom mondani,hogy mindenkinek más és más tapasztalata van!

Van akit átvertek és van akit nem.Ne általánositsunk.

Mindig voltak vannak és lesznek is gerinctelen emberek akik lehuznak másokat és itt nem csak az ügyfelekre gondolok!

De van aki ebből él és nem is rosszul.

Szóval én azt tudom tanácsolni hogy próbáld meg,max ovatos leszel és ha ugy látod hogy ez neked nem éri meg akkor abbahagyod.

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 20:31

Nem írtam? Én csináltam:)

Hitel közvetítő próbáltam lenni, amivel együtt jár a biztosítás, fundamenta és társai. Én is kényszer vállalkozásként indultam nem volt munkám.

Hatalmas banki gyakorlattal rendelkezek, de ez ennél inkább gond, mint előny. Több helyen próbálkoztam, szedtem össze nagy nehezen néhány ügyfelet, részt vettem a képzéseken, a "mentorommal" együtt tárgyaltunk az ügyfelekkel.

Maga a vállalkozás indítása: vállalkozói 10 eFt, tulajdonlap 2000 eFt, erkölcsi 2 db 4400 Ft, bankszámla nyitás 5 eFt, majd könyvelő havi 5000,-Ft. Engem átvágtak a dörzsölt üzletkötők. Megszereztem az ügyfelet, közösen tárgyaltunk, egyedül futkostam, majd a mentorok felvették a pénzt, amiből nem láttam soha semmit. Aztán a dokim azt mondta menjek táppénzre, így abbahagytam ezt a hazug, gerinctelen valamit. Azóta is nyögöm....

2009. nov. 2. 17:24
Igazából olyanokat kerestem itt,akik már foglalkoztak/nak ilyennel. De úgy látszik,ezt sose fogom megtudni, hogy mire is lehet számítani,ha vállalkozót játszol, üzletkötőként!:S
2009. nov. 2. 17:07

Tyű, nem olvasom végig, nem tudom, hogy ezt mondta-e már valaki..


Maga a Fundamenta nem rossz dolog szerintem, de a vállalkozósdival az a probléma, ha ne adj isten valami történik, és nem megy úgy a dolog, állam bácsi nem fogja megkérdezni, hogy mi a baj, akkor is ki kell fizetni a járulékokat.


Viszont ismerek olyat, aki vállalkozóként üzletkötőnek állt (szűz kéz, nulla gyakorlat), és pofátlanul sokat keres..

2009. nov. 2. 16:36
Amúgy régen nem kellett vállalkozónak lenned,hogy fundamentáz!
57. Tamara2009 (válaszként erre: 56. - Klenca)
2009. nov. 2. 16:33

Én is ismerek ilyet,de azok gátlástalanok. Én szerintem nem erre születtem és ezt egy 3napos tanfolyam nem fogja megváltoztatni!

Tapasztalat nélkül meg megtakarítás nélkül egy ilyenbe őrültség belevágni. Egy jó vállalkozás ott kezdődik,hogy van annyi félretett pénzed,ami elegendő kb.fél évre ahhoz,hogy fenntartsd a vállalkozásod. De ami már mínuszból indul,főleg ebben az országban,az nagy kockázat! Szerintem

56. klenca (válaszként erre: 17. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 15:36

"20e tanfolyam díj,ami 3napos el kell utazni,tehát útiköltséget is kell fizetni.+10vállalkozó igazolvány+ kell kérni erkölcsi bizonyítvány az is pár ezer forint+kell nyitni egy vállalkozói számlát.

Szóval igencsak súrolja az 50et."


Az erkölcsi kb 2700 Ft-ra jön ki tokkal-vonóval.

Ehhez kell keresned egy könyvelőt, akit havonta ki kell fizetned, ha van bevétel, ha nincs.

Van az a 42600Ft havi kiadás, ami a minimálbér után kell fizetned, ha van bevétel, ha nincs. Ott vannak a kocsid használatából eredő kiadások, a telefonköltség. Az Emese bankban most ingyen lehet ilyen vállalkozói számlád.

Ráadásul ha egy kis faluba merészkedsz ki, 1-2 kutyaharapást belekalkulálhatsz.

Persze, ha bátor vagy, akkor más a dolog.


Ráadásul igazuk van azoknak, akik azt mondják, erre születni kell. Az emberek az egyszeri kiadásaikat is nagyon meggondolják, de amit 5-10-20évig kell fizetniük, azt nagyon átrágják...


Ismerek olyant, aki régóta ezt csinálja ésjól. De ő rátermett ebben.

55. Tamara2009 (válaszként erre: 51. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:59
Nem örülnék az biztos,de éppen ezért nem is ugrana bele mindenki. De mégse járna olyan nagy kockázattal,mint egy vállalkozás. Meg főleg úgy vállalkozni valamiben,amiben semmi tapasztalatod nincs,ahhoz nagy bevállalás kell!
54. Jéghegy (válaszként erre: 53. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:44
Dehogy veszekszem veled, csak dühít, hogy azok a szemét bankok, hogy kihasználják az embereket!!! (beetetik mindennel, aztán meg jön a pufffffff..)
53. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 50. - Jéghegy)
2009. nov. 2. 13:42

Ezért ne velem veszekedj, ha kérhetem!

Te így oldottad meg, mások nem. Ahogy elnézem a bankok hitelállományát, még mindig többségben vannak azok, akik hitelt vesznek fel. Csak az nem mindegy, hogy milyet.

2009. nov. 2. 13:41

És itt most én nem akarok indulatoskodni, de nem mindenki ugrik fejest a hitelekbe, mert gondol a jövőre is. Főleg amilyen nagy a létbizonytalanság!

Én pl. nem veretem szét a fürdőszobát, mert a szomszéd is szétverette, nem futja rá, megelégszem azzal ami van. Majd gyűjtök rá, és 1-2 éven belül megcsináltatom, saját pénzből, nem hitelből..

51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 48. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:40
Nem hinném, hogy örülnél neki, ha el kellene kötelezned magad egy céghez egy évre, ha már két hónap elteltével tudod, hogy nem a te pályád.
50. Jéghegy (válaszként erre: 46. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:39

Én pl. lepukkant házban vettem lakást. Tudod miért? Mert nem lapátolom a pénzt a padláson, és erre futotta. Tudod nem mindenki milliárdos, de nem is milliomos.

A lényeg csak az, hogy bármilyen hihetelen is, mindenféle kölcsönök nélkül megoldódott a házfelújjítás!!!!! (pl. közös költség, és a lakók is fizettek valamennyit, mégsem ugrott a ház bele egy hitelbe, ami miatt évekig csak fizethettünk volna)

49. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 41. - 0f4abafe57)
2009. nov. 2. 13:37
Mutass egy olyat, ami baromi könnyen megy és halálbiztos ;)
48. Tamara2009 (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:36

Erre lehetne olyan mód is,hogy köttök egy határozott idejű szerződést,legyen egy éves. Cserébe a cég ad munkát,képzést stb. És egy év múlva az illető eldöntheti,hogy akarja-e ezt folytatni vállalkozóként vagy megköszöni ennyi elég volt.

És így mind két fél jó járna!

47. Jéghegy (válaszként erre: 44. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:36

Nem bizony. Nekem sok ismerősöm biztosítós. Tudod miből élnek? A 10-15 évvel ezelőtt kötött üzletekből.

Ők a melóhelyen örök darabok, de 5-6 éve csak a körforgás van.

46. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 40. - Jéghegy)
2009. nov. 2. 13:36

Bár eladtam már jó néhány lakást kedves Jéghegy, de igen meglep, hogy az emberek szeretnek lepukkant házakban lakást vásárolni. Olvasd el figyelmesebben, hogy mit írtam.


A felújítás pedig nem egyenlő a festéssel.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:35
Persze, ezt akartam írni, hogy ez nem befektetés:)
44. Tamara2009 (válaszként erre: 35. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:33
De értem. De akkor is megcsappant a kereslet és a bankok is jobban megnézik, hogy kinek adjanak hitelt! Szerintem ebben az időszakban ez a dolog nem úgy működik, ahogy még annó ki lett találva.
43. Jéghegy (válaszként erre: 38. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:33
Miért? Mert a cégnek így szinte semmibe nem kerülsz. Keresed nekik a nagy pénzeket, (már, ha keresed) Ők meg leszarnak. Fizess mindent magad után!!!!! Így nem kell betegszabit fizetni, juttatásokat stb. stb.
42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Tamara2009)
2009. nov. 2. 13:33

Szerintem pont ezért. Mert nem akarják, hogy az emberek "kipróbálják" magukat.

Nézzük a másik oldalát: te vagy a cég, szívesen adnád ingyen a képzést, költségeket, stb. ha két hónap elteltével a delikvens közölné, hogy bocsi, mégsem szeretném ezt?

Egyre kevésbé jellemző, hogy a cégek alkalmazzák a munkatársaikat. Már a színészek is többnyire számláznak, újságírók, médiatervezők, hirdetésszervezők, stb.

41. 0f4abafe57 (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:31
Csak azért kérdeztem, mert munkának (amiből meg is kell élned), nehéz egy pénzkereseti forrás.
40. Jéghegy (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:31

Persze, ha az embernek van pénze, de sok család él mondjuk havi 120 ezer forintból, a rezsi meg 80 ezret elvisz..


Az is igaz, hogy a lakásokra ráfér a felújítás, de azért egy festést mindenki ki tud fizetni, és mondjuk nem A-Z-ig csináltatja meg az ingatlant, hanem apránként. Nem mindenkire szakad rá a bank!

A te szöveget kedves KeA, pont az a pofátlan üzletkötői duma.. (és ezt most ne vedd magadra, de ilyen dumával jönnek, hogy befűzzenek)


Másik: tesóm ingatlanokkal foglalkozik. És tudod mi az érdekes? ..hogy sokkal szívesebben vesznek felújításra szoruló házat, mint felújítottat. Az emberek nem hülyék! Nem adnak ki x millióval többet csak azért, mert felújított ház/lakás. Inkább vesznek olcsóbb ingatlant, és a többi pénzt a felújításra fordítják. Már csak azért is, mert ugye ízlések és pofonok;)

Szóva lebben angyon nincs igazad!!!!!!!!

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - 0f4abafe57)
2009. nov. 2. 13:28
Megkérdezheted. Nem dolgoztam, de ismerem a konstrukciókat.
38. Tamara2009 (válaszként erre: 36. - 0f4abafe57)
2009. nov. 2. 13:28
De miért kell vállalkozásba csinálni? Mindenki kipróbálná szerintem magát,ha nem lenne ilyen nagy a rizikó!
37. 0f4abafe57 (válaszként erre: 35. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 2. 13:26
Megkérdezhetem Tőled, hogy dolgoztál már hasonló helyen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook