Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves kisfiam éjszakánként felsír és vígasztalhatatlanul sír akár 1 óráig is. Mit tegyek, van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

2 éves kisfiam éjszakánként felsír és vígasztalhatatlanul sír akár 1 óráig is. Mit tegyek, van valakinek hasonló tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


17. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Dorka29)
2009. márc. 20. 20:58
Ezt priviben akartam elküldeni, de végül is mindegy.:)
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Ipi)
2009. márc. 20. 20:57

Nem tudom, hogy hivatalosan a gyermek pszichoterápiáknak van-e alsó korhatára.. általában a gyerekeknek a játékát figyelik meg, illetve eljátszatnak velük bizonyos szituációkat, helyzeteket, akár mezei bábokkal, akár kifejezetten terápiás célra készült játékeszközökkel.

De persze azért biztos könnyebb a dolguk, ha már tud beszélni, és ha már legalább egy kicsit irányítható a játéka. Ebből a szempontól nem kizáró ok a 2évesség.

Lehet, hogy drnéni tudna erről többet mondani neked. (Igaz, hogy ha jól tudom, Ő pszichiáter, nem pszichológus, de biztos van infója a témáról.)

15. ipi (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2009. márc. 20. 18:42

Az énfiam is sírós -hisztis típus. Mikortól jött a foga, amikor éjjel vígasztalhatalanul felsírt, tudtam, hogy épp áttört egy fogacska.

Aztán bölcsibe ment, akkor is voltak feldolgozhatatlan élményei, de főként a feszültség,amit azelváélás okozott és nem adta ki magából, csak itthon. Aztán volt olyan is, hogy neki is a bogarak pókoktól való félelemtől álmodhatott valamit. Nehéz ilyenkor megvígasztalni, általában nehéz túlüvölteni, de fevettem és sétáltam vele és beszéltem hozzá, volt, hogy utána magam mellé vettem, míg kisebb volt... Most, hogy kiscsoportos, illetve vegyesben van, ittis érik rendesen az attrocitások, amiket nem tud kezelni szerintem. Azis rossz, ha nem alszik délutánonként és több élmény éri, amit nem tud idejében feldolgozni, ezek sajnos az éjszakai alvás közben jönnek föl intenzíven.

Énnem tudom pszichológus tud-e egy 2 éves gyerekből kiszedni valamit... pedig már én is gondoltam rá, hogy kellene, de tartok is tőle...

14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - C42a13b98c)
2009. márc. 5. 13:40
:)) Gondolom 10 évesként ez volt az érdekes a számodra. Jó ez a rózsaszín-gyógyszer sztori.
13. c42a13b98c (válaszként erre: 12. - Dorka29)
2009. márc. 4. 22:41
nem, akkor rögtön silabizálták ki, asszem neurológiára jártak vele. Mivel megvolt az alap megfigyelés az időpontról, gondolom valahogy kapcsolatbahozták a születése időpontjával és akkor már világos volt a képlet...én magára a jelenségre emlékszem, aztán erre a diagnózisra és hogy rózsaszín(!) gyógyszert kapott rá, de végül valszeg kinőtte...:-)
12. Dorka29 (válaszként erre: 11. - C42a13b98c)
2009. márc. 4. 22:14
Jaa, értem.:) Azt hittem, hogy felnőttként derült ki valahogy.
11. c42a13b98c (válaszként erre: 9. - Dorka29)
2009. márc. 4. 22:06
Nah, erre már nem emlékszem pontosan, mivel 10 éves voltam akkor, de az biztos, hogy voltak vele orvosnál többször is.
10. Dorka29 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2009. márc. 4. 21:38

A rossz álom volt a másik tipp nekem is, és most beigazolódni látszik, bár ezekben az esetekben felébred, de iszonyú hanerővel kezd sírni.


Mivel már tud beszélni, el is mondja, mi a probléma, habár még természetesen nem érti, hogy álmodta, és így úgy hiszi, megtörtént.


Nem kell hozzá sem tévé, sem veszekedés. Nálunk a következő, napközben történt események miatt voltak már rossz álmok:

Kiderült, hogy a rongybabának hitt baba feje hungarocellből van, Blanka addig-addig húzogatta a fonalból lévő hajat, míg ki nem tépte, és egy lyuk lett a baba fején. Amikor éjjel átmentem, azt kiáltozta, hogy a "baba eltörött":)


A másik, hogy bogarakat nézegettünk az ablakban, Ő kérte, szeret mindenféle állatot megnézni, megfogni, ha tudom, hogy nem veszélyes, hagyom is neki. Egy éjjel azt álmodta, hogy bogarak másznak az ágyában. Addig nem tudtam megvigasztalni, amíg mindent (takarók, plüssök) ki nem pakoltam az ágyból, hogy láthasssa, nincs ott semmi.:)

9. Dorka29 (válaszként erre: 8. - C42a13b98c)
2009. márc. 4. 21:32
Ez nagyon érdekes. Hogy derült ki? Pszichoanalízisre járt?
2009. febr. 28. 23:31
A húgom 2 éves kora körül egy időben minden éjjel fél 11-kor felsírt, a szeme nyitva volt, de nem volt magánál és csak bömbölt. Mint később kiderült, a születésekor megélt rossz emlék zaklathatta, ugyanis a hisztéria időpontja minden este éppen a születése pillanata volt...kapott vmi enyhe gyerek-nyugtatót és elmúlt neki...
2009. febr. 28. 23:22
Az én lányomnál is előfordult ilyen, 8-10 hónapos kora körül. Csak az segített, ha kivittük a szobájából, nagy világosságot csináltunk, és nyugodtan beszéltünk hozzá. De akkor gyorsan elmúlt. 2 éves kor körül kezdenek komolyabban, konkrét dolgokat álmodni, lehetséges, hogy napközben valami felzaklatja, ami rossz álmot okoz (rajzfilmek? családi veszekedés?), próbálj rájönni, hogy mi lehet az.
2009. febr. 28. 22:24
Szia az én testvéremmel is ugyanez volt!Anya elvitte pszihológushoz!Bár az én tesómnak még az oviban magyaráztak be valamit és ez sokáig tudat alatt megmaradt neki!És félt!A pszihológus segített én ebben biztos vagyok!
5. Dorka29 (válaszként erre: 1. - Dianna830823)
2009. febr. 28. 22:17

Szia! Sajnálom, ez nagyon rosszul hangzik.:(


A kislányom 21 hónapos, nálunk is előfordul, hogy felsír éjjel és hiába megyek át, ugyanúgy sikítozik, mintha ott sem lennék, akár 15-20 percen keresztül. Sokáig nem vettem észre, hogy ilyenkor nincs is ébren, nem is értem, hogy hogyan nem ébred fel a saját hangjától... Amióta láttam, hogy "alszik", mindig azonnal felébresztem, ilyenkor meg hisztizni kezd, gyanítom, nem is érti, mi történik, miért vagyok ott, miért ébresztem,stb.. Nem lehet felvenni, mert annyira feszegeti magát, hogy volt, hogy majdnem leejtettem.. Nálunk egy módzser vált be, várni, várni, várni. Magától abbahagyja, és mintha semmi nem történt volna, inni kér, bekenem az inyét (hátha..), majd lefekszik és alszik tovább.

Szerencsére azért nem mindennapos..


Az okát nem tudom, de általában akkor jelentkezik, ha más, fogzásos tünetei is vannak.

4. dus (válaszként erre: 1. - Dianna830823)
2009. febr. 28. 22:02

Szia.

Az én fiam is ilyen volt, de nem vittük orvoshoz, kinőtte. 2 évesen 2 hónaposan elkezdett bölcsi járni és attól kezdve elmúlt. Már 8 éves, de ha éjszaka felnyöszörög, nekem is fel kell keltenem és el kell küldenem Wc-re vagy inni neki pár korty vizet. Nem pisilt be soha, de annyira mélyen alszik, hogy csak azt érzékeli: valaminek történnie kell, de nem ébred, csak ha keltem.

Szerintem várj egy kicsit, hátha változik. De ha neked megnyugvás, vidd el orvoshoz. Legfeljebb csinálnak nála egy nyugalmi (alvás alatti) EEG-t. Ha van valami, azon kiugrik! Nekünk a kicsinek kellett ilyen vizsgálat, mert ok nélkül ájult el.

2009. febr. 28. 21:58

én is azt javaslom vidd el mert nem nrmális dolog.nálam is felsír de nem 1 óráig.Felsír megsimogatom az arcát és visszaalszik.Vagy szomjas. és iszik egyet.

De ezt azért dokinak kellene mondani.

2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Dianna830823)
2009. febr. 28. 21:58

Én biztos elvinném, bár nem idegorvoshoz, hanem pszichológushoz, vagy pszichiáterhez.

Egyébként miért nem ébreszted fel rögtön, minek várni vele egy órát?

2009. febr. 28. 21:55
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. 2 éves kisfiam éjszakánként felsír és vígasztalhatatlanul sír akár 1 óráig is. A szeme csukva van, hozzá sem lehet szólni. Nem mondd semmit csak ordít. Születésétől kezdve ilyen. Ilyenkor fel kell őt ébreszteni, hogy magához térjen és csak így hagyja abba. Azt a tanácsot kaptam, hogy vigyem el gyermek-idegorvoshoz. Vannak e valakinek hasonló tapasztalatai? Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook