Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit kell vinnünk a bölcsibe? fórum

Mit kell vinnünk a bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 7. 22:34

Köszi Dyus. :)

Én is úgy gondolom, hogy az első nap csak beszélgetés lesz, ismerkedés, ilyesmi.

Váltóruhát is teszek be neki. A kiskönyvét is berakom, de megkérdezem kell-e. Ha nem muszáj nem hagyom ott.

12. Dyus
2012. szept. 7. 09:29

Gondozónőként egy jó tanács:)

Első nap nem lesztek "elvileg" 4 órát a bölcsiben.A beszoktatás ideje alatt csak a legszükségesebb dolgokat elég bevinni. Pár db pelenka, popsitörlő, krém, törölköző /ha kell, nálunk nem kell/váltócipő, váltóruha is csak azért mert persze leihatja magát, leöntheti a másik gyerek stb.Ha van olyan tárgy(maci, nyuszi, kisautó, párna...stb) amihez nagyon ragaszkodik egész nyugodtan beviheted azt is.Nálunk nem kell sem szalvéta, sem zsebkendő, Wc papír mert azt egy "alapítványi támogatás" néven havi 300 Ft-ból megoldjuk.Érdemes bevinni a gyermeked egészségügyi kiskönyvét, mert az fog kelleni, és valóban orvosi igazolás hogy nincs fertőző betegsége, és közösségbe vihető.Egyébként intézmény függő a többi kellék. Hallottam már olyat is, hogy még a ceruzát, rajzlapot is a szülők viszik.

11. maya999 (válaszként erre: 10. - SzeszakAdri)
2012. szept. 5. 15:08

:D

Igazából ez egy "mini" bölcsi, csak 4 órát lesz ott, nem fog ott aludni. Azt tudom, hogy 10 órait kell vinni és kispárnát, de amúgy az anyukára bízzák.

A pelenkázáshoz való dolgokat be kell pakolnom, mert (nagy bánatomra) még nem szobatiszta.

De amit írtatok azok közül viszek még jegyzetfüzetet, zsebkendőt (mert szerintem ezt is elfelejtettem volna :)).

10. SzeszakAdri (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 5. 14:16

Én első nap csak a gyerek ruháit és tisztasági felszerelést vittem (fogkefét, fogkrémet, poharat, pelust, törölközőt). A többit 1-2 napig tudják nélkülözni.

De oda ne telefonálj, ha kedves az életed :-), mert a vezetőtől és a dajkáktól is függ, de nehogy a dajka feledékenysége miatt letolja a vezető és a gyerekeden csapódjon le a következménye.

A jó kapcsolat főnyeremény!

2012. szept. 5. 13:43
Az üzenő füzet eszembe sem jutott volna! :)
2012. szept. 5. 13:41
Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 5. 13:40
Egyébként tényleg bölcsije válogatja. Nálunk sem kell ágynemű és szalvéta zsepi helyett csoportpénz van havi 500 Ft
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Maya999)
2012. szept. 5. 13:39
Ha nem mondták el a szülőin, hívd fel a vezetőt, és érdeklődj, mert mindenhol mást kérnek.
2012. szept. 5. 13:38

Bölcsije válogatja.


Nekünk:

-1 sima füzetm az lesz az üzenőfüzet

-váltóruha, évszaknak megfelelő

- váltócipő

-fogkefe, fogkrém, ha szobatiszta wc papír, szappan, ha nem szobatiszta pelenka, popsikenőcs, papírzsebkendő 100 db, és 100 db szalvéta

Ha jól emlékszem ennyi volt. Ők adták az ágyneműt.


És aznap, mikor vittem először, már kellett orvosi papír (3 napnál nem régebbi) hogy közössége járhat

2012. szept. 5. 13:37

-Ha még pelenkás akkor /pelenka,popsitörlő,krém/

-Váltóruha

-Váltó cipő

-Alváshoz/lepedő,pléd,/

-Tisztasági csomag/wc papír,szalvéta,papírzsepi/

2012. szept. 5. 13:36
Törölközőt, váltóruhát, benti cipőt, pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet, üzenőfüzetet, poharat. A közösbe havonta papírzsepit és folyékony szappant, 3-4 havonta szalvétát.
2012. szept. 5. 13:33
Nem mondták el szülőin? Nekünk mindent elmondtak mit kérnek.
2012. szept. 5. 13:31
Mit kell vinnünk a bölcsibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook