Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen munkáltatói igazolás kell a bölcsibe? fórum

Milyen munkáltatói igazolás kell a bölcsibe? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 14. 17:49

Sziasztok!

Rendes munkáltatói kell,hogy már munkába álltál és dolgozol.Nálunk akkor kell ha már munkába állt a szülő.Általában akkor ellenőrzik ha sok a jelentkező vagy nagyon gyanús a munkáltatói (esetleg hamisnak vélik).

15. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2012. jún. 14. 16:12
nálunk volt hogy ismerős alapon ment,hogy ki jöhet úgy hogy nem dolgozik és nem is fog. voltak "protekciósok" is, akik utána sem mentek el dolgozni.mondom nekem kellett egy munkáltatói igazolás, ami igazolja hogy mikortól állok majd munkába
14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Vero77)
2012. jún. 14. 15:44
Azért lehet a bölcsikkel beszélni, hisz Ők is tudják nem egyszerű a helyzet...nálunk több olyan Anyuka is van, aki beadta a gyerkőcét bölcsibe és úgy keresett munkát...persze volt valami "határidő"...ill. munkaügyitől hoztak papírt, hogy állást keresnek...
13. vero77
2012. jún. 14. 15:42

Köszi a tapasztalatokat! Majd megkérdezem a bölcsiben is.

Sajnos ugye feltétel, hogy legyen állása mindkét szülőnek, de attól tartok a kutya sem vesz fel egy anyukát úgy, hogy majd megyek, amikor beszokott a gyerek, de előre vegyél fel, és addig is fizesd utánam a járulékokat... :(

12. babszibobó (válaszként erre: 11. - B235ac96d5)
2012. jún. 14. 15:38

Munkáltató igazolás kell, ahhoz, hogy gyermeket felvegyék...a legtöbb bölcsi kiad egy nyomtatványt, amit a munkáltatónak kell kitölteni (ahogy írták ez lehet szándék nyilatkozat is, hogy x naptól alkalmazza, ha korábbi a munkahely, akkor leírja mikortól áll ott alkalmazásban és mikortól várják vissza), van olyan bölcsi aminek nincs saját nyomtatványa és a munkáltató írja le "magától" ugyan ezeket...


Nem a bölcsi ellenőrzi, hanem a bölcsit fenntartó önkormányzat, hogy az adott szülő tényleg oda van a bejelentve, ahonnan az igazolást hozta...nem kerül a fiók mélyére...persze közben, ha volt munka mikor felvették és ott történik valami, valamilyen okból megszűnik az már más helyzet, hisz akkor mikor felvették volt munka, tehát ki nem rakják már a gyerkőcöt a bölcsiből...


A jövedelem igazolást csak azok a bölcsik kérik vagy kérhetik, ahol bevezették a ezt az új fizetős rendszert...pl: nálunk nem vezették be, így nem is kértek semmit...

11. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2012. jún. 14. 15:32
Szerintem nem munkáltatói, hanem jövedelem igazolás kell. Ha valamilyen gondozási díjat kell fizetni, akkor ez alapján számítják.
2012. jún. 14. 15:31
szia. nekem olyan papírt kellett vinemm, amin a munkáltató igazolja hogy mettől fogok nála alkalmazásban állni. amúgy nem tudom mennyire ellenőrzik, de sok olyan anyuka vitte a gyerekét bölcsibe, aki nem is dolgozott:SSS
2012. jún. 14. 15:08

Én úgy tudom, akkortól vehetik csak fel, ha már van munkád.

Nálunk már a beszokatás idején is munkában kellet állnom. (akkor töltöttem szabim).

Különben 200 Ft/óra. De ez nálunk van, lehet, más bölcsiben máshogy van.

8. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Vero77)
2012. jún. 14. 15:03
Ahova mi jelentkeztünk, ott nem kértek munkáltatói igazolást, csak a jelentkezési lapon kellett kitöltenie a munkáltatónak két sort. A cég nevét és a cégvezető aláírását, pecsétjét kérték. Plusz beírni, hogy mikor állsz munkába. Ezen felül nem hiszem, hogy külön kellene igazolás, bár lehet, hogy bölcsődéje válogatja.
7. vero77 (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2012. jún. 14. 15:00
Ez minden bölcsiben így van? Valami törvényben szabályozták? :)
6. debju (válaszként erre: 4. - Katuss)
2012. jún. 14. 14:53
szerintem nem tisztjük ellenőrizni, de ez lehet, hogy a vezetőn múlik ha nagy a túljelentkezés
2012. jún. 14. 14:52

szia!

én olyat vittem amiben a munkáltató jelezte szándékát az alkalmazásról


de lehet, hogy bölcsije válogatja milyet kérnek

2012. jún. 14. 14:51
engem az erdekelne, hogy mennyire elleorzik ezeket az igazolasokat vagy csak beteszik egy fiokba? :P
2012. jún. 14. 14:51
Tök mindegy,3 hónap türelmi idő van,ha netán még nem lenne melód.
2012. jún. 14. 14:49
Milyet kérnek, olyat, hogy a beszoktatás kezdetétől vagyok alkalmazott vagy pedig olyat, hogy a beszoktatás után 2-3 hét múlva vesznek fel, amikortól ténylegesen munkába tudnék állni?
2012. jún. 14. 14:49
Milyen munkáltatói igazolás kell a bölcsibe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook