Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőnői javaslatra bölcsibe menne a lányom. Ilyen esetben is le kell mondanom a Gyed-et? fórum

Védőnői javaslatra bölcsibe menne a lányom. Ilyen esetben is le kell mondanom a Gyed-et? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. pzm3
2013. febr. 28. 17:34
Marhára nem érdekelne mit mond a védőnő.Úgy volt mi is elkezdjük a bölcsit mert mentem volna dolgozni.4 hét beszoktatásból a harmadik hetet van itthon,mert beteg.Ráadásul mikor egyszer mondták,hogy most már hagyjam ott egy kicsit,végig sírt a kisfiam.Úgy döntöttem inkább maradok még vele itthon.
61. babszibobó (válaszként erre: 60. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 15:44

Remélem, próbáltam :-D


Szerintem nincs okod aggódni:-D, de azért egy séta erejéig eme szép időben jó őket meglátogatni :-D

60. csibecsibe87 (válaszként erre: 59. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 15:41
KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM!!! Sokat segítettél!
59. babszibobó (válaszként erre: 58. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 15:22

De ha eddig jogosult voltál rá, és ebben nem állt be konkrét változás, akkor most miért ne lennél..


Amúgy igen, tuti kiderülne, hisz pont az OEP folyósítja neked...csak lehet 4 év múlva kapsz sokkot egy cuki csekk láttán...

58. csibecsibe87 (válaszként erre: 57. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 15:19
Ha nem lennék jogosult, és úgy kaptám a Gyed-et, akkor az mindenképpen kiderülne?
57. babszibobó (válaszként erre: 56. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 15:16

Írtad, hogy a OEP semmisnek tekinette a lemondásidat...így feltételezm tovább járatják...


DE, én amondó vagyok, hogy menj inkább be, kérdezz rá, vigyél papírokat...MERT inkább most legyen tiszta víz öntve a pohárba, minhogy x hónap után kapj egy csekket, bírságot kamatos-kamattal, hogy jogosulatlanul kaptad, fizesd vissza és te mulasztottál a változásokat jelenteni stb., tehát még a fellebezés esélyét is kizárják..


DE én ettől függetlenül a leírtak alapján arra tudok következtetni, hogy jogosult vagy

56. csibecsibe87 (válaszként erre: 55. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 15:12

igen, jogosult vagyok, hiszen megvannak a napjaim! Én attól félek, hogy megszűnik a jogosultságom, attól, hogy töröltek a munkanélküliből.

amikor beadtam a kérvényt a Gyed-re, a munkanélküliből kértek Foglalkoztatási igazolást.

Elég bonyolult a dolog! Nem merek bemenni a tb-hez, nem akarom a figyelmet felhívni magamra! Pedig ez lenne a legegyszerűbb! :-(

55. babszibobó (válaszként erre: 54. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 14:54
Alapjáraton jogosultnak kell lenned TB-re ha kapsz GYED-et és pont az OPE-től, különben GYED-et sem kapnál hisz nincs biztosítási háttered és jogosultságod hozzá. A GYED csúnyán fogalmazva is munkaviszony, a munkáéltatód az OEP, hisz ők fizetnek-...
54. csibecsibe87 (válaszként erre: 52. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:48
De egészségbiztosítási járulékot nem von le! Csak nyugdíjjárulékot! Akkor?
53. babszibobó (válaszként erre: 50. - Judit0625)
2013. febr. 28. 14:48

:-D


Ezért is javasoltam az anyukának, hogy tuti ami biztos konzultáljon a háziorvosukkal, azzal a védőnőt is lerázhatja ilyen téren, de ha valami van, akkor meg a megfelelő helyre kap iránymutatást, persze ne legyen semmi :-D

52. babszibobó (válaszként erre: 51. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 14:46
Jól értetted :-D
51. csibecsibe87 (válaszként erre: 48. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:45

lehet, hogy analfabétának tűnük, de én azt vettem ki a szavaidból, hogy ebben az esetben is fogom kapni a GYED-et, nem lesz semmi probléma ebből, mert az OEP levonja a járulékot!

Jól értelmeztem a szavaidat?

50. judit0625 (válaszként erre: 49. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:44
Igen, tökéletesen egyet értek veled, ilyen kijelentést csak szakorvos tegyen már, és ő is csak megfelelő vizsgálatok után. Tényleg bocsi a védőnőknek, de ha bármilyen problámát látnak, akkor azzal tezsnek jót, ha a megfelelő szakorvoshoz irányítanak, és nem ők adnak diagnózist! :D
49. babszibobó (válaszként erre: 47. - Judit0625)
2013. febr. 28. 14:35
Természetesen, de ebben az esetben és bocsánat ha valakit megsértek, de egy mezei védőnő javasolgatta a bölcsit, ahelyett, hogy ha a gondot valósnak véli küldte volna PL: logopédushuz, de minimum első körben a háziorvoshoz, majd hallásvizsgálatra stb...
48. babszibobó (válaszként erre: 46. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 14:34

Azt fontos az utolsó részhez hozzátennem, hogy ott szokott könyvelési elakadás lenni, rendszerátfutási kalamajka ill. TB biztosítás megszűnése után 30 napig még él maga a biztosítás...DE tény és való hatalmas piros lámpa kezd villogni a redszer képernyőn, ha nem vagy jogosult TB finnanszírozott ellátásra.


Aki GYED-kat (TGYÁS-t és GYES-t, bármelyik épp mibe van épp), annak autómatikusan fizeti ( mivel csak az kaphat aki jogosult) az idő alatt az illetékes szerv (van akinek TGYÁS, GYED alatt a munkáltató, vállakozóknál folyamatosan az állambácsi, azaz az első 2 évben az OEP, a 3. évben a GYEST , amit már amúgy mindenkinek az Államkincstár) fizeti utána a biztossítást ill. nyugdíj járulékot stb.

47. judit0625 (válaszként erre: 45. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:30
Hát igen, de szerintem ha megfeleő szakember hozna ilyen döntést, akkor az nem bölcsödébe irányítaná..... :(
46. csibecsibe87 (válaszként erre: 43. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 14:28

Köszönöm a válaszod!

Azt gondoltam, hogy a munkanélküliből való törlés miatt, nem lesz érvényes a TAJ kártyám, és ez a tb-nél is jelentkezni fog! És akkor nem leszek josgosult a GYED-re. Ha nem megyek orvoshoz, meg ilyenek akkor nem dob ki a rendszer! Elvileg!

Jó az eszmefuttatásom?

45. babszibobó (válaszként erre: 44. - Judit0625)
2013. febr. 28. 14:27
Megfelelő hozzáértő szakmber már el tudja azért különíteni, hogy a gyerkőc személyiségéből fakadóan nem beszél, vagy más van a háttérben (már két éves gyerkőcnél is)...de a fórumindítónál tagadhatatlan csak egy védőnői, szerintem marhára elkapkodott javaslat volt amit tett, mindenféle hozzáértő nélkül...
2013. febr. 28. 14:24
Már bocsika, de egy még nem egészen 2 éves gyereknél még hogyan jelentkeznek a beszédproblémák???? Sok gyerek még nem is beszél, mint az én fiam is anno. Most januárban töltötte a 7. életévét, és első osztályos!!!! Szóval már 6 éves korában iskolába ment, és az osztály legkivásóbb tanulója!!!!!!!! És 2 évesen ugyan mindent értett, meg elmagyarázott, de még nem is beszélt! :D
43. babszibobó (válaszként erre: 42. - Csibecsibe87)
2013. febr. 28. 14:23
Elviekben két külön rendszeren futnak ilyen tekintetben...tehát ha nincs megszakítás Ők erről nem is tudnak, így folyósítanuk kell tovább.
2013. febr. 28. 14:12

Sziasztok!

Nem találtam mostanában íródott témát a problémám ügyében, ezért ide írok! Kérem, hogy tényleg hozzáértő emberke válaszoljon!

2013.01.11-én megszűnt a munkaviszonyom, közös megegyezéssel. Gyedet kaptam, jogosult is vagyok rá, még egy darabig. Felmondásom oka az volt, hogy munkába akartam állni máshol, így lemondtam a Gyed-et. Ez a munkalehetőség nem jött össze, így regisztráltak a munkanélküli központban, szüneteltették a segély folyósítását, míg kapom a Gyed-et. Az itt kiállított foglalkoztatási igazolással elmenetem az illetékes Tb-hez, és kapom is tőlük a Gyed-et.

A probléma:

Újra munkába szerettem volna állni, aláírtuk a munkaszerződést is, de még munkába állás előtt visszaléptem, családi tragédia miatt. A munkanélküli központban töröltettem magam,ki is töröltek. Ezután történt a visszamondás! A Gyed lemondási kérelmemet eljuttattam a illetékes tb-hez is, de sikerült elintéznem, hogy semmisnek tekintsék.

A kérdésem:

A Gyed folyósításában most nem történt megszakítás, így a tb sem kérhet új papírokat. Elvileg!? Milyen probléma származhat abból, hogy a munkanélküli regisztrációmat törölték? Előfordulhat, hogy nem folyósítják a Tb-sek a Gyed-et, emiatt?

41. stevebajro (válaszként erre: 39. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 13:30
KÖszönöm, a segítséget! :-)
40. babszibobó (válaszként erre: 39. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 13:29
Ja, kötelező szakmai gyakorlatom volt kórházban, fix időben meghatározva és azt meg kellett csinálnom...ez a spec.helyzet, semmi rossz :-D
39. babszibobó (válaszként erre: 38. - Stevebajro)
2013. febr. 28. 13:24

Igen..elmondom miért...


Még GYED-en voltam amikor a fiamat elkezdtem beszoktatni, ...de máshogy nem volt kivitelezhető, így a lapján hosszú szakaszú beszoktatás volt feltűntetve (nem volt bent mindennap, de a spec. helyzetem miatt néha nagyon kellett , hogy bent legyen), nem volt gond, senki nem kötött bele....

38. stevebajro (válaszként erre: 37. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 13:21

Beszéltem a bölcsivezetővel, és ő azt mondta tegnapra, és mára bejelentették.(mivel ma már nem voltunk így hiányzónak jelentették)Még azt is mondta, hogy nem hiszi, hogy ebből bármi probléma is lenne!

Még most is úgy gondolod, hogy nem lesz gáz? :-S

37. babszibobó (válaszként erre: 36. - Stevebajro)
2013. febr. 28. 13:09
Nem, nem lesz
2013. febr. 28. 13:01
A 8-as kérdésemre, visszatérve, ugye nem lesz ebből probléma? :-S
35. babszibobó (válaszként erre: 18. - Gatto4)
2013. febr. 28. 12:56

egy picit erre vissza, ha megengeded, elég nagy súlya van a védőnő szavának (ugy pl: hivatalos feljegyzéseket készít, amit jó időre raktároznak el, pl: válás esetén, ha apuka állítja, hogy anyuka koszos, rendetlen, nem gondozza a gyereket, akkor első körben pont hogy a védőnői feljegyzéseket kérik be, hogy Ő mit tapasztalt kintlétekor stb.., sőt tanu is lehet, ill. jelentheti xy szerveknél, hogy gond van otthon)...


A leggyakoribb védőnői Hivatalos javaslat a bölcsire sajnos szociális alapon történik..pl: hogy legalább tuti napközben kapjon változatosan és táplálóan a gyemek ételt, akár meg is mosdatják (sajnos van ilyen is) ill. télen meleg helyen legyen legalább 8 órában, van ilyen, de mitn többször írtam ezeknek hivatalos menet van és nem csak szóbeli....

34. stevebajro (válaszként erre: 33. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 12:54

köszönöm

:-)

33. babszibobó (válaszként erre: 32. - Stevebajro)
2013. febr. 28. 12:52
Ettől függetlenül biztos ami biztos alapon kérdezz rá a házidokitoknál, hogy szerinte van e szükség bármire is (na nem feltétlen a bölcsire, de Ő hogy látja), mert így tiszta és érvelhetsz a védőnőnek, hogy akadjon le a dologról :-D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook