Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az ha valakinek az életvitele alkalmatlan a gyerekneveléshez? fórum

Mit jelent az ha valakinek az életvitele alkalmatlan a gyerekneveléshez? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Virag0608)
2015. ápr. 2. 10:12
A "körülményeket", meg a falubelieket te ismered, de egyébként nyugodtan.
2015. márc. 30. 21:44
Sziasztok szeruntetek 7 évesen elengedhetem a kislanyomat wgyedul iskolába,elszeretnek menni dolgozni.mi egy falun lakunk.koszi a valaszt
31. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Hte23)
2014. febr. 13. 04:45
Tudja isten... Mondjuk egyik szülö bombaszakértö, a másik meg pszichopata. :)
30. hte23 (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2014. jan. 23. 13:37
elinditottam magamtól az ügyet.. tértivevényes felszólító levelekkel, majd utána a végrehajtó..és megfogadom, ezt fogom mondani.
2014. jan. 23. 08:42
végső esetben behajtók, ha nagyobb összegről van szó. ha pedig valakitől ezt visszahallod, nyugodtan mondd meg az igazat. azért csinálják, mert tartoznak neked egy csinos összeggel
28. hte23 (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. jan. 22. 18:29
Azt azért én is szándékozom.. csak türelmesen, higgadtan, mert csak akkor nyerek.. Csak akkor ha kivárom a menetét mindennek Csak rettenetesen bosszantott és rosszul esett a viselkedésük..
27. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Hte23)
2014. jan. 22. 13:57
En meg csakazertis behajtanam a kolcsonadott penzt. Hadd fenyegetozzenek, nincs a kezukben semmi, csak a te penzed, szoval fizessenek!
26. gribedli*** (válaszként erre: 20. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 22. 13:54

:DDD


Ja, es a jol iranyzott sallerek miatt sem lehetett hivni a kek vonalat, mert telefon az nem volt...

25. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Hte23)
2014. jan. 22. 13:51

Szerintem ha egy 12 eves gyerek tereget, mosogat, nehanapjan megcsinal egy rantottat, tukortojast maganak akkor is, ha nem vagy otthon, es munkaidod miatt par orat egyedul van, vagy az, hogy 2-3 napot a baratnodnel aludt, teljesen normalis es nem lehet ok panaszra, vagy ragalmazasra.


En kulcsos gyerek voltam, vagyis mar 6 evesen egyedul jartam iskolaba es jottem haza es a szuleim munkaideje sem egyezett a suli idejevel, szoval ez a szitu evekig, kiskoromtol kezdve fennallt:) nem mondom, hogy a sajatjaimat hagynam igy, nem 6 evesen, de 12 evesen siman! Es 10 evesen elinditottam az adag mosast, kiteregettem, beagyaztam magamnak, szendvicset csinaltam a suliba, stb. Szuleim nem drogoztak, nem alkoholizaltak, nem jartak buliba, egyszeruen az elet az, ami ezt a csaladok 90%anal produkalja. Az osszes baratnom szinten kulcsos gyerek volt, semmi rendelleneset nem latok ezen, ne vedd fel a kritikakat!:))))

24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 22. - Hte23)
2014. jan. 22. 13:31

Ha ez a helyzet, akkor ne parázz! Csak ne hagyd egyedül kiskorú gyereket.

Ezeket a szarháziakat meg ...nem is tudom, még te jelenthetnéd fel a pénz miatt, de ha ilyen dögök, nem biztos hogy megéri. attól is függ, mennyivel tartoznak.

Nekünk egy vízvezetékszerelő tartozi, de már hagyjuk a fenébe. Mi nem írtunk papírt.

Légy büszke, hogy szépen neveled a gyerekeidet, és örülj nekik.!

23. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Hte23)
2014. jan. 22. 09:52
Persze hogy bele... arra írtam, hogy ha azért van állandóan egyedül a gyerek, mert anya bulizik, és nem a munka miatt.
22. hte23
2014. jan. 21. 20:55
Egyébként csak annyi történt, kölcsönadtam egy házaspárnak, nem is keveset, mertem kérni, amikor megszakadt a barátságunk.. Többszöri igérgetésük ellenére sem fizettek, igy meg mertem irni két barátjuknak, hogy hassanak már rájuk. Erre elkezdték a mocskolódást. Minden vagyok már, ocsmány, részeges, depressziós..életvitelem olyan, hogy nem vagyok alkalmas a gyerek nevelésére, és még sorolhatnám. Úgy állitják ezeket, hogy az egyikőjükkel már kb. 10 hónapja, a másikkal 6 hónapja nem találkoztam. Tehát fogalmuk sincs hogyan is élünk. Csak bosszant.
21. marduk
2014. jan. 21. 18:18
Akkor van baj ha el is hiszed hogy alkalmatlan vagy.Mások szeretnek terelni hogy azt csináld és úgy ahogy ők.Velem is megtörtént amikor a gyerekeim kicsik voltak most hogy nagyok példás apák és akik megszóltak az ő gyerekeik nőtlenek a másik szomszédban unoka se jön össze.Szemtelenek a szüleikkel és parancsolgatnak nekik.Na akkor ki nevelte jól a gyerekeit?Ne aggódj minden kiforrja magát.
20. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 11. - Kisj)
2014. jan. 21. 18:17

És a szüleitek hány évet kaptak?



Holvan már szénakazal? Azok voltak a szép idők!

19. Zsú1965 (válaszként erre: 5. - Hte23)
2014. jan. 21. 16:17

Miért nem sz...d le az iylen véleményeket? Mindenkinek úgysem tudsz megfelelni, ne törödj velük, egy egyedük álló anyát sok mindenért tudják támadni.

Te csináld, ahogy nektek jó, és amire lehetőséged van.

2014. jan. 21. 16:16
Azt már leírták erkölcsileg lehet valaki alkalmatlan, de lehet alkalmatlan szellemileg, pszichésen, egészségileg és sajnos anyagilag is. Lehet valaki imádja a gyermekét, de ő nem tud pl. különszobát biztosítani a gyereknek, míg a másik igen. Vagy egészségtelen a lakás, a másik szülőnél meg nem. Természetesen a bíróság jó esetben azt nézi a gyerek kinél érzi érzelmileg biztonságban magát, nem azt kinél van jobb anyagi körülmény.
2014. jan. 21. 16:10

nem arról van szó, hogy egy gyermeket nevelő nem kapcsolódhat ki. Mindnedkinek kell a kikapcsolódás, egy egy mozi, elmenni barátnőkkel barátokkal dumcsizni egyet, mindegy hogy egy házaspár két tagjáról beszélünk vagy egy külön élő szülői párról.

A baj az ha az életvitel alkalmatlan rá, pl. drogos, gyogyszerfüggő, alkoholista. A munka sztem nem tartozi ide, mert pl ha anya éjszaka dolgozik mikor a gyermek alszik és a mamam van vele de anya fekteti le és kelti fel reggel akkor ezzel nicns baj. Valamiből venni kell kenyeret. A baj azzal van ha nem is akar szülőként megfelelni, éli az életét a gyerek meg túlélőüzemmódra van kapcsoilva.

Sztem ez az amikor valaki életvitelealkalmatlan a gyereknevelésre.

2014. jan. 21. 16:07

A Csjt. szerint - a szülők megegyezésének hiányában - a gyermeket annál a szülőnél kell elhelyezni, akinél a kedvezőbb testi, értelmi és erkölcsi fejlődése biztosítva van. A döntéshez a bíróságnak gondosan vizsgálnia kell, hogy a szülőket az egyéniségük, életmódjuk, erkölcsi tulajdonságaik alkalmassá teszik-e a gyermek nevelésére. Figyelembe kell vennie a gyermekhez való ragaszkodás őszinteségét, a gyermeknek a szülő iránt táplált érzelmeit, a gyermeknek az egyik vagy másik szülőhöz való kötődését, a szülő nevelési képességét, az iskoláztatási lehetőségeket. Vizsgálni kell továbbá a felek anyagi és lakáshelyzetének alakulását, azt, hogy a gyermek tartása, gondozása, egészségügyi ellátottsága melyik szülő környezetében van jobban biztosítva.


Nemegyszer mindkét szülő egyaránt képes és alkalmas a gyermek nevelésére, körülményeik, személyi tulajdonságaik erre megfelelőek. A gyermeket azonban - ha a házasságot a bíróság felbontja - csak egyiküknél lehet elhelyezni. Ebben a helyzetben a körülményekben fennálló kis különbség is döntő lehet a gyermek elhelyezésénél.


A gyermekelhelyezés során - a gyermek korára, érettségére figyelemmel - tekintetbe kell venni a gyermek véleményét is. A bírói gyakorlat szerint a gyermek akkor tekinthető az ítélőképessége birtokában levőnek, ha koránál és helyzeténél fogva képes önállóan és befolyásmentesen kialakítani véleményét.


Általános szabály, hogy indokolt esetben - így akkor is, ha azt a gyermek maga kéri - meg kell hallgatni a gyermeket. A meghallgatás szakértő útján is lehetséges (a gyakorlatban ez az elterjedt forma). A gyermek közvetlen meghallgatásának ugyanis csak akkor van értelme, ha a gyermek életkora, illetve - amennyiben arra a per adataiból következtetni lehet - érettsége ezt lehetővé teszi. (A bíróság előtti megjelenés a felnőttek számára is stresszhelyzetet teremt, hát még egy gyermeknek.)

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Hte23)
2014. jan. 21. 15:33

Ha nincs mitől tartanod,ne félj!

Én már mindent megdöntöttem amit ellenem hozott fel az exem, a bírónő már nem én rám néz érdekesen...:)

14. hte23
2014. jan. 21. 15:26
Minden nap én készitem a reggelijét, tizóraiját. Minden nap főtt ételt eszünk. Jó van pár nap amikor az előző napit, vagy csak tésztát főzök ki. Tiszta ruha.. mosok, ő tereget.. időnként mosogat. Beszélgetünk, jól tanul, soha egy újjal nem nyúltam hozzá, ölelésen és puszin kivül.
13. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hte23)
2014. jan. 21. 15:11

a példa nem meríti ki az alkalmatlanságot, nem állhat a szülő a nap 24 órájában a gyerek mellett illetve nem feltétlen tudja a 24 órás felügyeletet biztosítani


elhanyagolás, bántalmazás, droghasználat, alkoholizmus, k*rválkodás már igen

12. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Kisj)
2014. jan. 21. 15:08

Jaj ti ördög kölkk! :)


Milyen érzés volt?

11. kisj (válaszként erre: 10. - 3d787b167a)
2014. jan. 21. 15:07

Mi nem voltunk egyedül, mégis sikerült felgyújtani.

Igaz, csak a szénakazlat:D

10. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - Hte23)
2014. jan. 21. 14:58

Mi ovis korunkban is voltunk egyedül, és mégse gyújtottuk föl a házat....


Ha nem nevelődik önállóságra egy gyerek, az kinek jó?

9. Cippora (válaszként erre: 1. - Hte23)
2014. jan. 21. 14:54
12 évesen én is egyedül voltam otthon,mert már nem volt napközi,a szüleim meg 17-kor jöttek haza.De ilyenkor már bőven el van a gyerek otthon,meg jó esetben haza is tud egyedül jutni.Ez biztos nem indok!
8. pzm3 (válaszként erre: 6. - Hte23)
2014. jan. 21. 14:53
Szerintem ez minden szülőnek jár,főleg ha van a gyerekre felügyelet.
7. pzm3 (válaszként erre: 5. - Hte23)
2014. jan. 21. 14:52
Azért mondták rád,mert munka miatt egyedül van a gyerkőc?
6. hte23 (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2014. jan. 21. 14:51

Évente egy mozi, egy koncert..? belefér? mondjuk este 7-10- ig?

Bocs.. volt 3 alkalom amikor egy barátnőmnél töltött kb 2-3 éjszakát. Akkor nem voltam otthon.

2014. jan. 21. 14:49

kíváncsi vagyok én is..

Érdekel kinek mi a véleménye, kinek mit jelent ez.

Csak azért mert rám mondták ezt és nem értem hogy miért is..

4. pzm3
2014. jan. 21. 14:49
Nem alkalmas az életvitele aki alkoholista,nem dolgozik még akkor sem ha lenne rá lehetősége,erkölcstelen életvitele van,nem tudja megteremteni a gyermekének az alapvető létszükségletet.Most ennyi jutott eszembe.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook