Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? fórum

Lehet, hogy alkalmatlan vagyok egy kölyökkutya tartására? Mi ilyenkor a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
114. l.luiselotte (válaszként erre: 113. - Pteri)
2021. márc. 14. 17:36
Igy igaz, a gazdának alázattal kell kezelni, szeretni a befogadott társállatot, aki ezt el is várja.
113. pteri (válaszként erre: 11. - Reverie)
2021. márc. 14. 17:31
Ajándékozd el. A kutya olyan, mint a gyerek. Mindennél jobban kell szeretni. Különben kikezdi a türelmet. Nem való mindenkinek.
112. kisj
2021. márc. 12. 20:40

A tacsi a legcsodásabb kutyafajta a világon!

Az enyém után a mai napig fáj a szívem, pedig már több mint 20 éve hogy elpusztult.

2021. márc. 12. 19:47
Türelem
2021. márc. 12. 19:45
Az anya nélküli állatkölykök eléggé kiboritóak. EMlékszem, jelen macskánk a Picike is milyen fárasztó volt kiskorában, most meg a világ legelbűvölőbb teremtménye.
2021. márc. 12. 19:32

Amikor elhoztuk a kutyánkat 7 éve, pár nap múlva el kellett utaznom külföldre munkaügyben. A párom minden este felhívott világvége hangulatban, hogy ő nem bírja, nem neki való a kutyatartás, vigyük vissza, vagy ajándékozzuk el. Mindezt úgy, hogy az ő ötlete volt, hogy kutyánk legyen. Órákig nyugtattam, alig vártam, hogy hazaérjek, és átvegyem tőle a kutyát. Az áttörést nála az első fütdetés hozta, amikor látta, milyen kis védtelen lényért lettünk felelősek. Az első egy évben piszkosul lefárasztott minket, volt olyan, hogy kínunkban már a felmosómopot emelgettük neki, hogy lefáradjon🙂

Azóta a párommal elválaszthatatlanok, imádjuk a kutyát, és azt hiszem, ő is szeret minket.

Minden kezdet nehéz. Adj még egy kis időt magatoknak, és ha nem változik semmi, keress neki egy megfelelő gazdit.

108. Reverie (válaszként erre: 107. - Timycat)
2021. márc. 12. 19:25
Azt írom, hogy nem vagy tisztában semmivel. Nem ilyen egyszerű ez.
107. timycat (válaszként erre: 106. - Reverie)
2021. márc. 12. 18:32
Azt írod 6 hónapja dolgozol 8 ember helyett, kimerült vagy. Valóban átgondolt dolog ilyenkor bevállalni egy kiskutyát. 👏
106. Reverie (válaszként erre: 103. - Timycat)
2021. márc. 12. 18:29

Nem vitatkozom, fogalmad sincs az életkörülményeinkről vagy bármiről. Ha te nem tartod jó ötletnek, hogy videókból vagy könyvből tanulj a kutya neveléséről, akkor ne tedd. Nyilván nekem sem a szentírás volt, de adott támpontokat. Egészen másfajta kutyáim voltak eddig, érdekelt, hogy milyen egy tacskó, milyen nevelési módszerek vannak és rengeteget tanultam is ebből.


Andi, nem, dehogy. Az kicsit több, mint 2 hét múlva esedékes.

105. Regin_a (válaszként erre: 1. - Reverie)
2021. márc. 12. 18:27

Bármilyen segítséget, jótanácsot, leszidást szívesen fogadok."

Kis kölyök még, ilyenkor a saját rendetlen életét éli. Légy türelemmel, majd lenyugszik és hozzád idomul

Szegény kutyácskámm megrágott mindent amikor alig volt pénzem. Nem kicsit lettem rá mérges, azóta is sajnálom

Takaritottam is eleget után, merthogy városi lakásban élt

Pár hónap és rendben volt minden. Én 2 hónaposan kaptam Romániábol törzskönyvvel, de semmi oltása nem volt


Szoval nyugi "megjön" majd az esze

104. andi6020 (válaszként erre: 102. - Reverie)
2021. márc. 12. 18:11
Remélem sétálni még nem mentek vele.
103. timycat (válaszként erre: 101. - Reverie)
2021. márc. 12. 18:11

Nem személyeskedés. De amit leírtál hogy készültek rá az nettó ostobaság.


Pláne így, amivel most feltetted a pontot.

102. Reverie (válaszként erre: 98. - Simple)
2021. márc. 12. 18:09
Köszönöm, igen, tanultam ebből.
101. Reverie (válaszként erre: 100. - Timycat)
2021. márc. 12. 18:08

Nem tudom, milyen alapon személyeskedsz. Kb. 6 hónapja 8 ember munkáját próbálom elvégezni, mert a vírus miatt mindenki kidőlt a cégnél vagy elbocsátották. Mellette háztartást vezetek. Van szabadidőm, mielőtt felhozzuk ezt is, járok futni reggelente, este hosszú séta, de idegileg teljesen kész vagyok. Azt hittem, jobban fogom bírni, vessen meg bárki, hogy hibáztam, hogy alulértékeltem azt, amivel egy kiskutya jár.

Az összeg nagyon jelképes volt, a körülményeit elnézve pedig nem kenyérre kellett neki. Ezt a részt pedig tisztáztuk már, szóval nem kell mégegyszer leírni, hogy veregesd a melled.

100. timycat (válaszként erre: 67. - Reverie)
2021. márc. 12. 17:57

Amennyire tudod?


Van tk? Gondolom nincs. Van chip? Gondolom az sincs. Minden oltás megvan? 7 hetesen biztos nincs?

Max 5 számjegyű volt a vételár? Tuti

Szerződés, számla volt? Biztos nem.


Tipikus szaporító.


Volt régen 2 tacsink is. A tacsik sem "nehezebb" kutyák a többinél.


A "mi" tenyésztőnk (nem tacsi, de kistestű) 13 hetesen adta oda a kutyát (oltva, chippelve, tk-vel), de csak mert már könyörögtünk érte, hogy könnyebb legyen hozzánk szocializálni. Egyébként 16 hétig szokta a mama mellett tartani a kutyusokat. Szerződés, számla és borsos vételár. De azt kaptuk - sőt sokkal jobbat - mint amire számítottunk.


Az hogy 7 hetesen elhoztad és meglepődsz hogy mivel jár egy kiskutya egyértelműen azt jelenti, hogy nem, nem készültetek fel. Hogy 2 hét alatt kidőlsz egyenesen vicc.

Én tizenéve kelek hajnalok hajnalán, tavasztól őszig pedig éjszakánként többször is a cicuskák miatt. Én kértem, kívántam őket, ők meg ilyenek.

99. simple (válaszként erre: 98. - Simple)
2021. márc. 12. 17:49
Ja és a tenyésztő egészségi garanciát is vállal.
98. simple (válaszként erre: 97. - Reverie)
2021. márc. 12. 17:48
Legközelebb erre azért figyelj majd oda, főleg mert egészségügyi problémák is előkerülhetnek emiatt. Egy tenyésztő garantáltan szűreti a kutyáit, és odafigyel, hogy csak egészséges kutyákat hozzon létre. Szaporítóknak minden mindegy, csak legyen kutya, ebből van a rengeteg idegbeteg, testileg roncs kutya. :( Nem szabad őket támogatni, nem szabad tőlük kutyát venni.
97. Reverie (válaszként erre: 96. - Simple)
2021. márc. 12. 17:06
Igen, elég valószínű. Leginkább amiatt, mert 7 hetesen (oké, majdnem 8, de a tv. az tv.) odaadta a kutyát. Sajnos, én is tájékozatlan voltam ezek szerint.
96. simple (válaszként erre: 86. - Reverie)
2021. márc. 12. 16:15
Szaporítótól vettél kutyát. Andi nagyon jól leírta a dolgokat. Amúgy nem is vehettél volna kutyát úgy, hogy nincs benne chip.
95. Reverie (válaszként erre: 94. - Pasionella)
2021. márc. 12. 14:59

Igen, ezzel tisztában vagyok.


Este leülök és megbeszéljük a férjemmel, de én is erre hajlok. Ahogy nekünk, úgy neki is szokatlan lehet ez az új helyzet. Talán tényleg csak kimerültünk kissé. Meglátjuk. :)


Tényleg nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Kedvesek vagytok!

94. Pasionella (válaszként erre: 93. - Reverie)
2021. márc. 12. 14:52

Na de azt azért ne feledjük, hogy az előző kutyáid nem mostanában voltak kölykök... szóval az is lehet az idő megszépített már mindent és elfelejtetted mire képes egy kölyök :-)

Szerintem adj még magatoknak időt, nem fogod megbánni.

93. Reverie (válaszként erre: 91. - Pasionella)
2021. márc. 12. 14:45
Igen, tényleg aranyos és bújós tud lenni, de a nevelésben azért feladja a leckét. Eddig ezek szerint kifogtam, hogy nagyon együttműködő és könnyen kezelhető kutyáim voltak.
92. Reverie (válaszként erre: 87. - Andi6020)
2021. márc. 12. 14:42
Igazad van is, valóban. Oltási könyvet kaptunk és a szükséges oltást és féreghajtásokat megkapta, azóta pedig velünk is volt orvosnál, aki szintén oltotta és féreghajtás is volt. Az összeg, amennyiért elhoztuk, elég jelképes volt, és tényleg úgy vettem észre, hogy szereti őket. Jól ápolt, kedves és nyugodt kutyái voltak.
91. Pasionella (válaszként erre: 89. - Auróra2010)
2021. márc. 12. 14:33
Abban viszont egyetértek, hogy az egyik legmakacsabb fajtát választották és amihez a legtöbb türelem kell :-)
90. Pasionella (válaszként erre: 89. - Auróra2010)
2021. márc. 12. 14:32
A szemét tacsi azért olyan mert nem nevelték. A legtöbb tacsi tündéri szeretet éhes bújós imádni való cukiság, olyanok amilyenné nevelik őket.
2021. márc. 12. 14:27

Lehet hogy nem tacsit kellene választani hanem mopszot vagy schnauzert. Azok nagyon kedvesek és aranyosak.

Azért irom, mert ismerek egy szemét tacsit, és a másik kettőt is, de azok tündériek.

2021. márc. 12. 14:22
Lehet.
87. andi6020 (válaszként erre: 86. - Reverie)
2021. márc. 12. 14:20

Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Meg sokan mások sem.

A chip 4 hónapos koráig ráér, de ez csak abban az esetben igaz, ha a kutya addig nem cserél gazdát.

8 hetes kor alatt (gondolom már unod, hogy mindig ezt írom), és chip nélkül nem lehet kutyát eladni.

Ha tenyésztőtől veszed, akkor kapsz törzskönyvet a chippelt kutyád mellé, aki többszöri féreghajtással, és korának megfelelő oltásokkal is rendelkezik.


Rengetegen azért árulnak kutyát chip nélkül, mert nem akarnak rá költeni. Ahogy a tartásra, és az oltásokra sem.


Gond az van. Rettenetesen nagy. Az összes szaporítót lőném fel a Holdra.

De sajnos amíg igény van rá, meg fognak élni ebből.

86. Reverie (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2021. márc. 12. 14:03
Nem, nem volt benne chip, ez kezdetben, ahogy elkezdtem keresni a lehetséges kutyát, engem is zavart. Aztán láttam, hogy rengetegen vannak, akik úgy árulnak kutyát, hogy nem intézik el a chipet és azt gondoltam, végül is 4 hónapos koráig megkaphatja, nem lényeges ez ennyire. Mivel a hölgy is normális és kulturált volt, a kutyák szépen tartottak és egészségesek, ezért minden gyanakvásunk elmúlt. Úgy mentünk oda, hogy ha gond van, még mindig mondhatunk nemet (épp a szaporítók miatt). De nem volt gond.
85. Pasionella (válaszként erre: 83. - Andi6020)
2021. márc. 12. 14:01

Mert kiköveteli magának :-D annyira erőszakos, hogy eléri, hogy leálljak vele vitatkozni :-)

Engem is jobban érdekelne a kutya, azért olvasom mindig és mindig Lávliba botlok bele ha akarok ha nem :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook