Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit gondolsz, létezhet béke és szeretet a világon? fórum

Mit gondolsz, létezhet béke és szeretet a világon? (beszélgetős fórum)


111. ec63a7fc29 (válaszként erre: 109. - 0c97fbb607)
2007. jún. 2. 16:01

Milyen bonyodalmak?


Mindenhol béke és szeretet? Nem olyan rossz az!

2007. jún. 2. 15:45
Igen létezik.Csak sajnos a mai világban,országban nagyon kevesen tudják,hogy mit jelent aza a szo,hogy béke és szeretet.
109. 0c97fbb607 (válaszként erre: 105. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 30. 22:30
....Ha sok ilyen kis szűk kör összeérne, akkor lehetne......na abból kezdődnek a bonyodalmak!:)))
108. ec63a7fc29 (válaszként erre: 107. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 27. 11:31
Amitől ugye jó, ha minél messzebb kerülünk valahogyan...
2007. máj. 27. 09:19
Igen és létezik is. Csak hát ezzel egyidőben van háború, kegyetlenség is a világon.
2007. máj. 12. 10:33
Messze vagyunk tőle.De kis közösségekben létezik,ez is valami.De nagyok a falak,amiket építünk magunk köré idegenekkel szemben.És sok az előítélet.Talán a sok csalódás az oka,és könnyebb elbújni,van közömbösnek lenni,mint szeretettel fordulni mások felé.Sajnos ez rám is vonatkozik.
2007. máj. 9. 05:43
Létezhetne. Ha mindenki akarná. De amíg nem, addig csak ameddig a szeretetem elér, abban a szűk körben lehet béke. Ha sok ilyen kis szűk kör összeérne, akkor lehetne. Rajtam és rajtad múlik, hogy akarjuk-e.
2007. máj. 9. 01:12

SZERINTEM MÉG VALAHOL VAN BÉKE ÉS SZERETETT AHOL MÉG NINCSEN CIVILIZÁCIÓ,ÉS MÉG NEMJUTOTT EL HOZZÁJUK AZ ÁRMÁNYKODÁS!!!!

VALAHOL AZ ŐSERDŐ JÓ MÉLLYÉN,CSAK RÁJUK NE TALÁLJANAK SOHA ADDIG JÓ NEKIK.

103. Kecskeprosztata (válaszként erre: 102. - 5464505f6a)
2007. máj. 7. 20:07

Nem igazán értelek. Nem mondtál hülyeségeket, de nem indokoltad meg azt, hogy miért tartod szükségesnek a háborúkat.


Mire *jók*? Miért lenne rossz, ha nem lennének?

102. 5464505f6a (válaszként erre: 97. - Kecskeprosztata)
2007. máj. 7. 17:03

A Föld vagyona a népesség ~5%-nak a kezében van.Ezek az emberek tartják a kezükben a világot(egy kis hatalmi csoport).A fegyverkereskedelem a legnagyobb üzlet a viilágon.Meglepö módon elöfordul,h ezek a cégek valamilyen kapcsolatban állnak ezzel az 5%-al.A löfegyvereknek ha jól tudom van szavatosságuk.Mit fognak ezekkel csinálni?Megsemmisiteni?Kilöni?És háború nélkül mi lenne ezekkel a cégekkel?Na nem mintha sajnálnám öket.

A háborúkat gazdasági fellendülés szokta követni(pl:Magyarország 2világháború között,világháború után Japán stb).


Amúgy a népességszabályozással kapcsolatban nem feltétlen az iraki háborúra gondoltam,hanem anno,amikor bizony rengetegen elestek egy háborúban és haltak meg annak következményeiben(éhinség,járványok).

De!Ha már Közel-Kelet!A világgazdaságát az olaj tartja egyben.Miért folyik az iraki háború?

2007. máj. 6. 17:34
Szerintem a legnagyobb akadalya a bekenek es a szeretetnek a vilagon , hogy tul sokan vagyunk ! Az emberiseg 2/3-a ehezik ! Marpedig , ha ehes az ember , nem igen környekezik a bekes , szeretetteljes gondolatok.
2007. máj. 6. 17:22
Ameddig ember él a Földön, addig nem.
2007. máj. 5. 10:11

Szerintem a béke és szeretet úgy egységesen, ott dől meg, hogy mindenkinek más jó. Ami nekem jó, az lehet, hogy neked éppen rossz.

Van a mondás, hogy "A pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve.".

Maximális jóindulattal is lehet nagyon ártani a másiknak. És pont ezek miatt nem valósulhat meg szerintem az állandó béke és szeretet.

98. 'szti (válaszként erre: 95. - 0c97fbb607)
2007. máj. 5. 06:44

ezzel teljesen egyetértek, először az egyénnek önmagában kell megtalálnia, megteremtenie a békét, azután a közvetlen környezetében, majd a tágabb környezetében és így tovább

ha majd minden ember erre törekszik, akkor béke és szeretet lesz

hogy ez mikor következik be? soha

97. Kecskeprosztata (válaszként erre: 55. - 5464505f6a)
2007. máj. 5. 06:27

Szükség??? Dehogy van szükség.


Katonákra pont annyi szükség van mint bűnözőkre. Semmit nem tesznek hozzá a világgazdasághoz. Persze a fogyasztást növelik, biztos van, amikor egy-egy országnak épp ez kell, nem vagyok gazdasági szakértő. De bármilyen tetemes összegről is van szó, az összes háború költsége nem teszi ki a világgazdaság 2%-át(az iraki háború kerül tokkal vonóval együtt a GDP-jének 2%-ba az usának, pedig ő nem spórol, az EU vagy főleg Japán hadikiadási sokkal alacsonyabbak). Nyakam merném rá tenni, hogy ezt nyugodtan meg lehetne spórolni a világgazdaság összeomlása nélkül. Amúgy meg a kiadás és termelésnövekés elérésére sokkal humánusabb mód űrtávcsövek meg mágnesvasutak építése.



Vagy nem gazdaságilag értitek? Több embert visz el a rák, mint a háborúk, szóval populációszabályzásnak sem túl hatékony.


Akármilyen naiv hippidumának tűnik, ez az igazság, a háborúk tökéletesen feleslegesek, egy kis hatalmi csoport aktuális érdekeit szolgálják, és szolgálták mindig.


Persze nem tagadom, a technikai fejlődést sokszor megugrasztják, de tudjátok mit? Engem nem zavar, ha az ionhajtőműves trolibusz 30 évet késik, mert elmarad a III. világháború....


(zárójeles zárógondolat: hogy lehet egyáltalán az atomkorszakban a háborúkat éltetni?)

96. pp (válaszként erre: 94. - Hoppjuliska)
2007. máj. 5. 01:08

"a pénz kell ugyan, szükséges rossz"


De jó, hogy ezt írtad! Épp ma gondolkodtam rajta, hogy ez mekkora baromság! Te sem tudod miért írtad, csak azt hitted jól hangzik, mi?


"de mennyi negatívumot vonz magával"

Mondj már pozitívumot!

95. 0c97fbb607 (válaszként erre: 94. - Hoppjuliska)
2007. máj. 3. 14:42
Kimondtad a lényeget!A világot a kezdetektől fogva a hatalom és a pénz irányítja!Ha lekicsinyítjük ,akkor a családot is....és amíg egy egy családban,vagy csoportban nem a béke,a szeretet dominál,addig mit is várunk a világtól????
94. Hoppjuliska (válaszként erre: 84. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 3. 14:36

apám! ezt jól megmondtad! a szívemböl beszéltél!nagyon igazad van!

elösször a családban legyen béke és szeretet, aztán kinyithatjuk az ajtót!és tolerancia, türelem!

az a baj, hogy nagyon sok ember már nem tudja mi az hogy szeretni. az embertársunkat. mindenki már a pénz szereti elösször, aztán a pénzt, és a pénzt, majd valahol az embereket.és a pénz kell ugyan, szükséges rossz, de mennyi negatívumot vonz magával.

93. mazsi-drazsi (válaszként erre: 91. - 5464505f6a)
2007. máj. 2. 18:53

És ha csak "béke és szeretet"lesz,akkor mi lesz?

Dögunalom.

Szerintem pont azért értékeljük a jót, mert van rossz.

Úgy gondolom eleve bennünk van a rossz is, olyan embert nem ismertem még, aki csak jó lett volna.

És attól még, hogy van Isten, vagy szerinted nincs, a jó és a rossz ugyanúgy jelen van bennünk. Legfeljebb a hívők jobban törekszenek a jóra, de még ez sem igaz így. Sok nem hívő ismerősöm van, aki nagyon jó ember és van példa az ellentetjére is.

92. 5464505f6a (válaszként erre: 91. - 5464505f6a)
2007. máj. 2. 15:33
jav.:máshogy lesz=másként látom a dolgokat
2007. máj. 2. 15:30

Én nem itélem el,egyszerüen csak nem hiszek benne.De nem állitom,lehet,hogy késöbb valami nagyon megváltozik bennem és máshogy lesz.

Mire derül fény? És akkor miért nem lesz több bün?Ésmost akkor mindenre fény derül vagy mkinek magának kell rájönnie??? És ha csak "béke és szeretet"lesz,akkor mi lesz?

2007. máj. 2. 14:48

Bár sokan elítélik Isten személyét, én mégis is úgy gondolom, hogy valós személy, s amilyen szeretet Ő ad, olyat nem tud senki adni.. tapasztalom...

majd egyszer eljön az ítélet nap, amikor mindenre fény derül...s nem lesz többé a világban bűn..de ahhoz, hogy ezt megélje ki-ki, ahhoz tenni is kell...nem elég csak a szél-csap beszéd...amíg bűn van mindenki életében, nem jöhet létre teljes mértékben a béke és zseretet..

89. 5464505f6a (válaszként erre: 88. - Tonanoji)
2007. máj. 2. 14:42
És elárulod,h ez szted hogy valósul meg? Mi kell ahhoz,hogy "ne legyen bün"? De légyszi ne azt válaszold,hogy majd ha mindenki rájön,hogyx az emberi szeretet...
2007. máj. 2. 14:36
Én úgy gondolom létezhet, de amíg bűn van a világban, emberek életében, nem valósulhat meg teljes mértékben...de ne feledjétek, ami késik nem múlik...
87. 5464505f6a (válaszként erre: 85. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 2. 14:30
"de nincs saját véleményük, gondolatuk. " -ahogy látjuk most is,az emerek 97%-ának nincs is!Hogy létezhetne-e kizárólag?Nem.
86. 0c97fbb607 (válaszként erre: 83. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 29. 13:55
Köszönöm!
85. mazsi-drazsi (válaszként erre: 84. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 29. 13:36

Egyetértek azzal, hogy mi alakítjuk az életünket egy bizonyos határig.

Amit én firtatok az az, hogy mitől jó a jó?

Létezhetne-e kizárólag csak béke és szeretet a földön egységesen?

Tudnánk-e értékelni, ha mindenki békés és szeretet teli lenne?


Egyénenként én is sok kedves, békés embert ismerek, tehát létezik béke és szeretet a világon.

84. ec63a7fc29 (válaszként erre: 83. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 29. 13:21

A saját kis világomat én "gyártom". A családom békességben él, szeretik. Nincs mindig minden rendben, de jól tudunk tolerálni. Igenis a saját kis világomban nekem fontos a béke. Ha kilépek, viszem magammal a békét. Mások sem tiltakoznak ez ellen. Ha sokan élnének békességben magukkal, a környezetükkel, győzhetnének.


Aki hozzánk jön vendégségbe, megkapja ugyanezt, s viheti magával. A titka: türelem, feltételek nélküli szeretet, amibe belefér jó sok humor. Nekem így kerek a világ.

83. mazsi-drazsi (válaszként erre: 79. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 27. 22:41

Fantasztikus irodalom. Régen olvastam, ez maradt meg bennem: az embereket gyártják, előre megtervezik milyenek legyenek,vannak társadalmi szintek eleve eltervezve. Mindenkit boldognak gyártanak.

Mindenki elégedett, kedves, de nincs saját véleményük, gondolatuk. Igazából, bármilyen boldogok, nem igazi bolgogság ez, csupán egy mesterséges világ. Ahhoz, hogy valós érzéseik legyenek, meg kellene tapasztalni a rosszat is.

Dióhéjban ennyi.

82. mazsi-drazsi (válaszként erre: 78. - 5464505f6a)
2007. ápr. 27. 22:25
bocs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook