Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) fórum

Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
34. emagdi (válaszként erre: 27. - Kft)
2007. jan. 11. 21:28

igazad van a kombinálás veszélyességével, a gond csak ott van, hogy ha ugyanezt a patikában veszem, akkor sem okít ki a gyógyszerész, hogy "nehogy bevegye XY más termékkel".

egyébiránt én kb évente kétszer megyek csak a patikába, szóval nem igazán érint ez a probléma annyira közvetlenül. de pl tegnap az egyik macskám elvágta a lábát, és tök jó lenne, ha mondjuk a tescoban is tudnék venni betadint(mert oda amúgy is megyek bevásárolni és 0-24 órában nyitva), és nem kellene ezért a patikába elmenni (tudom, hogy igazán tarthatnék amúgy itthon, dehát van amikor elfogynak a dolgok, és nem pótolja azonnal az ember).néhány esetben jól jöhet, hogy mondjuk nem kell 39 fokos lázzal elmenni a város másik felébe az ügyeletes patikába, ha netán az ember hétvégén, vagy este betegszik meg.

33. 7130b15964 (válaszként erre: 32. - 4912cc9864)
2007. jan. 11. 21:02
Öööö, én nem kergetlek, mielőtt még üldözési mánia lenne urrá rajtad:)))))
32. 4912cc9864 (válaszként erre: 31. - 7130b15964)
2007. jan. 11. 21:00
Mi mindenhol megtaláljuk egymást:))
31. 7130b15964 (válaszként erre: 30. - 4912cc9864)
2007. jan. 11. 19:42
A hírek szerint sincs nagy tolongás, van olyan megye, ahonnan még telefonon sem érdeklődött senki. Egyelőre még mindenki kivár, hogy mi sül ki az egészből.
2007. jan. 11. 18:21
Sziasztok. Én nem vettem meg a gyógyszereket, mert gyanakszom arra, hogy mégsem fogják csak receptre adni, szerintem ez kamu... A másik ami engem érdekelt, hogy azt mondjk , a Benzinkutakra is be fog törni a "patika" TAPASZTALATOM, MERT ÉN OMV KÚTON DOLGOZOM, A HUGOM SHELLES s van másik cégtől is ismerősőm, hogy nagyon sok benzinkut nem fogja azt vállallni, hogy gyogyszert áruljanak. Nem éri meg
29. 5464505f6a (válaszként erre: 24. - 7130b15964)
2007. jan. 11. 18:17
Nem azért született ez a rezolúció(sem),h az egyszeri embernek jobb legyen...És ezt akárhogy is nézzük,politika,nem lehet szeparálni.Azért,mert nem íruk ide neveket,még az.
2007. jan. 11. 18:08
A fenébe, már nem lehet kapni Quarelint, felvásároltak minden készletet. Gyerekkorom óta szedem fejfájásra. A fene vinné el azt, aki kitalálta, hogy mostantól receptre megy csak.
27. kft
2007. jan. 11. 18:02
anita72. én is láttam , van azon olyan ,amit ha összekombinál a páciens,komoly baj is lehet belőle.mindennek meg kellene lennie a saját helyén,ahova való.az meg ,hogy a gyógyszerész a maga malmára hajtja a vizet....hát Istenem....ki nem??nekem ez mindegy,de szakember dolga,azért tanultak hosszú évekig.ez a véleményem,bocs,hogy nem értek egyet.azért nincs harag.
26. emagdi
2007. jan. 11. 16:17

Én abszolút támogatnám, hogy az alapvető fájdalomcsillapítókat, fertőtlenítő szereket benzinkutakon és hipermarketekben is lehessen kapni.


a gyógyszerészek leginkább azért harcolnak nagyon, hogy ezek a termékek kikerüljenek a kizárólagos hatáskörük alól, mert ezeken a termékeken nagy az árrés, és így jelentős piacot vesztenek.

jöhet bárki azzal, hogy a gyógyszerész szaktudása milyen nagy. Biztos így van, de nekem még soha az életben nem mondott egy gyógyszerész sem semmilyen tanácsot, vagy nem kérdezte meg, hogy azon kívül még milyen gyógyszereket szedek, amit éppen vettem. Annyi volt az eddigi legszakmaibb kérdése, hogy 10db-os vagy 20db-os aszpirint kérek-e.... Mert az a helyzet, hogy egy sor gyógyszer árusításához bizony semmilyen szaktudás nem szükséges! A mellékhatásokról, és egyéb tudnivalókról több oldalas tájékoztatót adnak úgyis mindenhez, akit érdekel, az elolvassa, akit meg nem érdekel, az arra is tojik majd amit a gyógyszerész mond.

Másrészt: NEM arról van szó, hogy ezentúl csak a benzinkúton lesz aszpirin, tehát aki szaktanácsot szeretne kapni a fájdalomcsillapítójához, vagy a sebhintőporhoz, az továbbra is megteheti ezt a patikában!!! Pont ez a lényeg, hogy hadd döntse már el az ember, hogy hol veszi meg ezeket a szereket.


Amúgy egy sor olyan dolog kapható a hipermarketekben, amihez szintén szakértők kellenének, ha jobban belegondolsz, pl hypo és egyéb vegyszerek.... ezeket sem lehetne a tudatlan vásárlóknak csak úgy odaadni, hanem egy vegyésznek kellene kiadnia, és elmagyarázni, hogy mit mivel nem szabad összeönteni. (mert a vegyész is komoly szakma) LOL:)))


amúgy az "őskorban" a benzint is a patikákban árulták (ezt csak érdekességképpen).

2007. jan. 11. 16:04
Láttam a listáját a gyógyszertáron kívül is árusított gyógyszereknek. Általános fájdalom és lázcsillapítók, vitaminok, kenőcsök, orrsprayk stb.lesznek kaphatók. Ezek közül már többfélét drogériákban is árusítanak, úgyhogy nagy változás nem lesz.
24. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - Kft)
2007. jan. 11. 15:52

Általában a gyógyszertárban sem magyaráznak, hacsak nem kéred. Felnőtt emberek vásárolnak, vállalják a felelősséget, hogy mit vesznek. Egyébként a gyógyszerész sem tudja, hogy ki mit tart otthon a házipatikájában és mivel fogja összevegyíteni az éppen vásárolt gyógyszereket miután hazamegy.


De nem kötelező benzinkútnál vásárolni, lehet majd választani:)


Pl. nálunk van úgy, hogy a kb. 5 gyógyszertár közül pont egy olyan ügyel, ahová csak autóval lehet éjjel eljutni, még járda sincsen arra és nagyon messze van a préri közepén egy lakott területen kívüli ipari park mellett. Az 5 benzinkút közül bármelyik sokkal közelebb van, mint az a gyógyszertár. Egy lázcsillapítóért biztosan nem mennék el odáig, hanem veszek egy számomra ismertet, nem kell hozzá semmilyen magyarázat.


Ilyen esetekre találták ezt ki. Illetve arra, hogy egy sima bevásárlás közben is meg tudj venni bizonyos általában használt, közismert gyógyszereket, anélkül, hogy külön gyógyszertárba mennél. De ez nem jelenti azt, hogy nem mehetsz gyógyszertárba, ha te oda szeretnél menni, mert kérdéseid vannak, amire csak a gyógyszerész tud válaszolni.

23. kft
2007. jan. 11. 15:26
csak gyógyszertárban engedném,abszolút helytelen,hogy máshol is lehet kapni. káros,ártó kölcsönhatásról,mellékhatásról is kellene tájékoztatni,de ki fogja ezt pl. a benzinkútnál megtenni?a benzinkutas 8 osztállyal+egy tanfolyammal?felelősséget ki vállal,ha valaki kettő egymást ütő gyógyszert vesz be-akaratlanul-
22. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - Dee)
2006. okt. 27. 22:07
Köszi! Neked is!:)
21. dee
2006. okt. 27. 22:04
itt fejezzük be!Jó éjt!
20. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - Dee)
2006. okt. 27. 22:02

Ha bármikor kiszolgálnának és nem kellene köhécselő betegek között egészségesként 10-15 percig ácsorognom, akkor nem lenne semmi gond.


De amíg 8 előtt ki sem nyitnak, illetve 6-7 körül bezárnak, addig jobban szeretném, ha akár a Tesco/Cora/Auchan és a többi kereskedő is kapna engedélyt, ha megfelelő kiszolgálást tud biztosítani.


És kösz a biztatást, de pl. egy sebhintőporhoz, Voltaren krémhez nekem semmilyen tanácsra nincs szükségem, ezt nagyképűség nélkül állíthatom.


Ja, és lehet, hogy olajat nem árulnak a motorba, de pl. ránctalanítókrémet azt igen:))

19. dee
2006. okt. 27. 21:49

Azért továbbra is járj inkább patikába és kérj tanácsot vagy tedd szóvá ha nem tájékoztatnak.

Akkor is gyógyszert a patikából,benzint a benzinkútról.A gyógyszerész se fog olajat árulni a motorba.

18. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Dee)
2006. okt. 27. 21:39

Ez a gyártó és a vevő ügye, még akkor is, ha patikában veszed, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy félretájékoztattak a patikában (ez meg szinte kizárt). Egyébként meg a jobb patikákban annyian vannak, hogy csak akkor kérdeznek, ha tanácsot kérsz, esetleg, ha ismernek.


Nem egy nagyon jó patikában jártam már. Sosem mondtak mást mint az árat, ha vénynélkülit kértem és nem kértem a tanácsukat. És ezzel nincs is semmi bajom.

17. dee
2006. okt. 27. 21:35
Én ezen nem vitázok,csak leírtam a véleményemet.Ne engem győzz meg,az embereket.De mi van akkor ha vesz valaki a benzinkúton egy fájdalomcsillapítót amitől bevérzik a gyomra és meghal.Kinek a felelőssége?Azért jobb ha a patikában rákérdeznek erre vagy a cukorbetegségre.
16. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Dee)
2006. okt. 27. 21:30

Nem is vonom kétségbe a gyógyszerészek szaktudását. Nagyon is fontos dolog és nem egy-két nap alatt elsajátítható, meg aztán naprakésznek sem könnyű lenniük.


Viszont a két dolog nem ugyanaz.


Ha bemegyek a patikába és kérek vénynéküli készítményt, akkor odaadják és megmondják mennyi volt. Ha nekem történetesen csak erre van szükségem, akkor ezt BÁRKI meg tudja tenni, szakképesítés nélkül is. Ilyenkor nekem nem az ő szaktudására van szükségem, hanem kényelemre, vagyis arra, hogy bármikor különösebb utánajárás nélkül megkaphassam, minél több helyen.


Ha viszont olyan gyógyszerre van szükségem, aminek kiválasztásához segítséget igénylek vagy éppen orvos receptre írta fel, akkor megkeresem a patikákat.


Megjegyzem, Angliában legalább 15 éve van patika az egyik legnagyobb drogérialáncon belül, de egyes nagy áruházláncokban is. Gyakorlatilag úgy néz ki, hogy a sima polcokra kiteszik a vénynélkül is vásárolható, egyszerűbb készítményeket, míg a receptköteleseket pultnál kell kérni (mint a drága krémet, parfümöt), ahol gyógyszerész szolgál ki.


Teljesen jól működik. Így akár a nagybevásárlás keretein belül be lehet gyűjteni az ilyen-olyan készítményeket is.

15. dee (válaszként erre: 14. - 7130b15964)
2006. okt. 27. 20:57
Szerintem patika válogatja,hogy milyen a kiszolgálás.Nem kellene általánosítani.A gyógyszerész és az asszisztensek nem azért tanulnak ennyi évig,hogy a szerepét átvegye a benzinkutas és a boltos.Nem kellene erről sem elfelejtkezni.Gondolni kell továbbá a gyógyszerallergiára és a társbetegségekre.Nem mindenki szedhet minden vény nélküli gyógyszert.
14. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Juniperus)
2006. okt. 27. 20:46

Engem például kifejezetten zavar, hogy a boltban a sebtapasz mellett nincs ott (mert nem lehet még) a sebhintő, a fertőtlenítő stb. Arról nem is beszélve, hogy számos esetben előfordul, hogy az ember utazik, de nem cuccol magával mindent vagy olyasmi történik, amire nem számít. Engem egy darázs mart meg a nyáron, ezért egy tök idegen helyen meg kellett keresni az ügyeletes gyógyszertárat.


De előfordulhat egy váratlan fejfájás, hányinger, hasmenés stb. Én nem hurcolok magammal gyógyszert a táskámban, ha dolgozni vagy bevásárolni megyek és nagyon szeretném, hogy ha szükségem van rá, akkor bárhol megvehetném azokat a hétköznapi dolgokat, amikhez egyébként is csak annyit fűz a patikus vagy a szakasszisztens, hogy x forint.

13. zse pi
2006. okt. 25. 09:59

Én mostanában mindig magamat kúrálom, mert annyira "fantasztikus" az orvosom, hogy mindig ugyanazt a gyogyót írja fel, amikor beteg vagyok. Úgyhogy, ha jönnek a tünetek, akkor már nem megyek el hozzá, hiszen amúgyis recept nélküli gyógyszereket írna fel, hanem egyből irány a gyógyszertár, fluimucil, glükosept, orrcsepp, aztán kész!

Erre meg jó lenne a benzinkút is!

12. zse pi
2006. okt. 25. 09:55

Szerintem is jó ötlet, csak bizonyos korlátokkal. Miért ne vehetnék algopyrint, vagy orrcseppet egy benzinkúton? Ezeket sosem veszem receptre, és még egy gyógyszerész se kérdezte meg, hogy szedek-e mellé mást is, amivel összeférhetetlen lenne...

Persze az antibiotikum más kérdés, ezért írtam a bizonyos korlátokat!

2006. okt. 25. 08:36
Szerintem jó ötlet, hogy bizonyos -elemi- gyógyszereket patikán kívül is meg lehet vásárolni. Külföldi filmekben gyakran látni ilyen, és gondolom működő dolog.
10. 'szti
2006. okt. 25. 08:31

Tulajdonképpen már most is árusítanak vitaminkészítményeket, meg mindenféle kiegészítőket drogériákban is. Valószínüleg nekem továbbra sem a benzinkút fog eszembe jutni, ha fájdalomcsillapítóra lesz szükségem, bár én nem vagyok autós. Viszont az is igaz, hogy túl sok bogyót kapkodunk be, és így még többet fogunk. Külföldi filmekben lehet látni, hogy árulnak gyógyszereket a kutaknál, tehát máshol működik.

A patikusok védelmében: tőlem meg szokták kérdezni, hogy ismerem-e amit veszek, mindig ráírják az adagolást és ha kérdezek, készségesen válaszolnak.

Viszont azt utálom, ha a soronkövetkező a nyakamba szuszog, attól nem kerül később sorra, ha egy méterrel hátrébb áll.

2006. okt. 25. 08:17
teljes mértékben ellenzem. azért vannak a patikák, hogy gyógyszereket illetve gyógykészítményeket áruljanak. Aki máshol veszi meg és valami baja lesz, magára vessen. merthogy ugye benzinkúton hol tárolja a gyógyszert???? az élelmiszerek italok közt???? gyönyörű.... amúgy meg azért találták ki, hogy a magánkézben lévő patikákat tönkre tegyék. sajnos itt tartunk...
2006. okt. 3. 08:15
Egy nagy hülyeségnek tartom.Mindennek meg van a maga helye gyógyszert gyógyszertárba.Meg nem tudom most képzeljük el pl egy kútas fiút megkérdeznio hogy ez és az a gyógyszer jobb e vagy vmi ilyen kérdést.Nem tudom lenne e értelmes válasz.
7. Icus
2006. szept. 20. 19:35
Hát szerintem ettől nem fog lemenni a vény nélkül kapható gyógyszerek ára. Lehet, hogy nem is éri meg ezeket a készítményeket majd gyógyszertáron kivűl árulni. Én nagyobb városban lakom, városrészenkéntvan patika, a belvárosban talán 4 is van. A legközelebbi patika 500 méterre van és mégis egy jóval messzebbe, járok, mert ott kedvesek, segítőkészek, diszkrétek. Félnék gyógyszert, nem gyógyszertárban venni.
2006. szept. 6. 20:21

Szerintem jó ötlet.

A gyógyszertárban akámelyikben amelyikben voltam a gyógyszerészek úgy viselkednek mintha valami szent hely lenne. Mintha meg kéne attól hatódni hogy kiszolgálnak.

Tájékoztatást még soha nem kaptam, sőt volt hogy más gyógyszere miatt úgy kellett vissza mennem hogy ugyan írja már rá hogy mennyit kell bevenni és hányszor.

És el ne felejtsem nem mindegy hogy a vény nélküli gyógyszereket hol veszed, ha el megyek a szomszéd kisvárosba ami 5 km, visszajön a benzinpénz és még marad is egy 3000 Ft-os vásárlásnál mert itt annyival drágábban adják, ha lenne egy kis verseny kénytelenek lennének levinni az árakat.

5. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Nike)
2006. szept. 6. 20:13
Nálunk 5 benzinkút van, egy középen, kettő-kettő meg a város szélén, ezek valamelyikéhez bárki könnyen elsétálhat. Viszont van úgy, hogy a várostól kb. 2,5 km-re lévő Madarasteszkó gyógyszertára ügyel a prérin, ahová este csak autóval lehet kimenni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook