Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) fórum

Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
64. kft
2007. jan. 12. 14:48
:))) értem én.csak egy kis viccet akartam belevinni a dolgokba.a véleményem ettől függetlenül ua.előbb-utóbb úgyis rájöttök,hogy ebben az egészben nincs semmi ráció.
63. emagdi (válaszként erre: 62. - Kft)
2007. jan. 12. 14:29

szerintem e benzinkúton még mindig hamarabb cseréltetsz gumit, mint a patikában:)))

de a legjobb, ha egy hipermarketbe mész, ott MINDENT egy helyen megkapsz, általában posta is van, és nem kell 5 külön helyre menned:)))) pont ez a lényeg. és BÁRMIKOR mehetsz, mert azok bizony a vásárlók igényeihez igazodnak, és nonstop nyitva vannak, és nem számolnak fel extra díjat, ha éjjel 2-kor mész.


viszont: a patikában is árulnak egy sor olyan szert, ami nem oda való (mindenféle arckrémek, egyéb kencék, teák, stb.) ennyi erővel kérhetnénk, hogy a patika CSAK gyógyszereket árusítson, és tartózkodjon az egyéb kuruzsló termékektől.

62. kft
2007. jan. 12. 14:22
na,jó.akkor most én elmegyek a benzinkúthoz,veszek gyógyszert,utána elmegyek a patikába lecseréltetem a nyári gumikat,majd betérek a kisboltba és feladom a villanyszámlát.mert,hogy posta sem lesz állítólag mert minek.hát ez a valóság.meddig fog menni?
61. kft
2007. jan. 12. 13:58
számodra ennyire fontos ez a kérdés?tudod,hogy nem mi fogjuk eldönteni.jó,hogy elvitázunk rajta,de még olyan nem volt,hogy vélemények ilyen kérdésekben 100%-an találkozzanak egymással.úgy hallom,hogy még a szakmát is megosztja a kérdés.
60. DODICA (válaszként erre: 57. - Emagdi)
2007. jan. 12. 13:54

:)) Kis kíváncsi!:)


Röviden: Terezával (illetve azon vonal képviselőivel) értek egyet.


Aki vény nélküli gyógyszert vesz, annak bizony illik vállalnia azt a felelősséget, hogy be is szedi! Node azért alapból nem vagyunk saját magunk ellenségei, egy felnőtt ember el tudja dönteni (nyilvánvalóan bizonyos határokon belül!!), hogy mi kell neki a gyógyulásához.

Pl. ha kérek egy Nurofent (lázcsillapító szirup gyermekeknek), akkor nagyon is tudom, miért kérem, elolvastam a legelső alkalommal a használati útmutatóját, fel is fogtam!, majd ezek után "önkényesen" adagolom, ha szükséges. (Értem itt azt, hogy van otthon, s ha pont hajnali kettőkor kell, akkor elő merem venni, s be merem adni a gyerekemnek.) Node, ha nem lenne otthon... Akkor ugyan miért is lenne szükségem kizárólag a gyógyszertárra ahhoz, hogy ezt beszerezzem? Mivel másabb, ha ugyanezt a sarki éjjel-nappaliban/benzinkútnál/ "bánomisénhol":) beszerezhetem?

Feltételezem persze, hogy mielőtt vki saját kútfőből nekiáll gyógyszert vásárolni (már amit így megtehet), előtte már hallott róla orvostól is. (Szokásuk ilyesmiket javasolni:) Vagy gyógyszerésztől, akik nem egyszer tényleg jobban értenek a különféle gyógyszerek összepárosításához, mint maguk az orvosok.


Ha valaki amiatt lenne beteg, hogy benzinkútban veszi a gyógyszert és nem gyógyszertárban (ebben én nem nagyon hiszek, de ezen se lepődnék már meg), hát, az valamit nagyon elrontott. Ismerte a vásárolt terméket? Elolvasta rendesen a használatát? Ténylegesen önhibáján kívül ártott magának? Felelősség... Magunkért ne lennénk felelősek? Én hiszem, hogy nagyon is okosan vásárolnak majd az emberek gyógyszert gyógyszertáron kívül is, hozzá értő módon. Azt se gondolom, hogy ettől drasztikusan megnőne a gyógyszerfogyasztás. Aki szedni akarja, az így is- úgyis fogja, aki meg nem, az nem. Ez az egész csak egy újfajta, nálunk még szokatlan lehetőség, amivel lehet vagy nem élni.

Mivel nem a "veszélyes" gyógyszerek kerülnének ki a patikákból (nagyon helyesen!), én nem látom, miért ne működhetne jól ez a rendszer, miért ne lehetne bízni társadalmunk tagjaiban, hogy tudják, mit miért vesznek?

Megjegyzem, egy időben a tápszert is csak gyógyszertárban lehetett beszerezni, ma meg már...

59. emagdi (válaszként erre: 58. - Kft)
2007. jan. 12. 13:49

most MÉG. gondolom félnek tőle, hogy fog ez működni a gyakorlatban.

de ha kialakul a végleges rendszer, akkor hidd el, hogy mindenhol fogják forgalmazni, mert a vásárlók keresni fogják.

58. kft
2007. jan. 12. 13:48
most olvastam,meg láttam a hírekben,hogy állítólag az ország össz. területén alig van 30 benzinkút,aki vagy ami vállalkozna gyógyszerek vagy annak nem minősülő készítmények forgalmazására.
57. emagdi (válaszként erre: 56. - DODICA)
2007. jan. 12. 13:32
na de mi a Te véleményed?:)) (visszapörgettem a topikot, de nem láttam, hogy írtál volna)
56. DODICA
2007. jan. 12. 13:30
A saját véleményem helyességében! :))) Számomra... ugyanis azt támasztotta alá.
55. emagdi (válaszként erre: 54. - DODICA)
2007. jan. 12. 13:18
nem. miről győzött meg?:)
54. DODICA
2007. jan. 12. 13:10
Látta valaki közületek Juszt László erről szóló riportját? Elég meggyőző volt...:)
2007. jan. 12. 12:50

Aki nagyvárosban él, az el se tudja képzelni, milyen nehézségekkel kell megkjüzdenie egy vidéken élő, gépkocsival nem rendelkező emberkének, ha pl. migrénje támad hétvégén.

Nekem a Börzsöny egyik kis falujában van egy házam, szüleim ott élnek. Van házipatikánk, de ha hirtelen kellene egy Saridonért elmenni teszem azt vasárnap, bizony Vácra vagy Esztergomba kellene elbumlkizni, minimum 2 átszállással, és egy egész napos utazgatással.

Ha az ember benzinkútnál vagy hipermarketben veszi meg a szokásos elsősegély-nyújtó gyógyszeét, gondolom, a már ismert, megszokott és bevált szereket veszi meg, és nem kérdezget semmit.

Egyébként épp tavaly ősszel döbbentem le: a Pesti Sas patikában ÉLETEMBEN először megkérdezte a patikusnő, hogy ismerem-e a szert, amit felírt az orvos és szedek-e egyéb gyógyszert, nehogy kellemetlen mellékhatások alakuljanak ki. Pedig a 47-et betöltöttem. Úgyhogy nekem ne jöjjenek a patikusok a nagy dumájukkal, hogy felvilágosítást csak ők tudnának adni, mert nem adnak, legfeljebb csak ha megkérdezem. Igaz,m akkor is úgy, olyan hangnemben, hogy inkább a neten nézek utána, mint hogy a kelletlen, nyegle válaszukat várjam. Tisztelet a kivételnek, a nagy aggódás mögött egyértelműen a bevételkieséstől való félelem áll.

52. kft
2007. jan. 12. 12:39
nem annak szántam.ettől még a kialakult nézetem marad .nem kell csak azért mást mondanom,mert többeknek más a véleménye,lényeg a kinyílvánításban van.egyébként szakmai szinten egyikben sem vagyok érdekelt,csak kizárólag mint BETEG szóltam hozzá.re.-at köszönöm.az is egy álláspont.
51. emagdi (válaszként erre: 50. - Kft)
2007. jan. 12. 12:33

hidd el, hogy az emberek többségének közelebb van egy benzinkút, mint egy patika (ezt abból is könnyen kiszámolhatod, ha megnézed hány benzinkút és hány patika van egy adott településen)

kicsit csúsztatásnak érzem, hogy arra hivatkozol, hogy a betegnek mekkora szüksége van a patikára: már többször leírtuk, hogy nem arról van szó, hogy zárjon be az összes patika, hanem hogy NÉHÁNY alapvető gyógyszer máshol is elérhető legyen. Ennek semmi köze ahhoz, hogy hányan betegek, amit írtál kicsit hatásvadászatnak éreztem.


a vizitdíjat,mentőkérdést, és egyéb problémákat nem kellene ezzel a kérdéssel összemosni, az más lapra tartozik, itt ez erős csúsztatás.

50. kft
2007. jan. 12. 12:16
nagyon ki lesz ez a világ forgatva.mi fogunk az egészbe beleunni leghamarabb.majd mindenki akkor tudja megtapasztalni,hogy melyik volt a jobb,ha ne addj Uram napi szinten baja lesz és tartósan.egyszer sem biztos,hogy a benzinkút vagy a tesco közelebb van ,mint a gyógyszertár.azonfelül soka vannak olyanok,akik majd hetente nyögik a vizitdíjat,mert sajna ,de betegek mertek lenni.azután majd zötyög 55km. a kórházba,de előtte 2 órát várt mondjuk a mentőre,mert vezetni nem tud,vagy nincs mit,vagy nem mer,mert rosszul van.és mindezt még érje is meg.vidéken nagyon ocsmány helyzet van ám,tisztelet a kivételnek.itt még az ügyelet sem mindig jön ki.attól függ ki ügyel.bocs egy kicsit elkanyarodtam a fő témától,de valahol ez is oda tartozik.
49. szika (válaszként erre: 48. - Emagdi)
2007. jan. 12. 10:29

:D Persze, értem én. Eddig azért ők nagyon nagyon védve voltak. Biztos hogy fázik az ember, ha lerántják róla a takarót...


Egyébként az általad a házipatikáról írtakkal szintén teljesen egyetértek. Legtöbb öreg mami zacsiszám tárolja a valaha felírt és kiváltott mega szomszédasszontól kölcsönkért gyógyszereket, és tényleg bármit bevesz belőle, amiről első ránézésre úgy gondolja, hoyg az jó szokott lenni. Mellettük sincs patikus, pedig az ottani készletben a szívgyógyszer és vérnyomáscsökkentő..és egyéb társaik forulnak meg, nem egy doboz aszpirin vagy lázcsillapító vagy egy egy görcsöldó. :)

De csak megnyugszanak lassan a kedélyek.

48. emagdi (válaszként erre: 44. - Szika)
2007. jan. 12. 10:23

mondjuk megértem őket abból a szempontból, hogy a jóról nehéz lehet lemondani...

gondold el, eddig abszolút monopolhelyzetben voltak, erős lobbival, több szempontból védett piacon. ezt most fokozatosan el akarják venni tőlük, és a piaci versenyt be akarják engedni az ő piacuk EGY RÉSZÉRE is. valóban kellemetlen lehet, én is tiltakoznék kézzel-lábbal (meg a lobbistáimon keresztül)

47. f772199837 (válaszként erre: 43. - Szika)
2007. jan. 12. 10:21
Rövid leszek: egyetértek. :)
46. emagdi (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2007. jan. 12. 10:20
mopolhelyzet = monopolhelyzet (csak félregépeltem. sorry)
45. emagdi (válaszként erre: 43. - Szika)
2007. jan. 12. 10:19

itt az alapvető ellentét:

1. a vásárlók igénye (könnyebben elérhető kommersz gyógyszerek)

2. gyógyerészek érdekeinek sérelme (csökkenő piac, mopolhelyzet megszűnése)


érvelni bármivel lehet, de a szituáció ugyanaz.

a vásárlók hátránya, hogy a gyógyszerészek igen erős lobbierővel rendelkeznek (mint látjuk, hogy egy ilyen intézkedést is milyen nehéz átvinni)

44. szika
2007. jan. 12. 10:18

És visszatérve egy percre még a gyógyszerészekhez. Tényleg, komolyan semmi bajom velük, van is iylen nagyon kedves ismerős. De gondolkodjunk egy kicsit, amikor uyge megcsináltáka cirkuszt, hogy a meglévő patikákon túl ne lehessen újabbat nyitni, emrt ugye nekik az anyagi vszteség esetleg. De ugyanezt nem mondjuk az élelmiszerboltra, kínai diszkontra, étteremre..mert azoknak úgyis mindegy. VAgy nem tudom az okot.

A szörnyű hatéves tanuláról annyit, hogy próbálja ki ugyaezt egy kemény jogi egyetemen, és az utána következő 3 év szakmai gyakorlaton. És utána verje az asztalt, hogy aki jogi tanácsot akar, az jöjjön be az irodába és fizessen érte, és ne vehesse meg a család ügyvédje vagy valmi hasonló című mindent megoldó magazint, ne tölthessen le űrapokat, szerződémintákat a netről, és ne képvislehesse magát a tárgyaláson, mert nem azért tanultam ennyit, hogy most már mindenki éljen nélkülem...Mert én meg tudnám mondani, hogy mit és hogyan, és hogy neki a legjobb. De mindegy. Kicsit túhúztam magam. Bocsi érte.

43. szika
2007. jan. 12. 10:11

Sztem ez az egész cirkusz nem a gyógyszerészekről szól. Egyébként valahogy nem tudom őket sajnálni. Csak körül kll nézni, és rögtön látja az ember, hogy azért ők vastagon jól élnek...és nem az egyetemet végzett gyógyszerész fog ott ülni a paitkában, hanem egy segéd, egy asszisztens..mert uyge azért maradjuknk realitásoknál.

Egyébként csak azt kell végiggondolni, hogy nem az egy hete tartó tüdőgyuszidat akarod kezeltetni mondjuk a benzinkúton vagy a multiban, hanem a szokottnál erősebb menstruációs görcsödre szeretél 2 szem életmentő NoSpát. :DD Ami uyge teljesen már szitu. Én oylankor végig tudnám csókolni a kutast, ha lenn neki.( Nyaraláskor ha nincs nálad véletlenül igen vacak tud az lenni). Aztán a kúton megveszed. Ha esetleg 5 faluval odébb találnál egy ügyeletes gyógyszertárt, akkor eleve pofákat vágnak, hogy mi a szart akarsz ott este, meg vasárnap...aztán megkaphatod a gyógyszered plusz 450 Ft-ért, mert ennyi a sürgősségi tarifa. Akkor érdemes kiszámolni, hogy mennyibe kerülne a max 2-5 szemes kiszerelésű csomag a kúton, multiban, és mennyivel többe a csomag plusz a sürgősségi díj.

Arra kellene prüszkölés helyett gondolni, hogy ez a mi kényelmünket szolgálja, nem a multi bevételnövelésére szolgál.

42. anita72 (válaszként erre: 39. - Dee)
2007. jan. 12. 09:47
Igen, de mindenki kivár. A multiknak gondolom a haszon a lényeg, meg gondolom elég macerás a technikai feltételeket megteremteni. Lehet, hogy egy olyan dologról vitatkozunk amiből nem lesz semmi.
41. emagdi (válaszként erre: 36. - Dee)
2007. jan. 12. 09:24

"De vidd a pénzed oda ahova akarod"


na, látod pont erről szól a piacgazdaság! :)))

40. emagdi (válaszként erre: 36. - Dee)
2007. jan. 12. 09:21

Te se haragudj, de nem értem, hogy miért jöttök mindig azzal, hogy a gyógyszerésznek mekkora a szaktudása, ha visszaolvasol SENKI nem vonja ezt kétségbe. Senki nem azt mondja, hogy a benzinkúton forgalmazzanak minden gyógyszert, és a benzinkutas keverje ki a gyógyszereket.

Mindössze arról van szó, hogy néhány, recept nélkül is kapható, alapvető gyógyszer könnyebben hozzáférhető legyen. Ha nincs rajta nagy árrés, és nem féltitek a piacotokat, akkor miért tiltakoztok annyira? (Mint már mondtam, az nem érv, hogy adtok szaktanácsot az aszpirinhez, mert kötve hiszem, hogy bármelyik patikus kiselőadást tart egy doboz aszpirin vagy sebhintőpor vásárlásakor. Pont azért, mert ERRE NINCSEN SZÜKSÉG AZ ESETEK 90%-ában. A maradék 10% meg továbbra is mehet a patikába, mert nem KÖTELEZŐ a benzinkúton megvenni, hanem csak egy LEHETŐSÉG.)

Az igaz, hogy illik otthon lenni lázcsillapítónak, de tudod van amikor mégsincs, vagy lejárt, stb.... Amúgy ennyi erővel az otthoni gyógyszeres láda mellé is kellene egy patikus, nehogy egyszerre szedjem be az összes fájdalomcsillapítót...(mert ha még ki is okítják az embert akkor, amikor megveszi a patikában a fájdalomcsillapítóját, akkor sem emlékszik rá fél év múlva, hiszen a gyógyszerész 6 éves egyetemi tanulmányait nem adta át. tehát: az otthoni minipatika is épp olyan veszélyes, mintha a benzinkúton válogatnám ki, hogy mit akarok megvenni)

Ha kapható máshol is, akkor legalább nem kell szegény patikust felkelteni éjjel az ügyeletben, hanem aludhat nyugodtan, mert mindenki megveszi máshol:)))

39. dee (válaszként erre: 38. - Anita72)
2007. jan. 12. 09:08
Több ezer jelentkezőt vártak.?!:)
2007. jan. 12. 08:57
Különben azt hallottam, hogy nem igaz van igény a gyógyszertáron kívüli gyógyszerárusításnak, az egész országban kb. 30 lehetséges forgalmazó érdeklődött a feltételek felől.
37. anita72 (válaszként erre: 27. - Kft)
2007. jan. 12. 08:48

Én gyógyszert csak a végső esetben szedek, kizárólag orvos javaslatára, utasítására, de nem mindenki ilyen sajna.

Nincs harag.

szia

36. dee (válaszként erre: 26. - Emagdi)
2007. jan. 12. 01:11
Ne haragudj,de nem értek egyet veled.Tudakold meg mennyi a patika árrése és utána beszélj zöldségeket.A Tesco nagyobb kulccsal dolgozik abban nyugodt lehetsz.De vidd a pénzed oda ahova akarod.Támogasd a multit nyugodtan,ott úgyis csak lejárt szavatosságút és átcimkézettet kapsz.De ne piszkáld a gyógyszerészt,nem véletlenül ült 6 évet az egyetemen.Ő nem csak egy eladó.Arról senki nem tehet,hogy téged még nem világosítottak fel.Nem vagyunk egyformák.Embere válogatja,de akkor se érdemli ezt a patika személyzete.Nagyon nehéz munka.(ezt tapasztalatból mondom)Ki kellene próbálni egy hét ügyeletet mondjuk és megváltozna mindenkinek a véleménye.Nézőpont kérdése,hogy kinek mi a sűrgős és miért csenget be éjjel.Azért egy láz és fájdalomcsillapítónak illik otthon lennie,pláne ha gyerek is van a családban.Bocsánat ha túl hosszúra sikeredett a mondandóm.De tudnék még mesélni.
2007. jan. 11. 23:13
Én nem bánom, ha lehet kapni a benzinkúton is. Nagyon utáltam eddig is, hogy ha este kell valami, vagy netalán éjszaka (semmi extra, de egy kisgyerek gyakran lesz beteg pont éjszaka, illetve nekem is kellhet hirtelen Coldrex, fájdalomcsillapító, etc), akkor úgy kellett kajtatni az ügyeletes gyógyszertárért, ott meg úgy néztek rám sokszor, mint a gyilkosra, mert hogy minek zaklatom őket én éjszaka.Majd most nem zaklatom, aztán kész.Különben is egyszerűbb ot megvenni ezeket, ahol minden mást is vásárolsz, nem?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook