Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) fórum

Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
94. 7130b15964 (válaszként erre: 92. - 5464505f6a)
2007. jan. 13. 22:29

Jó, de ha a hiperláncokat kereszteljük "teszkónak" akkor az tényleg több száz kereskedelmi egység, viszont egy kézen megszámlálható érdeklődőt jelent...


Egyébként én az el tudom képzelni, hogy a hiperláncok az eladótéren belül kialakítsanak egy gyógyszeres részleget és akár gyógyszertári szakasszisztenseket is alkalmazzanak. Nyilván ez függ attól is, hogy hogyan szólnak az új szabályok. Angliában vényköteles gyógyszereket is lehet kapni, ott azokon a helyeken van zárt pult(mint nálunk a drágább kozmetikumoknak fenntartott rész), ahol szakember szolgál ki.

2007. jan. 13. 22:20
Bocsáss meg, és köszi a felvilágosítást! Mivel van némi közöm hozzá, tudom, hogy nincs több100 Tesco. Sajnos, mivel gyorsabban járt az agyam, mint a kezem, összemostam két mondatot. Mindenkitől bocs, akit akaratlanul félrevezettem. A tartalmát viszont viszont most is vállalom. A 60 hiper-, 10 szuper- és 23 S-market sem fog egyenként érdeklődni. :)
92. 5464505f6a (válaszként erre: 65. - Kinga82)
2007. jan. 13. 21:45

A Tesco 60 hipermarkettel, 10 szupermarkettel és 23 S-MArkettel van jelen Magyarország-szerte.

Nem több száz:)

2007. jan. 13. 21:31

Vény nélkül úgysem kapunk semmi olyan gyógyszert, amit ha megveszünk, elolvassuk a használati utasítását, akkor ne tudnánk észszerűen használni. De beszedhetem én a vényre adott és elmagyarázott bogyót is valami olyasmivel, amit a házigyogyiból kotortam elő, és akkor nem lesz gyógyszerész, aki vállalja a felelősséget. Felnőtt emberek vagyunk.

A csemege pultnál sem áll dietetikus, és a számítógépet sem feltétlenül informatikustól veszed, pedig megteheted azt is, ha akarod, szakboltban.Ennyi. Aki akar, az menjen gyógyszertárba, de ha én úgy gondolom, hogy felelősséggel meg tudok oldani kisebb problémákat, akkor legyen már rá lehetőségem!


Ja, egy csomó gyógyszertár van a környéken, de minimum 4 benzinkút, és két hipermarket közelebb van. Nem a belvárosban lakom, ott nyilván nincsen benzinkút.

90. 7130b15964 (válaszként erre: 89. - 4912cc9864)
2007. jan. 13. 21:12
És minek is vennének fel? A tisztítószerek értékesítéséhez sem vesznek fel tapasztal vegyészmérnököket. Sebhintőport, fejfájáscsillapítót és hasonlókat, akárhol meg tudnék venni, nem kell hozzá eladó sem, leveszem a polcról és kifizetem.
89. 4912cc9864 (válaszként erre: 87. - 7130b15964)
2007. jan. 13. 21:05
CSak a benzinkúton nem feltétlen gyógyszerészek dolgoznak, tapasztalat(én sem vagyok az) s plusz még egy embert nem biztik hogy fel akarnak venni. Elég sok kútnak ez is a baja, meg a kevés haszon
2007. jan. 13. 00:29
oda- vissza nekem is min.egy óra a gytár,éjszaka és nappal is,de a benzinkút ennél is több,éjszaka és nappal is:)
87. 7130b15964 (válaszként erre: 86. - 5464505f6a)
2007. jan. 13. 00:12
Akkor csak egy szerencsés konstelláció ebben a tekintetben. Itt van vagy 5-6 gyógyszertár és 5 benyókút, de van úgy, hogy az a gyógyszertár, ami ügyel kb. másfél óra odavissza gyalog (és akkor nem sétálsz).
2007. jan. 13. 00:09
3gyógy*tár van a városban, 200m-es körzeten belül,ettől a benzinkút még egy km-re van.Amúgy elég szar hely.
85. 7130b15964 (válaszként erre: 84. - 5464505f6a)
2007. jan. 13. 00:01
Akkor egy szuper jó helyen lakhatsz, ahol 24 órán át nyitva van a gyógyszertár:)
2007. jan. 12. 23:59
igen.
83. 7130b15964 (válaszként erre: 81. - 5464505f6a)
2007. jan. 12. 23:37
Vasárnap éjjel is?:)
82. 7130b15964 (válaszként erre: 79. - Dee)
2007. jan. 12. 23:36

Én figyelek rád, tudom, hogy felhoztál példát a felelősségre.


Szerintem azzal, hogy Bori, Teri(én:) és a többiek a benzinkúton vagy a Tescoban/Madarastszkóban vásároljuk a hétköznapi dolgainkat gyógyszerből is, nálatok (gyógyszerészeknél) kisebb lesz a tömeg, így több időtök jut a minőségi kiszolgálásra és kevesebb lesz a hibalehetőség is.


Ezért igazán nem kell felhúznod maga. Én megveszem a Voltarent és társait máshol, neked pedig lesz időd mindent elmagyarázni azoknak, akik vényköteles gyógyszerért állnak sorban.


Szerintem ez jó mindenkinek.

81. 5464505f6a (válaszként erre: 51. - Emagdi)
2007. jan. 12. 23:34

Hozzám a

gyógy*tár van közelebb:)

80. dee
2007. jan. 12. 23:31
Én más példát mondtam,nem figyeltek!
79. dee (válaszként erre: 77. - 7130b15964)
2007. jan. 12. 23:30
Én nem erről beszélek,de itt igenis lejáratják a gyógyszerészeket.Na de tényleg nem reagálok,mert csak felhúzom magamat.
78. szika
2007. jan. 12. 22:26
Tényleg nem arról szól. Csak könnyítés. Ha nem érzed a saját személyes felelősségednek, könnyebb lesz, hidd el. :)))) Így sem állhatsz ott mindenki mellett, ahogy Tereza mondja, hogy megmondd neki, mit mivel, és mikor..mert ha egyszer már nála van, akkor azt csinál vele amit akar. :)))))))
77. 7130b15964 (válaszként erre: 76. - Dee)
2007. jan. 12. 22:19

Neked semmi felelősséged nem származik abból, ha a patikában veszek Voltarent vény nélkül és aztán összeeszem minden mással függetlenül, hogy mi van a tájékoztatóra írva. Ennyi erővel vehetem a benzinkúton is.


Ugye érted, hogy ez nem a gyógyszerészek szaktudásának vagy munkájának degradálásáról szól?

76. dee
2007. jan. 12. 22:14

Na én már nem szólok semmit,de mindenkinek javaslom próbálja ki a gyógyszerészek munkáját.Csak egy példa: ha az orvos hülyeséget ír fel, a gyógyszerész kiadja, a beteg meghal.

Ki megy a börtönbe? Kinek lesz baja belőle?(a betegen kívül) - na ennyit a szaktudásról.

Higgyétek el egy sima paracetamol tabletta is tud furcsa dolgokat produkálni.Én akkor is védem a mundér becsületét,és nem szidok senkit.(nekem nem az árrés a fontos)


Mindenkinek gondos,pontos munkát kell végezni ezt tartsuk szem előtt,de azt is,hogy a patika és a gyógyszer nem játék.


Itt egy tévedés végzetes lehet.Na ez a felelősség.

75. emagdi (válaszként erre: 71. - Szika)
2007. jan. 12. 21:28

sajnálom, ami veled történt!

igazat adok neked, az nekem is feltűnt, hogy az idősek közül sokan azért járnak a rendelőkbe, mert ott tudnak találkozni a barátnőkkel, és fél napokat trécselnek. Engem ez csak azért bánt, mert ha mondjuk 2évente egyszer odavetődöm a körzeti orvos felé, akkor vagy nagyon beteg vagyok, és azért nem szeretnék várni, vagy csak valami papírért megyek, de akkor utána mennék tovább (dolgozni), de sajna rámegy a fél napom, mert előttem van már 10 nyugdíjas (akik már 7re, kapunyitásra ott vannak, holott a rendelés csak 8tól kezdődik). arról már nem is beszélek, hogy fogorvoshoz, szemészhez, bőrgyógyászhoz, nőgyógyászhoz az ember magánrendelésre jár, egy vagyonért...


Kórházban betegként még sosem voltam szerencsére, szüleim már voltak, de mivel anyukámnak elég jó ismerettsége van a helyi kórházban, ezért el tudta intézni, hogy figyeljenek rájuk. Ez NAGYON SZOMORÚ, mert minden beteggel 100%-osan kellene foglalkozniuk, de sajnos ma Mo-n nem ez van.

Komolyan gondolkodtam már rajta, hogy ha bármi bajom lenne, érdemesebb volna magánkórházba menni, igaz, hogy iszonyat drága, de ott legalább figyelnek. (csak akkor minek fizetem a TB-t...)

74. 5464505f6a (válaszként erre: 72. - Szika)
2007. jan. 12. 21:23

Akkor,h ne legyen offolva(tehát a többiek miatt:)),privibe írd meg légyszi,h mit értesz az alatt, h "majd ha kipróbálod, akkor újratárgyaljuk".

Amit írtam,azt nem én gondolom úgy,hanem ez egy kész tény és kész! :)

73. szika (válaszként erre: 71. - Szika)
2007. jan. 12. 20:23
kemény, amit írtam, és nem akarok bántani vele senkit..kicsit friss az élmény, 2 hete...és abban az évben nem ez volt az első sajnos, de a kórház ugyanaz... szóval mindenkitől, akire sértő volt, amit írtam előre is elnézést.
72. szika (válaszként erre: 66. - 5464505f6a)
2007. jan. 12. 20:08
Ebbe szerintem ne menjünk bele.... majd ha kipróbálod, akkor újratárgyaljuk.
71. szika (válaszként erre: 50. - Kft)
2007. jan. 12. 20:01

tényleg kicsit offolva a témát, de beszélhetünk erről is. Anya körveti nővér. Én tudom, hogy kik járnak az orvoshoz, és azt is, hogy ki hívja ki az ügyeletet álladóan. És most nem arról beszélek, hogy extrém esetben tényleg szükség van rá, mert az ugye megint más. De tudod, amikor az öreglányok oda járnak pletyózni egyet, és aboltba menet beugranak, hogy akkor nővérke mérjünk már egy vérnyomást, ha már úgyis erre jártam. És iylenből napi 50. És akkor most nem értjük a vizitdíjat, ami ugy nem több ezer csak 300 Ft. És nem napi kiadásban kell erről gondolkodni, hanem rossz esetben évente 4x. Én allergiás vagyok,a mi uyge krónikus, mert kezdeni nem sokat lehet vele. Egyszr megyek vele évente orvoshoz, amikor ellenőrzi, hogy rendne van e még a nyálkahártyám vagy azt is kifújtam e már az orromon. :DDD De egy náthával megy egy 37, 1-el miért kell az orvoshoz sprintelni???? Mindegy.

A kórházakról mega bezárásukról annyit, hogy zárják is be, mert tök fölösleges.

Tudod a nagyapámat bevitték a kórházba... 4 órán keresztül le sem szarták, nem akarták fogadni, mert ugye mindek..utána nem vette fel az intenzív, csak miután leállta szíve. És utána este 9-re megállapították, hogy valószínűleg valami hasi történés, de nem nyitják ki, emrt nekik nincs erre szakemberük. Egy óra múlva halott volt. És anya már délelőttől mondta, hogy hasi tromózis, Pestre kellene vinni, felnyitni vagy valami, mert ez nem lesz így jó. 67 éves volt. És még az orvos szerint is jó általános egészségi állapotban.

Akkor kérdem én minek az ilyen kórház??????? Minek?? Hogy az illúziód megleygen, hogy mostmár minden rohadtul rendben lesz?? Mert hagyták meghalni és mi végignéztük. Ez otthon is emnt volna. Akkor inkább a megyénként egy, de az legyen jól felszerelve, megfelelő szakemberekkel ellátva, akik majd tesznek is valamit, Hát ennyit erről.

70. 5464505f6a (válaszként erre: 66. - 5464505f6a)
2007. jan. 12. 16:03
bocs,off voltam
2007. jan. 12. 15:49
Ja, és a pékek sem mennek utcára azért, hogy tiltsuk be a kenyérsütő gépeket.
68. Kinga82 (válaszként erre: 66. - 5464505f6a)
2007. jan. 12. 15:48
Mindenkinek az a legkeményebb, amit ő tanul. És nem hiszem, hogy ezt már az elején is fel kellett volna hoznia Dee-nek, mert attól, hogy ki, mennyi ideig jár iskolába, nem függhet a munkája. Ugyanis jól néznénk ki pékek nélkül, vagy autószerelők nélkül, akik köztudottan nem végeznek egyetemet. Mégis értékes munkát végeznek. Bocs az összes többi szakam képviselőjétől, ez a kettő ugrott be legelőször.
67. kft
2007. jan. 12. 15:46
én sem kapok a +munkáért egy petákot sem. ha nem tetszik el lehet menni,1000-en vannak helyette,mondják a munkahelyemen.én is és mindenki fáradt és ingerlékeny.10-12 órai munka után ,csak ész érveket fogadok be.holnap reggel kezdek,este haza is jutok valamikor.
66. 5464505f6a (válaszként erre: 44. - Szika)
2007. jan. 12. 15:30
szika,csak annyit jegyeznék meg,h köztudottan az orvosi és a műszaki/informatikai felsőoktatás a legkeményebb.
2007. jan. 12. 15:14

Azért az, hogy 30-an jelentkeztek, az egy kicsit félreérthető. Mert ugye senki nem gondolja, hogy a Magyarországon lévő összes (több 100)Tesco egyenként fog érdeklődni???Vagy az összes MOL benzinkút külön pályázatot nyújt be? Azért ne magyarázzunk már mindent félre...Ha a Tesco, az Interspar meg a Shell jelentkezik érdeklődik csak, akkor az csak 3 érdeklődő, de több ezer árusítóhely.

Amúgy: szerencsére nem beteges a fiam, így tartok otthon ugyan gyógyszereket, de nem ipari mennyiségben. ÉS: láss csodát, most pont Nurofen nem volt otthon, csak Noraminophenazonii és Germicid C végbélkúp, de ezeket meg nem akartam hőemelkedésre, alacsony lázra beadni. Ezért szépen elballagtam a patikába, ügyeleti időben, mert dolgoztam(!!!), így nem értem oda nyitvatartási időben, és kifizettem a gyógyszert, halottam egy foghegyről odavetett "Minek nem tud pontosan annyi pénzt hozni" mondatot, és kifizettem az árat+díjat. Nem, köszi, erre nem feltétlenül van szükségem.

Ja, és közgazdász vagyok, én is évekig tanultam, de senki nem garantálta/garantálja nekem, hogy valaha kivételezett, monopolhelyzetben lévő vállalatnál dolgozhatok.

Nem kell bezárni a gyógyszertárakat, de igenis legyen ennek is egy altarnatívája. Aztán majd meglátjuk, mi lesz az árakkal. Majd kiderül, hol a drágább. Én most sem járom végig a várost a bevásárlólistám alapján, és nem megyek be 30 boltba, hogy mindent ott vegyek meg, ahol a legolcsóbb, hanem besétálok a Tescoba, vagy az Intersparba, aztán megveszem a cuccokat, feladom a csekkeket, levágatom a hajamat esetenként, majd sietek haza, mert 6 év tanulás után van, általában 10-12 órát dolgozom, ügyeleti díj nélkül, és fáradt vagyok.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook