Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) fórum

Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
4. Nike
2006. szept. 6. 20:05
Ha éjjel tízkor rámjön a fejgörcs, és éppen elfogyott a fájdalomcsillapítom, nem kellene megkeresni a város (nagy megyeszékhely!!) EGYETLEN ügyeletes gyógyszertárát (a több, mint hatvan lehetséges közül...), hanem elmennék 200 méteres körzeten belül a négy benzinkút valamelyikébe. Wow!
2006. szept. 6. 19:55

Engem egyszer nem tájékoztatott még semmi ilyesmiről egyik gyógyszerés sem. Nem azt mondom, hogy nem tudja rá a választ, hiszen a kisujjukban van az egész. Csak éppen én nem kérdezem meg, hogy mi a véleménye, ha Algopirint vagy Voltarent veszek.


A vényköteles termékek egy másik kategória. Azokat külföndön is csak gyógyszerészek közreműködésével lehet értékesíteni, de ugyanúgy bent vannak pl. drogériában (alkalmaznak gyógyszerészt, aki ott van a pultnál, gyakorlatilag kialakítanak egy kis patikát a bolton belül).


Attól még, hogy máshol is lehet kapni ilyen készítményeket, még megmaradnának a gyógyszertárak, csak legalább kisebb lenne a sor. Engem például baromira tud zavarni, ha pl. egy vacak fájdalomcsillapítóért egy negyedórát kell eltöltenem köhécselő, tüsszögő emberek között.

2. dee (válaszként erre: 1. - 7130b15964)
2006. szept. 6. 19:09

Szerintem hülyeség az egész, mert mi van az allergiával és az összeférhetetlenség elvével.A benzinkutas fogja tudni a hatóanyagot és azt, hogy bevehetem-e pl. a fogamzásgátlómhoz.Ez elég fontos kérdés egy fájdalomcsillapító esetében is.

Arról meg nem is beszélek, hogy minek tanul a gyógyszerész 6 évig az egyetemen ha bárki átveheti a szerepét.Nekem ez a véleményem a gyógytermékeket forgalmazó hálózatokról.Pl az Aloe termékeket áruló mindenféle emberekről.Ma Magyarországon csak olyan terméket szabad forgalmazni amit az OGYI vagy OÉTI engedélyezett.

Ezeket a termékeket ki vizsgálta.?!

2006. szept. 6. 18:50

Mi a véleményetek egyes gyógyszerek szélesebbkörű forgalmazásáról?


Nekem kifejezetten tetszett pl. Angliában, hogy egyes gyógyszereket meg lehetett vásárolni a nagy áruházakban, drogériákban. A vényköteleseket természetesen csak ott, ahol gyógyszerészt is alkalmaztak. Viszont a mindenféle vitaminokat, viszérkenőcsöket, fejfájáscsillapítókat és hasonlókat összetételüktől függően polcról vagy kérve, de meg lehetett kapni a forgalmasabb helyeken. Ha valaki nem akart hozzá kommentárt, nem érezi szükségét, hogy tanácsot kérjen, akkor egyszerűen leemeli a készítményt a polcról. A "cikis" dolgokat kifejezetten ilyen önkiszolgálós helyre (is) rakják (pl. aranyérkrém).

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook