Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus - Politikamentesen! fórum

Koronavírus - Politikamentesen! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. nov. 4. 18:17

bennem azért felmerül, hogy miért megy orvoshoz, gyógyszetárba vki akinek az a véleménye, hogy minek bármilyen diploma... vagy miért kellenek nki a modern kényelmi dolgok. rendes ház, folyóvíz, áramellátás...


mrt ugye mind úgyse tud semmit... majd midnenki dönt.

Értem én, csak akkor tessék ahhoz méltóan élni. Különben nem véletlenül leegyintünk sokan erre a vélményre.


Én pl nem gondolom, hogy jobb döntéseket hoznél olyan szakterületen amihez nem értek. ezlrt hallgatok másokra. ahogy rám is hallgatnak az én területemen (pedig én végül le se diplomáztam... csak szimplán értek valamihez, és folyamatosan tanulok és képzem magam)

22659. ,zumba (válaszként erre: 22652. - Timycat)
2022. nov. 4. 17:16

Előre bocsájtom: senkit nem szeretnék megbántani,(iskolázottság, IQ) de van abban a vizsgálatban igazság. Az én gondolatom is ilyesmi, az évek tapasztalata mondatja velem.

Döntünk egy-egy adott helyzetben, jól-rosszul: az idő adja meg rá a választ. Támaszkodunk okos, szakterületükön sok tudással rendelkező orvosokra ha gondunk van, de ők sincsenek mindig azonos véleményen.

Én diploma nélküli meg elgondolkodom, s majd eldöntöm, hogy mit tegyek, mert a szervezetem viszont okos, csak hagyni kell, hogy tegye a dolgát.

22658. timycat (válaszként erre: 22657. - Plavalaguna)
2022. nov. 4. 12:19

Már megint itt tartunk, ferdítesz, ismét leírom nem én harcoltam le a testemet, tökéletes egészségnek örvendtem egészen az oltásokig. Ezt az orvosok is kénytelenek voltak belátni, leírni. Az értelmesebb soha nem is vitatta. Kifejezetten egészségtudatosan éltem, pl az oltást is az orvosokra hallgatva vettem fel. Hittem, hogy tudják mit csinálnak. Tévedtem.


Tudom úgysem hiszed el. Lehazugoztál már. Nem lepődök meg semmin. Nálad működik az amit el akarnak érni, az emberek egymással szembe állítása. Már a fogalmazásodból is ordít. Nem baj.

22657. plavalaguna (válaszként erre: 22656. - Timycat)
2022. nov. 4. 09:57

semmiféle ilyen véleményem nincs, amit te itt közöltél hogy szerinted az én véleményem :)

kifejezetten viccesnek találom így a másikba belebeeszélni a gyereket, amit műveltek.


Annyit tartok, az orvosok nem szerlők, amit sokan várnak, hogy megszereljék az általuk leharcolt testük, az nem lehetséges.


parttalan egy vita lenne, de mi nem vitázunk. ti mindenféle senki által nem állított dolgot tulajdonítotok a másiknak. ez nem vita, és puszta képzelgés.


van hogy szórakoztatóak vagytok, van hogy elkeserítőek. Szerencsére nem vagyunk szmélyes ismerősök, IRL megteremthti mindenki a saját buborékát.

22656. timycat (válaszként erre: 22655. - Plavalaguna)
2022. nov. 3. 19:50

Valóban korlátozott a tudomány, abban is hogy fel sem tudják mérni mivel mit okoznak, majd csak idővel 15-20-30 év tapasztalat után, talán és persze csak ha nem akarják mindenáron magyarázni a bizonyítványt.


De ez parttalan, véleményed szerint is a tudománynak van hova fejlődni, persze ez alól abszolút kivételek az oltások, azokban aztán nincs hiba, minden orvos maximálisan tisztában van az összes típus összes rövidtávú és hosszútávú hatásával. Maradj meg ebben a hitben!

22655. plavalaguna (válaszként erre: 22654. - Timycat)
2022. nov. 3. 19:26

az orvostudomány egy csomómindent neem tud. és igen, a keezelés és a gyógyitás igen korlátozott. csak ezt hajlamosak z embrek elfeljteni. Pl ezért is oltatunk egy csomó dolog ellen, kezelni gyógyítani nem lht, max megelőzni vagy enyhiteni a lefolyást.


nem tud meegszerelni az orvos mint egy gépet, hiába várod

22654. timycat (válaszként erre: 22653. - Plavalaguna)
2022. nov. 3. 18:59

Az okosság egyik mércéje ha belátjuk, hogy nem minden döntésünk volt helyes és nem hisszük a végletekig, hogy tévedhetetlenek vagyunk.


Az orvostudománytól szerinted varázslat lenne a gyógyítás vagy legalább a kezelés?


És még én vagyok a fura 🤦‍♀️

22653. plavalaguna (válaszként erre: 22652. - Timycat)
2022. nov. 3. 18:49

valahogy az irásodból úgy érzem, nem teljesen értettd meg miről szól a cikk


a dkiktól meg vmi varázslatot vársz, mindig ez jön le nekem. mert miért nem tudnak megszerelni mint egy gépet....


fura vagy számomra.


de jobbulást

22652. timycat (válaszként erre: 22650. - ,zumba)
2022. nov. 3. 18:12

[link]


Erről ennyit, életem legcarabb döntése volt, hogy oltattam magam. Annyiban jó, hogy nem kétkezi munkát végzek, hogy így nem lettem 38 éves koromra rokkant nyugdíjas...


Bár itt már be lettem állítva mindenféle tudományellenesnek (és leginkább hazugnak), ami abszolút nem igaz. Én amiatt oltattam, hogy hát az okos emberek azt mondták és biztos értenek hozzá. Volt "szerencsém" az elmúlt 1,5 évemet magasan képzett,elismert orvosok, professzorok között tölteni és sajnos beleláttam, hogy hol tart a tudomány... alapvető összefüggésekkel sincsenek tisztában, nem értik mi mivel hogy kapcsolódik, a leggyakrabban elhangzott szavak a "nem tudjuk", "lehet", "talán" és "általában"...

22651. plavalaguna (válaszként erre: 22650. - ,zumba)
2022. nov. 3. 14:53
bizony, ha százalékosan nézzük bizony. nekem nagyon kevés oltatlan ismerősöm van, és egyetlen diploms ismerősöm sincs, aki nem oltatta magát önként
22650. ,zumba (válaszként erre: 22649. - Plavalaguna)
2022. nov. 3. 14:47
Az oltottak képzettebbek.....
22649. plavalaguna (válaszként erre: 22642. - Liliom10)
2022. nov. 3. 14:36

És? van olyan hely is ameerikában, ahol meg nm voltak hajlandóak az oltott mnkavállaalók visszamnni az irodába, pont azért amit channa rt, meert akik nem oltattak, másban is sokkal felelőtlnebbek, és senki see akarta heelyettük viselni a felelősséget.

mivel az oltottak jóval képzettebbek, így ők mardtak, oltatlanék meeg kereeshetnek új munkaheyet.


értm amit mondasz, de ne kényszerithetsz másokat kockázatválalásra akaratukon kívül. a munkahely meg azokat fogja választani akik képzettebbek, és jobban hiányoznának.


amerikában minden is van


zumba, miért lenne itthon hír amcsiban mi van?? az olvasod japánban mit tetteek a munkahelyek? vag indiában? vagy délkorában? vagy portugáliában? (oh wait, se a portugálok, see a spanyolok nem hullanak tömegeseen, és nm betegesek, pedig 90% felett jócskán az átoltottság)

22648. 55Judit (válaszként erre: 22646. - PöttyösPanka)
2022. nov. 3. 10:47
A cél, a népesség bután tartása. Aki mégis okos lesz, azok nagy része rá van kényszerítve hogy elhagyja az országot. Hogy kinek és miért jó a népbutítás, azt már nem írhatom ki ide mert politika, de szerintem sokan tudjátok.
2022. nov. 3. 09:00
Láthattátok, hogy jár az a magyar bíró, aki jenkikkel kokettál ?
22646. PöttyösPanka (válaszként erre: 22644. - ,zumba)
2022. nov. 3. 08:11
Az nem számít. Látod, hogy a legnagyobb pedagógushiányban is simán kirúgnak tanárokat "polgári engedetlenség" miatt. Minek nekünk oktatás?
22645. PöttyösPanka (válaszként erre: 22643. - Channa*)
2022. nov. 3. 08:09
Nálunk voltak, akiket azért rúgtak ki, mert nem oltatták be magukat. Persze kettős volt a mérce, mert a takarítónőt simán elbocsátották emiatt, de a projektmenedzsernek (de szép, magyar szó 🙈) elég volt, hogy maszkot viselt egész nap.
22644. ,zumba
2022. nov. 2. 20:30
És a pedagógusok, akik nem oltatták be magukat itt kis hazánkban?
22643. Channa* (válaszként erre: 22642. - Liliom10)
2022. nov. 2. 19:44

Hol élnek a gyerekeid?


Itt Magyarországon nem rúgnak ki senkit az oltás miatt.

Engem igazán nem érdekel, hogy mi történik Amerikában. Bocs!


Persze, vannak hülye ötleteik a munkáltatóknak itt is, pl. az én munkáltatóm egy ideig azon ugrált, hogy oltatlanok csak oltottakkal lehetnek bent, csak oltatlanok együtt nem.

Nem értettük az okokat, de hamar meg is feledkeztek erről az utasításról.

Szerintük azzal, hogy az oltatlan oltottal volt bent, vigyáztunk rájuk, mert nem tudták egymást agyon fertőzni;)


Tehát, az, hogy külföldön volt ilyen, az nem jelenti azt, hogy itthon is.

Nekem egyetlen egy ismerősöm sincs, akit bármivel is megfenyegettek volna azért, mert oltatlan, pedig van bőven.


Engem egy dolog zavar az oltatlanokban, hogy magasról tesznek mindenkire. Ők simán bejönnek dolgozni, ha betegek, simán meglátogatnak, stb., mert a koronavírus az semmi, csak egy sima megfázás. Neki biztos, de sokaknak nem az volt. És most nem a koronahalottakra gondolok, hanem pl. magamra. 18 hónapig nem éreztem szagokat és amióta ismét érzek sem úgy, ahogy előtte.


Nem kell benne hinni. Sem a vírusba, sem az oltásban, de tiszteljék meg azokat, akik túlestek rajta, esetleg post kovidjuk van, és egyébként is.


Ha én és sokan, képesek vagyunk arra, hogy nem megyünk emberek közé betegen, akkor ők is tegyék meg. És nem csak azért nem megyek, hogy a kovidot ne kapják el tőlem, hanem azért sem, hogy mást se kapjanak el (sima nátha, megfázás, stb.).

22642. liliom10 (válaszként erre: 22640. - Channa*)
2022. nov. 2. 18:54

Nem a foglalkozásuk a fontos, hanem az ok, amiért kirúgták őket. New Yorkban kb. 1700 embert bocsátottak el az év elején, akik között sok rendőr és tűzoltó volt. Megromlott a közbiztonság, és perre mentek. Most döntött a Legfelsőbb Bíróság !

Egyébként laknak ismerőseink Kaliforniában, akik nem oltatták be magukat, sőt a dolgozó gyerekeik sem. Őket nemrég fenyegette meg a munkahelyük, hogy kirúgják, ha nem oltatják be magukat. Nem tudom, hol tart az ügy, csak remélem, hogy ezután a hír után nem merik kirúgni

őket !

22641. ,zumba (válaszként erre: 22637. - Liliom10)
2022. nov. 2. 18:43
Egy hír, de erről valahogy itthon nem számolnak be a sajtóban, persze hogy nem.
22640. Channa* (válaszként erre: 22633. - Liliom10)
2022. nov. 2. 17:45

Anerika!


Hány orvost és ápolót rúgtak ki azért, mert nem oltatott?


Én egy ilyet sem ismerek.

22639. tumbo2 (válaszként erre: 22638. - ,zumba)
2022. nov. 2. 16:25
épp tegnap néztem a pestisről szóló műsort.jó soká tartott,mire a tudósok fölfedezték,hogy mitől van,meg persze később az ellenszerét is.de még mindig előfordul a szegényebb országokban.
22638. ,zumba (válaszként erre: 22632. - Plavalaguna)
2022. nov. 2. 16:08

Nem félek a tudománytól, nagyon sok jót is hoz az emberiség életébe, de azért legyünk őszinték: volt ami balul sült el az eltelt évtizedek alatt. 47 ezres szám: maga a tisztifőorvos asszony elmondta, ki számít valódi koronavírus-elhunytnak. Az interneten meghallgatható a tájékoztatója.

S remélem, továbbra sem teszik kötelezővé,sem munkavállalás feltételeként nem szabják ennek az oltásnak a meglétét. Dönthessen mindenki saját belátása szerint. Menjünk a szabadba, étkezzünk változatosan, ha valaki akarja szedje a D-vitamint, és könnyebben elbír a szervezet az elkövetkező vírusos időszakkal.

22637. liliom10 (válaszként erre: 22636. - Plavalaguna)
2022. nov. 2. 14:37

Akkor idemásolom a lényeget :

"New York-i Legfelsőbb Bíróság: minden dolgozót vissza kell venni, és az elmaradt fizetésüket kifizetni, akit az oltatlansága miatt rúgtak ki !"

22636. plavalaguna (válaszként erre: 22635. - Liliom10)
2022. nov. 2. 14:35

nem nyitom meg az oldaluk, mert onnantól takarithatom a géet, a spk szeméttől. teledobál mindent a csodaszerreeklámokkal, hihetetlen magazinnal, stb onnantól, az összes köösségi médiát, több helyen adatot lopnak... kösz nem.


ha tényleg megtörtént, úgyis lehozzák rendes hiroldalak is

22635. liliom10 (válaszként erre: 22634. - Plavalaguna)
2022. nov. 2. 14:33
Elolvastad ???
22634. plavalaguna (válaszként erre: 22633. - Liliom10)
2022. nov. 2. 14:31
orvosokatisztánlátásért?? persze hogy jobban terjed. a konteok mindig gyorsabban teerjednek bárminél.
22633. liliom10
2022. nov. 2. 14:28

Remélem, ez a hír jobban terjed, mint a vírus !

[link]

22632. plavalaguna (válaszként erre: 22630. - ,zumba)
2022. nov. 1. 22:13

Igen, de nem is volt ennyire nagy felulet a hozza nem erto okoskodoknak ;)


Amugy nem ertem mit porog aki nem akar oltatni. Nem oltat es kesz.

Magyarorszagon nem kotelezo.


Sajnos azt a 47 ezer embert msr igyis ugyis elvitte a covid. A nagy hullamok lementek, amig nem jelentkezik vmi extra mutacio, mostmar nem terheli le a rendszert remelhetoleg. A flu is visszajott, a sok egyeb leguti is, ez is azt jelzi, a nagy hullam lefutott.


En sajnalom hogy s rengeteg konteo es a fakenews mennyire teret kapott magyarorszagon. De ugyse tudok mit tenni. Nem vagyok egy nepvezer hogy ellensulyozzam.


Hja csak filozofalgatok, nem szol senki ellen. Elfogadom hogy sokan felnek a tudomanytol es az eredmenyeitol. Igazabol megcsak furanak se tartom mar.

22631. ,zumba (válaszként erre: 22629. - 55Judit)
2022. okt. 31. 13:32
Nekem most a választási lehetőségem a következő: megyek dolgozni, vagy nem. Természetesen igen!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook