Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Koronavírus (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
179. Enissa (válaszként erre: 177. - Matyi78)
tegnapelőtt 21:20
A karnevál bezárásánál sokkal nagyobb a gond, szükségállapot van és van halálos áldozata is már. Észak-Olaszországban 2 helyen van karantén, Milánó is érintett.
178. Chelsey (válaszként erre: 177. - Matyi78)
tegnapelőtt 21:14

Egy buszt már karanténba tesznek, ahogy visszaérnek Lombardiából. Azt hiszem kiránduló diákok.

[link]

177. matyi78
tegnapelőtt 21:04
... sziasztok... most olvastam hogy már Velencében a karnevált is megszakították. Ott ilyenkor sok magyar is megfordul. Velük vajon foglalkozik itthon valaki...?!
176. epervirág2 (válaszként erre: 175. - Enissa)
febr. 17. 17:48
Ebbe teljesen igazad van.Pont erre írtam,hogy nem igazán látni nálunk száj maszkba embereket itt Budapesten sem.Csak ezért fordult neg a fejembe,hogy itt miért nem lehet kapni.Bár lehet,hogy már lehet.
175. Enissa (válaszként erre: 174. - Epervirág2)
febr. 17. 14:54

Azt nem tudhatjuk egyáltalán mennyi volt raktáron. Amit itthon gyártanak, azt lehet most viszik külföldre, talán jópénzt is kapnak érte.

Valljuk be, nálunk egyébként sem divat a szájmaszk. Nem igazán látni embereket influenzajárvány idején sem maszkkal közlekedni.

174. epervirág2 (válaszként erre: 172. - Gyöngy:))
febr. 17. 13:25
Oké csak nekem fura.Mikor a h1n1 volt akkor simán lehetett kapni.Alig lehet látni maszkba embereket,akkor ennyi vajon hova tünt hirtelen??
173. Enissa (válaszként erre: 170. - Papája)
febr. 17. 11:44

Örülök, hogy többeteknek jelentéktelen a sok fertőzés, azért nem mindennapos, hogy hajókat tesznek karantén alá, ahol nagyon sok a fertőzött.

Nem mindennapos az sem, hogy városokat zárnak le, azon belül kerületeket. Hála az égieknek, nálunk még nincs róla tudomásunk, hogy lenne, de Európában már vannak fertőzöttek. Vannak gyógyultak is, csak az a kérdés mennyi lesz a fertőzött, mennyi gyógyszer, lélegeztető van tartalékban?

172. gyöngy:) (válaszként erre: 169. - Epervirág2)
febr. 17. 07:35

Nekem nem furcsa. Az emberek bepánikoltak, gyorsan elkapkodták a készletet.

Folyik az utángyártás, mutatták, hogy több százezret már elkészítettek.

Ezután meg majd lehet megint egy rakás ott marad a gyógyszertárakban, bár most influenza szezon is van.

Nem kell a maszkok köré összeesküvés elméletet gondolni.

171. Lávli (válaszként erre: 169. - Epervirág2)
febr. 17. 07:35

Nem furcsa.

A gyógyszertár magán kézben van, azt kapni, amit a tulajdonos megrendel.

170. papája (válaszként erre: 169. - Epervirág2)
febr. 17. 07:29

Talán ez kell a pánik fenntartásához.

Olyan ez, mint amikor pl. bejelentik, az influenzások száma megduplázódott az előző héthez képest és ez azt jelenti egyik héten orvoshoz fordultak 20 ezren, a másikon meg 40 ezren, ami még mindég csak ...szerű megbetegedés és elhanyagolható. Persze jól hangzik, "megduplázódott"

Kell a pánik, hogy tereljék a figyelmet fontosabb dolgokról.

febr. 16. 14:56
Sziasztok! Csak azért írok ide mert korházban dolgozok ott van maszk minden mennyiségben,de érdekes a gyógyszertárakba nem lehet kapni.Vajon miért?Nem furcsa nektek?
168. Érdekes73 (válaszként erre: 167. - Regin_a)
febr. 12. 07:25
Nem biztos hogy h.ülyeség...
167. Regin_a (válaszként erre: 166. - Csupacsipi)
febr. 5. 00:07

Kinek a kezéböl csúszott ki? Legalább olvass az emlitett virusok tulajdonsága után

Hm, hülyeség!

febr. 4. 21:01

93'-ban egy Simpson epizód ezt előhozta.

1960 óta létezik és kísérleteznek ezzel a vírussal. Most kicsúszott a kezükből, talán direkt.

Ez olyan, mint az ebola, vagy a száj és körömfájás.

Mind ember által kreált vírus, vagyis biológiai fegyver.

Szerintetek a 3. vilagháborút fegyverrel akarják vívni?

Hmmm...

165. papája (válaszként erre: 164. - Asgardi)
febr. 4. 11:39
Egyetértek. Azt hiszem ez az egész inkább gazdaságpolitika, mint járvány.
164. asgardi (válaszként erre: 162. - Papája)
febr. 4. 11:19

Példának okáért: Euroárfolyam.

És ez még csak a kezdet. Szerintem nem virulensebb, mint a MERS, SARS vagy az influenza A vagy B törzse. A szövődményes halálesetek számát sem gondolnám kiugrónak, bár erősen szűrni kell a neten/hírekben keringő információkat.

Inkább a gazdasági hatását érzem meg, minthogy tényleg leküzdhetetlen, súlyos világjárvány legyen.

163. csgybzs
febr. 4. 11:13

[link]

A gazdasági hatásait érezni fogjuk akkor is, ha a vírus ide nem jut el...

162. papája
febr. 3. 15:05

Nem is tudom miért kellett ez a nagy felhajtás.

Szerencsére nincs itthon semmi baj, semmi (dög)vész.

Lehet, valamiről el akarják ismét terelni a figyelmet a "korona segítségével"

febr. 2. 21:49
Elkwzdték gyártani itthon a maszkokat....
febr. 2. 17:20

[link]

Jól gondoltuk, hogy elsismákolták

159. bnedora (válaszként erre: 156. - Globus)
febr. 2. 15:15
Csak frissíteni kellene...
158. Piroska52 (válaszként erre: 156. - Globus)
febr. 2. 13:56
mindig a firkászok keltik a pánikot,
157. Érdekes73 (válaszként erre: 156. - Globus)
febr. 2. 13:12
Így van. Tele a net kamucikkekkel.
156. globus (válaszként erre: 154. - Judit222)
febr. 1. 17:45

[link]

ÁNTSZ honlapja adja a leghivatalosabb tájékoztatást. Minden más újság firkászok szüleménye. Szerintem...

155. Amaunet
febr. 1. 17:44

Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem Szenthágotai János Kutatóközpont virológusa:

[link]

154. judit222 (válaszként erre: 150. - Globus)
febr. 1. 17:36

Akkor most volt rajta sapka (korona) vagy nem??

A tájékoztatásunk is pontosan olyan mint a megelőző intezkedésünk!

153. Amaunet (válaszként erre: 150. - Globus)
febr. 1. 17:12

Kattintásvadászat..(

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi van a többi utassal? Mert ha valóban vírust hordoz, az fertőzhetett a lappangási idő alatt is.

De azt sem igen tudják, hogy van-e lappangási ideje.

152. globus (válaszként erre: 151. - Érdekes73)
febr. 1. 17:02
Arra céloztam, hogy egyik portál szerint az utas beteg volt, másik szerint nem.
151. Érdekes73 (válaszként erre: 150. - Globus)
febr. 1. 17:02
Lászlóba 2 hét karantén.
150. globus (válaszként erre: 149. - Judit222)
febr. 1. 16:51

Egyik vezető hírportálunkról:

„Néhány órával ezelőtt a Liszt Ferenc repülőtéren elkülönítettek egy lázas utast, akit koronavírus-fertőzés gyanújával vizsgálnak.

Forrásunk arról tájékoztatott minket, hogy a férfi nem kínai nemzetiségű volt, ugyanakkor állítása szerint nemrégiben járt Vuhanban, a koronavírus-járvány kiindulópontjában. Úgy tudjuk, az illető az Emirates légitársaság járatával érkezett a fővárosba.”

Másik vezető hírportálunkról:

„A Liszt Ferenc reptérről vittek a mentők a László Kórházba egy férfit, aki Hongkongon keresztül, Vuhanból repült Magyarországra.

A férfinél nem jelentek meg a koronavírus tünetei, de elővigyázatosságból kivizsgálják - írja a lap.”

Ennyit a tájékoztatásról.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook