Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) fórum

Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. jún. 21. 19:12

Ezek a mocsok gyógyszergyárak mindenre rá akarják tenni a kezüket.

Szemét mocsok banda akik a politikusokkal kéz a kézben járnak.

Elég megnézni, hogy van olyan GYÓGYSZER ami sima C-vitamin. De ha valaki piacra dob egy C-vitamint és azt mondja róla, hogy meggyógyulsz akkor azt jól megb@***ák.

2010. febr. 21. 20:13
profit nagyon nagy,amcsiban vírrrrrrrrrrrussal fertőzött gyógyszer is megjelent.Kellenek az egészségre ártalmas anyagok,élelmiszeradalékok,stb,a sok cukros üditő,hogy az emberek betegek legyenek,a gyógyszergyártulik,meg a bankárok még pénzesebbek
2009. nov. 16. 12:10

Politika mentesen modhatom, a politika kéz a kézben jár a gyógyszerértékesítéssel.

Nem tudom ez mennyire számít politikamentes hozzászólásnak, de majd észreveszem ha nem volt az, mert akkor törlésre kerül mondandóm.


Az azért elgondolkodtató, hogy a politika mindenbe beleszól, legfőképp amikhez nem ért, de ha a politikáról van szó, akkor úgy kell bánni vele, mint a "szűzlánnyal".

A POLITIKÁT NEM SZABAD BÁNTANI, HOZZÁSZÓLNI, de nem mindenkinek, csak A TÖBBSÉGNEK, akiken uralkodik, akiknek a vérét szívja.

Lehet egy kérdésem? ....

A mi demokráciánk a többség uralmán alapul?


No meglátjuk ez mennyire volt politikamentes!

2009. nov. 16. 11:45

"Mit gondolsz a gyógyszerértékesítésről? (POLITIKAMENTESEN)"

A VÉLEMÉNYEMET KÖZLÖM, AMI NEM A KÉRDÉSFELTEVŐ ELLEN IRÁNYUL!!!!!!!!!!!!!!

Azt gondolom, olyan mint a "fából vaskarika"


Megpróbálhatsz fából vaskarikát készíteni, de rögtön szólj ha sikerül, magam is szeretném megismerni.

Ugyan így a gyógyszerértékesítésről, miként lehet politikamentesen írni, mikor ez politikai és stratégiai ügy.


Magam meg sem próbálkozom ezzel, hisz akkor vagy törlik hozzászólásom, vagy a fórum téma lesz törölve.

Kényes témákról nem illik feketén, fehéren írni, mert az valakinek biztosan sérti az érdekeit.

Egyébként ha nem úgy írsz ahogy fütyülnek, akkor meg mi értelme írni?

Csak azért, hogy bizonygassuk milyen sz.r az a demokrácia amiben élünk, és elmélyítsük azt az erkölcsi és mentális posványt, amibe bele akarnak folytani minket.

Röviden ez a véleményem erről.

2008. nov. 7. 10:24

Sziasztok!

Bár én nem a patikákról írnék nektek-orvoslátogató vagyok-de sajnos ha xy cég fizet az orvosnak a felírt gyógyszermennyiségért,(amire ha rájönnek őt is keményen megbüntetik)úgyis azt írja,max. ha helyettesíthető olcsóbbra-és olyan a patikus,megteszi.

Sok generikus cég van,aki ugyanazt a gyógyszert olcsóbban árulja,mert lejárt a szabadalma..erről kellene tudniuk az orvosoknak,és ismerni őket...

Sajnos nagy általánosságban nem veszik a fáradtságot a mellékhatásokra,max. melyik gyógyszer mivel nem adható(ami ha 10000-ből egy előfordul-akár bőrkiütés bármi-rajta kell legyen a betegtájékoztatón-különben milliárdokra is büntethetik a céget.)

Dolgoztam pszichiátrián több évig,használtuk a placébót,kutattam is a témában a diplomamunkám kapcsán,és az esetek 80%-ban(hangsúlyozom-pszichés betegeknél)álmatlanságra,fájdalomra,megfelelő kommunikációval az esetek kb.80%-ban hatott.

Hú,tudnék még írni,de szerintem már így is túlterheltelek benneteket.

Ha érdekel bármi,kérdezzetek nyugodtan,5 éve gyógyszeriparban vagyok,és világosan látom mi zajlik itt-ott-amott:((

149. 5464505f6a (válaszként erre: 148. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 22. 18:02

nem vok értékesítő b. . meg-szavaiddal élve:d


Hát te mondtad,h mindent rádtukmálnak és egyik baj jön a másik után.

Nem kötelező azt tenni,amit mondanak.

148. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 147. - 5464505f6a)
2008. okt. 22. 16:21

de akkor nem múlik el a torokgyuszi és még nagyobb szövődményt kapok.

sajna.

mi van b..meg értékesítő vagy?

147. 5464505f6a (válaszként erre: 146. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 18. 12:18
hát akkor ne szedd be őket:)
2008. okt. 18. 09:12

minden féle szar és drága gyógysszert rátukmálnak a betegekre az orvosokon keresztül


pl ha elmegyek egy torokgyulladással akkor lórúgásnyi gyógyszert adnak és minden hasznos bacik is kiírtanak.

utána mehetek a nőgyógyhoz mert ott is tönkretett mindet a gyógyszer amit torokgyuszira adtak.

kurva sok pézbe kerül és tovább mehetek egy másik orvoshoz mire a kör bezárul vagy mire meggyógyulok....

2008. szept. 14. 01:17
Egyetértek Icussal. Pénz beszél... A betegség meg marad. Olvastam Lenkei Gábort is, sokmindenre rávilágít. De ő is csak árulja a vitaminját, nem is kevésért... Én mindenesetre nyitott füllel járok mindenhol, és inkább hiszek a házi praktikákban, mint a gyógyszerekben. Csak akkor szedek, ha tényleg elkerülhetetlen.
144. Icus (válaszként erre: 141. - Castellina)
2007. ápr. 26. 12:42
Hát persze, hogy üzlet! Te eltudod képzelni, a mai világban, nem tudják a korpás fejbőrt gyógyítani vagy kezelni? Hogyne tudnák, csak az, nem üzlet, ha egyszer megveszed, az az üzlet, ha folyamatosan veszed!! Nézd meg mennyi korpásodás elleni szer van és eladják mindet!!!
143. 9a2354601b (válaszként erre: 141. - Castellina)
2007. ápr. 25. 23:17
A patika nem gyógyszeripar, hanem kereskedelem. A könyvelő pedig valamilyen titoktartást ír alá, nem? Vagy a könyvelőkre nem vonatkozik semmilyen etikai kódex?
142. 9a2354601b (válaszként erre: 139. - Icus)
2007. ápr. 25. 23:15
Végre valaki, aki kristálytisztán lát. Nem gyanús, hogy Dr. Lópici Gáspár szidalmazza a gyógyszereket, ztán a saját kotyvalékát tukmálja?
2007. ápr. 25. 19:46
Én könyveltem patikusnak. Fel sem foghatjátok mekkora üzlet a gyógyszeripar! Én azért elgondolkodnék mi van mögötte valójában!
140. Gyöngyi23 (válaszként erre: 133. - Fülöpke)
2007. ápr. 25. 19:22
Én is olvastam a cenzúrázott egészséget, most olvasom a cenzúrázatlan egészséget, sztem nagyon jól meg van írva ez is!
139. Icus (válaszként erre: 137. - Reni79)
2007. ápr. 25. 19:06
És ezt te el is hiszed? Az 5 éves fiam fulladt, vissza eső tüdő gyulladással küszködtünk. oxigénen volt és infuzión, valamint légzés figyelőn. Szerinted, egy gyerek mit tud a placebóról? Phszihés betegeknek, ekhiszem hogy adnak pacebót, de krónikus vagy súlyos betegeknek kizártnak tartom! Szigorú ellenőrzések vannak a gyártások során! Aki ezeket a gyógyszereket szídja, nem azt mondja ne vegyél be semmit, hanem azt, hogy ne vedd ezeket, hanem azt vedd amit ő árul, mert az tuti!
138. 9a2354601b (válaszként erre: 137. - Reni79)
2007. ápr. 25. 16:05
Ostobaság. A tömeg szereti a destruktív emebereket. "Legtöbb"? Szerinted mennyi van? Abból mennyi placebo? Ki vizsgálta meg? Dr. Senki? A gyógyszerellenesek vonyítva könyörögnek egy kis Lidocainért, amikor fúrják a fogukat, aztán nagypfával kritizálják a gyógyszereket.
137. reni79 (válaszként erre: 133. - Fülöpke)
2007. ápr. 25. 15:56
Én olvastam Dr.Lenkei honlapját!Tényleg sokmindent leir a gyogyszeripar sumákolásairól!A legtöbb gyógyszer csak placebo.
136. 9a2354601b (válaszként erre: 111. - Kinga82)
2007. ápr. 25. 15:52

Tetszik a véleményed. Hozzátenném még, hogy az biztosítási rendszerhez legkevésbé az orvosok és gyógyszerészek értenek, ők csak résztvevői a rendszernek, de nem látják át. Sőt, mivel a változtatások érintik őket, nem tudnak semlegesek maradni.

Közgazdászok jobban érik a biztosítást, azt hiszem ezt inkább a közgázon tanítják.

A fizetésből levont közterhekre pedig egyszerre két dolog is igaz (és még gondolom 1000 másik): összességében kevés, és pazarlóan költik el.

Nálunk egy betegre 300 $ jut egy évben, USA-ban 5000$, mégis mindenki olyat akar mint ott.

Sokan pedig nem fizetnek, viszont követelik a "jussukat". Ilyen olyan ürüggyel milliók nem fizetnek.

Patika kontra benzinkút gumicsont, hogy legyen min vitázni. Nem tétel, kb. 30 készítmény, azok is recept nélküli cuccok, amit eddig is zsákszámra lehetett venni. Azért nyomatja a média, hogy ne tűnjön fel senkinek az igazi érvágás.

2007. ápr. 25. 13:47

Számtalanszor jártam gyógyszertárba.ha csak hyrmadik voltam a sorban,a kis receptemmel amit a gyerekeknek írt fel a doki,akkor is minimum fél óra telt el,hogy sorra kerültem.Hogy miért?Mert az emberek úgy vásárolnak a gyógyszertárban is ,minha csak a közértben lennék,kérek egy kicsit ebből,meg abból,no és persze egy kis erre is szülségem lenne!Mi a fene a külömbség?Miért kellene mérgesek lennünk azért mert mondjuk a benzinkútnál is kaphatóak fájdalom csillapítók,vagy vitaminok,vagy külömböző készítmények?????

Már bocsássanak meg a gyógyszerészek,de én még egyszer sem tapasztaltam,hogy a kiadott,vagy kért vénynélküli gyógyszer miatt bárkinek is többet mondtak volna,mint ami rá van írva!Egyszer sem voltam fültanúja annak,hogy azt mondták volna:Uram/hölgyem...ez a gyógyszer elavúlt,sok a mellékhatása,és külömben is miért visz két dobozzal egyszerre????

134. Icus (válaszként erre: 133. - Fülöpke)
2007. ápr. 25. 13:26
Igen ő is árul valamit, amit el akar adni, hogy neki is haszna legyen belőle. Honnan tudod, hogy az a jó, amit ő mond vagy ő árul. 1000 ilyen eset van kisebb nagyobb média hírveréssel!
2007. ápr. 25. 08:37
Én abszolult nem szedek semmilyen gyógyszert, és köszönöm szépen jól vagyok.Had kérdezzem meg tőletek, hogy amit az orvos felír nektek annak minden mellékhatásáról tudtok? Ezt a kérdést azért tettem fel, mert mindenki figyelmébe ajánlok egy könyvet- ami nálunk már rongyosra van olvasva.Írója, és a könyv címe: Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség.Nagyon ajánlom mindenkinek a könyvet, utána eldöntheti mindenki, hogy hol akar gyógyszereket vásárolni.A könyvben az is le van írva, hogy milyen disznóságok mennek az egészségügy területén.Van a Lenkei úrnak egy honlapja is melynek címe: www.delibo.hu.Nagyon tanulságos dolgok vannak rajta.
132. Kinga82
2007. febr. 6. 15:14

Az eü rendszer úgy rossz, ahogy van. Meg a TB, meg a nyugdíj.Segédfogalmam nincs, hogyan lehetne megoldani a dolgot, de szívás nélkül nem fog menni, úgy érzem. Mindenesetre, én ezt a benzinkutas dolgot most jó ötletnek tartom.

Persze, hogy gáz beszedni egy halom gyógyszert orvos nélkül, de én spec nem nagyon mehetek táppénzre, akkor meg honnan szedjem az orvost? Menjek ügyeleti időben? Nehézkes. Utálom a nehézkes dolgokat. Most éppen itt kínlódok valamivel, amiről azt sem tudom, hogy megfázás, vírus, vagy baktérium. De sanszos, hogy dokihoz megint nem jutok vele. Marad a Coldrex, meg a maradék Augmentin, ha előbbi nem segít.

2007. febr. 4. 21:55
Mivel én egy transzplantált emberke vagyok, így szükségszerűen szednem kell egy-két gyógyszerkészítményt.De óva intenék mindenkit, hogy csak úgy magafejéből kippattanó gyógyítószernek vélt tablettát beszedjen orvosi rendelkezés nélkül. / ugye nem vagyunk mindannyian orvosok és ezért mindenhez nem érthetünk/ Még akkor is veszélyes ha egy hirtelen gyomorbántalomról van szó, de tényleg.....
130. dee
2007. febr. 4. 21:42
Én csak a rendszer bírálom.Nekem oly mindegy.Gyógyszert nem fogyasztok,munkám meg akkor is lesz,ha benzinkúton veszitek a Coldrexet.:))))))))))))))))
129. Kinga82
2007. febr. 4. 21:22
Azért érdekelne, hogy miért rossz az a cukorbetegeknek, ha én megvehetem a patikán kívül a fejfájáscsillapítómat, meg a Coldrexemet... Ha nem ott veszem, akkor olcsóbb lesz nekik??? Szerintem eddig is elég rossz volt a közgyógy elosztása, ugyanis valóban igazságtalan mennyiségben vásárolhattak ők gyógyszereket, és hozzátenném, hogy azok a gyógyszerek addig sm voltak ingyen, hanem valaki kifizette a különbözetet... Szerintem, ha az évente gyógyszerre fordítható keretösszeg elég arra, hogy fedezze a szükséges gyógyszerek árát, akkor ez így egy jó döntés volt.
128. dee (válaszként erre: 127. - Szika)
2007. febr. 4. 20:57

Nem mondod,én meg patikában dolgozok.

Az inzulinért is fizetni kell,a gyógyszerek áráról meg nem is beszélek.De kérdezd meg a rokonaidat és ismerőseidet.

127. szika
2007. febr. 4. 20:12

Csak halkan tenném hozzá, hogy már nincs olyan, hogy közgyógyos..ráadásul hónapok óta. sőt. Olyan van, hogy bizonyos betegségekben szenvedőknek rendelkezésre áll egy összegkeret, amit gyógyszerre lehet költeni..tehát amindent ingyen már rég nincs..mert ugye visszás volt, hogy arra vásárolt az egész család és a fél rokonság. :)


A gyógyszerértékesítés és a verseny patikán kívül pedig nem értem, hogy miért pont a cukorbetget sújtja? Nincs logika ebben így. Ők most is megkapnak minden lehetséges támogatást..onnan tudom, hogy családban, baráti körben mindkettőre van példa. Sőt más komoly problémára is.

A terv, hogy a segítség oda jusson el, ahol szükség van rá, és nem legyen akkora lehetőség a visszaélésekre. Csak kicsit lássuk benne a pozitívumot is, mégha a tálalás nem is túl mutatós. :)))

126. dee (válaszként erre: 125. - Cb6b0c49f1)
2007. jan. 29. 21:33

Na most igazat írtál: "Támogatni a...... kell."

Képzeld most pont őket sújtja legjobban a dolog.

De erről írtam korábban.Bezzeg a közgyógyos ingyen kap mindent.De ki kap közgyógyot?

Na itt az igazságtalanság.Egy cukorbeteg vagy egy rákos már soha nem lesz jobban.

2007. jan. 29. 20:53

Én a versenyben hiszek. Azt gondolom, hogy az árakat határozza a gyógyszergyártók versenye - természetesen lefelé! Támogatni meg a rászorulókat, a hosszú betegségben szenvedőket kell. És azt gondolom, hogy ha a gyógyszerárusítás nem csak a gyógyszertárak privilágiuma, hanem egy fejfájáscsillapítót megkaphatok a benzinkútnál is, azzal is a verseny erősödik, azzal is csökkenhetnek az árak.

Pfú, hogy utálnak most engem a gyóccerészek...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook