Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinál egy gyártósori operátor munkás? fórum

Mit csinál egy gyártósori operátor munkás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2020. máj. 29. 08:41
Ismerős a téma, már vagy húsz éve. Nem ott vagyok már, de a szomszéd üzemben ilyen meló folyik.Többnyire monoton, időnként fizikailag is fárasztó munka.A műszakozás felborítja a cirkadián ritmust.Ha kajalni pisilni cigizni kell akkor helyettest kell találni. A kajaidőt vagy ledolgoztatják, vagy levonják, bár rendesebb cégeknél a munkaidő része.Ha munkaerő közvetítő vesz fel, akkor még ő is lehúz egy kicsit. Nem álommeló, de azért belehalni sem kell. Ja és előfordul, hogy hétvégén is dolgozni kell. A két műszak meg addig kettő amíg nincs szükség több termékre. Aztán gyorsan jöhet a szerződésmódosítás. Meg kell próbálni aztán hamar kiderül.
2020. máj. 29. 08:31

Ugyanazt, mint a felnőttfilmekben a ,,színésznők". Szopnak.

Soha ne mondd, hogy soha, de én ha egy mód van rá biztos nem mennék el droidnak.

13. 826302286d (válaszként erre: 10. - Mikkmókus)
2020. máj. 29. 08:13

Jabil 😵

Rémálmaimban néha visszatér.

2020. máj. 29. 08:00
És nem gyártósori operátor munkás. A munkás nem kell oda. Operátor, csak így simán.
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 29. 07:54
Én nagyon sokat, így képben vagyok. Mit gyárt a cég? :)
2020. máj. 29. 01:40
Operátori meló egyébként százféle van. Szalagmunka egyébként lehet pl. zöldségfeldolgozó, vagy egy adott munkafolyamat végzése pl. "cellákban". Ilyen a Jabil-ban van. Ott telefon összeszerelése volt anno.
2020. máj. 29. 01:35

Nem leányálom az operátori meló. Sokan azt hiszik seggvakarás az egész munkaidő...

2 műszakban, 12 órában dolgoztam az egyik gyógyszergyárban, mint csomagoló operátor. 10 méteres gépet kellett kezelni. De az összes folyamatát most hosszú lenne leírni. 3 hónapig voltam ott, köszönöm elég volt.

Viszont minden elismerésem, aki bírja az ilyen jellegű munkát. Hozzá kell szokni a műszakoláshoz. Már ha hozzá lehet egyáltalán.

8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 29. 01:05

Nem feltétlenül úgy kell érteni a szalagmunkát, hogy valóban van ott egy futószalag, hanem hogy a munkafolyamat egy bizonyos részét végzed, és a munkádat a következő majd folytatja.

Előfordulhat, hogy szegecseket kell a helyükre tenned, vagy az is, hogy egy gépnél ülsz, amely teszteli a kész cuccot.

Nem mindig végzed ugyanazt a munkát, ez persze sok mindentől függ.

7. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 28. 23:41
A 2 műszak és 8 óra még lehet élhető is. A körülményektől függ. Munkaerő kölcsönzőn keresztül ? Van céges busz ? Rizikó ilyen hely miatt bérletekre beruházni.
2020. máj. 28. 23:32

Ez 2 műszak lenne és 8 órás.

Ennyit tudok csak, de nem tudom hogy minimum 1 hónapot bírnám- e. Idáig 1 gyárba dolgoztam, 5 napig. Azt hittem megrohadok..... ott is hagytam a ..csába

5. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 28. 23:25
Akkor inkább keress más jellegű munkát. De autóalkatrészeseknél van próbamunka is ott kiderül mennyire menne.Van ahol csak azt veszik fel aki elég ügyes meg gyors.
4. f499cb4607 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 28. 23:20
Ha szalag, akkor szó szerint kapkodni kell le a termékeket a szalagról, dobozba tenni,közben figyelni van e hibája, mert az nem csak a MEO dolga. Több műszakos általában, sok esetben 12 órázás. Ha kimennél szünetre váltóst kell találni, aki viszi addig a géped/gépeid. Monoton, nehéz, se ünnep se hétvége nem számít, ha úgy forog a műszakváltás.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Érdekes73)
2020. máj. 28. 23:17
Ez egy autóiparban lenne ez a munka. Ha jól értem ez szalag munka? Dolgoztam gyárba, de nem bírtam sokáig.
2. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 28. 22:53
Sokféle "operátori" munka van egy gyáron egy részlegen belül is. Igen monoton és fárasztó.Ki kell próbálni akkor tudod meg hogy bírod. Tiszta térben beöltözve ?
2020. máj. 28. 22:49

Az aki dolgozott ilyen helyen, az tudna nekem adni ezzel kapcsolatban valamilyen használható reveláns információt?



Kérdéseim:


Mit kell ott csinálni?


Milyen a munka? tűrhető?


Monoton munka?


Könnyű munka?


Egyelőre ennyi kérdésem volna.

Ha bármi kérdésem volna még felteszem a későbbiekben.


Csak az írjon ide, aki tudd bármi informciót ezekről a munkákról. Esetleg dolgozott ilyen területen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook