Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy munkás, aki a fürdőszoba csempézését csinálta, elrontotta a csaptelepet és a villanykapcsolót. Mit csináljak? fórum

Egy munkás, aki a fürdőszoba csempézését csinálta, elrontotta a csaptelepet és a villanykapcsolót. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 7. 08:59
Igen,ezt ez a szaki is igy csinálja,ő is mindig éppen és folyamatosan hívni akart
2012. aug. 19. 13:12
Én egyébként még nem találkoztam olyan "szakival", aki felhívott volna. Ha én hívom, akkor viszont azt mondja, hogy már éppen hívni akart.
2012. aug. 19. 13:11
Hajjaj...azt hittem, már régen túljutottál ezen a dolgon.
2012. aug. 19. 12:04
Azt mondta hív,hogy mikor jön feltenni diszitőelemeket+kiszáradt falat lefesteni...nos azóta is várom...megint hívnom kell
49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Salzburg1)
2012. aug. 10. 14:46
Remélem, hamar kiszárad a fal, és nem lesz több bosszúságod! :D
2012. aug. 10. 09:21
Rendesen megcsinálta villanyt+csaptelepet működik.De ha nem megyek be az üzletbe ahol ajánlották nem jött volna ki.Nem lepődők meg itt.Még meg kell csinálnia a diszitőelemeket+a vizes falat,amit eláztatott.
2012. aug. 1. 15:18

Ez a buflák "munkás" most már majd kijavítja, amit elrontott.

A baj az, hogy az elérhetőségét úgy kell a boltban kiveszekedni. És itthon nem jelentik fel, mert megértőek az olyan emberkével szemben, aki ha nehezen is, de próbál megélni és ezért legalább hajlandó dolgozni, jól-rosszul ahogy sikerül.

Meg az is a baj, hogy sokan szó szerint a piacon veszik meg a szakmai bizonyítványt, és aki tudja, szintén nem buktatja le őket, mint ahogy én sem jelentem, akiről tudomásom van. Mert így meg tud élni a családjával...és aki tényleg elvégeszte a szalmunkásképzőt, az se biztos, hogy kiválóan tanult, míg oda járt..

Ezért ilyen a munkaerkölcs is. Svájc nyugodtam építgethette a gazdaságát,meg az iparát, az iskolarendszerét, meg lehetett erős erkölcsi alapokat is lerakni. Mi magyarok addig is megállítottuk a tatárt, a törököt, hogy Svájcba már ne jussanak el... majd próbáltuk a szétvert, kifosztott országban élve maradni.

Utóbbi ténykedés a szokásunkká is vált, csak most már a dúlást is magunk intézzük.

46. 038710e7da (válaszként erre: 44. - Salzburg1)
2012. aug. 1. 12:55

Minek dolgoztatsz vele, ha egyszer már gánya munkát csinált, meg javítani sem akart visszamenni?! Noooooormális vagy Margit?

Azért fizetsz rá, mert hülye vagy, nem azért mert sz*r az ország.

Hívjál svájci kőművest, aztán fejezd be a fikázást!

45. andi6020 (válaszként erre: 44. - Salzburg1)
2012. aug. 1. 12:42
Mi lenne ha nem szaroznád le ezt az országot minden egyes hozzászólásodban?
44. Salzburg1 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2012. aug. 1. 09:11
Kijött és jól megcsinálta a csaptelepet,villanyt is.Tegnap már tusoltam is.Úgy néz ki,az hatott,hogy bementem az üzletbe,ami megadta az elérhetőségét.Máshogy ebben az országban nem megy.Remélem hamarosan a dÍszitőelemeket is felteszi,azt még nem tette fel, illetve a vizes falat is megoldja,ami beázott,mikor még régebben feltette a cspatelepet.
2012. júl. 30. 23:33

Engem is értek meglepetések. Hogy a barátságos kőműves, aki a férjemmel haverkodott nagyon, még a csákány nyelét is eltöri, mert erősnek erős...

Hogy alig lát, ezért nem biztos, hogy jól méri a dolgokat, mert a colstokot alig tudja befókuszálni.

Megcsinálta a vízóra-aknát, és már alig néhány év után alig van a tetején beton, a nehéz vaslemezből készült tetőt alig tartja valami...

Most hívjam vissza ugyanezt a pacákot? Hát nem merem!!!

42. Salzburg1 (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2012. júl. 30. 23:29
Remélem őt is befenyyitette az üzlet,ahogy engem is.Én nem irhatom le az üzlet nevét,ahol kaptam az ő számát,viszont remélem az üzlet ő rá is hatott,hogy csinálja meg rendesen végre.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 23:14
Hát én tartok egy kicsit attól, hogy 1.mitől romlott el a villanykapcsoló, 2. hogyan javítja meg a hibát...nehogy bárkit áramütés érjen.
40. Salzburg1 (válaszként erre: 38. - Andi6020)
2012. júl. 30. 23:10
Nem szidom,csak azt irtam,hogy kint biztos nem fordult volna elő ilyen.Egyébként a kiköltözés ősszel erősen tervbe van véve.
39. Salzburg1 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2012. júl. 30. 23:08
A környéken én sem fogok mondani semmi jót róla,csak őt ez nem fogja zavarni,nem Így szerzi a munkáit.Lehet lenne olyan ismerős,aki elvégezné,csak akkor fizetni kell villanyszerelőnek,újra vízvezetékszerelőnek.Arra amit írtál,hogy mit csinált velük,nem tudom pontosan,azt tudom,hogy addig amig nem ért hozzá,addig jó volt a hollandi csavar,most meg arra ment rá fél napom,hogy beszerezzek hollandikat a csaptelephez.
38. andi6020 (válaszként erre: 35. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 23:02

Költözz vissza.

Azért az egy kicsit gáz, hogy itt szidod a "magyarokat"

37. Salzburg1 (válaszként erre: 31. - 038710e7da)
2012. júl. 30. 22:59
Nem tudom pontosan.Nem hiszem,hogy elzárta.Most éppen meleg viz az van.Hollandi csavarokról beszél,meg imbusz kulcsokról.MIndenesetre voltam az üzletben,ahol megadták a srác nevét,már meg is fenyegettek fizikailag,ha le merem irni ide az üzlet nevét.Viszont a srác úgy néz ki jön holnap.Remélem megcsinálja.
2012. júl. 30. 22:53

Hát ez nem Svájc...

Itt ígéri a "mester", szerdán jön. Hiába várod két napig, végül elmerészkedsz bevásárolni.

Majd hétfőn véletlenül összefutsz vele, és ő bosszankodik, hogy ott volt szombaton, de te nem voltál otthon! (megtörtént!!)

35. Salzburg1 (válaszként erre: 30. - Virus2008)
2012. júl. 30. 22:50
Tényleg 1 balfék vagyok.Az hittem még Svájcban vagyok.Ott azonnal kijönne a munkás,és megcsinálná.Itt más a mentalitás,és gondolkodhattam volna,hogy magyarban vagyok.
2012. júl. 30. 15:38
Az a tapasztalatom ugyanis, hogy nincs olyan villanyszerelő, aki egy kapcsoló miatt kimegy házhoz. Ha mégis megteszi, akkor nagyon sok pénzért.
33. Guruljka (válaszként erre: 29. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 15:36

Értem. Nem mindenki műszaki alkat.

Ami az imbuszkulcsot illeti, az az érzésem, hogy csak lerázni akar ezzel a szaki.

Nincs olyan ismerősöd, aki elvégezné a javítást? Vagy felszerel egy új csapot, mert lehet, hogy egyszerűbb venni másikat...

A villanykapcsoló nem lehet nagy ügy, azt még egyszerűbb újat venni, mert olcsóbb.

Aki pedig elrontotta ezeket, és elég nehéz elképzelni, mit is csinált velük...arról meg nem mondanék a környéken semmi jót.

32. andi6020 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2012. júl. 30. 13:08
Pfff, szép vagy te is :P
31. 038710e7da (válaszként erre: 29. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 12:48

Ha nem egyszerű szerelés, akkor kell vízszserelőt hívni, amúgy meg tényleg nem kellene, de nem is értem, mit rontott el rajta akkor? Én amatőrként nem tudok egy csapot elbarmolni, pedig már szedtem szét, raktam össze.

Nem lehet, hogy pl. nincs a szerinted hibás telep előtti csap kinyitva, mert a szerelés idejére le lett zárva?

30. virus2008 (válaszként erre: 1. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 12:30
Sehogy, egy balfék vagy.
29. Salzburg1 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2012. júl. 30. 11:17
Engem nem tanított meg senki ilyenekre.Ráadásul azt gondolom, hogyha az ember szakit hív,akinek az ember fizet,akkor neki kell értenie ehhez,én máshoz értek, ő meg ehhez,ezért fizetek neki.Ráadásul ez nemcsak 1 egyszerű szerelés,hiszen ahogy írtad,például az imbuszklucsra sincs szükség általában csaptelep szerelésekor.Egyébként kiváncsiságból én is sok mindent megnézek és utánajárok,de ez abszólut nem az a téma ami érdekel.
28. Salzburg1 (válaszként erre: 26. - 038710e7da)
2012. júl. 30. 10:49
Nem feltételeztem,hogy ehhez külön vízszerelő kell,ő azt mondta,megcsinálja a csempézést,és mivel tudom,hogy burkoló,burkolási munkákat csinál,ő nem mondta,hogy kell külön víszerelő ehhez.Ezt neki kellett volna mondania,én laikusként honnét tudjam?
27. Guruljka (válaszként erre: 17. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 03:57

Nem nimbuszkulcs...csak imbuszkulcs.

Bármelyik szerszámüzletben, bicikliboltban, ezermesterboltban, stb.... kapható, L alakú, hatszög keresztmetszetű.

Általában nincs rá szükség sem a vízcsap, sem a villanykapcsoló szerelésekor. Ugyanis 10 mm-es, hatszög alakú süllyesztett csavar egyikben sem szokott lenni. Azt lehetne vele kihúzni. Vagy beljebb csavarni.


Azért tényleg...Te sosem próbáltál vikkanykapcsolót kicserélni? Vízcsapot tömíteni? Én ehhez nem hívok senkit...már a lányonmat sem, mert őt is megtanítottam az alapokra, mielőtt férjhez ment volna, azaz megkezdte volna az önálló életét.

Igaz, olyan férjet fogott ki, aki alig tudja, melyik a csavarhúzó eleje. Szóval ilyen is van, csak nekem nagyon furcsa ez, én már csak kíváncsiságból is mindig szétszedem, ami elromlott, mondván, rosszabb már nem lesz...

26. 038710e7da (válaszként erre: 25. - Salzburg1)
2012. júl. 30. 00:47

2. Ha szeretnél jogokat tedd meg a kötelességed. Aki azon spórol, hogy rendesen fizessen, ne rinyáljon, ha nem lesznek jogai!


Bár nekem a csap elrontása is furcsa, mert szerintem a menete az, hogy a vízszerelő leszedi, aztán a kőművesmunkák után visszateszi. Vagy dugig kente kötős cuccal, a látható helyeken gondosan letörölve, vagy mi? A villanykapcsolón mit tudott úgy elcseszni? De tételezzük fel tényleg megtette... Megéri rinyálni? Csak mert én 18 évesen leszedtem, kifestettem, visszatettem, cseréltem, ha kellett? Vagy olyan drága volt, és előtte nem jutott eszedbe leszed(et)ni?

2012. júl. 30. 00:26

1, örülök,hogy azt elismered,hogy Svájcban nem ennyi az ÁFA,az is tény,ott minden szolgáltatás arányaiban drágább,ez így van


2, szerintem sok melós nem ad számlát,többségében nem ad


3,A költözés már felmerült, lehetséges alternatíva

24. Salzburg1 (válaszként erre: 19. - Homern)
2012. júl. 30. 00:16
ok,köszi,így már értem.Az igaz,képes rá,hogy még több mindent elrontson.Csak akkor fizetni újabb melósnak...habár a telefonszámlám miatt is,amennyiszer már hívtam,és beszéltem vele hogy mikor jön,már emiatt is tényleg jobb lenne inkább hívni valaki mást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook