Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolcról költöznénk 2 kisgyerekkel (2+6) Budapestre. Melyik részen érdemes lakást bérelni? (Jó ovi, bölcsi, lakható...) fórum

Miskolcról költöznénk 2 kisgyerekkel (2+6) Budapestre. Melyik részen érdemes lakást bérelni? (Jó ovi, bölcsi, lakható...) (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. dec. 11. 11:23

11. kerület, Gazdagrét. Vagy 3. kerület több része is. Pl. Békás. Nem kell félni a jó hírű panellakótelepektől sem, jól el vannak látva bölcsivel, ovival, sulival, és általában hagyományosan jók. A 3. kerületben még speciális sulik is vannak szép számmal.


Amit nagyon nézz meg, az a szomszédság, hogy tolerálnák-e a gyerekeket. Nekünk emiatt pokol, mert utálja a környezetem a gyerekeket, és a normál zajokból is gondot csinálnak.

37. M0ncsa (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2013. dec. 11. 10:38

:))


Tobb helyen laktam amugy Budapesten, Budai reszen ugye Zugliget, az kiraly; ezen kivul a Mechwart ligetet szerettem. Pesti oldalon pedig 13. kerulet belso resze , es 5. ker. 13-kal hataros fertalya allt kozel a szivemhez. Lehet, hogy csak azert, mert ott voltak a legkiralyabb elhelyezkedesu alberleteim :D


Amugy szamomra Bp ugy ahogy van, egy utalat. Nagyon orulok, hogy megszabadultam tole, soha vissza nem mennek oda lakni...

36. michelle.r (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2013. dec. 10. 21:33
Én ott lakom a közelében, gyalog kb. 10 perc alatt sétálok fel, vagy ha lusta vagyok, vagy nyikorognak a kölykök, 2 perc alatt lifttel. De nagyon örülök, hogy közel, s mégis elég távol ;)
35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2013. dec. 10. 21:20
Nem is a rendezvenyek miatt, hanem az a rengeteg turista. Horror.
34. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Cooltim)
2013. dec. 10. 21:19
Igen, ez a kulcsszo, hogy mindenki mas. Rengeteget dolgoztam a varban, evekig, es nekem az a nyuzsges, ami ott megy folyton, az a halalom volt. De aki szereti, meg akar elvezheti is...
33. cooltim (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2013. dec. 10. 20:07
Meg lehet oldani a rokonok autos parkolasat is. Rendezveny azert nincs olyan hu, de sok!!! Azt a keveset meg ki lehet birni. Mindenki mas vermersekletu, mi birjuk. Szeretjuk.
2013. dec. 10. 17:25
én Kispestet nyugodt szívvel merem ajánlani!
31. emagdi (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2013. dec. 10. 16:13

mondjuk én autóban gondolkodtam, azért írtam h rossz a közlekedés a várban. (az egy dolog, hogy te behajthatsz ha ott laksz, de sorompó, plusz vendégek nem tudnak jönni, parkolni stb, sok idő lejutni a városba.) ezen kívül tele van mindig turistával, sok a mindenféle rendezvény (ami szintén fennakadásokat okoz, és kellemetlen lehet az ott lakóknak).


én idegbajt kapnék ha ott kellene laknom, de persze mindenki mást szeret:)

30. cooltim (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2013. dec. 6. 17:01

Hogy parkolohely ne lenne, azt mi sosem tapasztaltuk meg az elmult 10 evben. A busz altalaban a kulonbozo programokkor zsufolt, egyebkent olyan gyakran jar kb., mint a metro.

Sajnos manapsag ritka az a kerulet, ahol nincsenek csovesek. Ez Budapesten majdnem elkerulhtetlen.

Termeszetesen megoszlanak a velemenyek errol is, mint mindenrol... En itt elek regota es ezeket nem tapasztaltam.

29. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2013. dec. 6. 16:09

Szerintem azert, mert parkolohely nuku, egy szem folyton zsufolt busz jar fel, es a Moszkvan iszonyatos a szmog, valamint tele van csovessel. Masok szerint nem tudom, miert gaz, ez csak az en velemenyem...


Szerintem is Buda, en a 12. keruletben szerettem lakni, a Zugligeti uton (+ kornyeke, termeszetesen). Ovi, suli 20 eve meg korrekt volt, van orvosi rendelo is, bolt, Moszkva ter 15-20 percre van, onnet meg barmi metroval hamar.


Hatranyai, hogy nincs ejszakai busz, valamint ha leesik a ho, lehet gyalogolni jo sokat (ovi, suli kozel van, de csomopontok kevesbe).

28. michelle.r (válaszként erre: 26. - Forrest2010)
2013. dec. 5. 14:58
Pesten nem, Budán inkább, illetve annak is bizonyos negyedeiben.
27. Babeck (válaszként erre: 8. - Cilumiluci)
2013. dec. 5. 14:54
:)
26. forrest2010 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 5. 11:26
Persze ! oké . Pesten iszonyatos árak vannak , + a környékén is . De itt legalább még lehet munkát találni .
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2013. dec. 5. 08:38
Gondolom a gyerekek korát.
24. forrest2010 (válaszként erre: 1. - SanyaLujza)
2013. dec. 5. 06:10
Mit jelent a " ...2 gyerekkel / 2+6 / " ?
23. virgilius (válaszként erre: 22. - Cooltim)
2013. dec. 4. 21:08
Ja, hát ez ez szerintem sincs így. Kb az I. kerület közlekedése a legjobb egész Budán, mondjuk leszámítva a Naphegyet, mert az kicsit macerás. Mi is ide járunk dolgozni és suliba is, és a nagymama is itt lakik. The best. :)
2013. dec. 4. 20:46
Van, aki azt irta az I. ker.- re, hogy gyerekkel nem idealis. Mas valami pedig azt, hogy a kozlekedese nem jo.
21. cooltim (válaszként erre: 20. - Virgilius)
2013. dec. 4. 20:44

Meg tudom kulonboztetni!!!

Az I. ker- re ertettek, nem?

20. virgilius (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2013. dec. 4. 20:39
A nyóckerben a Palotanegyed a gázos, azt nevezik így. A Várnegyed az Várnegyed, és nem Palotanegyed, nem?
2013. dec. 4. 20:35
Mi az I. kerben lakunk a Varnegyedben. 4 es fel eves gyermekkel. Az ovoda szuper! A kozlekedes tokeletes. A Szell Kalman ter 5 perc, a Deak ter 10 perc. Van jatszoter, minden. Akik azt mondjak, hogy gazos, nem ertem... Miert lenne gazos??? Kivancsi vagyok ra! Koszi!
18. zebracsikó (válaszként erre: 11. - SanyaLujza)
2013. dec. 4. 16:44

gyerekkel? nem ideális.



Hol fogtok dolgozni? Inkább ahhoz képest kéne keresgélni. Semmi értelme pl. a 4. kerületbe költözni, ha a 23. kerületbe kell dolgozni járni

17. virgilius (válaszként erre: 11. - SanyaLujza)
2013. dec. 4. 16:33
Szerintem a palotanegyed gyerekkel ultra gáz. Semmiképp nem ajánlom. Az 1. kerület vagy a 11. belső része jó, ha a város közepén szeretnél lakni.
2013. dec. 4. 16:14

Úgy gondolom minden kerületben van jó és rossz hely.

Tényleg ahogy már előttem leírták, vegyétek figyelembe hol fogtok dolgozni, hiába mondja valaki, hogy Békásmegyer a tuti, ha Te Rákoskeresztúron, vagy Tétényben.

Én a belvárosra esküszöm egyébként. Jó iskolák, ovik, orvosi ellátás, közlekedés. Viszont az albérlet nem olcsó.

2013. dec. 4. 16:13
A 11. és a 13. kerületet bártan ajánlom:) Mi most a 13. kerületbe lakunk...A lányom ovis (4 éves), a fiam 1. osztályos!
14. emagdi
2013. dec. 4. 15:56
mondjuk célszerű azt is figyelembe venned, hogy a város melyik részébe járnátok rendszeresen (pl munka, vagy ilyesmi), illetve hogy jellemzően autóval vagy tömegközlekedéssel szeretnétek közlekedni.
13. emagdi (válaszként erre: 11. - SanyaLujza)
2013. dec. 4. 15:53

I. kerület a közlekedés miatt gáz.

inkább 12.ker. vagy 2.ker belsőbb részei

12. patapucs (válaszként erre: 11. - SanyaLujza)
2013. dec. 4. 15:36
Ha van rá pénzed nem gáz - inkább minden drága.
2013. dec. 4. 15:30

Nekem Buda vonzo valamiert...I. kerulet?

A belvaros a palotanegyed is nagyon...az gyerekekkel nagyon gaz?

2013. dec. 4. 15:29
11. kerületet ajánlom, igaz nem vagyok anyuka. Vidékről költöztünk ide, szép zöldben vagyunk és közel van minden. A körtér tőlem 10 perc és onnan jár 7-8 féle villamos plusz 7-es buszcsalád. Itt rossz arcok sincsenek (nem úgy mint pl belváros, Blaha, Baross utca, Corvin-negyed), csak 1-2 a körtéren. Budaörs árilag több, de 20 perc alatt be lehet érni busszal és egy nagyon szuper város :)
9. terek (válaszként erre: 1. - SanyaLujza)
2013. dec. 4. 15:28

mi Csillaghegyen lakunk, Békástól 2 utcányira.

nagyon szeretünk itt lakni, naponta 3x-4x megyek át Békásra, van piac, közért, posta, orvosi rendelő, jó a tömegközlekedés, gyerkőc oda jár oviba, tele vannak férőhellyel a bölcsik, ovik, sulik (18an vannak az ovis csoportjában), bölcsibe is anno bementünk érdeklődni és egyből fel is vették. azt is nagyon szeretem, hogy minden 2. sarkon van játszótér, ráadásul új fajták, 2 máltai is van :)

3 évig a lakótelepen laktunk, na azt mondjuk nem szerettem, drága a panel és zajos, büdös...

bár biztos vannak jobb házak is, 4emeletesek is vannak, mi lepukkant 10 emeletesben laktunk

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook