Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindig azt kapjuk, amit adunk? fórum

Mindig azt kapjuk, amit adunk? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 16. 10:37
Ez attól függ,kivel állunk szemben. :)
2013. szept. 16. 10:35
nem
2011. júl. 29. 11:29
igen, pontosan azt.
31. b65a8eb9d1 (válaszként erre: 22. - 474687f420)
2011. júl. 29. 11:24

Már rég elolvastam Csernus könyvét, és sok mindenre rájöttem. Nem ismerlek, ne haragudj ha megsértelek ezzel, de nem lehet hogy túlságosan is várod hogy visszakapj? Mert nálam kicsit így volt/van:)


Középiskolában pl. matekdolgozatnál mindig segítettem a padtársamnak, és ő mindig 1 jeggyel jobbat kapott mint én, pedig én írtam a dolgozatát majdnem, és a sajátomat meg elrontottam, vagy elnéztem valamit:/ Ez a lány később megutált engem mert összejöttem a volt barátjával. Ráadásul, semmi köze nem volt hozzá hiszen neki már több mint 1 éves kapcsolata volt akkor, nem tudom miért zavarta annyira .. Aztán amikor elhagyott a a barátom, jól kinevetett és élvezte hogy szenvedek. Mondanom sem kell, hogy pár hónap múlva őt is otthagyta a barátja..

2011. júl. 1. 18:07
De itt nem is magáról a személyről van szó, hanem az írásairól.
2011. júl. 1. 17:38

Én ha olvasom egy írását, akkor is abba kell hagynom, mert olyan, mintha valaki ordítaná a fülembe.:DDD

Nekem túl arrogánsnak tűnik.De ez az én véleményem, attól még más szeretheti.

Egyébként azért kapták fel mert más, mint a többi psziho.Ha végignézel Magyarországon mindenhol ezt látod, nem kell, hogy jó legyen, csak más ahhoz hogy sztár legyen.Mutatott valami ujjat, de engem irritál.Bocsi :)

28. tavasz007 (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2011. júl. 1. 17:01
csernust nem zartam a szivembe, pedig az elejen kedveltem.
27. b65a8eb9d1 (válaszként erre: 26. - 474687f420)
2011. júl. 1. 16:19

:D :D

Nekem sem szimpatikus, de tetszenek az írásai!

2011. júl. 1. 16:11
Ne haragudj, de szerintem a Csernus elmebeteg, csak felkapták a hülye stílusát, de nevetséges.Rámordítana tuti bevernék neki egyet!
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 1. 16:09
De ez nem arra vonatkozik, hogy ha például Te például gorombán beszélsz valakivel, aki nagyon közel áll hozzád, akkor fél év múlva Téged bánt meg egy másik szeretett személy, mert visszakapod a sorstól, hanem ez amolyan: Mosolyogj a világra és a világ is visszamosolyog rád, + ha aszerint élsz, amilyen az értékrended, akkor nap mint nap lelkiismeret furdalás nélkül nézhetsz a tükörbe és emelt fővel járhatsz az utcán, hiszen hiteles vagy a saját magad szemében.
2011. júl. 1. 15:30

Dr Csernus Imre : A nő


Ha én bele tudok nézni esténként a saját tükrömbe, akkor másoktól is ezt kapom vissza. Mindenki azt a kisugárzást és energiát kapja, amit ő ad másnak, de csak azt adhatja, ami benne van. Mert mindig azt kapjuk vissza, amit önmagunk adunk.


Tessék, ez most megerősített!

23. 0c7cb4959f (válaszként erre: 21. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 1. 14:16
:)
2011. júl. 1. 14:12
Szerintem nem én is előző életemben tehettem nagyon rosszat, mert én mindig csak adtam-adok és nem kapok vissza.Sőt!Mindig azt nézem hogy másnak legyen jó és ezzel is mindig megszívom, mert a végén még azt is a szememre hányják, hogy minek akarok én jót, ha nem származik belőle hasznom.
2011. júl. 1. 11:27

Az egyik régi "barátnőm" kigúnyolt régen, hogy nincs barátom, sőt akkor még soha nem is volt .. pár hónapra rá a pasija elhagyta őt ...


Aztán olyan is történt, hogy egy sráccal nagyon szerettem volna járni, de visszautasított. Rá kereken egy évre Ő akart velem járni, de akkor már nem éreztem azt vele kapcsolatban amit anno, szóval visszautasítottam.


Valamilyen szinten szerintem igaz.

De mintha egyszer olvastam volna, hogy nem biztos hogy ebben az életben kapjuk vissza amit adtunk.

Én olyan balszerencsés vagyok a szerelemben, hogy forgatókönyvet is lehetne róla írni, úgyhogy lehet, hogy az előző életemben tettem valami nagyon rosszat és most fizetek meg érte .. :/

20. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2011. júl. 1. 11:21
Így van!!!
19. eda93927a9 (válaszként erre: 16. - 44d5abb30c)
2011. júl. 1. 11:21
Ilyen erővel a nagy számok törvénye miatt is lehetne így. Az ,hogy mit adsz azért fontos hogy milyen a lelkiismereted. De attól hogy jó vagy, egy pofátlan ember ugyanúgy fellökhet a buszon. És hányszor hallani, hogy rossz szándékú emberrel mások kedvesek voltak, de ők visszaéltek vele.
2011. júl. 1. 11:18
Nem.
2011. júl. 1. 11:16
Nem.
2011. júl. 1. 11:15

A Bibliában az egyik legfőbb törvény a viszonosság törvénye, vagyis hogy úgy bánjunk másokkal, ahogy szeretnénk, hogy velünk is bánjanak az emberek. Akár hiszünk ebben, akár nem, ez bizony így működik, mert Isten ezt megmondta!:)

Persze nem mindig azoktól kapjuk vissza a jót vagy rosszat, akiknek mi adtuk. De a végeredményt tekintve, egy egész életút távlatában kiegyenlítődik!

Egyébként az én személyes tapasztalataim is maximálisan alátámasztják ezt a bibliai igazságot..;o)

15. c130f7eb3b (válaszként erre: 13. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 1. 11:14
Most én is "lent" vagyok, éppen ezért örülök az apró jónak is, mert tompítja a rosszat. Próbáld meg ebből a szemszögből nézni a világot.:)))
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 1. 11:13

Abból a szempontból valamelyest igaz, hogy sokszor ha Te például mondhatni nem túl normális hangnemben beszélsz valakivel, akkor egy idő után borul a bili és elküld melegebb éghajlatra, de abban a formában ahogyan Te gondolod, hogy elkövetsz valamit az egyik barátoddal szemben és aztán egy 5 évvel később kialakuló barátságban kapod vissza, abban nem hiszek.

Gondolkoztam ezen anno én is, de ott bukott meg a mutatvány, mikor arra gondoltam, hogy van az a mondás, ami úgy szól, hogy: Mindenki érdemei szerint.

Nah persze! Akkor mért halnak meg kicsi gyerekek? A szülő valamiféle "bűne" miatt? Akkor miért az új élet kapná a büntetést? (Persze a szülőnek is az, de azt gondolom, hogy a kisgyerek egy új élet.)

Mindannyiunknak jut jó is, rossz is. Elkerülni nem tudjuk. Változunk, próbálunk jónak lenni, könnytani az életünkön ahol tudunk, sokszor értelmezünk újra dolgokat és tanulunk. Mást nem nagyon tehetünk.

13. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 11. - C130f7eb3b)
2011. júl. 1. 11:12
is-is, én is azt tapasztaltam mostanában csak rosszat ad. Hiába van jó,ha ugyanakkor ad hozzá rosszat is.
2011. júl. 1. 11:10

Nem, dehogy

de jó is lenne ha így alakulna mindig

11. c130f7eb3b (válaszként erre: 9. - 62d1ad4db5)
2011. júl. 1. 11:10
De ad jót is. :)
2011. júl. 1. 11:09

Kinél hogy... az előző kapcsolatomban én adtam sokat, de keveset kaptam. Az élet a mostani kapcsolatomban kárpótolt, egyenlően adunk-kapunk, megtaláltam az Igazi Párom.


Barátnőm viszont már nagyon régóta csak rosszul járt, eddig még egyetlen normális kapcsolata sem volt szegénynek.


Remélem, ennyi szenvedés után ő is megleli a lelki békéjét, de ennyi rosszat már nehéz lenne kárpótolni, szóval az ő esetében azt mondanám, hogy a válasz a kérdésre: nem.

9. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 8. - C130f7eb3b)
2011. júl. 1. 11:08
jaja.. az élet bizony osztogat pofonokat, és nem is kicsiket :S
8. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 1. 11:07
Nem!!! A sokszorosát kapjuk vissza annak, amit adunk. Legyen az jó vagy rossz. És nem attól kapjuk vissza, akinek adtuk...
7. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 1. 11:05
Ebben van valami, de ez mindenben igaz, nemcsak egy párkapcsolatban. Ne legyél türelmetlen, fiatal vagy még, lehet ezen csalódások fognak összehozni azzal, akinek minden tekintetbe meg fogsz felelni, és aki neked is megfelel.
2011. júl. 1. 11:02

Igen, mindig azt kapjuk amit adunk. De ezt megelőzi az, hogy azt kapjuk,amit gondolunk.

A gondoltam mindig megelőzi a tettet. :))

2011. júl. 1. 11:01
Csalódsz még párszor mire megtalálod azt akinek tudsz adni, és vissza is kapod. A szokásain változtathat az ember, a természetén már nem annyira. Ha pedig egy pasi szeret, akkor fogadjon el és szeressen úgy ahogy vagy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook