Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tudja mikor kapjuk a gyerekekre azt a pénzt amit évente kétszer szoktunk, talán gyerm.védelmi tám.? fórum

Ki tudja mikor kapjuk a gyerekekre azt a pénzt amit évente kétszer szoktunk, talán gyerm.védelmi tám.? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. okt. 22. 18:50
Július és nov vége..
2009. okt. 21. 20:33
Július és november 5.-e körül,gyerekenként 5800ft.
33. Grepike (válaszként erre: 32. - Kobagabi)
2009. okt. 20. 22:34

Mi nagyon megéreztük azt, mikor már nem a fizetésemet kaptuk. Harmad annyi a TGYÁS és a GYED, mint a fizetésem volt. Az első pofon a szülés után ért, a második a válság és a hitelünk miatt, a harmadik pedig most, hogy megszületett a második gyerkőc!

Én nem akarom, hogy állambácsi tartsa el a gyerekemet, csak szeretném, ha segítenének benne és nem megszorításokat kapnék azért, mert nevelem a jövő nemzedékét. Azokat a gyerekeket, akik majd a gazdasági növekedést a jólétet hozhatják el öregkorunkra... :))) (mekkora szavak! :)

Én eddig a családi pótlékon kívül semmit nem kaptam állambácsitól...ja, de a babakötvényt, bocsi 46ezer, ha jól emlékszem. De aki gyereket nevel, az tudja, hogy a családiból nem lehet egy gyereket "ellátni".

32. kobagabi (válaszként erre: 23. - Grepike)
2009. okt. 20. 14:29
Nálunk pont ez volt a helyzet. Bementünk a polg. hiv.-ba, és megnéztük mire lennénk jogosultak. Hát az egyikre sok a fizunk, a másikra meg nagy a házunk. Minek építettünk ekkorát, volt a kérdés felénk!!! De az a kutyát nem érdekli, hogy a duplája lett a hitelünk, a fizu meg nem emelkedett olyan mértékben, sőt azis csökkent:( Tehát hiába keres az ember szépen, ha úgy megemelték a hitelét, meg elvették negyed fizuját, hogy nem tud megélni, mert a hitel elviszi:(
2009. okt. 20. 13:58
kivánom neked,hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe...amikor is állambácsi segitségére legyél utalva,akár egy honapra is..:)
30. agis (válaszként erre: 27. - 25cde08762)
2009. okt. 20. 13:52
Nem a visszaküldöm, vagy nem tudom elkölteni a kérdés. Rengeteg topic foglalkozik azzal, hogy kinek mikor utaljáka csp-t, meg mindenféle gyerekkel kapcsoaltos állami hozzájárulást....ezért kérdeztem, semmi másért....
29. agis (válaszként erre: 28. - Sitecom)
2009. okt. 20. 13:51

Lehet, hogy nevetségesnek tartod, és a kérdésem létjogosultságát nem kérdőjelezheted meg....


Igen, ami adott, azt ki is kell használni, ezt nem is vitatom, de sokak úgy várják, hogy állambácsi segítsen, mintha erre apelláltak volna...

28. sitecom (válaszként erre: 26. - Agis)
2009. okt. 20. 13:09

elöször is az állambácsi..találta ki,hogy segélyt oszt....

másodszor,ha babát vállal bár ki is a /töbség/..valoszinü az akori állás szerint ugy érzi,hogy biztonságba fel is tuda azt a kis jövevényt nevelni.Viszont igen sokszor közbeszol pár év mulva olyan negativ tényezö,ami elvileg önhibán kivül történik..../az apuka lelép,megszünik a munkahely,vagy pl itt volt a válság...15000ft-havi törlesztöböl 25000ft lett....és lehetne ezt még sorolni...

ugyhogy drága agis nem azért szülünk,hogy az állam tartsa el a piciket.viszont ha az állam egy ici pici lehetöséget nyujt,az okos ki is használja.

nem hiszem,ha találsz az utcán 5000ft-ot nem hajolsz le érte...mindenesetre a hozzászolásod számomra nevetséges volt.

27. 25cde08762 (válaszként erre: 26. - Agis)
2009. okt. 20. 12:55
Egyedül nevelem a kislányomat.Ami jár az jár.Kinek ne jönne jól manapság 5-6ezer forint,főleg így karácsony előtt?Aki kapja ezt a pénzt,mindenki szerintem a gyerekére költi.Ti talán visszaküldenétek?Á,kössz nekem nem kell,nemtudom mire költeni.Nevetséges.
26. agis
2009. okt. 20. 09:52
Nem akarok belebeszélni, de engem tényleg, nagyon komolyan érdekelne (a sok-sok ilyen témájú topic meglétén felbuzdulva) hogy miért szülnek gyereket azok, akiknek 5-6 ezer forint ennyire nagyon számít? Miért mindig másoktól várjuk a segítséget? Miért azt várjuk, hogy állambácsi a hónunk alá nyúl???
25. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 20. - Grepike)
2009. okt. 20. 09:35
Szerintem nettó.Mi sem vagyunk jogosultak rá,nem nekünk találták ki sajnos
24. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 19. - Marc§ika)
2009. okt. 20. 09:34
Azt nem tudom,de szerintem ezt már a családi pótlék összegéből tudják
23. Grepike (válaszként erre: 22. - Kobagabi)
2009. okt. 20. 07:58

Na igen!!!

Idén januárban én is bementem a polgármesteri hivatalba, hogy: beütött a válság, nem bírjuk fizetni a dolgainkat...stb. Szóval minden lehetséges - önkormányzat által fizethető - támogaást megnéztünk, de semmire nem vagyunk jogosultak... az egyiknél magas a jövedelmünk, a másiknál pedig túl nagy a lakás ránk!? Ki érti ezt??? :)

Szóval azzal jöttem el, hogy örüljünk, hogy van munkánk és hogy ilyen szépen keresünk! Na köszi!


Úgy néz ki, hogy azok teszik jól, akik egész nap otthon ülnek, tátják a szájukat és várják a postást az ilyen-olyan segélyekkel!!!

22. kobagabi (válaszként erre: 21. - Grepike)
2009. okt. 19. 21:54

Ne aggódj mi sem kapjuk:( Pedig csak dolgozunk, aminek lehetősége más előtt is ott van.

Nekünk 3 gyerek van, de mi soha nem katunk sehonnan rájuk semmit. A havi sulis-ovis étkeztetésük sincs nekem ingyen. Mert bizony 15 ezret kifizetek a 3 gyerekért. Mellette pedig van egy hatalmas lakáshitelünk, de ez a kutyát nem érdekli. Nekünk 5-ünkre nem jut 37.500.-ft havonta, mire mindent kifizetek:(

21. Grepike (válaszként erre: 20. - Grepike)
2009. okt. 19. 20:49
Egyébként tök mindegy, ígyse-úgyse vagyunk rá jogosultak! Túl sokat keresünk! :))))
20. Grepike (válaszként erre: 18. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 19. 20:39
Bruttó vagy netto összegekről beszélünk?
19. marc§ika (válaszként erre: 18. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 19. 20:37
egy kérdésem lenne hozzád: ha valaki tartósan beteg arról az orvosnak kell igazolást adni róla?gondolom...vagy ez hogy működik?
2009. okt. 19. 20:27

A jegyző annak a gyermeknek állapítja meg a jogosultságát,

- akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 140 %-át (2009-ben 39.900 Ft) ha

- a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy

- a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy

- a nagykorúvá vált gyermek esetén, ha megfelel az egyéb feltételeknek vagy

- a fentiekbe nem tartozó esetekben annak a gyermeknek, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegétnek 130 %-át (2009-ben 37.050 Ft) feltéve,

17. marc§ika (válaszként erre: 15. - Murva)
2009. okt. 19. 20:24
köszi már beírtam,le esett!:)
16. murva (válaszként erre: 14. - Gaolka)
2009. okt. 19. 20:22
Nem én kapom az unokáim hat gyermek és nem vagyunk cigányok,ha ez megnyugtat.
15. murva (válaszként erre: 13. - Marc§ika)
2009. okt. 19. 20:19
Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény a googleba ha beütöd szerintem mindent megtudsz,én nagyi vagyok azért nem tudom a részleteket.
14. Gaolka
2009. okt. 19. 20:17
És te hány gyerek után kapod?
13. marc§ika (válaszként erre: 12. - Murva)
2009. okt. 19. 20:12
de mégis hány gyermekre,1,2,3? kik igényelhetik?
12. murva (válaszként erre: 11. - Gaolka)
2009. okt. 19. 20:11
NEM BŐRSZÍNRE ADJÁK GYERMEKEKRE
11. Gaolka
2009. okt. 19. 20:07
Gondolom ez is valami roma dolog, mert elég sokan nem kapnak... legalábbis fehér ember nem...
2009. okt. 19. 20:01
hahó,valaki leírná hogy mi ez az összeg?és hogy ki kaphatja?
2009. okt. 19. 19:59
Mert kapunk? Ki jogosult erre a pénzre?
2009. okt. 19. 19:58
Valaki megmondja, hogy miről van szó:)?
7. jpne
2009. okt. 19. 19:49
A november tuti, az elsőt ha jól emlékszem márciusban.
2009. okt. 19. 19:49
november vége,esetleg december eleje
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook