Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007. augusztusi születésűek - mit tud a babád? fórum

2007. augusztusi születésűek - mit tud a babád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. júl. 3. 15:04
Az én fiam is 2007 augusztusi. Már nem babák. :)
96. Tina87
2010. júl. 30. 23:32

Most már teljesen szobatiszták vagyunk.Egésznap be nem áll a szája :)) Bújócsázni még mindig nem megy neki mert mikr keresem eőugrik hogy héé anya itt vagyok :)))

De nagyon ügyi, mindent elismétel, kérdez sokat.

Szeptemberben meg megyünk oviba :)

2010. márc. 31. 15:15

Helló!

Nekem 2007 szeptember elején született a fiam.Már nagyon sokat beszél bár van amit csak én értek :)

Kezd egyedül eszegetni több-kevesebb sikerrel. A cipőhuzást ő is próbálja de általában pár perc után mondja hogy segíts, nem tudja Dádi. Pelusa még van sajna a bilizés nagyon nem érdekli, de már beszereztem a kisgatyákat és ha itt a jóidő ráállunk a dologra.

94. Tina87
2010. márc. 29. 10:26

Ha benéznétek :)

Bölcsisek vagyunk és még csak mostanában kezdett el bővebben beszélni, egymás után akár két szót is.Pelus sajnos még van, de hétvégén pelus nélkül van és magától le is veszi a pelust és bilizik.

Sajnos mellettem alszik, de már arra a témára is ráálltunk hogy átmenjen a saját ágyába.

Kiváncsi lennék más augusztusi gyerkőcök miket csinálnak :)

93. Tina87
2010. márc. 29. 10:20

Újra indulhat a fórum? Van itt valaki akit érint? :)

Jó lenne :D

2009. aug. 26. 15:38
Akkor erről ennyit. Boldog szülinapot mindenkinek!
2009. júl. 30. 07:33
Mindjárt két évesek a gyerekeink. Senki nem kukkant be ide?
90. cirmesitompika (válaszként erre: 89. - MiniLiza)
2009. ápr. 15. 11:44

Szia!

Az elejére: unokaöcsém 8 héttel korábban született és 4 hónapig ordítógép volt, aztán "átkattant" és jó lett. De nem volt gondja úgy mint nektek.

Timi 2007.08.13. időre. Ő is imád labdázni, motorozni, homokozni. 20 szót tud, 3 mondatot. Bili nem kóser. Segít és megtanult sok szokást és házirendet. Nagyon sok mindent megért.

2009. ápr. 14. 10:18

sziasztok!


Látom, nem nagyon járt mostanában erre senki, de azért írok ide, hátha jön valaki. Szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal, akiknek nagyjából hasonló korú a manójuk.

Az én kicsi Mátém 2007. július 20-án született, egy hónappal korábban a vártnál. voltak vele problémák pici korában, (újszülött kori fertőzés, izomhipotónia, vontatottan fejlődött, elhúzódó sárgaság...) de 4 hónapos korában valami átkattant benne, és onnantól mindent viszonylag hamar csinált.

Mostanában labdázik, nagyon ügyesen bánik a labdával, az a kedvenc játékszere, motorozik, a rácsos járókából egy időben kimászott, de mostanában valamiért nem mer, csak a szélére fölmászik, és ott tornázik.... engem meg a frász tör ki...

A bilire nagyon szívesen ráül, de még csak egyszer volt eredménye a dolognak.

Beszéd: általában halandzsa, folyamatosan jár a kis szája, van pár olyan szó, amit meg lehet érteni. Pl: dadda=labda... a "nem" az nagyon megy neki! Mindent megért, ha valamire megkérem - persze, ha van hozzá kedve - megcsinálja.

2009. ápr. 6. 10:43
Hol vannak a többiek?
87. cirmesitompika (válaszként erre: 86. - D0860dee94)
2009. márc. 10. 19:31
Mi éjjel iszunk 230 ml kakaót. Ő is köszön 'szia, szióka, hello, pápá' és integet. Mi már 5 hónapja nem szopizunk, eszik szinte mindent, ja és pakol, felmászik mindenre és a nővérét követi, mint ewgy kiskutya. A tv-t simán kinyomja és a távirányítót is tudja mire való.
86. d0860dee94 (válaszként erre: 85. - Cirmesitompika)
2009. márc. 10. 12:44

jobbulás nektek!


Imád pakolni, lépcsőn föl-le mászkálni és pakolni, pakolni és pakolni.

A felső szemfogai most óhajtanak kibújni és ezért kicsit nyűgösebb.

Még szopizik. A bili nálunk is inkább sámli vagy kisszék esetleg célbadobáshoz "kosár" :)

Kiskanállal eszeget, de festeni is szeret vele, különösen ha vmi főzelék a kajcsija.

Nem válogatós.

mindenféle csörgős csattogós és zenélős játékot kedvel.

megmássza a bútorokat /amit persze nem hagyok/ ebből adódnak a konfliktusaink...hisz szeretné kapcsolgatni a tv-t, cd-lejátszót stb.

Imádja az összes autót és szereti a gyerekeket.

A hétvégén voltam vele játszóházban és észre sem vette, hogy addig az apjával "kiszöktünk" egy félórára boltba.


Pohárból még nem igazán megy az ivás, mert általában magára borítja a benne lévő teát/vizet/gyümilevet stb.

Mást nem iszik... :)

Ti hogy álltok a tejitalokkal?

Az én kis Drágám egy-két korty után otthagyja és nem kell neki.


viszonylag sok szót mond és akinek köszönünk annak ő is köszön... ( azaz integet )

85. cirmesitompika (válaszként erre: 84. - D0860dee94)
2009. márc. 10. 11:03

Megint orrfolyás, köhögés. De nem töri le. Jön-megy, mint mindig. Szuperül elvan magában. Most a cipők felhúzása van soron. Megtanulta a nemet, villával eszik,, pohárból iszik. A bili még csak ülőke sajnos. röviden ennyi.

Felétek?

84. d0860dee94 (válaszként erre: 83. - Cirmesitompika)
2009. márc. 10. 08:42

körülbelül :D


Nálatok miújs?

2009. márc. 10. 08:35

Ennyire lefoglal a gyerkőc mindenkit?

Semmi újság?

2009. febr. 25. 09:29
hahó :)
2009. febr. 24. 11:55
Na, sehol senki?
2008. nov. 16. 15:08
Hol vagytok???
2008. nov. 12. 11:14
Sőt már abban is játszik. Összetoltuk az ágyunkkal és kivettük az összeérő oldalát. Nagyon tetszik neki. Remélem, nem csak az újdonság varázsa.
2008. nov. 11. 13:27
Végre ma éjjel Timi kiságyban aludt. Egy ébredéssel megúsztuk. Akkor bedobta a tápszert. Hajnalba egyszer nyöszörgött, de a teájával megnyugodott. Volt helyünk az éjjel!!!
2008. nov. 9. 14:19
Ja, pisi, kaka, kukk is használt szavak.
2008. nov. 9. 14:12
Nálunk a legszebben a "baba, apa, anya, cici, pápá, papa, hoppá" megy de határozott szava van: "csüccs, labda, enni, inni, vau, cica, sicc"-re is. Mi megértjük.
75. ALLICS (válaszként erre: 73. - Naildi81)
2008. nov. 8. 11:08
Nálunk is a nem megy a legjobban.
2008. nov. 7. 17:54
Hát már 17honapos lesz a kislányom 18.-án de még nem mond érthetöt.Halandzsa az megy.Meg ha valamit akar akkor mutogat és halandzsanyelven mondja hogy kéri.Meg hisztizni kiváloan tud :)
2008. nov. 7. 15:50
Szabolcsnak már a "nem" nagyon jól megy. De mondja már, hogy baba, labda, hinta.
2008. nov. 7. 13:12

Beszéljünk arról, mit beszélnek a gyerkőceitek.Mit mondanak, hány szót.

Ki kezdi?

71. cirmesitompika (válaszként erre: 69. - Cadence)
2008. nov. 6. 08:20

Szia!

Köszöntelek közöttünk.

Nekem is ez volt a gondom.Épp ezért alszik mellettem. Csak bedugom a szájába a teát és alszunk tovább. De ha beraktam a kiságyba, felriadt egy óra múlva, ordított és mellém téve nyugodott meg csak.

Kicsi korában meg aludt egy szopizással a kiságyban. De majd megpróbálom visszaszokatni.

2008. nov. 5. 18:37
Ja 2007 juniusiak vagyunk amugy:)
69. Cadence (válaszként erre: 62. - Cirmesitompika)
2008. nov. 5. 18:35

Az én kislányom kb 13honapos koráig külön aludt a szobájában.Aztán egyik naprol a másikra rengetegszer felkellt éjjel sirva és akkor pattantam az ágybol adtam neki inni simogattam és valamikor nehezen valamikor szinte egyből vissza aludt.Na ez tartott kb 1honapig vagy másfél honapig.aztán áthoztam hozzánk és azota velünk alszik.Persze most is felsir éjjel és inni adok neki meg vissza altatom de ugrálnom nem kell egy éjel 20x.Nem tudom mi lehet az oka hogy ennyit felkell éjjel és sirva.Kisebb korába átaludta az éjjelt másfél honapos kora ota.Szoval nem értem.Másnak is felkell ennyit a babája?

Most 16 és fél honapos a lánykám.

2008. nov. 5. 15:40
Mi is közös koszton vagyunk, a múlt héten pedig abbahagyta a szopizást. Együtt eszünk időben és fajtában is. Aprómagvasat, hüvelyest nem. Amúgy jöhet bármi a lecsót kivéve.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook