Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden nap 2 x hipózom a wc-t, árt a wc nek? Inkább domestost használjak rá? fórum

Minden nap 2 x hipózom a wc-t, árt a wc nek? Inkább domestost használjak rá? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
96. simple
2012. febr. 20. 18:21

"Ja és minden este öntök domestost a lefolyókba is. Főleg a konyhai mosogatóba. Ez is biztos környezet szennyezés. És? Ki nem . . . le???"


És még te tirpákozol le másokat? Te ostoba, buta liba.

95. andi6020 (válaszként erre: 66. - Betticsek)
2012. febr. 20. 18:01
Szívesen
94. Betticsek (válaszként erre: 93. - 91d4989ab9)
2012. febr. 20. 17:54
Fogalmam sincs hogy csinálta. 10 éve nem élek édesanyámmal. :) De neki nem is voltak beteg babái.
93. 91d4989ab9 (válaszként erre: 76. - Betticsek)
2012. febr. 20. 17:52
sztem is tulzásnak tűnik, anyukád hogy csinálta?
92. Betticsek (válaszként erre: 91. - Homern)
2012. febr. 20. 17:44

Bármilyen hihetetlen a köznyelvben a tirpákot, mint kifejezést nem a származás meghatározására használjuk.

Ha úgy nézzük, ahogyan az előttem szólók, akkor nekem a fél családom tirpák. :) És nem gondolom, hogy a fél életemet le kellett volna írnom ahhoz, hogy mondjak egy véleményt a fórumon. De köszönöm a vitát. Jól esett. :)

91. homern (válaszként erre: 85. - Betticsek)
2012. febr. 20. 17:00

Jelentem én tirpák vagyok,de képes vagyok az intelligens vitára.Nem tudom mi az összefüggés a származás és az intelligencia között....


Eleve beteg gyereknél ha szükséges ugyanazt tenném amit te,fertőtlenítenék ahányszor kell.A te esetedet nem érdemes összehasonlítani egy átlagos család dolgaival.Ami nálatok nem túlzás,az máshol igenis az,ezen nincs értelme vitatkozni.

2012. febr. 20. 16:55

Komolyra fordítva:

Ne hipózz olyan gyakran, mert kicsinálod a tüdőd!

89. Dolores007 (válaszként erre: 78. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:53
Nem értem ezt a gyomorfertőzés dolgot. Ti a WC-ből isztok?
88. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 86. - K_nm)
2012. febr. 20. 16:46
:))))))) biglájk :D
87. k_nm
2012. febr. 20. 16:44

még mielött kapok a pofámra:

"A magyarországi szlovákokon belül külön nem elismert, de megkülönböztett csoport a tirpákok (szlovákul Tirpák, többes szám Tirpáci). Ők a XVIII. század közepétől kezdve települtek át az akkori Magyarország határain belül Nyíregyháza környékére.[1]


Simkó Gyula megfogalmazásában "Békés megyéből Nyíregyházára telepített tótajkú népet, amellyel a Felvidékről és külföldről jövő szintén tótajkú telepesek egybeolvadtak közös néven tirpákoknak nevezik".[2]


A nyíregyházi tirpák értelmiség azonban elhatárolja magát mind a magyaroktól, mind a többi szlovák eredetű népcsoporttól" (Wikipedia)

86. k_nm (válaszként erre: 85. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:41
:-)))) nem is vagyok tirpák! bács megyei vagyok, nem nyírségi (bocsi, az arcom...tudom, tudom)
85. Betticsek (válaszként erre: 84. - K_nm)
2012. febr. 20. 16:39
Bocsáss meg, én egy olvasni nem tudó nő vagyok, aki szennyezi a környezetét. Te pedig akkor tirpák, mert fogalmad sincs az intelligens vitáról. Na, és én lezártam.
84. k_nm (válaszként erre: 83. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:31

akkor azt írd, hogy eleve betegek a gyerekeid! Ha olvasnál rendesen, írták is, hogy amennyiben van beteg a családban, más a helyzet....te jó ég...

De ha egészségesek, miért kellene ennyire izolálni. De félinfóból ne csodálkozz, ha neked nem tetszö vélemény születik!!!

83. Betticsek (válaszként erre: 81. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 20. 16:28
Mivel nem tudod, hogy a babáim miért koraszülöttek, és milyen betegségük van, és mennyire kell nekik steril környezet, ezért szerintem ne okoskodj inkább, mert csak bután jössz ki a dologból. És légyszives ne okíts engem ebből, mert már 10 hónapja budapest összes kórházában napi vendégek vagyunk. Nem azért, mert itthon túl nagy a higiénia, vagy épp az ellenkezője.
82. k_nm
2012. febr. 20. 16:26
szerintem nem kell ehhez doktori! de még eü. végzettség se (ami mellesleg felöfokú van :-o). Ez egyszerü logika: az ember immunrendszere nem okos. Meg kell neki tanulnia, mi az, amit szeret, mi az, amit megöl. De ha izolálod a környezeted (mert felteszem, nem csak a wc-vel vagy így), akkor nem megy be baci, amit az immunrendszer fel kell ismerjen. Ez a védettség kiskorban kell, hogy kialakuljon. Ha nem alakul ki, a hisztamin receptorok elkezdenek dolgozni, ellenanyagot termelni minden ellen, ami csak bekerül a szervezetbe...antihisztamin, gondolom, tudod, mi ez.......
81. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 78. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:25

Aha, a szennyvizet meg újrahasznosítod, mi? :D

És ahogy itt alattam valaki mondta, majd kérdezd meg egy orvostól, hogy honnan lesz a gyerekeknek immunrendszere?

Én nem pucolom naponta a budit (igaz, van ilyen oldalsó izénk, meg amúgy full retkesek is vagyunk persze), de a három gyerekem közül még egynek sem volt gyomorfertőzése soha, sőt, kétévente egyszer betegek. De majd szólok nekik, hogy épp ideje...

80. Betticsek (válaszként erre: 77. - K_nm)
2012. febr. 20. 16:23
Jó tanácsnak tartod, ha le idiótáznak?
79. Betticsek (válaszként erre: 77. - K_nm)
2012. febr. 20. 16:22
Ledoktoráltál?
78. Betticsek (válaszként erre: 73. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 20. 16:22
Bocsáss meg, én azt szarom le magasról (már elnézést a kifejezésért), hogy te ezt esetleg környezetszennyezésnek tartod. Mert 1, a saját otthonomban teszem 2, nem ettől fognak az unokáim nem túl élhető világban felnőni. A gyerekeim fognak tisztaságban felnőni és nem mindenféle gyomorfertőzéssel kórházban feküdni. Ennyi, te nagy okos!
77. k_nm (válaszként erre: 76. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:20

szerintem a jótanács nem számít bepofátlankodásnak

Egészségügyileg NEM INDOKOLT ez a rettenetes fertötlenítési mizéria! Egyszerüen többát ártasz vele, mint használsz. Izolálod a környezet? Hajrá. Aztán meg veszed a koraszülött gyerekeidnek a gyógyszereket kilóra, mert állandóan betegek lesznek. Nem lesz nekik immunrendszerük!!!!

2012. febr. 20. 16:18
Nem is értem itt az embereket. Az, akinek két koraszülött babája van és egy majdnem 3 éves gyerkőc, aki ismerkedik már a wc-vel, miért tűnik idiótának, ha az mindennap lefertőtleníti a wc-jét? Kik vagytok ti, hogy elítéljetek másokat azért, hogyan takarítanak a saját otthonukban. Nem gondoljátok, hogy túl kényelmes arctalanul belepofátlankodni más emberek szokásaiba, akik megosztják veletek?
75. Anatita81 (válaszként erre: 70. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:17
Te tiszteletben tartod a mások környezetét? Azt is illene...
2012. febr. 20. 16:15
Amúgy vannak fertőtlenítő hatású cuccok, mint pl. a duck wc-öblítő koron, ha valaki ilyet használ, elég a heti egy alapos tisztítás, de az sem Hypo-val, mert az pont a húgykövet és vízkövet nem oldja, amiben megtelepszenek a bacik!
73. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 70. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:15
Az, hogy ez a sok vegyszer szennyezi a környezetet tény. Az meg, hogy naponta szennyezed, szintén tény. És nem vélemény. A véleményed az, hogy szerinted minden nap kell. Ezzel nincs baj, szerintem meg nem. Ennyi. De az, hogy úgy szennyezd a környezeted, hogy letojod, hogy mi lesz vele, na ez az, ami ostobaság, és elég sok mindent elárul egy emberről.
72. Anatita81 (válaszként erre: 67. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 20. 16:13

Egyetértünk!!!


Az ember a saját életében is katasztrófát okozhat a nagy fertőtlenítésével, lásd Travoltáékat és a Kawasaki-szindrómában elhunyt 16 éves fiuk... nesze neked Domestos! :(

71. k_nm (válaszként erre: 59. - Gömbi.)
2012. febr. 20. 16:13

jessz...én is boldogan hajtom a fejem olyan budiba, amelyikböl ömlik a hypo-szag (jelzem, mivel nem bírom a klórszagot, sugárban hányok töle, így sajnos lehet, nem is lenne idöm hajolgatni).

De tényleg. Tök jó, hogy így ki van suvickolva a budi, de csak naponta 2x??? Hát hányszor pakoltok bele kicsi csomagocskákat? Azután csak símán öblítés? Ejj-ejj


Bocsánat, ez már az emberi hülyeség határát súrolja.


Mindazonáltal ki van ám már találva az a kis zöld, illetve kék tabletta, amit a tartályba dobsz és minden öblítésnél A/ illatosít, B/ fertötlenít...szerintem barátságosabb, és a tartályban se poshad meg a víz

70. Betticsek (válaszként erre: 67. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 20. 16:10
Az a baj, hogy az idióta te vagy, mert a másik véleményét tiszteletben illik tartani.
2012. febr. 20. 16:07
Kérdésedre visszatérve, a hipózás azért nem ajánlott, mert azt így nap mint nap erősen belélegzed, ami nem egészséges, a szaglásod és ízlelésed fog elmenni először, aztán akár még rákos is lehetsz tőle. De ez minden tisztítószerre igaz, szóval vigyázz, hogy ne lélegezd be. Amúgy szerintem nem árt a wc-nek, anyum pl sósavat használ, az se tette tönkre 23 év alatt a wc-jét, úgy néz ki, mintha új lenne. Ő is napjában egyszer nagytakarítást csinál a wc-n, meg minden székelés után antibakteriális kézmosót öntenek bele és kefével áttisztítják.
68. MelisUK (válaszként erre: 32. - Stella1989)
2012. febr. 20. 16:04

Valóban kevés heti egyszer takarítani. Rengeteg baktérium van a wc-ben. Minden székelés után ki kell takarítani, mert abban nagyon sok a baci. Az egészséges ember vizelete tiszta, nem bacis, azután nem kell kitakarítani. Én minden éjszakára öntök Domestost a perem alá, meg úgy szépen lefolyik, megy a lefolyó részbe is. Minden nap letörlöm a wc-t, mert a por, hajszálak minden rárakódik.

Mi is így gyakran takarítjuk a wc-t, de nem nagytakarításokat csinálunk, hanem minden székelés után kétszer lehúzzuk, majd megy bele a domestos és kész. Esténként meg normálisan kitakarítom.

Rengeteg embernek koszos a wc-je, sőt, mondhatnám hogy kevés olyan emberrel találkoztam életemben, akinek tiszta a wc-je.

67. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 65. - Betticsek)
2012. febr. 20. 16:03
Ha mindenki követné, már a mi életünkben is szívás lenne. Még jobban. Az a baj, hogy sok ilyen idióta van, aki leszarja.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook