Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Scoopfree automata macskaalom. Ismeri valaki? Esetleg használja ia? Minden véleményt szívesen veszek. fórum

Scoopfree automata macskaalom. Ismeri valaki? Esetleg használja ia? Minden véleményt szívesen veszek. (beszélgetős fórum)


12. nay81 (válaszként erre: 11. - Borban)
2014. ápr. 9. 19:40

Sziasztok!


Részben értek egyet az előttem szóló "borban"-nal:

Az igaz, hogy nem kezelésmentes. Nem szagtalan.

Nem szagtalan, mert - ellentétben egy 5e Ft-os macskaalom-tálcával, aminek AJTAJA is van, nem csak teteje, itt erre képtelen volt gondolni a tervező, így a közel 30ezer forintos automata gépen a +7ezer forintért rendelhető tető alig tompít valamit.

Azt nem tudom, milyen macska kakil szagtalant, méginkább: mit kaphat enni, amiből szagtalan "végterméket" készít az állat.. nálunk igenis van szaga, és az első fél órában érezhető is.

Nyilván, ha egész napra az ember otthon hagyja a macskát a tálcával, akkor enyhül a szag(lsd. lentebb) de az, hogy 20-30 napig majd Te rá sem kell, hogy nézzél - ez nettó hazugság ÉS hülyeség.


A véleményemnek hangot adtam a Scopfree hivatalos ajnározó-szétdícsérő fórumán - furcsa mód, MÁSNAPRA törölték, az egyébként vulgaritástól mentes ám tárgyilagos panaszomat a termékről.

Ez az eset jól jellemzi az amerikai álomtermékek körülötti hype-technológiát (lsd. pld. a hasonlóan "felső kategóriás" kenőanyagot, ami autókkal tesz.. khm.."csodát". xD )


Ezeken túl, azonban, épp ma rendeltem 6 db alomtálcát a meglévő Scoopfree automata alomgéphez.

Miért ?

Mert:

- egyáltalán nincs annyi munka vele, mint a hagyományos, porolós-kavicsos almokkal, mert az alomtálcához mellékelt alom felső kategóriás, és az igaz, hogy kb. 25-30 naponta elég cserélni, NÁLUNK. Igaz, ez lehet 20 nap is, ha nagy a macsek, és "széjjelpisili" az almot: szilikonos jellegű alom, de azért ennek is limitált a folyadékelnyelő képessége.

- nálunk nem ragad a rácsra a macskaalom, egyszerű okból: nem fosik a macska, nem beteg, olyan tápot és húsfalatokat kap, ami neki való. Ha fostos macska lenne, tuti vinném 2-3 nap után az állatorvoshoz!

-tekintettel arra, hogy kb 5e Ft/alomtálca árra jön ki, ha 6 db-ot rendelünk egyszerre, ÉS tényleg jó minőségű a hozzáadott alom, mostanában úgy spórolunk az alommal, hogy fele-fele vegyítjük, külön vásárolt szilikonos alommal. Ez árban így olcsóbb, azonban a nem-scoopfree-s almot sokkal jobban ki tudja hordani a macsek a tálcából, mint a gyárit.

-mielőtt ezt megvettük, mindenféle almot kipróbáltunk a legolcsóbb T*sco-stól a legdrágábbakig, de tényleg ez az alom a top. Cica szereti, és mivel az alapból kék kövek felveszik a sárgás színt, ha telítődtek, és már nem vesznek fel több folyadékot, lehet tudni (és némileg érezni is), hogy mikor kell cserélni. A kemény kakát mi is zacskóval kiszedjük - vagy frissen, és akkor nincs szaga, plusz el sem kell nyelje az alom a nedvességet belőle, vagy keményen - de ilyenkor töredék szaga van, mint egy hagyományos alomnak.


Összegezve: bár az alapállítás, hogy teljesen szagtalan, az úgy ahogy van, hazugság, mégis, a termék egyszerűsége és jól kezelhetősége okán, én ajánlom vásárlásra.


Jó cicatartást :)

11. borban
2014. márc. 16. 14:07
Nekem nincsenek jó tapasztalataim a scoopfree macskavécével. A eltakarítást szolgálni tervezett rácsra rendszeresen ráragad a macskakaki. Ha csak nyomokban akkor az a jobbik eset, bár onnan csak "lerobbantani" lehetséges, igazi kihívás letakarítani. A rosszabbik esetben a rácsra nem csak ráragad, hanem össze is darabolja a macskakakát és apró darabokban szétteríti (lehet kiszedegetni gumikesztyűs kézzel). És ha netán (mert hát előfordul) a macska a patentnál képlékenyebbet kakál, akkor jön a mázolás, értelemszerűen a rács szétkeni a macskakakát és iszonyatosan gusztustalan lesz, ráadásul dobhatod ki az egész 5000 forintos alomtálcát .. hányadék. A kezelésmentesség képzetét senki ne vegye be, mert az csak egy illúzió. Lehet 1-2 napig meg lehet úszni a takarítást, de abban senki ne bízzon, hogy a kedvenceit ezzel napokig magára hagyhatja. Nagy csalódás lesz belőle, mert a macskák többsége a piszkos helyre nem végzi a dolgát .. keres helyette mást .. szimpatikus szobanövények, esetleg a perzsaszőnyeg :D ... tehát, hogy a csalódásokat megelőzzem, véleméynem szerint a scoopfree egy nagy átverés, mert aztt az illúziót kelti, ami a legvonzóbb pontja LENNE, hogy hetekig kezelésmentes, ami gyakorlat alapján hamar kiderül, hogy nem. Ergo nem csak legalább annyi munka van vele mint a hagyományos perlites vécékkel, de egészen biztosan ötször annyiba kerül.
2011. szept. 27. 20:05
Mi használjuk, mostmár fél éve és imádjuk, én is a cica is, de legjobban a férjem (főleg amikor ő van otthon egyedül). Tényleg szagtalan, mi 3,5 hetente cseréljük a tálcát. Lehet, hogy elég lenne 4 hétig is, de nekünk nagy cicánk van. Nekünk ez óriási segítség, mert sokat utazunk és egész nap dolgozunk.
2011. márc. 30. 11:22
A fressnapf-ban veszem a pussy cat nevű 3,8L kiszerelésűt,ezt kedvezményesen egyet fizet kettőt kap akcióban.Vagy a tescoban a dorty márkájút amikor szintén 50%-ra árazza le.Elég gyakran megesik mindkét helyen,így beraktározok előre mindig.
8. G. (válaszként erre: 7. - 9bbc382386)
2011. márc. 30. 11:14
Melyiket használod és hol veszed?
2011. márc. 30. 11:01
Megnéztem az alom árát,egyáltalán nem annyiba kerül mint a szilikagél.Havi 800Forintba kerül az alom nekem,mert leárazásba veszem,vagy egyet fizet kettőt kap akcióban.
6. 9bbc382386 (válaszként erre: 5. - G.)
2011. márc. 30. 10:57

Az árát nem is néztem.

Egy macska naponta kétszer végzi a nagydolgát,zacskóval emelem ki,még az a leghigiénikusabb.

Esetleg ha megveszed,majd számolj be róla mennyire jó,csak mert kételkedem.

5. G.
2011. márc. 30. 10:36

Tehát akkor Nektek nincs személyes tapasztalatotok. Igen kicsit húzós az ára,de a későbbiekben a havi költsége 4 ezer ft és ha jó,akkor nincs több lapátolás.És legalább ennyibe kerül a szilikonos alom is.

Mindegy,gyűjtök még infót,hátha valaki használja is.

2011. márc. 30. 08:22

A macskámnak szilikagéles alomja van,amit 4hetente cserélek!Nincs szag,és nincs baja a macskámnak vele.

A lényeg,hogy ne legyen nyitott teteje egy macskavécének,mert a szag akkor terjed közvetlen a nagyvécé után(ez tapasztalat).Zárt vécé,bejáróval-szilikagéllel tökéletes megoldás.Nekünk ez vált be.A kisfilmen lévő vécé nem szimpatikus,hisz a melléktermék ott figyel valahol,és látható maga az alom mindig.

2011. márc. 30. 07:46

hát figyelj, én ezt a tálcát nem ismerem, ezzel nincsenek tapasztalataim, viszont az almot láttam már és ki is próbáltuk. a márkáját nem tudom de kék kristályos volt és legalább 1200 ft. a mi macskánk nem szerette, kikotorta, így vegyíteni kellett normál alommal.


mellesleg ha megnézed a reklámot nekem elég gyanús hogy csak néhányhetente kell üríteni...azért oké hogy el teszi valahova a dolgokat egy dobozba, de akkor is az ott van.


Plusz akkor több ilyen tálcát kell venni??? mert mindig kidobják az éppen koszosat:S


biztosan megéri ez? én inkább kiviszem naponta. nekünk ilyesmi van:


[link]


ilyen magasított, ebből nem kotorja ki az almot, és tetszik neki.

2. G.
2011. márc. 30. 07:08

[link]



Ezt találtam ma. Van egy cicánk és -mint senkinek--nekem sem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé az alomtakarítás.

Ráadásul ugy néz ki,hogy a a finnyásabbik fajta a cicánk ha az alom tisztaságáról van szó.

Ha valakinek lenne tapasztalata a fenti alommal kapcsolatban,kérem jelezzen!

1. G.
2011. márc. 30. 07:05
Scoopfree automata macskaalom. Ismeri valaki? Esetleg használja ia? Minden véleményt szívesen veszek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook