Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden gondozónő ilyen a bölcsiben?Ez a normális? fórum

Minden gondozónő ilyen a bölcsiben?Ez a normális? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. nov. 4. 22:08
Nálunk a vidéki bölcsiben olyan "beszokatás" volt,hogy 1. nap elvették a kezemből az ordító 2 évest,bezárták az ajtót,és közölték,hogy 1 óra múlva menjek érte.Ez alatt az idő alatt a gyerek bent sírt,én meg kint.2. nap szintén gyerek be,ajtó zár,2 óra múlva menjek.Gyerek ordít,válasz:"Ez meddig fog még itt vinnyogni?"Vezetőnőt beküldtem,gyerek elhallgatott." óra elteltével megyek érte,a fiam (októberben) ül a vizes homokozó közepén,a benti nadrágjában,bepisilve.Gondozók egy kupacban trécselnek.Ez volt az utolsó napunk ebben a bölcsiben.
51. Clau26 (válaszként erre: 50. - B73e24f31f)
2011. okt. 25. 20:23
:-) jogos
50. b73e24f31f (válaszként erre: 47. - Clau26)
2011. okt. 25. 18:49
Nem 360 fokosat, hanem 180-asat. 360 egy teljes fordulat és akkor ugyanott vagy ahonnan elindultál :)
49. Clau26 (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2011. okt. 25. 14:03
igen.én is igy gondolom..most megfigyelő állásban vagyok aztán majd lesz valahogy..csak attól félek h ez addig marad igy amig én ott vagyo..honnan veszem észre h hogyan viselkedik vele ha nem leszek ott?a kislányom nem tud még beszélni h elmondja..
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Clau26)
2011. okt. 25. 13:35

Szerintem is észrevette, meghallotta, hogy beszéltek, és ha rögtön tudta is hogy hol a bibi, miről lehet vajon szó, akkor az nem olyan rossz.

Ez még jól is elsülhet, mindenesetre nem baj szerintem, ha érzi a gondozónő és a vezetőnő is, hogy nem hagyod annyiban ha gondod van. Érezzék csak nyugodtan, hogy a Te kislányoddal nem lehet bármit megtenni. Viszont ha a gondozónőtök hajlandó változtatni, akkor ehhez pozitívan kell hozzáállnos, amíg Ő tesz érte hogy javuljon a helyzet addig ne kérd át mindenáron a gyereket. Lehet hogy megkedveli a kislányod és kialakul egy jó kapcsolat, és tényleg lehet hogy a gondozónő maga is érezte hogy rossz napjai voltak és nem megfelelően bánt a gyerekekkel. Hagyj a dolognak egy kis időt, de mindenképpen kommunikálj a vezetőnővel. Esetleg az is jó lenne, ha elmondanád a gondozónőnek, mennyire örülsz hogy ma már nem sírt annyit a kislányod, és milyen jó hogy így ráérzett, mivel lehet megnyugtatni. Jó ha a panasz után a pozitív dolgokat is észreveszed és még jobb ha ezt a tudtára is adod a gondozónőnek, a pozitív megerősítés itt is működik ;) ettől függetlenül tartsd nyitva a szemed és ha valami nem oké, nyugodtan szólj.

47. Clau26
2011. okt. 25. 13:06

Sziasztok!


Képzeljétek ma mi történt:Bementünk és amig várakoztunka kislányommal a másik anyukával beszélgettem,h neki is mennyire nem szimpatikus a gondozónő erre pont jött a vezető és szóltam neki h beszélni szeretnék majd vele..Hirtelen megjelent a gondozónő és szerintem vagy azt hallotta vagy látta meg h beszélek a vezetővel,v hogy az anyukával,mert nyájasan mosolygósan vette át a kezemből a gyereket,majd hallottam hogy sir megint az ajtónál,de nem úgy mint tegnap h 1órán keresztül hanem most oda ment hozzá és elhúzta onnan más anyukához is amikor kijött a gyerekhez át venni mosolygott és kedves volt..hát az állunk leesett és nem tudom eldönteni h ez most szinjáték mert hallotta vagy hirtelen 360fokos fordulatott vett..végül beszéltem a vezetővel,mondtam neki h azért nem a gondozónőnek mondom mert egy 60éves nőt már úgysem lehet megváltoztatni felesleges lenne..megkértem h rakják át másik csoportba vagy elviszem illetve mondtam neki h nemtudom hova tenni a mostani viselkedését a gondozónőnek..mondta h átgondolja mit tehet..bement hozzájuk és azt mondta épp buborékot fújnak és a kislányom nem sirt...hallottam ma is sirni de közel sem úgy mint tegnap és nem az ajtónál állva 1órán keresztül..Mondtam neki h akkor legyen az h nem szól a gondozónőnek hanem várok még egy kicsit h most ilyen marad a viselkedése mert épp rossz hete volt vagy csak ma volt ilyen és ha úgy alakul akkor lépjünk csak..szóval most megfigyelek..de egyszerűen nem értem ezt a viselkedést..ti mire gondoltok?a nagynéném aki gondozónő azt mondta h ez azért lehet mert hallotta h beszélni akarok a vezetővel..

46. mosolyka1111 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2011. okt. 24. 19:12
Egyet értek minden szavaddal:)
45. trapiti (válaszként erre: 43. - Mosolyka1111)
2011. okt. 24. 19:05
A mi bölcsinkben a gyereken múlt, hogyan ment be :) AZ enyém mindig előreszaladt és mire utolértem már beszélgetett a gondozónénivel. Másokat pedig kézből kézbe adtak, volt olyan kislány akinek még egy kis kuckót is csináltak, ahová bevackolta magát reggel és még egy-két órát alhatott :) csak azért mert neki erre volt igénye... az enyém meg kijárt a vezetőnénihez beszélgetni, megszerették egymást, az iroda szemben volt a csoportjukkal, és sokszor ha nem akart aludni kiengedték beszélgetni. Minden gyerek más, másra van szükségük, annyira jó lenne, ha ezt a bölcsik-ovik is észrevennék... persze ez jóval munkásabb mint egy jól idomított gyerekcsoportot terelgetni.
44. trapiti (válaszként erre: 42. - Mosolyka1111)
2011. okt. 24. 19:01

Van sok "konzervatív" szemléletű bölcsőde, óvoda, ahol minden ugyanúgy van mint 20-30 éve.

AZ előző ovinkban pl.20-25 háromévesnek simán tartottak frontális foglalkozásokat... a mostani ovinkban a gyerekek játékába illesztett, ahhoz alkalmazkodó mikrocsoportos "foglalkozások" vannak, egyszerre 3-4 gyerekkel. Amióta ide járunk sokkal többet hoz haza az oviból, mint az előzőből, ahol unatkozott és rosszalkodott a foglalkozások alatt. Persze ezeket ma már nem foglalkozásnak, hanem kezdeményezésnek hívják, de sok helyen csak a neve változott.

43. mosolyka1111 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. okt. 24. 18:58
Nem semmi:( Nálunk még kiscsoportban is kézből kézbe adtuk át a 3,5 éves gyerekeket. A bölcsist pedig rakd le:(
42. mosolyka1111 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2011. okt. 24. 18:56

Ez komoly?:(( Tényleg felháborít. Basszus, az én gyerekkoromban volt így, hogy csak kajánál kaptunk inni:(

Ha otthon van is, igény szerint ihat, nem értem ezt a gondozónőt.

41. b73e24f31f (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2011. okt. 24. 18:54
Úgy látszik mindenhol más a szokás ez ügyben, nálunk is csak kajánál isznak!
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Mosolyka1111)
2011. okt. 24. 18:54
Sok helyen van még mindig így... nemcsak bölcsiben, oviban is.
39. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. okt. 24. 18:52

Mi az, hogy csak evésnél ihatnak????

Ez még az én kiskoromban volt divat, ez a felfogás, de könyörgöm, azóta 45 év eltelt! Hol él ez a banya?

38. trapiti (válaszként erre: 33. - Klaudia20)
2011. okt. 24. 18:51

Az ivással kapcsolatban:

szerintem egyáltalán nem normális, ha korlátozni akarják mikor igyon egy bölcsis gyerek - beszoktatás után sem. Nálunk még a saját csőrös poharat, cumisüveget is vihette aki akarta, ha kérte a gyerek odaadták, ha kiürült, töltöttek bele. Általában vizet kaptak, ill. reggelire teát, ebédhez gyümölcslét, persze napközben víz volt, de ha szomjas volt ihatott. HA pisis lett akkor átpelenkázták :)

Mi korán jártunk, fél 7-kor, reggeli általában 8 körül volt, addigra Luca mindig kapott már valamit a konyhán, vajaskenyeret, teát, bármit, hogy ne kelljen másfél órán át éheznie. Persze otthon is reggelizett indulás előtt, mégis minden reggel elkérte a gondozónénitől :) EGyütt mentek ki a konyhára nyitás után, gondozónéni csinált egy kávét magának, Luca megkapta az elő-reggelit és mindenki boldog volt... jobb volt mintha rászoktatták volna a "rendre"...


Az első oviban nagyon szigorú napirend volt, mindenkit belekényszerítettek, egyszerre kellett mind a 25 gyereknek enni, inni, pisilni, aludni, nagyon nem vált be, teljes mértékig figyelmen kívül hagyták a gyerekek egyéni igényeit.

A mostani ovink a DOB ovi (Dob mint Dob utca és egyúttal mint Differenciált Óvodai Bánásmód program). Itt egészen másképp működik minden, csak az ebéd van viszonylag fix időpontban és egyszerre, egyébként a reggeli és az uzyonna egy 1-1.5 órás időintervallumban zajlik, ezen belül minden gyerek akkor eszik amikor éhes. Inni egész nap lehet, egy tálcán kint vannak a poharaik, aki szomjas tölt magának vizet és ennyi. Az udvaron nyáron pedig kifejezetten kínálják őket, sokszor van tea, limonádé is. Minden más tekintetben is sokkal jobban szem előtt tartják a gyerekek egyéniségét, igényeit, nem betörni hanem nevelni akarnak.

37. b73e24f31f (válaszként erre: 20. - Clau26)
2011. okt. 24. 18:50
Nem mondod, hogy nem töltött neki innivalót!!!!!?????? Hát ez nagyon gáz!
36. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. okt. 24. 18:46

Hát nagyon furcsa, én gondozónőnek tanulok, de kb mi több mindent csinálunk már most a gyakorlaton, mint ő, ahogy leírtad. Játszunk, pakolunk, orrot fújunk, békítünk, minden amit el lehet képzelni. A vezetőnek jelezni kellene szerintem, hogy talán nem alkalmas erre a pályára az illető, sokan pályáznának a helyére az biztos!

Itatni viszont lehet, hogy tényleg nem kellett volna, ugyanis megvannak az étkezési idők és ezt a bölcsikben nagyon betartják a napirend miatt!

35. e16fe97baf (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. okt. 24. 18:40
hát pont így ...így biztos megérti...de hogy változni fog e? nem irigyellek!
2011. okt. 24. 18:36

Sziasztiok!


Nagyon sok múlik a vezető hozzáállásán. Nekünk bölcisben semmi hasonló bajunk nem volt, sőt a beszokás után az a gondozónéni lett a nagy kedvenc, aki eleinte szigorúbbnak tűnt.

AZ oviban több gond volt, az első helyről eljöttünk, ott a vezetőnő egyáltalán nem volt partner a problémák megoldásában. A mostani oviban a nyári összevonások alatt volt egy óvónővel baj, hasonlóan viselkedett mint amit Te is írsz. A 3. napon szóltunk, elég nagy balhét kerekedett belőle, mindenesetre a kislányomat kivették az Ő csoportjából és visszatették a saját óvónénijéhez, annak ellenére hogy Ő akkor épp egy msáik csoporttal volt. Ősszel az volt az info, hogy ez az óvónő elmegy az oviból, de végül mégis maradt és óriási változáson ment keresztül. Azóta az én lányom is találkozott már vele, pl. reggeli ügyeletben és egászen meg is kedvelte. Persze nem kötik az orrunkra, de látom hogy sokszor ott van a vezetőnő abbana csoportban, a reggeli ügyeletben is többször már fél 7-kor bent volt, ránézett az óvónőre és a csoportra. Látom ahogyan pl. alvásidőben a mi óvónénink segít neki, átbeszélnek dolgokat. Ő sem kezdő, gondolom egy rosszabb időszaka volt, és ez csattant a gyerekeken. Itt megtalálták rá a megoldást, de ehhez mindenképpen kellett a vezetőnő segítőkészsége, és tenniakarása.

2011. okt. 24. 16:10

Én ezen a szakon végeztem ez év júniusában, felsőfokú képzést kellett csinálni, ami már követelmény lesz... 30-an jártunk erre a képzésre, van akinek a vérében van a gyermekgondozás van akinek nem, függetlenül attól, hogy mindannyian ugyan azt tanultuk!


Két évig jártam gyakorlatra, és a gondozónők alig várták, hogy menjünk, mindent mi csináltunk, DE úgy hogy ott voltak mellettünk és mindig mondták, hogy mit hogyan kell csinálni szakszerűen, egész nap figyeltek minket, a vizsgára tökéletesen felkészítettek minket! A gyerekek szerettek minket is és a gondozónőket is!

Az egyik g.nő 58 éves volt (hozzáteszem hogy először azt hittem hogy 45 :)


Hatalmas tapasztalattal és tudással rendelkezik, igaz néha látszott rajta, hogy türelmetlen volt!

De 20 éves korában kezdte, szüntelenül ugyan abba a bölcsibe ugyan abba a csoportba! :) Tehát 38 éve :)


Volt olyan hogy egy nő hozta a gyerekét oda, és kiderült, hogy az anyuka is hozzá járt, és hozzá hozta a babáját is :DD


Mindenesetre annyit akartam mondani, hogy ez egyáltalán nem normális!

És még annyit, hogy először mindenképpen a g.nővel beszeélj, és ha nem látsz javulást, akkor menj a vezetőhöz, mert ha az ő tudta nélkül szólsz,akkor úgy csesz ki veled és a gyerekeddel ahogy akar!


És csak szólok, ha felmész és elmondod majd a vezetőnek (reméljük nem fajul addig), akkor számíts arra hogy a vezető megfogja magyarázni neked a dolgot, hogy miért viselkedik így, a g.nője pártjára fog állni látszólag! De amit kiteszed a lábad a bölcsiből elfog beszélgetni vele, hidd el!


Egyébként az ivásra visszatérve, a beszoktatós babáknak igen is szabad inni adni amikor éppen inni akar, igény szerint, mert ő még nincs tisztába a napirenddel, és amikor már stabilan beszokott, akkor kell vele FOKOZATOSAN megtanítani a napirendet, így szépen lassan átáll arra hogy reggelinél- tízórainál-ebédnél- és uzsonnánál kap inni!


Sok sikert neked!

2011. okt. 24. 15:44

Pont most járok csecsemő és gyermeknevelő gondozó képzésre. Minél előbb jelezd a bölcsőde vezető felé, hogy problémád van, és ha megoldható lenne, akkor kéredzkedj át a másik gondozónőhöz.

Attól, hogy több éve gyerekekkel foglalkozik, vagy ha éppen rossz napja van, azt nem a gyerekeken kellene levezetni.

És ahogy olvastam, nem épp a beszoktatás üteme szerint szoktatja a gyermeked...

31. Clau26 (válaszként erre: 30. - Driennke83)
2011. okt. 24. 15:08
itt azt akarta a másik anyuka h elbújjik az előtérben és megnézzi h hogyan viselkedik a kislány..na ezt se engedte meg neki..szóval beadom a gyereket,becsukják az ajtót és fogalmam sincs mivel próbálja megnyugtatni,ha egyáltalán próbálja...
2011. okt. 24. 15:01

Istenem, ezt szörnyű hallani.

Nálunk egy csoporton belül két szoba volt négy gondozónénivel, de egyikre sem lehet panaszunk. A mi szobánkban két gondi néni volt egyikük 50 év felett, másik kb. 25-30 között.

Egyszerűen nincs panaszom rájuk. Pedig ő sokat sírt reggelente, engem büntetett csak vele, és amint elmentem abbahagyta, de úgy vették ki a kezemből, viszont utána ráláttam az ablakból és ott ült a gondinéni ölében, mindegy, hogy melyikük vette el tőlem, mert váltott műszakban voltak. Az idősebb picit szigorúbb volt, de neki pisilt először Wc-be a lányom, és ő is nem egyszer ott térdelt közöttük a szőnyegen és játszott velük. Meg ült a kis székeken és együtt rajzoltak, gyurmáztak stb. A másikról nem is beszélve. Múltkor az idősebb gondi néni utánunk kiabált, mi nem vettük volna észre, hogy mikor megyünk vissza egy kicsit stb.


Ezt tuti nem normális dolog. Nálunk azt is megengedték, hogy ha nagyon sírt reggel esetleg, akkor később anyuka felhívhatta a bölcsit és aki felvette, még ha a vezető volt is, elment és megnézte, hogy még mindig sír-e? Sosem sírt.


Bocs, hosszú voltam, de ennek így kellene mindenhol működnie.

29. Clau26
2011. okt. 24. 14:47
szóval akkor beszélek a bölcsivezetővel..ha bent lesz már holnap..ha igy maradna attól én is és a gyerek is kikészüléne és nem hinném h megszokná igy..egyébként nem tudom az normális h már 2gyereket vettek ki a csoportból..1iket azért mert beteges volt a másik mert 6hét után is állandóan sirt..ja és csoportban az aki 6hete ott van ugyanúgy sir mint aki 2hete,egy mosoly nincs a gyerekek arcán..sőt 2kislány is van aki egész délelőtt csak ül és bámul maga elé 2évesen..
28. Clau26
2011. okt. 24. 14:45
köszönöm h megerősitettetek..ez lesz nem érdekel a következménye..ráhagyom az életemet,a gyerekemet,muszáj h jó kezekbe tudjam..egyszerűen hideg rázz amikor meglátom..bele se merek gondolni a kislányom mit érezhet..
27. Zorg27
2011. okt. 24. 14:41
Annak idején 1999-ben a gödöllői bölcsiben voltam gyakorlaton, a gondozónők alig várták reggel, hogy megérkezzünk, mert le van a gond... A gyerekek jöttek szépen sorban... Reggeliztetés, és vágták ki a gyerekeket az udvarra, ott szépen a gondozónénik összetömörülve traccsoltak, mi meg játszottunk volna a gyerekekkel, de ránk szóltak, hogy ne csináljuk, mert ha mi nem leszünk ott akkor nekik erre nincs idejük!!!! Akkor minek vannak ott??? Pelenka csak akkor volt cserélve ha mi lecseréltük... Szóval kritikán aluli volt a helyzet! Amit látom most sem túl rózsás...
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 17. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:39

Esetleg szolj a vezetonek, hogy szeretned, ha a kislanyod egy masik gondozonohoz kerulne, vagy elviszed onnan.

60 eves, tuti megcsomorlott mar a gyerekektol, ha egesz eleteben ezt csinalta, lehet azert nem veszi oket karba, mert a dereka is rossz, egy majdnem 2 eves nem feltetlenul konnyu, ha pedig ugrania kellene egy gyerek utan, biztos mar reflex sincs, nem erzed jo kezekben, erre nem mondhatja a vezeto, hogy nincs igazad.

Az ilyen dolgozokat amugy is korkedvezmennyel kellene nyugdijazni (nem tudom hogy van(, mert a gyerekekkel foglalkozas elegge amortizal es azert figyelmesnek kell lenni.

25. pearl77 (válaszként erre: 22. - Pearl77)
2011. okt. 24. 14:38
...a bizony után kimaradt a NEM....
24. mese habbal (válaszként erre: 20. - Clau26)
2011. okt. 24. 14:35
mindenképpen szólj.. vagy a másik gondozónővel is aki velük van, hogy figyeljen ezekre.. mármint amíg nem történik ennél semmi változás...
23. Clau26
2011. okt. 24. 14:34
A bölcsivezető egy tündéri nő..beszéljek vele..esetleg a másik anyukával együtt beszéljünk vele?Ő is kivan akadva
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook