Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden este kész tortúra az altatás. Mit tegyek? fórum

Minden este kész tortúra az altatás. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. márc. 27. 09:32

Sziasztok, én régen voltam ebben a cipőben, de ha elfogadjátok leírnám én mit tettem!

Az én lányom sem akart sohasem aludni, én is mint ti mindig egyre idegesebb voltam..., :(

aztán egy alkalommal én is nagyon fáradt voltam és lefeküdtem én is a gyerekkel aludni. És ekkor döbbentem rá, mi a baj! Nem volt jó az időbeosztásunk!!! Ekkor megváltoztattunk mindent otthon, és felállítottunk egy olyan napirendet, ami aztán segített! Mindennek meg volt a maga ideje, reggeli, játék, ebéd, pihenés, stb.....,

és ezt mindig pontosan ugyan akkor minden nap, így a gyerek tudta, mikor van a játék ideje, mikor a pihenésé, és mikor a tanulásé, (délutánonként, mindig tanultunk valami újat).Lehet, hogy nem segít mindenkin, de nálunk bevált, sokkal kiegyensúlyozottabb volt mindenki!

84. vikasz (válaszként erre: 78. - Töttike)
2010. okt. 12. 14:15

Nálunk ugyanez a helyzet, és most már két gyereket kell altatnom. A nagyobbik szintén gyönyörűen aludt a bölcsiben, bezzeg itthon rémálom minden altatás.


Vicces, annó én írtam ki ezt a fórumot és még mindig vergődünk a naggyal. Tehetetlen vagyok vele szemben. Csak ha veszekszem vele, akkor hajlandó lefeküdni és elaludni.Viszont ettől meg olyan rosszulérzem magam, hogy már megint felkellett emelnem a hangom,hogy szót fogadjon.

83. Töttike (válaszként erre: 80. - Ebba518fdb)
2010. szept. 20. 18:51

Szia!

Valószínűleg teljesen igazad van! Kitartás az kellene! Két gyerekkel még több kell...

:))

82. Töttike (válaszként erre: 81. - 94786a70d9)
2010. szept. 20. 18:48

Hát igen, ezzel én is így voltam. Nálunk az oviba nem is lehetett ottaludni akkoriba. De azthiszem nem is tudtam volna. De a kisfiamon látszik, hogy álmos és az oviba mindíg ő alszik el az elsők között. És állítólag nagyon jókat alszik. Itthon is jót szokott aludni, ha egyszer elalszik. Úgyhogy szerintem nem alszik túl sokat és nem a nem alvás a megoldás. Szerintem csak szimplán akaratnyilvánítás a részéről. Amikor este nem tudom időbe elaltani másnap látom rajta, hogy nagyon fáradt, tehát úgy látom szüksége lenne az alvásra. Szerintem csak dacolásról van szó, csak nem tudom ezt kezelni. Meg sajna nincs már türelmem és nem vagyok elég következetes sem.

A hibáimat már nagyjából felismertem, csak nem tudom, hogyan változtassak rajtuk.

2010. szept. 20. 13:28
Nagyon régen volt, de emlékszek rá, hogy én ovis koromban soha nem aludtam délután,az oviban sem, végig fent voltam és elnézelődtem.Szerintem semmi baj nincs vele, csak akkor ha esetleg utána nyűglődés van.
80. ebba518fdb (válaszként erre: 79. - Töttike)
2010. szept. 19. 16:17

szia!


tudom mit érzel, mert nálunk is ez volt mostanában műsoron, csak nekem ketten nem akartak aludni.. :) lehet, hogy valamin változtatnod kellene.. :) előfordulhat, hogy már nincs akkora igénye az alvásra, esetleg beszéld meg vele, hogy ha nem is alszik, akkor is feküdjön az ágyában és pihenjen..

de szerintem a gyerekeknek vannak ilyen időszakuk, mikor dacolnak az alvásnál és mivel tudja jól, hogy ki tud hozni a béketűrésedből, addig provokál, amíg csak tud.. legalábbis az én fiaim mindig rettentő jól szórakoznak, ha "balhézok".. :))) minél türelmetlenebb vagyok, annál kevésbé alszanak.. elképzelhető, hogy már mindketten feszültek vagytok az alvás közeledtével és ezért is megy nehezebben a dolog..

türelem és kitartás.. :)))

2010. szept. 19. 15:26

Most aludt el, úgy hogy el kellett ringatnom...

Nem bírom én ezt már! A gyereknevelés nem nekem való feladat!

2010. szept. 19. 15:08

Sziasztok! Én valamit nagyon elronthattam! 3 éves kisfiam bölcsis volt, most ovis és semmi probléma nincs vele, mai napig is szépen alszik ott.

Itthon viszont se délután, se este nem hajlandó elaludni, pedig nagyon álmos, de direkt ébren tartja magát! Van mikor 1, de akár 2 órát is igénybe vesz az alatatás! Ha szépen mondom, melléfekszek, ringatom az egyszer kétszer beválik, de mikor már egy órája nem alszik el, akkor kezdek ingerült lenni és határozottan felszólítom az alvásra. Aztán később már kiabálok vele, majd popi verés is következik! Aztán megvígasztalom és elalszik.

De ma mindegy mit csinálok vele, nem alszik. Már 3 óra és 1-kor mentünk aludni. Most egyedül hagytam és még mindíg nem alszik. Nem is sír, csak elszórakoztatja magát! Belefáradtam!!!

77. drnéni (válaszként erre: 75. - Dodi01)
2010. márc. 4. 16:08
Egyébként hullámokban alakult ki a nemalvás. Először egy-két nap volt csak elszórva, amikor nem aludt, aztán több nap egybefüggően. Aztán egy hétig nem aludt, aztán újra aludt. Most már vagy 3 hete nem.
76. drnéni (válaszként erre: 75. - Dodi01)
2010. márc. 4. 16:06

Az én nagylányom most töltötte a hármat. Hónapok óta tart a folyamat, hogy egyre nehezebb volt lefektetni délután. Mostanra elfogadtam, hogy már csak nagy ritkán alszik. Mivel a pici 3 hónapos, nekem nagy szükségem van egy kis pihenésre ebéd után, ezért azt találtuk ki, hogy ha nem tud elaludni, akkor is csendespihenő van a szobájában. Ilyenkor általában fészket csinál a sátrában, és olvasgat egy órát.

Én is ilyen voltam, életemben nem aludtam el az óvodában.

75. Dodi01
2010. márc. 1. 13:36

Sziasztok,

2,5 éves lányom napok óta nem akar ebéd után aludni. Ma nagy nehezen sikerült nagy üvöltés árán elaludnia. A rácsokat január eleién vettük le az ágyáról. Ha kijövök akkor Ő felhúzza a redőnyt.

Mit csináljak?

74. M_Marcsa (válaszként erre: 73. - 064abada22)
2009. febr. 4. 21:17
végső esetben ez is megoldás.
2009. febr. 4. 07:43
Marcsa mi elég radikálisak voltunk, de csak egyszer kellett eljátszani. este 8 és 10 között folyamatosan kijárkált, persze nagy vidáman, mi már untuk, rázártuk az ajtót, 10 perc üvöltés, aztán elaludt. de azóta se csinálta meg egyszer se.
72. M_Marcsa (válaszként erre: 70. - Drnéni)
2009. febr. 3. 15:56

Mit csinálnál, ha du. alvásnál 5-6-szor kimászik a kis rácsos ágyából? szertartások megvoltak előtte...

visszapakolom, de kijön, sokszor óra-másfél ótát csináljuk míg elalszik.

Arra fogtam, hogy érdekes a világ...ja, és áprilisban lesz 3 éves.

2009. febr. 3. 14:11
köszönöm mindenkinek a hozzászólást! drnéni én is hasonlóan próbálom kivitelezni, nálunk is van egy "szertartás"-szerűség elalvás előtt. pár napja egyedül alszik el, persze még nyávog hogy anya, anya, de szépen megmondom neki hogy mindenki a saját ágyában alszik.
70. drnéni (válaszként erre: 64. - 064abada22)
2009. febr. 3. 13:48
Én se hagyom soha sírni, de azt se, hogy zsaroljon. Az én lányom 2 hét múlva lesz két éves, és mostanában gyakran előfordul,hogy nehezebben alszik el. Biztos többen írtátok már az altatási rítus fontosságát, hogy az alvás előtt minden kb. ugyanúgy történjen, és a gyerek "elalvós" hangulatba tudjon kerülni. Miután megvolt a "szertartás", már nincs se beszélgetés, se ének, se játék, se ágyból kijövés. Ha sír, vagy keres, várok 1 percet, sokszor már ennyi idő alatt elunja, és lefekszik. Ha nem, bemegyek, lefektetem, betakarom, de aztán kijövök. ÁLtalában könnyen megy a dolog. Perzse mindig van egy-egy nehezebb időszak, amikor pár napig rosszul megy az elalvás, de nem változtatunk ilyenkor sem, és magától helyreálla rend.
69. Kedveske (válaszként erre: 68. - 064abada22)
2009. febr. 3. 12:55
Én csak általánosságban írtam le, hogy mit jelent nálam az, hogy nem hagyom sírni a gyereket. Azt hittem hogy "csak úgy" általában kérdezed ki hogy csinálja, ezért a válaszom nem konkrétan a te kislányodra vonatkozott.
2009. febr. 1. 14:24
Kedveske nem csecsemőről van szó, 20 hónapos lesz kislányom. kicsit határozottabb voltam vele, és tegnap este, meg ma délben is egy szó nélkül elaludt egyedül a szobájában. majd meglátjuk meddig tart:-)
2009. jan. 31. 16:44

Bár nem olvastam az előttem hozzászolokat,de egyszer láttam a zone realityn egy problémás gyerekkel foglalkozó filmet!Az volt benne hogy 3 család beköltözött egy nagy házba 1 hétre,és ott próbálta egy hozzáértő szakember megoldani a gyerekek ,család problémáját.(volt evés zavaros gyerkőc,alvás gondokkal küzködő gyerkőc,viselkedés zavaros......)

A legtöbb gyereknek a lefekvés volt a probléma,erre az volt a megoldás hogy szépen nyugodtan kellett a szülőknek viselkedni,de mindig csak 1 szülő lehetett jelen a lefektetésnél.Ha már a 3.nap sem ment akkor azt a taktikát vetették be hogy csináltak a szülők a gyerkőccel (amúgy max 4 éves volt a legidősebb csemete)egy nagy színes kartonból egy "táblázatot" amin szerepelt evés alvás játékok elpakolása,fogmosás....stb és ha elvégzett egy "feladatot" akkor egy matricát ragaszthatott be az adott sorba,így lefekvésnél is elő lehetett venni ezt a cselt hogy reggel beragasztunk egy matricát ha szépen alszól egyet........bla,bla,de lehet csak kimondottan az alvásra is matricázni a többire nem szükséges ha azokkal nincs gond!!!!!! nálunk ha esetleg lesz ilyen probléma akkor én ezt tuti kipróbálnám!

A levendulára is modják hogy jó,hamar elálmosítja a gyerekeket de még a felnőtteket is.

Ha meg a manóka átmegy a szülők ágyába (és ez már rendszeres) akkor visszakell vinni,ha 1 éjszaka 20 akkor 20-szor és ha a 3-4.nap is így van akkor sem szabad megunni,mert előbb utóbb úgyis megunja a gyerkőc és mi "nyerünk".

66. Kedveske (válaszként erre: 64. - 064abada22)
2009. jan. 31. 16:07

Nálam (=úgy ahogy én csinálom)van különbség sírás, és hiszti között. Ha sír azonnal megvígasztalom, ha hisztizik hisztizhet, aztán majd egy idő után megbeszéljük, megcsináljuk amit akar (attól függ mi a hiszti tárgya) Egy csecsemő nem hisztizik, egy csecsemő minden esetben sír,és azonnal vígasztalom.

De sem kis, sem nagyobbacska gyereket nem hagyok egyedül a szobájában, nem zárom rá az ajtót.

Nálam ezt jelenti a "nem hagyom sírni. "

65. mandy
2009. jan. 31. 13:48

Hát az durva azért, ha 12 évesen is csak az anyjával akar/tud elaludni, ez azért nem áltlános eset.

Én igenis nem hagyom a gyereket sírni. Ilyen dologért legalábbis nem. Nyilván nem hagyom magam minden esetben, ha pl muszáj elmennem valahova, akkor hiába hallom, hogy sír utánam, menni kell és kész. Ja és apa majd megvigasztalja. De nem hagyom egyedül sírni este a sötét szobában, mikor lehet hogy fél vagy nem tudom. Kicsi még...

2009. jan. 31. 13:13
én azt szeretném megtudni attól aki nem ért egyet a hagyjuk a gyereket sírni gondolattal, hogy akkor mi van ha a gyerek egyértelműen a sírással akarja kiharcolni, hogy pl. ne kelljen aludni, anya ne menjen el nélküle sehová, stb. akkor nálatok minden úgy van ahogy a gyerek akarja?
2009. jan. 31. 13:03

nálunk is hond az elalvás, most próbálok meg "bekeményíteni". jó ideig az esti elalvással semmi gond nem volt, fürdés, vacsi, kis játék, még egy kis vacsi, és irány az ágy, egyedül. volt hogy kicsit nyüszögött, kiabált, sírt, de hamar elaludt. aztán egyik nap két órán keresztül kijárkált az ágyból, rázártuk az ajtót, pár perc sírás után elaludt.

sajnos megszokta hogy a déli alváskor ott vagyok mellette amíg elalszik , ez addig nem is volt terhes amíg viszonylag hamar elaludt, de többször eljátszotta hogy már aludt de ha megmertem mozdulni hogy kimegyek akkor üvöltés. és sokszor ha odafelszek mellé azt hiszi most játszani fogunk, hiába vagyok csöndbe. úgyhogy mától elkezdődik a leszoktatás ezekről. én nem feltétlen értek veéle egyet hogy majd leszokik róla, ugyanis barátnőm 12 éves kislánya még mindig csak anyával hajlandó elaludni, persze egy szobában...

2009. jan. 24. 18:21
Nálunk is nagy gond volt az elalvás. Mi úgy oldottuk meg, bár ez sem normális dolog, hogy egy szobába költöztem a gyerekkel. Együtt lefeküdtünk, meseolvasás, kis beszélgetés, aztán csak fogtuk egymás kezét és végül elaludt. Az volt a jó, hogy fokozatosan nyugodott le, nem volt hiszti, sírás. És sajnos nem lett ennek hamar vége, évekig tartott.
2009. jan. 24. 15:41
Előtte fáraszd le jól a gyereket: vidd el hosszabb sétára, ugrálós játszótérre, majd fürdesd meg jó meleg vízben. Garantált lesz az elalvás.
2009. jan. 24. 12:38

Köszi.

A hipp alma-citromfű tea szerintetek jó?Mármint a citromfű állítolag nyugtató hatásu.Én inkább ezt szeretném adni mint a felnőtteknek valót.

Szerintetek ez is nyugtató hatásu?

59. Alexa77 (válaszként erre: 58. - 56e930fc2a)
2009. jan. 20. 10:31
Nem ismerem ezt a szert, de szerintem a gyógyszertárban válaszolni tudnak rá, próbálj ott érdeklődni.
2009. jan. 17. 13:12

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni,hogy a sedatif pc nevű homeopátiás szert hány hónapos kortól lehet adni.

Köszönöm a válaszokat.

2009. jan. 15. 14:41
Sziasztok!Az én nagylányom már 5 éves lesz májusban,de másfél éves kora óta nem alszik ebéd után.Egyszerűen,ha leraktam éjfélig pörgött.Neki születése óta elég kevés az alvásigénye.Majdnem 3 éves koráig kelt éjjel(elég sokszor),úgy,hogy este 9-kor leraktam 11-kor már fent volt és éjfél-fél egyik táncolt,játszott.Csinálhattam bármit.Kérdeztem neurológust is,(oda teljesen más dolog miatt jártunk)mert már nagyon fáradt voltam és azt mondta anyukának ki kell bírni,csak akkor vizsgálják,ha 3 éves kora után is így marad.Fogadjam el,hogy ennyi a gyerek alvásigénye.Hát szerencsére igaza volt,de addigra már tényleg kipurcantam.
56. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 53. - Kedveske)
2009. jan. 15. 14:32
szerintem ebben is lehet valami...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook