Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden este kész tortúra az altatás. Mit tegyek? fórum

Minden este kész tortúra az altatás. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
25. mandy (válaszként erre: 24. - Vikasz)
2009. jan. 11. 14:00
Ezzel én is így vagyok :)
24. vikasz (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2009. jan. 11. 12:51
Mikor 1 órán át ordít a gyerek kisebb nagyobb megszakításokkal, abból maximum akkor lenne alvás, ha fáradtra sírná magát míg be nem ájul. Ezt viszont nem bírnám elnézni, hogy egyáltalán nem álmos és ott üvölt az ágyában. Szerintem ez kínzás. Inkább ő kínozzon engem. :)
23. vikasz (válaszként erre: 22. - Vviki2)
2009. jan. 11. 12:48
Mi alvás terén nem tartozunk a tökéletes kategóriába. Igaz volt egy pár hónapos időszak, amíg minden rendben ment, de mióta a kisasszony öntudatára ébredt azóta ő dirigál :-))
22. vviki2
2009. jan. 11. 11:43

Na persze....látom vannak itt "tökéletes" gyerekek...:-S

A helyzet az, hogy ez egyiknél működik, a másiknál nem! Ugyanúgy nevelem mindegyik gyermekemet, de a nagylánnyal sosem volt alvásprobléma, a Bence viszont nehéz eset...a legkisebb szintén jó alvó, 4 hetes korától átalussza az éjszakát, míg a fiam ezt csak másfél évesen tette először!

Hiába van következetesség és rendszeresség....ő ilyen. Volt kitől örökölnie, a párom is rossz alvó!

2009. jan. 11. 09:45

következetesség, és rendszeresség

nekem bejött mindkét gyerekemmel

20. mandy (válaszként erre: 19. - Szemmelver)
2009. jan. 11. 09:43
Hát jó lehet, ha ilyen tökéletes gyereked volt/van.... Az enyémet nem igazán hatja meg, ha megkérem erre.
19. szemmelver (válaszként erre: 18. - Mandy)
2009. jan. 11. 09:39
küldd vissza4
18. mandy (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2009. jan. 11. 09:26

Az én gyerekem nem ordít.

Egyszerűen fogja magát, és kijön.

Kötözzem az ágyába? :)

17. szemmelver (válaszként erre: 16. - Vikasz)
2009. jan. 11. 09:15

Látod, ezért folytatja, mert feladod!

nincs olyan gyerek,aki nem látná be, hogy feleslegesen ordít, hacsak nem ő győz:)

16. vikasz (válaszként erre: 14. - Szemmelver)
2009. jan. 11. 09:13
Én próbálkoztam ezzel is, de 1 óra után feladtam, ő győzőtt. Szörnyen kitartó kiscsaj :)
15. vikasz (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2009. jan. 11. 09:12

Ez jól hangzik, de nekem nincs időm egész nap játszani vele, akkor nem haladok mással itthon.

Mondjuk nálunk tök mindegy hogy alakul a nap, a kislányom minden este fent kukorékol sokáig.

2009. jan. 11. 09:12

2 gyreket neveltem, de sosem volt gond az alvással.

Letettem aludni, villanyt lekapcsoltam és jó éjt!

Sosem hagytam,hogy elkábítsanak sírással.

13. vikasz
2009. jan. 11. 09:10

A kislányom (1 éves) ebéd után szokott aludni (mostanában) 1,5-2 órát. Viszont este van, hogy éjfélig ébren van. Sírva vonaglik az ágyában vagy a kezemben, küzd az elalvás ellen. Aztán egyszer csak mintha lekapcsolnák villámgyorsan beájul, van, hogy ringatás nélkül is. Este 10 előtt szinte sosem alszik el. Éjjel többször ébred, vissza kell altatni. Reggel pedig képes 7-kor is felkelni, de van, hogy 10-ig húzza a lóbőrt.

Mi is sok mindennel próbálkoztunk. Volt hogy este még játszottunk, hogy lefáradjon, de attól csak felpörgött. Adtam neki kamillateát, hátha.... de csak benyakalta az egész cumisüveggel aztán ugyanolyan éber volt. Homeós szereket nem próbáltuk, mert attól idegenkedek, hogy ilyesmit vagy gyógyszert adjak neki, hisz nem beteg.

12. mandy (válaszként erre: 8. - Alexa77)
2009. jan. 11. 08:40
Én is erre a lefárasztós-dologra gondoltam. De hiába viszem ki ilyenkor is, azért jóval korlátozottabbak a lehetőségek. Nem szaladgál már órákon át a játszótéren, mert a sok réteg miatt nehezebben mozog, meg azért ahhoz hideg is van, hogy egész délelőtt és délután kint legyünk :-/
11. ae12cc5be5 (válaszként erre: 2. - Bebekriszti)
2009. jan. 11. 08:33

Én fiam most 5 éves, ugyanezt játszotta velem, sosem aludt délután, volt, simán fent lett volna talán éjfélig is. Nekünk annyi segített, hogy mindenki elment aludni, sötét volt és csend. Mást semmit nem tudtam vele tenni, elfogadtam, hogy ő ilyen.

Az oviban nem volt vele probléma, ő az első, aki délben elalszik, de hétvégén itthon megint nem alszik.

2009. jan. 11. 08:30
Mézes tej?
2009. jan. 11. 07:57
Ja, amit kihagytam: minden délután aludt a kicsi 1-1,5 órát, reggel viszont 7 körül, legkésőbb 8-kor felébredt.
2009. jan. 11. 07:55

Sziasztok! Az én lányom még csak 5 hónapos, de van tapasztalatom, mert a barátnőmkisfiát jószerével én neveltem.

Én azt vettem észre, hogy ha a gyereket kellően lefárasztottam napközben, ha volt elegendő élmény, akkor nem volt probléma az alvás, ellenkező esetben éjfélig is "kukorékolt". Minden nap (télen is, hidegben, csak akkor azért kevesebbet) játszottunk kinn jó sokat, futkároztunk, motoroztunk (ez a lábbal hajtós kis műanyag motor), odabenn is igyekeztem megfelelő szellemi kihívásokkal szolgálni neki, hosszan pancsolhatott a kádban este, így eléggé fáradt volt, mire ágyba került. Ritka kivételektől eltelkintve 8-9 körül mindig aludt és nem is ébredt föl reggelig.

2009. jan. 11. 07:29

Sziasztok!

Az én kisfiam 22 hónapos, és végre elértük azt, hogy éjszaka nem ébred (lekopogom), viszont megkéri az árát - esténként nem ritka az egy órás altatás sem. Sokszor én, vagy az apja hamarabb elalszunk mellette, mint Ő.

Én is kíváncsi lennék a 'nagy csodaszerre', ha van ilyen.

De gyógyszert én se szívesen adnék......

2009. jan. 11. 06:04
...ha homeopátiás, ha nem...
2009. jan. 11. 06:04
Huhh, hát azé Sedatifot nem adnék a gyermekemnek. A kedvesem a pszichiátrián dolgozik, ott használják néhány nehezebb betegnél...
2009. jan. 11. 00:15
Most a SEDATIF PC nevű homeopátiás szerrel próbálkozom, ezt nagyon dícsérték és csecsemőkortól lehet alkalmazni. MAjd kiderül használ-e valamit, nemrég kezdtük....
2009. jan. 11. 00:13

Nálunk is ez a helyzet....

2 éves a kisfiam és minden este esti mese, éneklés, fejből mese, "inni kérek", "pisi lesz" és hasonlók vannak a porondon. A mesélés is minimum fél óra, egy mese anya-egy apa, utána énkelés (ezt is igényli mindkét szülőtől)...

Karácsony előtt kivettük a kiságyból és kaptak emeletes ágyat a nővérével. Utána nem ébredt éjszakánként, de az esti tortúra megmaradt....sőt! Amióta meglátogattuk a nagyit (ott együtt aludt a mamával) felébred újra éjszakánként és pár órát kepeszt mire visszaalszik! De ez csak akkor van, ha nappal alszik.... Ezért mostanában nem rakom le ebéd után, így viszont 5 körül már extra hisztis, látszik, hogy fáradt.....

2009. jan. 11. 00:00
Én épp most jöttem ki örjöngve a 2 éves kisfiamtól,mert állati jól érzi magát,nevetgél,ugrál az ágyában és esze ágában sincs aludni.Este 10 óta próbálom "altatni".Nem tudom mit lehetne tenni,próbáltam már azt is,hogy du.nem teszem le aludni,de estére a helyzet u.ez.Egyszerűen fáradhatattlan....Már totál kész vagyok tőle...Reggel bezzeg 10 -ig is húzná a szunyát.Mi erre a megoldás??Febr.-tól bölcsibe kell majd járnunk ahová 9-ig be kell érni...Hát már most látom csúfos végünket.Ti mit próbáltok tenni a sikeres elalvás érdekében???
2009. jan. 10. 23:44
Minden este kész tortúra az altatás. Mit tegyek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook