Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden bekapcsolás után a gépemen megjelenik egy hibaüzenet: Diskette drive A error 02B0 mi ez? Tudna valaki segíteni? fórum

Minden bekapcsolás után a gépemen megjelenik egy hibaüzenet: Diskette drive A error 02B0 mi ez? Tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


6. J.B.
2010. dec. 4. 18:52

Mivel kivettétek az alaplapi elemet, ezért az alaplap BIOS-a visszaállt a gyári beállításokra.

Viszont az előzőekben leírtak alapján (nem bántásként mondom) nem ajánlanám, hogy a BIOS-beállításokba belepiszkálj, hiszen nem igazán érthetsz hozzá.

Ha közelebb laknál, mondanám hogy megnézem, de így csak azt tudom tanácsolni, hogy hívj szerelőt, vagy vidd el szervízbe. Főleg, mivel írtad, hogy más problémák is voltak. Előzd meg a nagyobb gondokat, lehet hogy most elég egy általános karbantartás/beállítás, később viszont már alkatrészcsere is lehet.

2010. dec. 4. 18:22
Köszönöm,én is keresgélek közben és mint ez is itt kínaiul van számomra:(
2010. dec. 4. 18:15

Ez egy angol oldalról való:/gépi fordítás/

Én próbálok egy régebbi számítógép üzemképes, és kapok a hiba "02b0: Hajlékonylemez meghajtó hiba. " Próbáltam egy másik PSU, 2 különböző floppy meghajtó, egy másik FDD kábel, egy külső USB Floppy, ugró CMOS, eltávolítása CMOS elem helyett CMOS tésztát, és még kihúzza az összes kapcsolódó FDD meghajtó - minden, ami nem sikerült megszabadulni a hiba.


Van ötleted? Azon gondolkodom, most, hogy az alaplapi FDD vezérlő lövést, de nyitott vagyok a javaslatokra / más dolgokat kipróbálni.



________________________

Ha jól emlékszem, amit elfelejtettem, én nem felejtettem el.


Szeretné élvezni kevesebb reklámok és több szolgáltatást? Kattintson ide, hogy legyen Hardware Elemzés regisztrált felhasználó.

FordGT90Concept Július 15, 2006, 08:20 CET Válasz - Idézet - Visszaélés jelentése

Privát üzenet - Add hozzá a Buddy List

>> Re: 02B0: Hajlékonylemez meghajtó hiba


Haha, volt egy 5cm CD megragadt a floppy meghajtó fejjel lefelé. Húztam ki egy csipesszel és működik újra.


________________________

Ha jól emlékszem, amit elfelejtettem, én nem felejtettem el.

2010. dec. 4. 18:11

Nincs benne semmi.

Úgy kezdődött hogy először vibrált a képernyő kék alapon és nem lehetett vele semmit csinálni.

Ki kellett kapcsolni.

Újboli bekapcs után csak pörgött a ventillátor.

Aztán kivettük az elemet a gépből-és vissza.

Ezután már minden bekapcsoláskor ezt írja ki...

2010. dec. 4. 18:01
nincs flopy véletlenül a gépedben hagyva?
2010. dec. 4. 17:58
Minden bekapcsolás után a gépemen megjelenik egy hibaüzenet: Diskette drive A error 02B0 mi ez? Tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook