Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen volt először a nőgyógyásznál fórum

Milyen volt először a nőgyógyásznál (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 30. 16:34

16 évesen egy hasfájás miatti kivizsgáláson

majd 17 évesen tablettáért

2010. ápr. 30. 16:33
én 13 évesen volttam először egy kivizsgálás céljából a vakbélgyulladásom miatt, meg kellett állapítani, hogy nőgyógyászati problémám nincs ezért csak vakbél lehetet az is volt.
24. sajert
2010. ápr. 29. 20:57

Én 16 éves korom körül kerültem először nőgyógyász közelébe. Szűz voltam, és ilyenkor ugye a második bejáraton keresztül vizsgálnak... Kellemetlen volt, de nem fájt (kivéve a hasam, mikor nyomkodta, dehát eleve azzal mentem dokihoz).

Én is mindig tunikába megyek.


A hüvelyi ultrahangtól na, attól rosszul vagyok, pedig a lombikba azt csináltak, kétnaponta.

23. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - Krisztina:))
2010. ápr. 29. 20:46

Nem akarlak idegesíteni, de mindig is fog lenni egy kis félsz ha nőgyógyászhoz mész.

Legalábbis nálam még mindig van!

22. g_eszter (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2010. ápr. 29. 19:29
Nekem hasonlo problemaim vannak. En is mindjart 21 leszek, s meg nem vizsgalt nogyogyasz soha :(
2010. márc. 31. 14:19

Nekem sajnos nem jól sült el az első nőgyógyászati vizsgálat.

A 17-hez közelítettem már akkor, mikor a menszeszem első napján erős görcsökkel és többszöri ájulással utalt át a kórházba a suliorvos.

Majd mikor átvittek, rögtön be is hívtak a rendelőbe. Egy idősebb őszhajú doktorúr volt aki meghallgatta a panaszomat, majd mondta hogy öltözzek le, megvizsgál. Ekkor kihangsúlyoztam mégegyszer hogy éppen menszeszelek, de erre ő az öltözőbe irányított.

Felfeküdtem a vizsgálóasztalra, majd mondta hogy ki kellene vennie a tampont. Hát ez volt a legkellemetlenebb része az egész vizsgálatnak. Ő vette ki, majd a vizsgálat végén kaptam egy nagy adag vattát. Útközben egy UH-vizsgálat során, PCO-t diagnosztizáltak.

Kellemetlen volt, mert az volt az első vizsgálat, de akkor abban a helyzetben nem nagyon érdekelt semmi, mert annyira fájt mindenem. De így visszagondolva, nagyon-nagyon kellemetlen, intim helyzet volt.

Azóta, már nem izgulok ha nőgyógyászhoz kell mennem, mert találtam egy nagyon aranyos, kedves doktort, akinél nem érzem magam kényelmetlenül. Muszáj megszokni ezt minden nőnek. Menni kell, és nem tudunk ezzel mit csinálni.

Egy jó orvos azért sokat segíthet, hogy jobban bírjuk ezeket a helyzeteket.

Remélem másnak kellemesebb lesz az első vizsgálat!

Szép napot nektek!

És sok sikert az első nőgyógyászati vizsgálathoz! Ne féljetek!

:)

2010. márc. 19. 12:08
Nekem lelki trauma volt, amikor felkészítés nélkül édesanyám elvitt 15 évesen.
19. youlcsi (válaszként erre: 16. - Krisztina:))
2010. febr. 28. 15:13

azért meg pláne nem szól, hogy fiatal vagy... és különben nem is.


általában azt mondják, hogy akkor szükséges elmenni először nőgyógyászhoz, ha az ember lánya elkezd nemi életet élni, illetve 18 évesen... szóval amelyik előbb van.

meg persze ennél előbb bármikor, ha gond van.

18. youlcsi (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2010. febr. 28. 15:12
21évesen már valóban illett volna nőgyógyásznál járnod! ez valóban némileg hanyagság. DE: az orvosnak nincs joga (év szvsz lehetősége sem) téged ez alapján megítélni. lehet, hogy lesz kis dörmögés, fejcsóválás... de ennyi. hidd el, az orvosok találkoztak már olyan cifra dolgokkal, hogy különösebben nem is fogja érdekelni.
17. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - Krisztina:))
2010. febr. 28. 14:32
Én is menni fogok.Nem lehet sokáig halogatni.:S
2010. febr. 28. 12:15

Hát én is eddig csak halogattam!

Én meg attól féltem eddig hogy azért fog beszólni hogy fiatal vagyok!De mostmás elterveztem és megyek!

De szerintem nemszól vagyis remélem

2010. febr. 28. 10:54
Örülök az ilyen fórumoknak,hiszen én se voltam még.Nálam pedig már nagyon nagyon esedékes lenne.Hiszen 21 leszek lassan.Én nem is a vizsgálattól félek,hanem inkább attól hogy ordítani fog,hogy miért csak most mentem?!:S :o)
2010. febr. 28. 10:24

Köszi mindenkinek a segítséget!

Kicsit megnyugodtam de még van para!

:)

2010. febr. 27. 18:38
első alkalommal csak beszélgettünk(ingyen, mert SZTK-ban voltam),aztán pár nappal későbbre vissza rendelt. Nem volt semmi, fura volt, hogy egy idegen pasi előtt ácsorogjak ott egy szál semmibe, pedig én hosszú felsőben mentem...de nem volt semmi extra, nem fájt, még kellemetlen se volt, inkább csak fura. Ne félj, nem lesz semmi gond ;)
2010. febr. 27. 16:13

kb 16 lehettem, amikor először mentem.

nem magánba, hanem kórházba... igazából olyannyira semmilyen volt az egész, hogy nincs is róla emlékem... komolyan... ha a mostani dokim 1-2 elejtett mondatából nem ismertem volna magamra, akkor nem is esett volna le, hogy ő vizsgált először :)

11. Krisztina:) (válaszként erre: 10. - Lackó-zsanett)
2010. febr. 27. 15:20

szia!hát nem úgy van hogy kis köpenyt kell felvenni?

Vagy az csak a filmekben van?

Ugye nem pucéran kell ott áldogálni?

2010. febr. 27. 13:48

Én 16 évesen voltam először, gyógyszert írattam fel és persze vizsgálatot is kértem.

Egy kicsit éreztem csak kényelmetlenül magamat, hiszen én kis hülye rövid felsőben mentem oda! Akkor még úgy volt a rendelő kialakítva, hogy pár métert gyalogolni kellett az öltözőtől a vizsgálóig. Ma már hála Égnek egy helyiségben van az öltöző a vizsgálóval. Ja és persze az első alkalom után már hosszú aljúban mentem :) ! Azóta eltelt pár év. Összegezve ezen kívül nem volt rossz élményem. Azóta évente egyszer járok szűrővizsgálatra hozzá. Ami már nagyon természetes számomra.

2010. febr. 27. 11:37

Én 17 évesen voltam először,fogamzásgátlőt iratni,és vizsgálat is volt.Jó fej volt a doki,nem volt gáz,persze féltem,de utólag kiderült hogy nem kellett volna.

Ne aggódj!

8. ilba24 (válaszként erre: 7. - Krisztina:))
2010. febr. 27. 11:34

Az én dokim nem csinált semmilyen vizsgálatot,csak úgy felírta a fog.gátlót.

De csak vérvétel kell hozzá.

2010. febr. 27. 11:11

És a fogamzásgátló felírásához milyen vizsgálat kell?

Vérvétel?Vagy ilyesmire gondolok!

6. ilba24 (válaszként erre: 5. - Krisztina:))
2010. febr. 27. 10:13

Ne aggódj!

Ugyis mondod neki,hogy ez lesz az első.Biztosan óvatosan vizsgál majd meg.

2010. febr. 27. 10:11
Én nem magándokihoz megyek de szerintem ezután ahoz fogok menni Mondjuk nővérem is ehez jár még nála is szült és nagyon meg van vele elégedve?
4. ilba24 (válaszként erre: 1. - Krisztina:))
2010. febr. 27. 10:07

Szia!Az a lényeg,hogy engedd el magad míg vizsgál.

Ne légy görcsös és minden rendben lesz.Nem fáj,kicsit persze kellemetlen.Nekem nagyon türelmes volt az akkori dokim.Szépen leültetett és elmondta,hogy mit fog csinálni.Mondjuk én magándokinál voltam.

2010. febr. 27. 10:07

hát nemtudom mindenki ennyire parázik?

Biztos kényelmetlen lesz!

2010. febr. 27. 10:04

Én először csak beszélgettem... 20perc/6000Ft :P


Másodszorra vizsgált csak meg...Hozzáteszem Én nem tudtam pasashoz menni...

2010. febr. 27. 10:01
Sziasztok! Pénteken megyek először nőgyógyászhoz és kicsit parázok nektek milyen volt az első?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook