Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyi pénzt adjak a nőgyógyászomnak? Most vagyok 14 hetes kismama. Ti mikor adtatok neki először pénzt és mennyit? fórum

Szerintetek mennyi pénzt adjak a nőgyógyászomnak? Most vagyok 14 hetes kismama. Ti mikor adtatok neki először pénzt és mennyit? (tudásbázis kérdés)


15. Sekka
2010. ápr. 8. 23:21

Szia!

Én végig sztk-s terhesgondozásra jártam, mindig más orvoshoz. Kb a 25.héten került a körzetünkhöz egy orvos, onnantól már csak hozzá jártam. Január közepe felé mondtam neki, hogy nála szeretnék szülni, ha lehetséges. Utána is sztk-s rendelésre jártam. Mikor betöltöttem a 40. hetet, rendszeresek voltak az NST-k és magzatvíz vizsgálatok. Mindig bejött, mikor időpontom volt NST-re, hogy utána ő nézze meg a magzatvizet. Akkor is jött, ha nem dolgozott. Pontosan 1 hétre rá született meg a kisfiam, mint ahogy az időpont ki volt írva. Aznap sem dolgozott, felhívtam délelőtt, mondta, hogy úgyis megyek NST-re, utána jön, és megvizsgál, aztán majd meglátjuk. Jött is. De tőlem pénzt csak azután kapott, miután megszületett a kisfiam, és jött dolgozni. Nem is adtam sokat neki, 20 ezer ft-ot, de a 6 hetes vizsgálatra mehettem a kórházba, nem kellett órákat várnom a terhesgondozóban. Nem azért adtam neki a pénzt, mert nem kap fizetést, hanem azért, mert akkor is jött, amikor nem dolgozott!

14. Banita76 (válaszként erre: 13. - Lajkomaria83)
2010. márc. 31. 17:57

Szia!


Ha nincs fogadott orvosod, ne adjál semennyit. Nekem van fogadott, én egy vizsgálatkor 5000-et, vagy 2000-et adok, mikor hogy. Szülés után még nem tudom mennyit.

2010. márc. 30. 20:28
Sziasztok! Nincs fogadott orvosom, azért is kérdezem, hogy mennyi pénzt adjak vagy adjak-e?
2010. márc. 28. 11:11
Sztem ez csak a te pénztárcádtól függ!
2010. márc. 28. 11:05

Azt nem írta a topic-indító,hogy fogadott-e az orvosa, vagy sem.


Ha nem a magánrendelésre jár, csak az sztk-s rendeléseire, akkor nem kell fizetnie, a dokinak ez a dolga.


Viszont ha a magánrendelésre jár, akkor ott úgyis kötött tarifa van, az asszisztensnek szokták általában odaadni a pénzt.

2010. márc. 27. 19:48

nekem is fogadott orvosom volt

és a szülés napján fél órán belül a kórházban volt és rögtön meg is császározott

2010. márc. 27. 15:34
Én adtam minden vizsgálatkor meg szűlés után,de nekem fogadott volt.
8. sztolyka (válaszként erre: 6. - Buboka39)
2010. márc. 27. 14:15

Én nem adtam,nem is volt fogadott orvosom.

Nővéremnek volt,tömték pénzzel és mikor eljött a szülés,az orvos nyaralt.Erről ennyit.

2010. márc. 27. 10:21
Én nem adnék neki egy fillért sem,azért mert a dolgát végzi!Ne csodálkozzatok,azon,hol tart a magyar Eü,mikor borítékoljátok a pénzt nekik,agyba-főbe,utána meg ide jöttök panaszkodni,hogy nincs pénzetek...
2010. márc. 27. 10:16
Szia! szerintem ha nem fogadod fel az orvost, akk ne adj neki...megkapja ö a fizetését azért, h dolgozik.
5. szisi (válaszként erre: 4. - Szisi)
2010. márc. 27. 10:16
Ja, nem magánrendelés volt.
2010. márc. 27. 10:16

A 9 hónap alatt soha egy fillért sem kapott tőlem.

Nyilván "szerencsém" volt, avagy jó orvost választottam, hiszen soha nem érzékeltette velem, hogy háttérbe szorítana a fizetős pácienseivel szemben. Rendes, kedves, aranyos és megértő volt.


Szülés után, a varratszedésen kapott egy kisebb összeget (tényleg "kisebb", 30ezer Ft, ez nálunk az alsó határon mozog).


Egyébként egyáltalán nem vagyok a hálapénz híve: van fizetésük...:S

2010. márc. 27. 10:15

szia!

Én is mikor a magánrendelésére mentem akkor fizetem,plusz szülésért a varratszedésnél.

2010. márc. 27. 10:14

szia

mivel magánrendelésre jártam, ezért ott mindig fizettem

+ a varratszedésnél kapott borítékot

2010. márc. 27. 10:12
Szerintetek mennyi pénzt adjak a nőgyógyászomnak? Most vagyok 14 hetes kismama. Ti mikor adtatok neki először pénzt és mennyit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook