Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vitamint lehet adni 2 éves gyermeknek, ami nem rágótabletta? fórum

Milyen vitamint lehet adni 2 éves gyermeknek, ami nem rágótabletta? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 21. 19:58

Az nem baj,ha nem eszik meg mindent-ebben a korban hetente valtozik a kedvec etel-ma az en fiam is megette a spenotot..

Amugy 2 eves kor körül kezdenek valogatni es ez sokaig eltart:(((

Azt nem döntheted el,hogy mit es mennyit eszik,de azt igen,hogy mikor es mit raksz ele-ha nem eszik,egyszerüen nem adsz neki semmit a következö etkezesig,slussz.

Kemeny jatek,de hosszutavon megeri-mint mar irtam,ma az enyem is fölfalta a spenotot,mert egesz delutan szankozni voltunk es megtanulta,hiaba vinnyog,kekszi,meg süti nincs!

24. L.Niki18 (válaszként erre: 23. - Enrosadira)
2009. febr. 21. 18:51
Szia! Hát őszintén megmondom, nem rontottam el az étkezési szokásait mert mindig próbáltam betartani azt, hogy reggeli tízórai ebéd uzsonna vacsora. De ezt nem én döntöm el, hogy akkor éhes vagyok e vagy sem. Hanem ő. Meg hogy mit eszik meg vagy mit nem és hogy nem jó evő. Sokat vagyunk levegőn is.
2009. febr. 21. 12:36

1 2 eves gyerek meg ösztönösen eszik ha egeszseges,nem kell eröltetni,mert utanna evesi es sulyproblemai lesznek.Te is latod magad körül,hogy mennyi tulsulyos felnött van,nem?

Pelda-Anyu soha nem eröltette az evest-hala neki-ma 33 evesen 175cm es 55 kilo vagyok,makk egeszseges-lattal volna kiskoromban..mint 1 csontvaz.

Szoval az,hogy rendszertelenül eszik-bocs-a te hibad.Nagyon fontos betartani az evesi idöket-reggeli,tizorai,ebed,stb.Ezeken kivül nem kell enni.Vidd sokat a friss levegöre-miota lealltak Miskolcon a gyarak szuper a levegö,meg annyi szep hely van arrafele a szabadban-az etvagya is meg fog jönni ha kiugralja magat a friss levegön-es serkenti a Dvitamin termelödeset,ami elengedhetetlen a kalcium beepülesehez!

Ha betegesnek latod,vidd orvoshoz 1 verkepet csinaltatni es ezutan latni fogja a szakember,hogy tenylegesen mit kell potolni.

Amugy a sulya normalis a korahoz.

2009. febr. 21. 08:18
Nekem kisfiam tényleg nagyon rossz evő, így szerintem nem jut elég vitamin a szervezetébe. És elég össze vissza eszik. 2 éves lesz márciusban és 10 200 a súlya.
21. enrosadira (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 20. 20:12

De mi nem Rolad-bocsi-hanem a gyerekekröl beszelünk!

Azt alairom,hogy 30 utan potolni kell a hianyzo anyagokat,de ezek a picik meg elö szabadgyökfogok es semmi ertelme meg pluszba adagolni nekik a vitaminokat,szabadgyökfogokat-ha nem betegek!

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 19. - Enrosadira)
2009. febr. 20. 18:51
Manapság kinek van A vitamin hiánya? Meglepő kérdés. Elég sok embernek nekem is pld és azt tudnod kell hogy az A feltöltődő vitamin tehát hoszú idő telik el mire hat.C vitamin hiányom is volt másfél hónapja és a 200-as semmit nem hatott legalábbis keveset és 500-ast rendeltem magamnak és az leküzdte a hiányt. Mondjam el a diagnózisokat is?
19. enrosadira (válaszként erre: 18. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 20. 16:58

es mi a fenenek 1 2 eves gyereknek napi 1000mg C vitamin ha nem beteg?Ha beteg alairom es nem mondtam,hogy a C vitamin nem szintetikus..

Manapsag meg kinek van A vitamin-hianya???Aki tenyleg nagyon szelsösegesen eszik-de nagyon!

Ok,en a vitamin-tömes ellen vagyok,csak akkor adok a kisfiamnak amikor beteg es köszi,nagyon jol van.

Amugy gyogyszeresz a vegzettsegem,kicsit ismerem a vitaminokat,sajnos manapsag mindenki tömi magat velük orvosi ellenörzes nelkül es lehet,hogy többet ront mint hasznal-es azok a szegeny gyerekek meg nem tudnak dönteni,hogy akarjak vagy sem,mert legalabb a felnöttek eldönthetik,hogy szedik vagy nem szedik.

Amugy a multivitaminok nem jok,nem letezik jo a piacon,csak szelektiven szabad vitaminokat szedni,de ehez is orvosi vizsgalat kene-legalabb is a zsirban oldodo vitaminoknal!

18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - Enrosadira)
2009. febr. 20. 15:07
Itt van pld az A vitamin (retinol) Ha valaki A provitamin készítményeket zabál egész nap ami lehetetlen akkor is ha 5000 NE-t be tud vinni az már csúcs! Csakhogy ha valakinek A vitamin hiánya van akkor terápiát 50 000 NE alatt felesleges elkezdeni mert semmit nem fog érni. Ezt pedig csak kapszulában lehet bevinni, sehogy máshogy.
2009. febr. 20. 14:56
Cebion szirup multivitamin 1 éves kor felett adható
16. L.Niki18 (válaszként erre: 12. - Enrosadira)
2009. febr. 20. 14:50
Pl. azért, mert nekem kisfiam pl. rossz evő is, és hamar elkap pl. torokgyulladást...! Meg eleve. Annyi gyümölcsöt és zöldséget nem tud megenni naponta amennyire szükség lenne a szervezetnek. Persze ettől függetlenül azt is kap a gyerek!
15. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 20. 14:49
Teljesen egyetértek veled!
14. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - Enrosadira)
2009. febr. 20. 14:29
Egyszer a szintetikus C vitamin a természetestől nagyon kevéssé kükönbözik, mert ha nem tudnád az élő szervezet ís úgy szintetizálja a C vitamint. 1000 mg C vitamint naponta gyümölccsel totális képtelenség bevinni. Vagy te többet udsz a C vitaminról mint Szent-Györgyi? Ő miért vonta ki a paprikából mit gondolsz?
13. HViki
2009. febr. 20. 14:04

A Vita Aktív nem szintetikus. 21 féle zöldségből és gyümölcsből készül. Az íze egy kicsit savanykás, gyümölcsös. A lányomnak többnyire én is szörbe teszem, de simán megeszi töményen kiskanálból is.

Az ára nem olcsó: 6.000,- Ft. Elméletileg a felnőtt adag 1 teáskanál naponta, és így 1 havi adag 1 üveg. Nálunk a gyerekek minden nap kapnak, mi felnőttek meg időnként (ha épp az eszünkbe jut), de mi is kiskanállal be-be kapunk 1 adagot. Így is kitart 1 hónapig.

Sajnos üzletben nem kapható. Az LR nevű cég forgalmazza MLM rendszerben sok egyéb mellett.

Mielött megköveznétek, én nem árulom, csak használom. Szerencsés esetben, ha van ismerős akkor "nagyker áron" kb.4.300,- Ft-ért is meg lehet kapni.

2009. febr. 20. 13:38

Miert kell mar a gyerekeket is szintetikus vitaminokkal tömni?

Sok gyümölcs meg zölcseg-ha megeszi,ha nem max C vitamin.6 honapos koruktol fluor a fogaknak,1 eves korig D vitamin.Hagy dolgozzon az az immun-rendszer,sok betegsegen at kell esniük,hogy egeszseges es erös felnöttek legyenek.

2009. febr. 20. 10:48

Mi először bérest vettünk, de a kisfiam utálja az ízét. Ha csak egy cseppet teszek egy pohár teába, már azt se issza meg..

Így most vitacolan kap gyümölcslébe keverve.



HViki - VitaAktív milyen ízű?

10. L.Niki18 (válaszként erre: 9. - HViki)
2009. febr. 20. 08:22
Köszi kipróbálom akkor ezt. Mennyibe kerül? Köszi!
2009. febr. 19. 19:57
Én a gyerekeimnek A VitaAktív-ot adom. Ez folyadék, és én már 1 éves kora óta adom a lányomnak. Most az ovi befizetésénél azt mondta a csaj akinél fizettem, hogy az én kislányomon kívül csak még 1 gyerek nem volt beteg a csportban. A többieket mind ledöntötte a vírus, de még az egyik óvónőt is.
2009. febr. 19. 19:12
Nekem a Cebion csepp sem jött be és a multivitamin se. :-(
2009. febr. 19. 19:09
Szia, Nekünk a Vitacolan jött be! + Cebion cseppekből (nem a multivitamin)annyi csepp ahány kiló.
2009. febr. 19. 19:08
Igaz, nekem már nagyobbak a gyerkőcök, de annak idején a mi doktor nénink a Vitacolan szirupot javasolta, amikor kb. ennyi idősek voltak. De ha bemész a gyógyszertárba, biztos, hogy szivesen segítenek.
2009. febr. 19. 19:08
Nem beteg, csak elég hamar megbetegszik. És ezért akarok neki olyat adni amit minden nap lehet szedni. Szerintetek? Ez a Béres jó? :-)
2009. febr. 19. 19:01
Beteg a gyerek?
2009. febr. 19. 19:00

Szia Niki!


Hogy vagytok?

A mi doktor nénink Béres cseppet javasol Béres C-vitaminnal. A C-vitamin fontos, mert az köti meg a Béres cseppet.

2009. febr. 19. 18:59
Jelenleg a Cebion multivitamin szirupot adom neki, de váltani szeretnék. Ti mit használtok?
2009. febr. 19. 18:58
Kisfiam március 18-án lesz 2 éves. Milyen vitamint lehet adni ennyi idős gyermeknek, ami nem rágótabletta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook